Ново инфо за АНТИ Д -ИМУНОГЛОБУЛИН

  • 4 747
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 356
Туй ми го прати свеки,тя работи в НЦХТ.Умната ни "държава " е решила българското Анти Д да минава през посредник.Копвам директно информацията:

 ЛЕКАРСТВЕНИЯТ ПРОДУКТ АНТИ Д -ИМУНОГЛОБУЛИН - НЦХТ, ПРОИЗВЕЖДАН

В НЦХТ, СОФИЯ, СЕ ПРОДАВА ЧРЕЗ ФИРМА БУЛМАР – СОФИЯ 1612, УЛ. „ КОСТЕ –

НЕЦ “ № 1; ТЕЛ. 953 24 61 , 953 24 62

За цената-не можа да ми каже.

# 1
  • Мнения: 5 790
Ми поне е добре, че започнаха да произвеждат и българско. Че аз като раждах, имаха само вносно, което струваше около 160 лв. и НЗОК не искаше да го плаща, та сами трябваше да си го купуваме.

# 2
  • Мнения: 7
Цената е 25лв. или малко повече.

# 3
  • Мнения: 7
И не са точно на ул. Костенец, а малко по-забутано бл.26, вх. А, ап.18, ж-к Лагера. Най-добре им се обадете предварително.

# 4
  • Мнения: 694
Това се казва добра новина.  Hug

Преди два месеца ме накараха да си я платя, ама аз се опънах и си потърсих правата. Накрая естествено ми я сложиха без пари, но поне сега ще има алтернатива.

# 5
  • Мнения: 2 677
Мъжът ми ходи преди две седмици да вземе ваксината от въпросната фирма БУЛМАР.
Наистина струва 25 лева.
Сега фирмата се намира насред някакви пущинаци, които са доста трудни за откриване, но служител казал на мъжа ми, че ще се местят съвсем скоро.
Тъй че наистина по-добре предварително да им се обадите.

# 6
  • Мнения: 1 448
И аз си я плащах - 160лв + изследването на бебето - 60лв, егати смотаната държава  #Cussing out а пък сградите и колите на здравната каса може да са чисто нови  #Crazy

# 7
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ? Търсачката нещо не работи.

# 8
  • Мнения: 2 677
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ?

Бие се до 72 часа след раждане на майките с отрицателен резус фактор.
Позволява да продължите "производството" на наследници, ако таткото е с положителна кръвна група.  Wink

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Извинете,че питам, но тази ваксина за какво е ?

Бие се до 72 часа след раждане на майките с отрицателен резус фактор.
Позволява да продължите "производството" на наследници, ако таткото е с положителна кръвна група.  Wink
да допълна, ако майка с отрицателен резус е родила бебе с положителен резус фактор

# 10
  • Мнения: 2 677
 да допълна, ако майка с отрицателен резус е родила бебе с положителен резус фактор
[/quote]

Да, но тъй като няма почти няма начин да се знае предварително кръвната група на бебока, щеш не щеш трябва да се запасиш предварително. Щото като знаем качеството на здравната ни система  #2gunfire , едва ли ще ти го дадат без разправии, а и не е много удачно таткото да търчи напред-назад, притискан от срокове.
Поздрави!  Hug

# 11
щом това не е по избор, задължително трябва да го поемат тия гадове от касата

# 12
  • Мнения: 2 677
щом това не е по избор, задължително трябва да го поемат тия гадове от касата

Да не спамя темата, ама не мога да се въздържа...  #Cussing out
Той на документи ти се полага, разбира се. Както ти се полага и определянето на кръвната група и изследването на антителата (пак свързани с резус фактора). Само че като идеш в частните лаборатории, които работят със Здравната каса (тъй като антителата специално не се правят в държавните, щото нямат нужната техника) с талон от гинеколога, всички те гледат ей така  Shocked . И викат: "А бе, ние работим със Здравната каса, ама при нас това не може...."  bash И навсякъде си плащаш.  newsm50
Тъй че по-добре да сме подготвени отрано и за своя сметка, отколкото после да стане някоя беля, заради стиснатата ни държава! #Sniper

# 13
  • Мнения: 376
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.

# 14
  • Мнения: 2 677
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.

Явно за три годинки нещата са се променили доста.  Thinking
Сега единственото държавно учреждение, където могат да ти направят изследване за антитела, е Центъра по хематология и трансфузиология (не този до Ракова болница, а този, който се намира зад хотел "Принцес"). Само че като отидеш да питаш, излиза една начумерена дебела лаборантка, която още от вратата те почва, че тия изследвания били платени и ти се кара, сякаш искаш да й откраднеш нещо.  #Crazy После ти казва, че цената е 47 лева и трябва да чакаш от три дни до една седмица, докато станат резултатите.  #2gunfire
Аз също ги правих три пъти, но в частна лаборатоия, където все още струват 20 лева, а стават готови за три часа.  bg

# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Да, но тъй като няма почти няма начин да се знае предварително кръвната група на бебока, щеш не щеш трябва да се запасиш предварително. Щото като знаем качеството на здравната ни система  #2gunfire , едва ли ще ти го дадат без разправии, а и не е много удачно таткото да търчи напред-назад, притискан от срокове.
Поздрави!  Hug

А какво ще я правите тази ваксина, ако се окаже че на теб не ти се налага? И как ще си сигурна, че си я съхранявала качествено за този един месец (като ти гледам лентичката)?

# 16
Днес в Майчин дом ми казаха, че цената е 50-60лв. на българското
и около 170-180лв. на вносното

# 17
  • София
  • Мнения: 6 173
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.

През същата 2003 г. след спонтанен аборт ме накараха да си купя сама ваксината, която тогава беше под 12 лв.
През 2005 г., когато родих, вече не се произвеждаше българска и си купих вносна за 150 лв.
Не знам дали е трябвало да ми я сложат безплатно, но след като от ЗК за моята операция и 6 дневния престой на мен и бебето в болницата са им дали малко най 400 лв. разбирам защо ни карат сами да си плащаме такива "екстри" още повече, че това не е свързано с настоящата а със следваща бременност.

# 18
  • Мнения: 2 677
А какво ще я правите тази ваксина, ако се окаже че на теб не ти се налага? И как ще си сигурна, че си я съхранявала качествено за този един месец (като ти гледам лентичката)?

 Laughing Laughing Laughing Като отидеш да си я купиш, хората там ди дават три листа А4 указание за употреба и съхранение.
А всъщност няма нищо сложно - ваксината е в ампула като Витамин С, съхранява се в хладилник и с доста дълъг срок на годност. Гинекологът ми обясни, че ако ваксината е негодна, има само един признак - помътнява.
А на въпроса ти какво ще я правя, ако не ми потрябва: ами предпочитам да дам 25 лева на вятъра, но да ми е спокойно. Казвам спокойно, защото ваксината се произвежда по някаква идиотска квота - веднъж годишно за цялата страна, от един производител. Както знаем вече, няма я в аптечната мрежа (там е само немският заместител), и ако свърши тазгодишната партида, трябва да си приготвя не 25, а 170 лева за немска. Просто няма смисъл.
Пак поздрави! Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
През същата 2003 г. след спонтанен аборт ме накараха да си купя сама ваксината, която тогава беше под 12 лв.
През 2005 г., когато родих, вече не се произвеждаше българска и си купих вносна за 150 лв.

Добре де, тя не се ли слага само веднъж - след първата бременност с различен резус фактор.

# 20
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
[.....Добре де, тя не се ли слага само веднъж - след първата бременност с различен резус фактор.
тцък, слага се всеки пък когато майка с отрицателен резус (и положителен татко) роди положително бебе, както и при всеки аборт. Всичко това профилактично за следваща бременност.

# 21
  • Мнения: 5 500
Изабела, нямаш си представа колко съм ти благодарна   bouquet
Не знаем още какво Рх ще е бебето, но се обадих на тази фирма, Анти Д струва 25 лв, ще ми я изпратят утре с наложен платеж, за всеки случай  Peace Много любезни бяха, ще бъде в хладилен резервоар, защото трябва да се съхранява от 4-8 градуса.
Във Варненските аптеки ми казаха, че с българския вариант работят само болниците  Thinking и в аптечната мрежа не се предоставя, пък се оказа, че не било точно така!

# 22
  • Мнения: 654
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.

# 23
  • Мнения: 5 500
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.
Благодаря ти, zizzu   bouquet Но аз няма да раждам в държавна болница и предпочетох да взема нещата в свои ръце Laughing

# 24
  • Мнения: 3 356
Радвам се,че съм била полезна Hug

# 25
Искам само да допълня, че безплатни изследвания за антитела по време на бременността се правят и във Военна болница в София.
Отзад в двора на болницата има Кръвна банка (цялото му име е нещо от сорта на Център за трансфузиология и хематология към Военно-медицинска академияІ). В болницата се влиза само с направление от гинеколога и то за това изследване. На мен не ми правиха проблем, но мойта гинеколожка работи във Вонна поликлиника (сградата до Военна болница). Не знам как е, ако изпращащия лекар няма нищо общо с Военните. Но ще питам следващия път на консултацията.

# 26
  • Мнения: 160
Безплатни изследвания за антитела се правят също и в болница"Доверие",това е частна болница,намира се в Овча Купел,аз лично си ги правих там,болницата работи с НЗОК,и се заплащат само 2лв. за взимане на биологичен материал,но трябва да имаш направление.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 043
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.

Да потвърдя за тези, които ги интересува - днес в Шейново на ЖК ми казаха същото. Здравната каса вече поема анти-Д-гамаглобулина, ако се наложи да се бие. Не е необходимо човек сам да си го купува предварително.

# 28
  • Мнения: 267
Здравейте всички, аз също съм с резус фактор /-/ а сега се оказва, че и таткото е /-/.Това означава ли че няма да имам нужда от тази инжекция?В 8-мия месец съм и трябва да си я набавя сигурно. А когато и двамата родители са с отрицателен резус фактор това не е ли по-лошия вариант-нещо дочух че сменяли кръвта на бебчето!?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 043
Според мен не би трябвало да имаш нужда да ти се бие, но не съм особено компетентна, може и да бъркам.

