ХУХК - имате ли представа за това?

  • 467 869
  • 2 180
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 19 296
ssiillvvyy, не знам на своя глава дали да пробваш, да не те объркам нещо. Ако искаш посъветвай се с Гайдурков или друг диетолог. Ако не, мога да ти пратя какво точно е писал при мен. Аз правих неговата диета плюс някои неща от Малахов за соковете, но и Гайдурков много препоръчва сок от моркови.  Пак да пиша, че 2 седмици не се яде никаква сол и никакво олио или друга мазнина. Според него тези неща още повече възпаляват лигавиците.
На мен ми обясни, че организмът ми е толкова подкиселен, че тази киселина избива първо в по-маловажните органи-демек храносмилателната система. И наистина после установих, че целия тоя хляб и картофи, които ги бях яла, ми влияеха по-лошо, защото след диетата като хапнех повечко хляб и ми ставаше кофти. И при мен проблемът беше/е в цялата храносмилателна система.
Може би трябва да си намериш някакъв баланс за целулозата (да ядеш такава, но по-нежна) и да я смилаш добре с блендер първо, докато червото се успокои.
Аз от известно време си правя също като Стийм смути от банан и спанак/магданоз/лапад и спирулина.

Между другото там се запознах случайно и с Владимир Мутаров, който твърди, че се е излекувал от ХУХК с гладуване. Не знам какво да мисля по въпроса и дали наистина е възможно или е само рекламен трик. Бил е мнгоо зле с памперси дори.

За ваксините аз мисля, че е напълно възможно да отключат някакво заболяване. На детето ми биха на година и 4-5 месеца две ваксини наведнъж и след това се разболя за много дълго и имунитета се срина. От тогава й започнаха проблеми със стомаха.

# 1 171
  • Мнения: 5
@steam
Би трябвало да е комбинирана ваксина против тетанус и дифтерия. Такава ваксина ти е слагана и друг път със сигурност. Ето имунизационният календар на РБ
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm

# 1 172
  • Мнения: 17
Да ТетаДиф Simple Smile

# 1 173
  • Мнения: 17
... Аз от известно време си правя също като Стийм смути от банан и спанак/магданоз/лапад и спирулина. ...

Аз спанака го ям на манджа. Класически готвен спанак с джоджен, малко домати и лук и естествено ориз.   chef bowuu А фреша ми е моркови и червено цвекло.

# 1 174
  • Мнения: 1 800
При нашето заболяване тези симптоми са придружени и с болки в корема, защото е нарушена лигавицата на дебелото черво.

Е вече съвсем се обърках - при мен се съмняваха около 3 месеца, че имам ХУХК - една от причините беше, защото нямам болки(имам понякога, но леки) - на мен ми обясниха, че ХУХКА-не болял, а само раздразненото черво боляло! Crazy ooooh!

Моето черво е също много по-дълго - дори ми казаха, че е най-дългото и нагънатото, което са виждали и че това била причината да имам запек и едва ли не било невъзможно да се изхождам нормално -  е да де, но преди миналата година червото си ми е било пак толкова дълго и също толкова нагънато - пък не съм имала проблеми! Crazy

Благодаря на всички за отговорите - пожелавам на всички ремисии  и напълно изчезване на симптомите!  Hug


Soleil* - ще те попитам нещо на лични - нали не възразяваш!? Praynig

# 1 175
  • Мнения: 187
Сега погледнах- ХУХК-а ми може и да няма общо с ваксина. Появи ми се когато бях на 18, а последната ми имунизация е била на 17 год.- ТетаДиф и БЦЖ. Значи цяла година, че и малко, разлика.

# 1 176
  • Мнения: 17
Сега погледнах- ХУХК-а ми може и да няма общо с ваксина. Появи ми се когато бях на 18, а последната ми имунизация е била на 17 год.- ТетаДиф и БЦЖ. Значи цяла година, че и малко, разлика.

ХУХК може да се развива много време без да се забелязва осезаемо. Първия път разбираме, когато стане много зле и си направим колоноскопия. Със сигурност при мен е имало индикации много преди моята. Но и аз не съм сигурен за ваксината. Имам противоречиви спомени. Ще зная повече, след като разбера кога точно ми я биха.

# 1 177
  • Мнения: 1 800
Относно ваксините - по принцип в медицинската терминология за реакция към ваксина се смята всяка промяна в отрицателен смисъл на здравословното състояние до месец и половина след поставянето им(или само до месец- не помня точно, май все пак беше до месец и половина) НО, тук идва големия въпрос - ако целта на ваксината е да моделира имунната система по определен начин - как да сме сигурни дали винаги я моделира правилно(или да кажем в исканата от нас посока), дали една промяна не води до друга - нежелана, дали натрупванията на такива промени, не променят изцяло функциите на тази система. Ефекта винаги е с натрупване, освен това едно автоимунно заболяване не може да се каже кога точно възниква и дали всъщност една ваксина не създава предпоставките за възникването на подобен тип заболяване, а възникването му да е в резултат на някаква друга случайност(стрес, вирус и т.н.) Никой не може да ни отговори на тези въпроси! Аз самата не мога да намеря еднозначен отговор - не съм нито крайно против, нито крайно за!- обаче живеем в толкова комерсиализирано и без всякакъв морал общество, че съм почти 100% убедена, че такава огромна индустрия като производството на ваксини - не се обслужва от интереса за здравето на човека! Confused

# 1 178
  • Мнения: 60
http://play.novatv.bg/play/269672
Някой гледал ли е това предаване? От 3ч. се дават рецепти на Владимир Мутаров, който се е излекувал от ХУХК с лечебното гладуване на Лидия Ковачева, след което си е направил специален хранителен режим. Ако някой има повече информация,  baby_neutralмоля да сподели!

Последна редакция: чт, 05 апр 2012, 17:02 от skrejanka7777

# 1 179
  • Мнения: 10
     Здравейте и от мен!
      Ето имате още един брат по съдба. Изчетох почти всичко, което сте написали! Благодарна съм на Вас за споделеното и на това , че Ви намерих- помогнахте ми да не се отчайвам напълно! След дълги години проблеми с червата и няколко колоноскопии без биопсии и диагнози "проктоколитис катарис, хипертонична дискинезия от спастичен тип" и след последната през декември 2010 "хипертонична дискинезия на колона от спастичен тип, инафламацио нодоли хемороидалис интерна"  тази зима след няколко кризи и на постоянни изхождания на кръв и слуз стигнах до хирургия и приемане по спешност . Гастроентеролога , който ми прави колоноскопията според видяното имаше съмение за Крон, след излизане на хистологияните резултати нямаше категорично заключение Крон или ХУХК или какво??? Направих по собствено желание втора консултация с патоанатом , там заключението беше- много еозонофили??? , измененията отговарят най-много на язвено хем. колит в подостра фаза. Някой имал ли е този проблем - много еозонофили в хистологията? Моята история е много дълга започна още 1990 с проблеми в горната част на храносмилателната с-ма , а след  1994 и с червата. Ще пиша повече следващия път. До сега вземах само 2 седмици Тинидазол , но преди това с упоритост , диета , билков чай и пропилос почти спрях кървенето. Сега ми предстои изписване на Салофалк и преборване на личната л. и здравна каса , за да си го взема поне с намаление. Направиха ми оглед на горната част на стомаха и другата седмица ще чакам резултат от хистология -нямам никакви язви чак до дванадесетопръстника, но ми взеха 4 шишенца биопсия , за да се види има ли и там еозонофили.

Весели празници   bouquet и бързи ремисии  Hug желая на всички!!!

