За столчето за кола

  • 4 506
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Иска-не иска - купувайте!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Според мен ще му е интересно и ще стои,но и да не иска се опитайте да го научите,че най- си  е хубаво да си е в столче Peace

# 17
Купувай и не мисли трябва ли. Мисли колко главоболия ще си спестиш.  newsm12 newsm10

# 18
  • Мнения: 4 629
Купувайте, а ако детето не иска да седи в него - ами няма да му оставяш избор. Закопчаваш го с колана и му обясняваш, че от сега нататък ще пътува така  Peace

# 19
  • Мнения: 452
В Испания също е задължително, моите племеннички макар че са на 5 и 6 се возят само в столчета. Безопасността за детето е много по-голяма.

# 20
  • Мнения: 429
До колкото разбирам, 11 месеца бебето се е возило без столче ?!? Чудно как не са ви глобили катаджиите, защото и в Бг вече е задължително бебетата да се возят само в специални столчета. Сама казваш, че при един рязък завой .... Става дума за живота и безопасността на детето ти, все пак, а не за 100 лв.

# 21
  • Мнения: 959
Има глоба ако детето не е в столче.Миналият ден точно заради това щяха да ни глобят.Бях взела за момент детето в мен,когато ни спряха,а имаме столче.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Столчетата са до 12 годиша възраст разбира се от височината на децата.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/98/63/

# 23
  • Мнения: 391
Иска, не иска, ще се научи. С мама до себе си и повече играчки. На по дълъг път с повече почивки и мисля че ще свикне.
Моето мнение е че дете не бива да се вози без подходящо за възрастта му столче в колата!!!
newsm10

# 24
  • Мнения: 12
Сестра ми се прибраха преди два дни от морето. Детето и е на 7 годинки. Някакъв тип ги блъска отзад и детето както си е спяло на задната седалка се оказва на "пода". Изплашена от ситуацията започва да пищи и реве, даже още разправя за случилото се. Представяте ли  си ако е по - малко детето?
Скоро чух по - телевизията, че и в България ще се задължат коланите на задните седалки и столчетата за деца, но не си спомням до каква годишна възраст.
Моето мнение е  - освен че столчето за кола е желателно и закопчаването му с колан също! Децата са податливи към новостите, така че ще свикнат. Опитвайте многократно с мисълта, че живота на детето Ви е в "ръцете" на това столче и колана за кола.

# 25
  • София
  • Мнения: 896
За безопасността няма да говоря, мисля, че няма смисъл. Grinning
За това как да свикне... като начало можете да му го подарите и да му обясните, че това е негов много специален стол и трябва винаги да се вози в него, защото е задължително и иначе полицаите ще ви глобят и т.н.
Дъщеря ми е вече на 4г4м и винаги се вози в стола. Като и поомалее, ще купим за следващата възрастова група.
Не правете компромис със сигурността на детето, то е много по-уязвимо и е илюзия, че възрастен може да го предпази, държейки го в скута си.
Успех  bouquet

# 26
  • Мнения: 6 472
На 11 месеца не мисля че е късно да му се купува столче #Crazy Дъщеря ми е на 8 години и още се вози в столче. Така ще си продълажава поне още 2 години, а ако успея да я придумам и до 12 ще си седи там (само на повдигаща седалка).
Всъщност тя доста късно седна на столче. Беше на 2.5-3 години (преди това нямахме кола). В началото си беше зор, но после свикна и сега и е даже по- интересно, защото може спокойно да гледа на вън и не и става лошо.
Малката ми дъщеричка е на 11 месеца и през ум не ми е минавало да я возя без столче. Тя е в такава възраст когато и е трудно да стои дълго време на едно място и почва да хленчи. Спираме, разхождаме се, пие вода, яде ако трябва, пъхам я в столчето и продължаваме. За 11 месеца един единствен път се вози без столче в чужда кола и случката се развиваше за има няма 1-2 км. Това не пречеше мен да ме е шубе през цялото време. Ясно ми е че драматизирам прекалено, обаче се сбласках с последици от возене на деца без столче и от тогава изпитвам тих ужас.

# 27
  • София
  • Мнения: 830
Задължително вземете столче, аз никога не изнасям малката от него. Ако много се спари както стана последния път, спряхме на Шел и чак тогава излезе. Боян е на 4ри и си слага задния колан. НИКОГА не го пускам на предната седалка, а много негови приятели се возят именно там. В крайна сметка никой не катастрофира нарочно.

# 28
  • Мнения: 1 561
ЗДРАВЕЙТЕ, И АЗ ДА СПОДЕЛЯ.
Скоро и ние потегляме към морето и заради това купихме и столчето.Просто не бях чула, че е задължително, но така или иначе преди ползвахме коша на количката, който служи и за столче.Дъщеря ни е на 2 г без 2 седмици.Направихме 3 курса със столчето до Благоевград.Преди това стоя дълго време в стаята и, но тя така и не седна в него.Докато на друге столове все се катери.Както и да е.На първия курс не посмя да седне и чак след Дупница сама поиска, с малко уговорки от моя страна. Но колана не даде да и сложим.На връщане, седна, но стоя там 30 мин и поиска пак в мама. Взимам я, за да не го намрази, но смятам че вече го харесва, дори и сама иска да и сложа колана.

Съветът ми е да го купите.На 11 месеца смятам, че детето ще свикне и по- бързо.Въобще не се притеснявайте.Пък и то повече ще спи в него.Докото малката почти не спи там.Заспива в последния момент и ние все я държим будна.

 

# 29
ПО-БЕЗОПАСНО Е ДЕТЕТО ДА Е В СТОЛЧЕ, НО МОЕТО ДЕТЕ ИЗОБЩО НЕ ИСКА ДА СЕДИ В НЕГО. ВЗЕХМЕ ГО КОГАТО БЕШЕ НА 1 ГОД. И ДО ДЕН ДНЕШЕН ВЕЧЕ Е НА ПОЧТИ 2ГОД. РЕВЕ АКО ИСКАМ ДА Я СЛОЖА В НЕГО. ОПРЕДЕЛЕНО ПО-ЛЕСНО СЕ ПЪТУВА КОГАТО Е В СТОЛЧЕТО.

Общи условия

Активация на акаунт