# 30
  • Мнения: 581
И при мен е така. И аз и таткото сме отрицателна група, но няма опасност от смяна на кръвта. Опасно е, когато е втора бременност и майката е отрицателна, а таткото положителна!

# 31
  • Мнения: 169
Бие се САМО ако бащата е положителен, майката отрицателен, а детето положителен РХ.

Ще си позволя да копирам цитат от друга тема. Мнението е публикувано от на Яна (2 в 1)   миналата година.

"В момента по "Искрено и лично" обясняват, че анти-д се поема от ЗД, в случай че ваксината се е изчерпала болницата е длъжна да ви изпише рецепта и вие да закупите лекарството с фактура (попитайте на чие име трябва да е тя че аз не разбрах), като след Нова година при попълване на наличнfстите болницата е длъжна да ви възстанови парите!!!!!!!!!! Споменаха и че често ваксината я има, а лекарите спекулират с нас и ясно трябва да им покажем, че ще си потърсим парите след като сме заплатили ампулата, да поискаме обяснение как точно да оформим изрядно документите за да няма пречки. Момичета не бързайте да я купувате предварително (тя се бие до 72 часа така че имате достатъчно времe ако се наложи да се закупи)!"


Преди 2-3 дни разговарях с една акушерка и тя ме увери, че вече няма проблеми с наличностите, особено от както се произвежда българският вариант.

# 32
  • Мнения: 38
Изабела, нямаш си представа колко съм ти благодарна   bouquet
Не знаем още какво Рх ще е бебето, но се обадих на тази фирма, Анти Д струва 25 лв, ще ми я изпратят утре с наложен платеж, за всеки случай  Peace Много любезни бяха, ще бъде в хладилен резервоар, защото трябва да се съхранява от 4-8 градуса.
Във Варненските аптеки ми казаха, че с българския вариант работят само болниците  Thinking и в аптечната мрежа не се предоставя, пък се оказа, че не било точно така!



Здравейте,искам да попитам къде мога да намеря българския заместител,който пишеш,че е 25лв,коя е фирмата?Аз съм отрицателна майка,а таткото е с Rh +,и е възможно да ми потрябва,а знам,че немския вариянт е 180лв.

# 33
  • Мнения: 3 356
В първия пост пише адрес и телефон.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 806
juju_kiss  вече се поема от здравната каса не е нужно да си я купуваш ако ще раждаш в държавна болница . На мен ми я поставиха 4 часа след раждането без да ми искат и стотинка  Peace. За частните болници обаче не знам дали са безплатни  newsm78.

# 35
  • Мнения: 38
Много ви благодаря,ще проуча въпроса,относно това,че е безплатна,страхувам се ако в болницата я нямат и на мен ми трябва,как ще я търся в последния момент.

# 36
Не купувайте нещо, което е безплатно - така утре ще ни накарат всичко да си плащаме! #2gunfire
Аз вече направих тая грешка. Ваксината винаги е била безплатна и докторите би трябвало да я слагат веднага и без пари, но това почти никога не се случваше, поне преди. Мен преди четири години ме накараха да я купя за 120 лв, макар че раждах в Шейново по държавния начин.
Този път, ако е живот и здраве, няма да съм овчица като предишния път, ами ще настоявам да си я получа безплатно, както се полага. Не защото не мога да дам 25 лева, а защото трябва да се научат (а и ние) да си уважаваме правата. Иначе защо им плащам тъпите осигуровки.
А и след раждането 72 часа стигат да се задействат бюрократичните им тъпотии, още повече моята докторка каза, че срокът не е супер важен, и 80 часа след това да ти я сложат, нямало риск.

# 37
  • Мнения: 61
Проблемът с анти-Д гамаглобулина се дължеше на спиране на българското производство за продължителен период от време. През това време се продаваше вносен, но на цени от порядъка на 160-180 лв. при цена на българския под 10 лв. Естествено когато болницата получава от здравната каса 360 лв. за всичко свързано с раждането /400 лв. през 2006 г./ тя не може да си позволи да купува вносния, още повече че снабдяването на болниците става с конкурси по ЗОП и когато вносителят не е участвал в този търг няма законово основание да се купува от него - просто препаратът го няма и се оправяш както знаеш. Поради жалби на пациентки до здравната каса, последвани от проверки и глоби, болниците /макар и със стиснати зъби/ се принудиха да възстановяват на родилките сумите за закупен отвън анти-Д гамаглобулин, който им е необходим. Представете си - болницата получава от Касата 360 лв., а вади 180 от тях, за да ги върне на пациента. "Поемането" на анти-Д гамаглобулина от Касата не се изразява в конкретни пари, които тя плаща за него. Той е в общия кюп на средната цена на раждането, калкулиран незнайно как. Добре, че отскоро отново има български анти-Д гамаглобулин, който струва двадесетина лева и болниците могат да го купуват без да се разоряват. Дано производството да е достатъчно за задоволяване на нуждите на българките.

Общи условия

Активация на акаунт