Последна редакция: сб, 14 апр 2012, 11:37 от рада-белята

# 1 180
  • Мнения: 20
    Здравейте и от мен!
      Ето имате още един брат по съдба. Изчетох почти всичко, което сте написали! Благодарна съм на Вас за споделеното и на това , че Ви намерих- помогнахте ми да не се отчайвам напълно! След дълги години проблеми с червата и няколко колоноскопии без биопсии и диагнози "проктоколитис катарис, хипертонична дискинезия от спастичен тип" и след последната през декември 2010 "хипертонична дискинезия на колона от спастичен тип, инафламацио нодоли хемороидалис интерна"  тази зима след няколко кризи и на постоянни изхождания на кръв и слуз стигнах до хирургия и приемане по спешност . Гастроентеролога , който ми прави колоноскопията според видяното имаше съмение за Крон, след излизане на хистологияните резултати нямаше категорично заключение Крон или ХУХК или какво??? Направих по собствено желание втора консултация с патоанатом , там заключението беше- много еозонофили??? , измененията отговарят най-много на язвено хем. колит в подостра фаза. Някой имал ли е този
проблем - много еозонофили в хистологията? Моята история е много дълга започна още 1990 с проблеми в горната част на храносмилателната с-ма , а след  1994 и с червата. Ще пиша повече следващия път. До сега вземах само 2 седмици Тинидазол , но преди това с упоритост , диета , билков чай и пропилос почти спрях кървенето. Сега ми предстои изписване на Салофалк и преборване на личната л. и здравна каса , за да си го взема поне с намаление. Направиха ми оглед на горната част на стомаха и другата седмица ще чакам резултат от хистология -нямам никакви язви чак до дванадесетопръстника, но ми взеха 4 шишенца биопсия , за да се види има ли и там еозонофили.

Весели празници   bouquet и бързи ремисии  Hug желая на всички!!!
Намерих това  http://spisaniemd.bg/md/2006/02/eozinofilite-aktivirani-pri-remisiya-na-huk

# 1 181
  • Мнения: 10
Благодаря renatka  Laughing
Именно на тази статия попаднах преди седмица , преди да ми кажат , че "вероятно е ХУХК, а не Крон". При първото заключение в 1-ва градска не беше упоменато за еозонофилите и заключението нито потвърждаваше , нито изключваше Крон. Аз нямам симптоматиката му. Препоръчаха ми да си взема стъкълцата и да поискам 2-ро мнение. При 2-то патоанатома видя много еозонофили. Препоръча консултация и с алерголог- направиха ми тестове за хранителни алергии- напълно отрицателни при много добър поПри мен няма чести диарии-притеснителното е кървенето, слуз , болки и много метеоризъм . Диарии съм имала през последните месеци само за по един или няколко дни. Кризата започна през януари с много болезнена позиви последвани от диария и за един ден тя отшумя- спрях да ям каквото и да било. В момента един месец след колоноскопията, след изичстване за нея и драстично внимаване с храната нямам кръв и слузта намаля ( с две изключение при едното пак имах силен стрес и много плаках , при дургото пробвах да ям създърма) приключих с пробите вече. Гастроентеролога ми иска да вземам 2 по 3 Салофалк - на мен все още ми е объркано и не ми се иска да се "дрогирам"  , а трябва да замина другата седмица да работя извън БГ с готова програма за лечение и медикаменти.

# 1 182
  • Мнения: 10
а някой гледал ли е това предаване:
http://play.novatv.bg/play/267773/
и правил ли си е фецес диагностика?
http://www.detoxcenter.eu/bg/products/diagnostiki-1-1/vitalan-feces-diagnostika-4
хубаво звучи , но и цените са........... Thinking

# 1 183
  • Мнения: 0
имам хухк от 12 години минах през всякакви лечения.През последните 4-5 години колита ми е постоянно активен проблема в момента е че сам бременна, а колита пак се обостря .Моля дайте идея за подходяща диета.

# 1 184
  • Мнения: 111
Спри или намали млечните продукти до мининум!Това значи сирене или кашкавал на 7или 10 дни веднъж по малко,кисело или прясно мляко в никакъв случай не яж.Намери им заместител в други храни -месо,риба,ядки,пробиотици/задължително!/,намали и солта за да си по-добре.Спри сладкото,освен обикновена бисквита от време на време.Всичко това го казвам от опит.Ако искаш ми пиши на лични Hug

Общи условия

Активация на акаунт