Мога ли да осъдя лекар за слагане на ваксина?

  • 14 521
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 080


Аз искам детето ми да е ваксинирано. Нищо лошо не виждам в това да е предпазено от страшни болести. За щастие повечето хора мислят като мен.

А ако разбера за педиатър, който не поставя ваксини на едно, а пише, че ги е поставило - ще се постарая никога повече да не извършва тази професия!

Christian, тук си в грешка. Когато детето се роди, то не принадлежи на родителите, а на себе си. Родителите имат права над него, докато навърши 18 години. Не можеш да правиш каквото си искаш с детето си, само защото си мислиш - то е мое! Много хора бъркат, че могат да правят, каквото искат с децата си - да взимат грешни решения за здравето им, да ги бият, да ги малтретират и да ги излагат на вредни влияния, да не говорим пък за тези, които убиват собствените си деца.

Защо според теб има случаи, когато се отнемат родителските права и децата се пращат в домове?  Значи децата са на родителите им, но не съвсем.

Относно това, че няма да ти вземат детето там и там - няма нужда от аргументи, защото си има закон за тая работа.
 Sick Sick Sick

# 31
  • Мнения: 1 655
Правят ли се още ваксинациите под строй, както едно време беше в училищата? Аз мисля, че те вече са отговорност на личните лекари и няма как без знанието на родителя да се постави ваксинация.
Това с ваксинациите под строй си беше комунистическа приумица, както и насадения задължителен закон за ваксинациите, действащ в момента, пък уж комунизма си отиде.

# 32
  • Мнения: 14 654
вече не се ваксинират в училищата, всеки си води детето (ако прецени) при личния лекар

# 33
  • Мнения: 4 150
СВ,
Мисля,4е все оЩе не схваЩаШ неЩо важно.
Откьде накьде една сестра Ще ваксинира едно чуждо дете на своя глава беz да пита родителите или да има 4ерно на бяло тяхното сьгласие?
Щом едно дете е с подправен картон,оzна4ава,4е родителите не желаят ваксини и са стигнали до таzи манипулация.Таzи сестра действа на своя воля беz раzреШението на родителите и е подсьдима по вси4ки параграфи.
Подробност има сьЩо...
Когато един картон не е ясен на едно медицинско лице то е дльжно да се информира допьлнително,а не да слага ваксини наляво и надясно и да гледа беzиzраzно какво Ще стане...
Всеки трябва да е свободен,но НЕ Е. В БГ ви zадьлжават да си бодете децата и сте свикнали да се под4инявате zатова и zаЩитавате това,което ви се поднася,zаЩото нямате баzа на сравнение.  bouquet

Цитат
И как по-точно това ще стане?!

А в тоzи вьпрос чета много мька,страх и zависимост от лекарското сьсловие...За сьжаление така раzсьждават и чувстват пове4ето хора,манипулирани с години от тях.
Няма ли в БГ амбулантно раждане?РаждаШ и си отиваШ...
Всеки човек може да напусне болницата в всяка секунда на неговото желание zа това.Закон,който е хубаво да се zнае от всеки. Peace


# 34
  • Мнения: 2 818

Няма ли в БГ амбулантно раждане?РаждаШ и си отиваШ...


Май няма, но ако някой знае да свирка  Whistling

Извинявам се за спама....  Blush

# 35
  • Мнения: 4 414
защитавам тезата, че не бива да правят каквото и да е с децата ни, без нашето съгласие. в това число да им слагат ваксини. ама дайте да си говорим реални неща. можеш да напуснеш болницата, когато пожелаеш. подписваш необходимите документи, вземаш си детето и заминаваш.
но не е като да не сме раждали...ами аз лично и при най-добро желание, не бих могла да си тръгна веднага. а родилите секцио? а недоносените, за които беше темата? ще подпишеш ли да изключат кислорода на детето и да си тръгнеш?
да си тръгнеш на секундата не е решение. трябва да има начини и то легални и безопасни за здравето/твоето и на детето ти /да си отстояваш правата...така смятам аз

# 36
  • София
  • Мнения: 410
защитавам тезата, че не бива да правят каквото и да е с децата ни, без нашето съгласие. в това число да им слагат ваксини. ама дайте да си говорим реални неща. можеш да напуснеш болницата, когато пожелаеш. подписваш необходимите документи, вземаш си детето и заминаваш.
но не е като да не сме раждали...ами аз лично и при най-добро желание, не бих могла да си тръгна веднага. а родилите секцио? а недоносените, за които беше темата? ще подпишеш ли да изключат кислорода на детето и да си тръгнеш?
да си тръгнеш на секундата не е решение. трябва да има начини и то легални и безопасни за здравето/твоето и на детето ти /да си отстояваш правата...така смятам аз

Разбира се, че не говоря за случаите, когато се налага медицинско наблюдение на майката и детето. Имах предвид нормално раждане и нормално състояние на детето, както беше при мен и синът ми. Не виждах причина да седя в болницата. А още повече се вбесих като разбрах, че са го ваксинирали без да ме питат #Cussing out
Аз също съм за отстояването на правата си, но при сегашната ситуация в БГ предпочитам да се подсигуря предварително, вместо после да си търся правата. Защото дори и да постигна нещо детето ми вече ще е получило 2 ваксинки.

