Едномесечно бебе пъшка и се напъва по цяла нощ

  • 17 161
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 390
Благодаря много на всички отговорили!
Eli_cz , на кърма е, на поискване. Знам, че преяжда, но нищо не мога да направя. Не иска биберон залъгалка и се успокоява само и единствено когато суче. Много плачка иначе милото, а на мен ми се къса сърцето. Ти как успя да му създадеш режим на бебето?
Капки никакви не помагат. И оттук (САЩ) и от България. Имам чувсто, че от капки като Саб Симплекс, които съдържат симетикон пъшка и се напъва още повече...
Ще чакаме търпеливо да мине времето за да изчезнат тия гадни колики, че го мъчат и денем и нощем детето Sad
Моята Ламя беше много лакома, кърмила съм на пойскване -през 30-40 мин през деня Crazy  до към 2,5месеца когато отидохме при друг педиатър, в една АЕГ болница, заради страшните колики, който вече бяха нон стоп според мен  Crazy а на мойто педи започвах да губя вяра  Rolling Eyes
човека я прегледа, разпитаме подробно как се храни, как наддава, всичко си казах  Laughing  и той ми отговори че това бебе преяжда  Shocked
обясни ми подробно как нито природата, нито човека е успял да сътвори перпетум мобиле Laughing демек че няма нещо което да работи нон стоп вечно  Wink в частност става въпрос за храносмилателната система, обясни ми че бебетата ги боли стомахчето и от глад, и от преяждане - и всеки възрастен знае как може да боли корема от преяждане  Crazy- а за бебчето болката е една й съща, защото идва от едно й също място, то незнае дали е гладно или преядено, а резултата е един както за него, така и за мен - рев Crazy

Като му дадеш да суче то суче - това са му инстинктите все още  и резултата е омагьосън кръг, кърмата не може да се обработи напълно, храносмилателната система не стига на темпото на желанията на бебчето  Laughing  а то се успокоява, мама го гушка, има нещо за хапване, как да откаже горкото  Wink

Неговия съвет беше да направя режим 3ч. през деня, и 6ч. през ноща - разбирай 3ч от началото на последното кърмене, не от края му  Wink,  за да може не само напълно да усвоява кърмата - което става за приблизително  3ч., но и да почине храносмилателната система - въпросните 6.ч., която и без това е доста несъвършенна все още Peace

Ами това е, при мен режима ме спаси  Wink Peace не съм давала вода, сок и тн, нищо не съм давала, влезе в употреба бибата, за 2-3 дни и двете се приспособихме на режим,  в резултат на което не само спряха коликите Praynig но и бебето ми от към 3.тия месец започна да си спи по цяла нощ- още един плУс за мен обаче  Grinning Wink

Като искаш да правиш режим - го гушкаш, пееше, разхождаш го, каквото се сетиш  Wink опитваш се да даваш биба- въпреки че моята муха направо й идваше да  Sick от бибата - но я прие след няколко дни  Peace
Или ако решиш да останеш на поискване, поне 3ч. давай само едната гърда
И внимавай и ти какво ядеш  Wink никакви боб, грах, царевица, краставици, зеле. Има голяма разлика за коликите ако ядеш такива неща Wink
Също може да наблегнеш да пиеш чайчета за добро храносмилане  Peace
Въоръжи се с много търпение и много любов и с времето всичко ще се оправи.
Успех! Peace Hug

# 17
  • Мнения: 200
и ние бяхме така до началото на 3 месец. Иахме късмет и бързо отмина. Дано и при вас мине бързо!

# 18
  • Мнения: 1 353
При нас продължиха до четвъртия месец. Дори все още от време на време има проблем с газовете, а сме само на кърма

Общи условия

Активация на акаунт