Подути и болезнени гърди преди цикъл

  • 42 226
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
Не знам за тук ли е темата, но писах преди малко тук и така по инерция....

Е - това вече не се трае, вярвайте ми! Минимум 2 седмици преди цикъл гърдите ми са здраво подути, а как болят не е истина. Не мога да ги стисна леко с два пръста без да ме заболи, дразнят ме сутиените, а като вървя от цялото си тяло усещам най- осезаемо гърдите, които при всяко подрусване ми причиняват як дискомфорт.
Не ми се смейте, ама не се трае вече. А напоследък тая "екстра" е придръжена и с някакви боцкания при по- рязко стискане и дори като вървя.
И каква стана тя - 15 дена това чудо, 5 дена "лелка". Добре, че ми е около 35 дена цикъла, та има едни 2 седмици, в които се чувствам човешки.

Та след тия дълги обясниения, да ви кажа какво искам да питам.
1) Може ли да се направи нещо по въпроса, че да се облекчат въпросните симптоми - лекартсва, витамини ....
2) Всъщност ако не бъркам гърдите се подуват заради задържане на течности, течностите сигурно се задържат от някой си там хормон - мога ли да спазвам някаква диета - чувала съм за зелен чай, никакво кафе, кола и пр. кофеинови напитки
3) Да ида ли на лекар, гинеколог евентуално  newsm78 и дали ще ми каже нещо смислено той или ще ми обяснява колко необятна земя е гадния женски ПМС  Sad
И ще има ли полза от 1) и 2)

Ух! Казах си #Cussing out

# 1
  • Мнения: 826
Болките в гърдите са в резултат на хормоналният хаос,който настъпва в организма преди месе4ния цикъл.
Други фактори,които допринасят за тях са хормоналните таблетки,напълняването,прекалено тесните сутиени и тумори.

Какво можеш да направиш:

1.носи паму4ни и удобни сутиени(дори когато спиш)
2.намали приема на газирани напитки и кафе
3.подържай нормално тегло
4.храни се с нискокалори4ни храни,много плодове и зелен4уци
5.пий витамини-особено Б6,Б1 и вит.Е.

Ако болката е много силна:

1.danozol или bromocriptine

Те намаляват болката като блокират определени хормони(естроген и прогестерон).Имат силни страни4ни действия,затова се изписват само в краен слу4ай.
Ако болката е локализирана на определено място,могат да се инжектират стероиди или аналгетици там.....

Успех!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Дани аз съм същата. Откакто спрях да кърмя малкия съм така. Даже вечер понякога се събуждам от болка.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 724
Имах същия проблем между първото и второто раждане!2 седмици болят,поне 5 дни цикъл и добре,че ми беше поне на 35 дни цикъла...Ходих на мамолог профилактично и той ми обясни,че е хормонално ,предписа ми Мастодинон,ама бях несериозна и го пих много малко.

# 4
  • Мнения: 17 407
И аз съм така след като спрях да кърмя... Гледаха  ме  на ехограф- нищо. Предписаха ми билкови таблетки (нарочно няма да кажа кои), но не ги пия все още. Аз те съветвам да идеш на лекар Wink

# 5
  • Мнения: 4 651
Благодаря Ви за отговорите момичета!
 twins_mama, точно много изчерпателна информация, мерси   bouquet!

Аз съм ходила веднъж на лекар преди 3,4 години, който ми каза почти че съм глезла и че всички така ги боляло и щяло да се оправи като родя.
Като за начало се почна да нося от тези безшевните сутиени, малко ще ми е криво да спя с тях, ама ще пробвам.
Теглото нормално, газирано не пия от години, виж кафета .... ами събират ми се 4,5 на ден - ще пробвам без тях + витамини. Тък и скоро е началото на месеца, ще взема едно направление ,за да видим какво ще ми кажат.

Мерси ! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 446
Даниту, от години съм като теб, преди ПМС периода ми помага магнезий /затова някои жени изтребват шоколада/, а през последните два месеца пия селен по други причини и честно казано, чувствам се съвсем различно. Струва си да опиташ.

# 7
  • Мнения: 112
Дани аз също имам проблем с гърдите, но е може би от друго естество. Отидох при гинеколог, дори беше на частен, че не се траеше за направление и той откри, че имам мастопатия - до колкото разбрах, това е разширение на млечните каналчета, дължащо се на хормонален дисбаланс. Изписа ми противозачатъчни, с които да се стабилизират хормоните и гел съдържащ прогестерон. Моят съвет е да не се бавиш, а да вървиш да се прегледаш. Hug

# 8
  • Мнения: 4 651
Тъкмо се връщам от лекар, ама отидох толкова шашната, че за това което ви питах в темата изобщо не повдигнах въпроса. Малко след като ви писах може би на следващия ден се появи някаква остра болка в основата на едната гърда, ужасна и пронизваща - като се наведа, като вървя, като натисна там - абе все едно си си сецнал кръста, такава болка. Преди месец пък се мъкнах месец с някаква пак остра болка над другата гърда, която се появяваше като дишам дълбоко.

Та в крайна сметка се връщам с диагноза "интеркостална невралгия", т.е както ми обясни доктора : лято, потя се, гърдите са място където е по-обилно + климатик, който приятно духа на метър от мен 8 часа на работа. Изписа ми някакви болкоуспокояващи, които е по веротяно да реша да не пия + от кръста на горе нищо освен памучни сутиени и блузи + надувам климатика на макс докато ме няма и като съм в стаята го спирам.

Последното добре, ама този  месец докато е в отпуска колежката, като се върне жената как да я карам да стои 15 мин на 20 градуса и после да спираме климатика, да не говорим, че е малка стаята и няма къде да си изместя бюрото по надалеч.

Абе както и да е, ще го измислим тя е готин човек.
Та това е.

Общи условия

Активация на акаунт