# 37
  • Мнения: 2 641
Последствията от разболяване след имунизация за тежки, но за щастие се разболяват много малко деца. Всеки иска неговото да не е от тези.............Ако ги няма ваксините обаче тези малко деца ще са в пъти повече и тогава какво става?
Да ваксините не са полезни с съставките си, но се оказват доста важни спрямо болестите..............
Същото е и с пастата за зъби, която съдържа флуор, но всички си мият зъбите с нея..........защото няма с какво друго.

# 38
  • Мнения: 46 516
Ако (дано) няма последници при детето ти, едва ли ще успееш да ги осъдиш.
Аз съм ЗА ваксините при доносени деца, но не нямам представа как стои въпроса с преждевременно родените.
Успех!

... Същото е и с пастата за зъби, която съдържа флуор, но всички си мият зъбите с нея..........защото няма с какво друго.

Има пасти за зъби без флуор, и за възрастни, и за деца. Аз лично купувам със, защото това е моят избор  Peace

# 39
  • Мнения: 1 756
Сори за офа,но за педитта,които ЛЪЖАТ, по желание на родителите.
Първо за мен си е живо престъпление, и Второ ние ги караме да лъжат, и гаранция им бутаме по нещо в джоба за това, а после се сърдим и ревем че ни искали пари и лъжели здравната каса
Ами ха сега ми кажете, редно ли е така и не си ли правим ние цялата простотия в здравното ни осигуряване newsm78

# 40
  • Мнения: 4 392
Kotaraka,ако съм на твое място и примерно имам финансовата възможност,време и нерви,не бих се поколебала нито за миг! Ще ги съдя до дупка! Peace
Не трябва да се примиряваме!

# 41
  • Мнения: 818
Като ви чета все повече се радвам че не съм си в БГ.Тук майката и бебето не се разделят нито за миг след раждането,бебето го слагат абсолютно веднага на гърдата на майката да суче след като се роди.А всички ваксини са препоръчителни,но не задължителни.

# 42
  • Мнения: 3 506
За мен е престъпление срещу собственото ми дете да му вписват лъжливи данни в картона... Всеки трябва да е свободен да реши кое е най-добро за детето му...
Мисля, че точно вписването на неверни данни е престъпление, защото може сериозно да навреди на детето в бъдеще, а не самото отричането на ваксините и нежеланието на родителите да ваксинират децата си.

*SV*, преди време и аз мислех като теб. Действителността е обаче, че:
1) По-голямо престъпление е да ме задължават да ваксинирам детето си и да ми отнемат правото на свободен избор.
2) Безумно е някой да слага на дете ваксина, без да попита, и изобщо в отсъствието на родителя, както се правеше навремето в училище. Нали се сещаш, че може примерно вчера да е било в контакт с болен от варицела примерно (най-малкото). Не е виновна сестрата, за която пишеш, виновна е системата, но за щастие поне това се промени.
3) Щом държавата е престъпник, аз не виждам смисъл да подлагам себе си, детето си и джи пи то си на тормоз просто за единия идеализъм. Вече не. Съжалявам (междувпрочем на мен тази схема ми беше предложена и ми отне около година да я приема.)

Спирам до тук, че ми е омръзнала тая тема...

# 43
  • Мнения: 2 821
Или може би има и закон, където пише, че не може да си тръгнеш веднага след раждането от болницата. Ако има такъв, то аз не знам за него.

че що въобще ходите да раждате в болницата, като за вас там са само некадърници...по тази логика най-добре си раждайте в къщи /има и такива ентусиасти/. Там никой няма да ви "грабне" детето от ръцете да го ваксинира.
аман от компетентни мнения

# 44
  • Мнения: 4 150
Цитат
че що въобще ходите да раждате в болницата, като за вас там са само некадърници...по тази логика най-добре си раждайте в къщи /има и такива ентусиасти/. Там никой няма да ви "грабне" детето от ръцете да го ваксинира
Много хора си мислят,че бременността е болест и бременната жена е пациент/болен,който трябва да си "иzкара" болестта в болница.Други алтернативи няма zа такива хора...
Ами ходи да ядеШ в болница да ти следят прегльЩането,че може да се zадавиШ в кьЩи и лоШо....

Общи условия

Активация на акаунт