С "наследствено" образование и професия ли сте?

  • 4 014
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не Peace

# 16
  • Мнения: 6 904
Мда, майка ми е учила икономика и по-специално счетоводство, друг е въпросът, че работи в сферата на търговията. Аз уча счетоводство в момента, но стана по-скоро по случайност, като цяло икономика бях решила да уча.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Не. Майка ми е в сферата на медицината , баща ми художник, аз и сестра ми учихме за учителки.  Mr. Green Тя практикува професията си , аз -  не.  Tired

# 18
  • Мнения: 2 000
Майка ми е счетоводител от близо 40 години. Аз и брат ми също станахме счетита Laughing

# 19
  • Мнения: 798
Да, аз съм трето поколение с4етоводител. Дядо  ми беше с4етоводител. Като такъв се пенсионира.С майка ми сме завършили един университет. От малка слушам за сметки, дебит , кредит и пр.,... явно си е оказало влияние:)

# 20
  • Мнения: 5 317
Не,нямаме нищо общо по професии.

# 21
  • Мнения: 1 080
Не съм нито с наследствено образование, нито с наследствена професия.
Моите интересите категорично се различават от тези на родителите ми.

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не съм нито с наследствено образование, нито с наследствена професия.
Моите интересите категорично се различават от тези на родителите ми.

И при мен е точно така. Нищо общо.

# 23
  • Мнения: 1 753
майка ми- детска учителка Laughing

Малко ОФФ - в кое училище е учителка?  Grinning

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Всички сме висшисти,това е общото,майка ми е с 2 висши-агрономия и после биология и химия,баща ми първо е завършил полувисше за учител,после висше биология и химия с майка ми  Mr. Green.Аз съм в друга сфера-стоматология  tooth

# 25
  • Мнения: 990
Не ! И като се замисля  newsm78слава богу Praynig, че тая химия ми е такава мътеница ..... #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 409
Да,майка ми е лаборантка,аз също

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
За образование, с различни сме. Нашите и двамата са със средно специално. Аз също съм със средно все още, но и това ще се промени. По професия, баща ми е военен пенсионер, аз също съм военна, но то е по стечение на обстоятелствата, не за да го следвам.

# 28
Смятам, че наследствеността няма нищо общо тук. Децата се раждат с различен темперамент и различни наклонности от родителите си. Влияние на звездите, зодиакална предразположенност ако щете... Генетичното и възпитателното влияние са на ниво интелектуално, но не влияят на заложбите на човек и съответно на областта към която го тегли. Съвпаденията са случайни.

Факт е, обаче, че много деца се насочват към пътя на родителите си. Така е по-лесно. Мама и тате имат връзки, познанства, и трудоустройството не е такъв проблем. После...те могат да помагат със съвети и опит докато сам не набереш професионален такъв.
Отделен е въпросът, че младежът ще бъде пожизнено неудовлетворен от професията си и тя няма да му носи радост. Май рядко се замисляме за такива "дребни" подробности. Rolling Eyes

Моята професия не се припокрива с тази на родителите ми, но професионално съм осъществила техните мечти (не моите, нито пък заложбите ми). Това се осъзнава много по-късно, за съжаление, от момента на професионална ориентация. Rolling Eyes Децата се влияят от мнението на родителите си за това какво да изберат, а родителите рядко са достатъчно далновидни за да прозрят и видят наличните заложби в детето си.

Надявам се да не бъда егоист когато моето дете тръгне да избира професия и да подходя по-далновидно когато го насочвам. Във всички случаи ще потърся и помощта на специалист за определянето на областта към която да се насочи.

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не, и съжалявам.
Близките ми са с по-високо образование от моето  Mr. Green - магистри и един доцент. Аз съм прост бакалавър.
Те са с инженерни специалности, аз-с икономическа, сега съжалявам, защото не ми беше по сърце, пък ги послушах. Не, че силно се терзая, но сега поне мога да завъдя някое хоби на стари години  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт