Впечатления от пюрета

  • 6 929
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Пускам тази тема, за да споделим впечатленията си от предлаганите пюрета на нашия пазар.

Хип - всичко им е добро - месни, плодови, зеленчукови. Много съм доволна.

Нестле - всичко е ок. Оказа се накрая, че те са ми фаворитите - много вкусни манджи, плодовите са супер и с голямо разнообразие, кремчетата и киселите им млека са ок. Само кашите им според мен не струват, винаги стават като сурово тесто, точат се, залепват и са ужасно сладки.

Овко - никога!!!! Две -три неща пробвах, никога вече. Синът ми повърна след няколко лъжички.

Семпер - като много, много хвалени тук накупих доста бурканчета за проба. Плодовите им пюрета са страхотни, не са сладки, вкусни са много. Хареса ми подробният анализ за съдържанието им на етикета. Смущава ме трайността им от една седмица след отварянето, като на всички останали пюрета на другите фирми е до 48 часа.
Изключително разочарована останах от месните и рибните им пюрета. Не можех да разбера защо като започна да ги давам на сина ми и той започва да плаче. Най-накрая ги опитах и се оказа, че са люти. После четох в съдържанието им и почти навсякъде се съдържа бял пипер. За мен са ок, но за една бебешка устичка това пикантното май идва в повече. Месото е бодливо като парченца стъкло, дори след пасатор пак стои на бодливи, твърди трохи.

Ганчев - голямото ми приятно учудване. Мога да кажа, че са страхотни. Месните, зеленчуковите и млечните им каши са чудесни. Вкусни, с добра консистенция, добра обработка. Браво за което. Само плодовите им пюрета са вкусни, но прекалено редки и не мога да ги давам с лъжичка, защото текат. Трябва да се сгъстяват с АМ или бисквити, но така количеството става прекалено много.

Това са нашите впечатлениа, тези сме пробвали, споделете при вас как е.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 46 511
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green

# 2
Аз започнах с Овко - видях, че са словашки, посетих им сайта и реших да ги пробвам. На мен ми се сториха вкусни и бебо ги ядеше, но на втората седмица се запече и аз реших, че е от тях. въпреки че на ябълка и морков и ябълка и круша не пише да има нишесте. В яб,тиква и морков си пише, че има царевично. Оказасе, че запека е бил от обезводняване. Ще взема пак ябълка и морков и ще направя тест за нишесте с йод и ще пиша за резултата.
За Ганчев - сигурно си попаднала на хубава партида - в нашия магазин всички видове бяха с еднакъв цвят, само етикетите различни.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 035
Доволна съм от HIPP, Nestle, Gerber i плодовите на Хаме. Зеленчуковите и месните на Ганчев също ми харесват, сега купувам и кашите "лека нощ" и смятам, че са хубави. Месните на Овко и Sunval са много гъсти и моят син не ги ядеше.

# 4
  • Мнения: 962
Пробвахме Ovko  не ни хареса,сега сме на HELLO  много ни харесват

# 5
  • Мнения: 8 505
Ганчев и Ам-Ам-купувах инцидентно,когато ми свършеха запасите от другите-не ги ядеше с кеф,но все пак вършеха работа.
ХИП-давеше се от тях,много гъсти и бяха Confused
Гербер и Нестле (особено супите на Нестле)-любимите и,хапваше ги с охота!
Семпер-не по-хубави от Гербер и Нестле,а по-скъпи.Купувах по-рядко от тях.
Фрутек-невероятни плодови пюрета,без или с минимум консерванти и трайност 24ч.Имат и хубави сокове,но дъщеря ми много рядко пиеше сокове.
Сънвал съм купувала само веднъж,повече не повторих-изключително безвкусни ми се сториха,дребната не глътна дори лъжица Stop

# 6
  • Мнения: 27 524
Ганчев и Ам-Ам-купувах инцидентно,когато ми свършеха запасите от другите-не ги ядеше с кеф,но все пак вършеха работа.
ХИП-давеше се от тях,много гъсти и бяха Confused
Гербер и Нестле (особено супите на Нестле)-любимите и,хапваше ги с охота!
Семпер-не по-хубави от Гербер и Нестле,а по-скъпи.Купувах по-рядко от тях.
Фрутек-невероятни плодови пюрета,без или с минимум консерванти и трайност 24ч.Имат и хубави сокове,но дъщеря ми много рядко пиеше сокове.
Сънвал съм купувала само веднъж,повече не повторих-изключително безвкусни ми се сториха,дребната не глътна дори лъжица Stop

Много хубав разбор, мерси  Hug Засега Нестле май са  Peace

# 7
  • Мнения: 765
 Само да добавя , че аз виждам разлика в качеството на "Нестле" и "Нестле - Алете" , като според мен вторите са значително по-добри  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Само да добавя , че аз виждам разлика в качеството на "Нестле" и "Нестле - Алете" , като според мен вторите са значително по-добри  Peace

Тези Алет са ми голяма загадка - в Бг не ги срещнах в Хип и Метро, не знам къде ги има. В Белгия и Франция също не се продават.  Thinking

# 9
  • Мнения: 210
Ам-ам, Гербер и Сънвал са фаворити при нас - мести и зеленчукови.
Ганчев и Хипп - плодови и другите сигурно стават, но в повечето има ябълка от която сме алергични.
Семпер - много хубаво миришат, но са ни гъстички и не ги иска моя мъж Simple Smile
Сокове пием от всички фирми и съм доволна.

# 10
  • Мнения: 765
Само да добавя , че аз виждам разлика в качеството на "Нестле" и "Нестле - Алете" , като според мен вторите са значително по-добри  Peace

Тези Алет са ми голяма загадка - в Бг не ги срещнах в Хип и Метро, не знам къде ги има. В Белгия и Франция също не се продават.  Thinking
Да  , не се продават в големите магазини и това е проблем и за мен . Има ги в по-малки магазини . Аз ги купувам от "бебе -маркет"-а в Иван Вазов . Малко по-скъпи са , нямам представа защо  Thinking , но наистина ми харесват повече . Има разнообразие . Казаха ми , че се произвеждат в Германия , но не съм обърнала внимание какво пише на бурканчето .

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ганчев и Ам- ам съм купувала предимно- цената им е достъпна, качеството ме задоволява. Плодовите на Ам- ам са невероятни, имат и хубави плодови закуски с грис, мюсли и бисквити май.
Хелоу ми станаха фаворити, откакто ги открих  newsm10. Също на приемлива за мен цена, но май само плодови имат. Мангото им е много вкусно.
Нестле и Хип съм купувала инцидентно, нищо съществено не мога да коментирам за тях.
Овко  Sick Някакви пилешки гърди бях взела наскоро... отврат.
Хаме също няколко пъти е яла плодови, нищо особено според мен не са. Ако не се лъжа, имаха едно с извара и плодове, което си заслужава ( ама дали беше тази марка  newsm78)

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всеки си има вкус и мнение Simple SmileА моето се разминава много с авторката на темата WinkДетето ми винаги е яло рибните пюрета на Семпер с апетит, не съм усетила да са люти.За това са много фирмите разни хора, разни идеални.

# 13
  • Мнения: 7 640
Хело- страхотни са
Ганчев- доволна съм
Ам-Ам- доволна съм
Овко- гадост
Хип- не ми допадат

# 14
  • Мнения: 27 524
Всеки си има вкус и мнение Simple SmileА моето се разминава много с авторката на темата WinkДетето ми винаги е яло рибните пюрета на Семпер с апетит, не съм усетила да са люти.За това са много фирмите разни хора, разни идеални.

Е, не го приемай толкова лично, де  Hug Нали затова съм писала "Това са нашите впечатления, тези сме пробвали, споделете при вас как е. " Всеки си има мнение, ако исках да налагам моето, нямаше да пускам темата. Интересно ми е кой какво харесва и какво не, това е  Grinning

# 15
  • Мнения: 318
Сънвал - малкия започна с плодовите им пюрета захранване, почитател е на "ябълка и морков", но са на много едре парчета морковите, иначе са вкусн!
Ганчев- при нас са фаворита, макар и много противоречиви мнения да има във форума за тях. Там само прескачаме честата синя слива, защото много е кисела и неиска да я яде
ам-ам - по моя вкус, а и по учуден физиономия на малкия /какво ми даваш в устата???/ са извън списъка. Незнам как може за толкова малки деца, продуктите да са нахакани толкова много със захар. Опитайте ги, след като сте пробвали, вече някоя друга марка пюрета.  smile3506

# 16
  • Мнения: 4 428
На мен пък Ам-ам въобще не ми се струват сладки Rolling Eyes Взимала съм картоф и морков и ябълка и череша и двете съм ги пробвала и си имат съвсем нормален вкус. В смисъл без разни добавки. Дори се учудих, че пише захар в съдържанието, защото аз нищо такова не усетих Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 448
Гербер  - върховни, поне по моя преценка, зеленчуковите и месните  Peace
Хаме и Хелоу - плодовите - също така перфектни
Овко - ей това вече не се яде, честно!!!
Семпер и Нестле - рибни - добри са Simple Smile
Хип - нямам много, много впчеатления  Laughing
Ам-Ам и Ганчев не съм купувала никога  Naughty

# 18
  • Мнения: 187
ХИППмного съм доволна,
АМ-АМ-не са лоши,
МАНДЕВ-незнам дали сте ги пробвали,но моята сладурана много ги харесва,а и са евтини Hug

# 19
  • Мнения: 1 014
Доволна съм само от HIPP!

# 20
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз за разлика от всички до тук съм ползвала само Ганчев и Ам-ам и за двете си деца.Удовлетворяваха ме като цена и качество,проблеми не сме имали,нямаше пюре,което да не харесат.Всъщност и двете ми момичета хапваха и все още хапват с удоволствие почти всичко,което им предлагам.

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Ганчевите-доволна съм /това ядяхме основно и с тях се захранихме/

Като стана на 9-10 месеца купувах само Хип, Семпер и Гербер понеже са с по едри частици и съм много доволна  Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Аз за разлика от всички до тук съм ползвала само Ганчев и Ам-ам и за двете си деца.Удовлетворяваха ме като цена и качество,проблеми не сме имали,нямаше пюре,което да не харесат.Всъщност и двете ми момичета хапваха и все още хапват с удоволствие почти всичко,което им предлагам.

Завиждаме, завиждаме  Hug  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 621
Хип- много добри и въпреки, че сме капризни си ги хапва сравнително добре

Хаме - плодовите са вкусни

Нестле - добри са и зеленчуковите и плодовите

Овко- съжалявам, че се излъгах да си купя. Ужасни са.

Семпер и Бейбинова - купувала съм няколко пъти и мисля, че стават.

Ам Ам и Ганчев - нямам впечатления



# 24
  • Мнения: 4 668
ХИП - според мен са страхотни и с голямо разнообразие , малкият не ми е отказвал нито едно пюре  Peace
Гербер - също съм много доволна и са любимите на детето , само ми се ще да имат повече видове
Нестле - плодовите не ги отказва , месните - някога ги яде , някога не
Семпер - сега като е по - голям ги яде с голямо удоволствие , лично аз смятам , че са най - добрите
Сънвал - доста прилично качество и цена

За Ганчев и Ам - Ам , както и за Овко мога само да кажа , че никога не бих дала на детето си .
Гледала съм 3-4 пюрета Ганчев , всичките от един вид , ами едно с едно не си приличаха по цвят и консистенция  Close бррррр , гадост просто .

# 25
  • Мнения: 2 849
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green
#CrazyВ ХИПП гадост ?Аз само ХИПП съм давала към момента и бягам от българските ,а сега ще започна  с лупа да ги гледам . ooooh!

# 26
  • Мнения: 195
Хип,Алете,Семпер,млечните каши на Ганчев-май това най-много обича да похапва.

# 27
  • София
  • Мнения: 362
ХИПП - абе, доволни сме, но нещо като консистенция не ни кефят - единствено картоф и тиква са с "нашата" консистенция.
Бебивита - не видях дотук нищо писано за тях. Ние много ги ядем - особено тиквата (защото рядко ядем пюре без тиква де Simple Smile ). А плодовите им пюрета са сякаш ядеш истинския плод.

Но в общи линии Гого яде на мама буламачите, защото досега е ял цяло хранене с купешко пюре 2 пъти - бяхме навън. Иначе понякога ползвам част от някое пюре.

# 28
  • Мнения: 3 042
Най-доволна съм от Хип! От всичките им продукти.

От , Ганчев и Хаме съм много доволна.

Ам-ам съм купувала предимно бисквити с плодове, грис с плодове, но не са така хубави както тези на Хаме. Няколко зеленчукови пюрета бях купувала, но малкият не ги хареса.

На Гербер основно сокове съм купувала и са хубави. Доста от тях са със 100% съдържание на плод. Е има някой като съдържащият боровинки например, които не може да не съдържат вода, но пък пак са с голяма концентрация на плодове.

На Семпер малко пюрета съм купувала, но съм доволна от тях.

На Овко съм купувала само плодови пюрета и тези с извара и йогурт и малкият си ги ядеше без проблем. Аналозите на Хаме са по-добри, но и цената им е по-висока.

На Хелоо съм купувала само 2 вида от плодовите пюрета манго и круша и се оказаха хубави, а и не са скъпи.

От Нестле пюрета съм купувала няколко, но нямам някакви конкретни впечетления, защото ги дадох на малкият в момент на "гладна стачка" покрай никненето на 1 зъб.
Но пък течните каши и кремчетата його и пудолино са страхотни.

На Бейбивита малко пюрета като видове съм давала, но съм доволна. И от соковете има няколко със 100% съдържание на плод / ябълка, круша/, но повечето са със по-малко плодно съдържание.

Забравила съм да напиша, че от супите на Нестле също съм много доволна.

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 14:15 от rubi

# 29
  • Мнения: 514
Olvarit на Nutricia и HIPP Peace

# 30
  • Мнения: 5 026
 Плодови на Ганчев, Ам-Ам, Hello( давала съм круша, но са много сладки), А зеленчукови само на АМ-АМ, защото не иска да кусне тези на Ганчев.

# 31
  • Мнения: 118
HIPP, SEMPER ,GERBER ,NESTLE докторът ни посъветва и е прав

# 32
  • Мнения: 47 981
хип-супер са за захранване(взимала съм само от тези с буквата а)
нестле алете-взех едно с пиле-ами страхотно е!
ам-ам-купувала съм плодови и зеленчукови-отврат! Sick
ганчев-взимала съм само за дъщеря ми(преди 4-5 год),не бяха лоши,но не ги ядеше,сега не смея да взема заради сухото мляко и лошите отзиви Confused
овко-взех плодови-ябълка и круша и ябълка без захар-не са лоши на вкус
хаме-взимала съм за дъщеря ми много,бяха й любимите,на малкия съм давала само ябълка и круша,засега не давам заради захарта,иначе го хареса,и на мен са ми много вкусни Wink
сънвал-купувала съм само зеленчуковите,не са лоши,но много гъсти,и няма много разнообразие и трудно се намират Wink
хелло-като хаме са,но хаме са по-добри,а хелло-по-сладки

# 33
  • Мнения: 1 800
HIPP -  харесвам всичко
Ганчев - само плодовите и кашите Лека нощ
HAME - много хубави
GERBER - месни и зеленчукови

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825
Моя син харесва всички пюрета, които съм му давала. Blush А това са Хипп, Семпер, Гербер, Нестле, Бебевита.
Особено много харесваше супите на Нестле - еххх, че ме е яд, че ги спряха  Cry А пюретата на Семпер за възраст 1 до 3 години са му много любими. И аз не съм усетила да са люти Rolling Eyes Единственото пюре, на което се е мръщил е вегетарианската лазаня на Семпер.
Два пъти съм давала Алете и Сънвал  - хубави са пюретата, но тия Неделчев и Неделчев никаква работа не вършат - дистрибуцията им е под всякаква критика

Някой има ли представа защо зеленчуковите пюрета са само в малки бурканчета (освен спанак със сметана и младите зеленчуци  на Хипп), та трябва на едно хранене да отварям по 2 бурканчета Confused

# 35
  • Мнения: 27 524
Някой има ли представа защо зеленчуковите пюрета са само в малки бурканчета (освен спанак със сметана и младите зеленчуци  на Хипп), та трябва на едно хранене да отварям по 2 бурканчета Confused

Такива внасят, иначе има и малки, и големи.

# 36
  • Мнения: 4 428
Някой има ли представа защо зеленчуковите пюрета са само в малки бурканчета (освен спанак със сметана и младите зеленчуци  на Хипп), та трябва на едно хранене да отварям по 2 бурканчета Confused

Такива внасят, иначе има и малки, и големи.

Освен това в сайтовете има доста повече видове пюрета. На Гербер гледах, че има и само от един вид зеленчук пюре. Това би ми било много по-удобно, защото ще си правя тази комбинация, която сметна за подходяща за определената възраст. Не знам защо са преценили да внасят само това Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 27 524
И тук не внасят. По няколко вида от две марки и толкова. Германия съм я признала с марки и избор. Особено на Милупа. Там направо може да се сбърка човек от количество, качество и разнообразие. Няма как, ще се задоволяваме с каквото ни се предлага.

# 38
  • Мнения: 113
Вики си похапва от всички пюрета който до сега съм и предложила. най вече ОВКО супер са.аз лично не харесах МАНДЕВно тя ги яде.повече не купих от тях.а НЕСТЛЕ,ХИППИ,СЕМПЕР и ГЕРБЕР не са по-нашия джоб,но сме ги пробвали и не са лоши.забелязах ,че като и сготвя домашни пюрета стават много вкусни и тя ги харесва.успех в търсенето на вкусни пюрета.

# 39
  • Мнения: 5 103
Е вие ме вкарахте в размисли , я една Анкета да пуснем  newsm78
Аз мислих Хип, ама като Ви чета май ще мина на Нестле.
И един тъп въпрос какви са тия бисквити на прах, без глутен newsm78 и с ква биба се дават??

# 40
  • Мнения: 27 524
Е вие ме вкарахте в размисли , я една Анкета да пуснем  newsm78
Аз мислих Хип, ама като Ви чета май ще мина на Нестле.
И един тъп въпрос какви са тия бисквити на прах, без глутен newsm78 и с ква биба се дават??

Хип и Нестле са на едно ниво.  Peace

Бисквитите са плазмонки, гранулирани са, не съвсем на прах, разтварят се веднага в мляко и минават през биберона без проблем. Аз купих, обаче са зверски сладки и ги подарих на баба ми за попарите й  Grinning

# 41
  • Мнения: 5 103
Е вие ме вкарахте в размисли , я една Анкета да пуснем  newsm78
Аз мислих Хип, ама като Ви чета май ще мина на Нестле.
И един тъп въпрос какви са тия бисквити на прах, без глутен newsm78 и с ква биба се дават??

Хип и Нестле са на едно ниво.  Peace

Бисквитите са плазмонки, гранулирани са, не съвсем на прах, разтварят се веднага в мляко и минават през биберона без проблем. Аз купих, обаче са зверски сладки и ги подарих на баба ми за попарите й  Grinning

Ако давам примерно 150 мляко ги слагам директно вътре без да намалявазм количеството мляко така ли??

# 42
  • Мнения: 27 524
Ако детенцето ти изяжда 150мл, трябва да намалиш количеството. Иначе ще стане много. Ако сложиш една лъжичка ще е малко повече, но 3 или 4 ще ти качат с още 50мл общата смес, а тя се брои. Така че ако искаш да слагаш бисквити, правиш да кажем 120 мл готова млечна смес и вътре добавяш бисквитите. Но ползвай биберон с цепка, понеже малко или много се сгъстява и ще тече по-бавно. Ще умориш и изнервиш бебето или ще заспи, преди да си го е изпило докрай.

# 43
  • Мнения: 5 103
Ако детенцето ти изяжда 150мл, трябва да намалиш количеството. Иначе ще стане много. Ако сложиш една лъжичка ще е малко повече, но 3 или 4 ще ти качат с още 50мл общата смес, а тя се брои. Така че ако искаш да слагаш бисквити, правиш да кажем 120 мл готова млечна смес и вътре добавяш бисквитите. Но ползвай биберон с цепка, понеже малко или много се сгъстява и ще тече по-бавно. Ще умориш и изнервиш бебето или ще заспи, преди да си го е изпило докрай.

Много мерси, нали съм тапир и питам по-обстойно Embarassed

# 44
  • Мнения: 46 511
... И един тъп въпрос какви са тия бисквити на прах, без глутен newsm78 и с ква биба се дават??

Защо искаш да слагаш бисквити Tired бебето няма нужда, а и такъв апетит отвориха на София, че по цяла нощ искаше да я де, а вече беше голяма и нямаше нощно хранене.
От тогава млякото у нас се пие чисто, без разредители и мезета  Mr. Green

Не съм сигурна, но май при ренци стана същото  newsm78

# 45
  • Мнения: 27 524
Не си тапир, тук всички питаме, нали затова е форумът.  Hug

По принцип съм съгласна с Никол, и с моето диване така стана, заради тез бисквитени млека започна пак да яде нощно време, но не ги спирам засега, понеже само така и само тогава иска да пие АМ, иначе категорично не ще и съм съгласна да ставам нощем, но да пие. Все някога ще се откаже.

# 46
  • Мнения: 1 284
какви са тия бисквити от кога се дават и за какво?

# 47
  • Мнения: 27 524
какви са тия бисквити от кога се дават и за какво?


Бисквити в метална кутия, гранулирани, за да се разтварят лесно и бързо. Фирмата е Плазмон, предлага и бишкоти и кус кус за малчовците. За какво се дават...тук не знам какво да кажа...за да се ядат?  Thinking

# 48
  • Мнения: 2 109
Кайо е на 5 м 1 с .
Прохождаме в областта на пюретата.  Simple Smile

пробвали сме:

 ХИП: ябълка - голям кеф,  морков - отврат (мнението не е мое, а на Кайо, яде го с погнуса само микс с оризова каша на Милупа).

ГАНЧЕВ - плодовите са ОК, но днес пробвах плодово-зеленчуково с мляко. На няколко пъти щеше да повърне, и на мен хич не ми хареса. Реших сама да му правя манджите май.
Сега, като чета форума, хрумна ми, че може просто да е било прекалено гъсто. Ще взема да го поразредя. Ще ви кажа утре как е минало.

АМ АМ едно плодово... щяхме да се избием с татко кой да го храни, за да облизва лъжичката и ръчичката и бузките ...

Само че Кайо пюретата не ги признава за хранене, а за игра и му омръзват бързо, та едно бурканче го яде на 4 пъти.

между другото... днес му пасирах белена праскова и я кипнах. после я смесих с оризова каша на Милупа, много я папка.

# 49
  • Мнения: 467
Гербер   - върховни, поне по моя преценка, зеленчуковите и месните  Peace
Хаме   - плодовите - също така перфектни
Овко - На детето и на мен ми харесват!Предимно плодови яде от тях.Месата са в леко гадни комбинации и трябва яко да се стоплят, за да стават що-годе за папане...
Хип - не са лоши, но са скъпички. Предпочитам Гербер в тоя ценови диапазон.Laughing
Семпер - много ги харесваме и двете, но не са ми по джоба. Купувам рядко и то само от някои видове, не съм пробвала цялата гама.
Ам-Ам и Ганчев не съм купувала никога  Naughty,
но пък свекърва ми беше взела. Резултатът - ябълковото пюре им е много вкусно, но след него детето повръща, според мен защото беше доста по-сладко от тези, които тя яде...
Nestle - не ги харесах нещо, поне тези, които пробвахме:-(((
Bebevita - някои стават, някои са отврат:-((Например морковите с картофи ( или беше моркови с ориз)...


# 50
  • Мнения: 5 103
какви са тия бисквити от кога се дават и за какво?


Бисквити в метална кутия, гранулирани, за да се разтварят лесно и бързо. Фирмата е Плазмон, предлага и бишкоти и кус кус за малчовците. За какво се дават...тук не знам какво да кажа...за да се ядат?  Thinking

Мале вярно ли прояждат пак през ноща?
На мене ми казаха след 4-5 месец за да е по сито през ноща и да не се буди newsm78
Тоя който ми ги каза тия бисквити явно ми има зъб Twisted Evil или да не е само тя прецакана Joy

# 51
  • Мнения: 5 103
Пак продължавам с тъпите въпроси моля да ме извините Embarassed
Та докато трае захранването може да се дават на различни фирми пюретата така ли?
Не виждам да има логика да не се дават ама да питам все пак Mr. Green

# 52
  • Мнения: 2 109
Няма проблем да се смесват пюрета. Не е като при АМ или капки за колики.
Калоян винаги се запичаше когато му сменях АМ (2 пъти само) или пък замествах Еспумизан със САБ или инфакол.

# 53
  • Мнения: 27 524
Мимка, изобщо не е задължително да прояде пак през нощта. При едни става, при други не.

Може то различни фирми пюрета, разбира се, по този начин ще разбереш и какво най-много се харесва на бебчето ти.  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 6 472
Да се изкажа аз по въпроса за пюретата:

Гербер - те са ми безпорен фаворит. Отговарят напълно на критериите ми за консистенция, липса на сол и захар. Имат еднокомпонентни пюрета за захранване, в съвсем малки бурканчета. Мартина ги обожава във всичките им разновидности

Нестле- подходих доста резервирано към тях, защото имам едно на ум за тази компания. За захранване нямат много подходящи неща, но за по- големи деца имат страхотни пюрета. Фаворит на дъщеря ми е треска с ориз. От плодовите нямам големи впечетления.

Хипп - въпреки, че са наложила се марка, аз не останах изцяло очарована. Еднокомпонентните им пюрета, които би следвало да са за захранване, съдържат захар и нишесте - нещо, което аз избягвам да давам в големи количества и до ден днешен, а в началото хич. Зеленчуковите им пюрета са много гъсти и трябва да се разреждат. Месните им пюрета са хубави, но отсъства рибата като асортимент.

Алете - имам твърде бегли впечатления. На първо четене са добри.

Хаме - имат много сполучливи плодови комбинации, но за съжаление доста подсладени. Чесните им пюренца също много допаднаха на Мартина

Овко - горчат ми. Дребната ги яде малко зорлем, на мен са ми прекалено сладки и като цяло ги избягвам

Семпер- това е и моето голямо разочарование:( Зеленчуковите и плодовите ги ядяхме, но месните и рибните не пожела да ги вкуси. От рибното повърна, а тя риба обича много. Цената направо няма да я коментирам

Ам - ам - пюренцата им много добре се приеха от малката, но все пак ги избягвам заради многото захар, в плодовите и сол в зеленчуковите. Купувам шипка, която ни е много любима.

Ганчев - като за захранване, хич не ги одобрявам. Като хранене на по- голямо бебе - стават. Асортимента им е добър, нямат толкова захар и сол, като ам- ам.

От кашите останах доволна от Милупа и Хумана. Дребната е влюбена в 8 зърнени култури на Нестле, но аз не мога да разбера какво толкова я привлича - тя е като туткал ooooh!

# 55
  • Мнения: 27 524
Нестле- подходих доста резервирано към тях, защото имам едно на ум за тази компания.

Сподели, де  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 2 849
HIPP, SEMPER ,GERBER ,NESTLE докторът ни посъветва и е прав
И аз така по съвет на педиатъра само тези купувам . Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 3 679
Започнах с Ганчев и понеже ги ядеше и не съм имала проблеми ,рядко съм вземала нещо различно
Но аз по-принцип купувам само плодовите,зеленчукови сама му правя,затова не съм вземала различни марки
От плодовите- харесвам на Хело и Овко,на Нестле съм вземала 2-3 пъти

# 58
  • София
  • Мнения: 105
Тъй като бяхме с атопичен дерматит и не се знаеше има ли алергия, и ако има към какво, започнах захранването с еднокомпонентните безмлечни пюрета на Хип и тъй като не сме имали проблем с тях на тях си и останахме. Отитвали сме инцидентно Нестле - плодов десерт с бисквити - хапна си го.
От кашите ядем Хип, Милупа, Хумана и Нестле.
Сокове - за съжаление никакви не обичаме.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 967
ХИП, АМ-АМ, СЕМПЕР

# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Давала съм и на двете основно на Ганчев. Всичките му продукти в бурканчета+соковете са много хубави. Пробвала съм инцидентно Хаме, много са сладки и не повторих. Отбелязвам обаче, че сме на кухня и готовите пюрета и каши съм ги давала само за захранване и понякога събота и неделя.

# 61
  • Мнения: 1 555
1- Нестле Алете
2 - Хип
3- Сънвал
4- Семпер
5- Ам-Ам
6- Ганчев

Това е по десетобалната  Sunglasses

# 62
  • София
  • Мнения: 6 798
Моята мома си хареса само HIPP и не ядеше нищо друго. Пробвах с Ганчев, Ам-ам , Семпер - ами не ги искаше. Hame-то плодовите ядеше малко, ама тя като цяло плодови не обичаше много-много. Та това е. Бяхме само на HIPP.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Hip - захранихме се с тях и не сме се мръщили,значи на нас ни допаднаха.
Сънвал - умираме си за тиква с ориз и пилешко и доста други зеленчукови.По-рядко купувам плодовите им,че са гъстички,но определено тази марка ни е фаворит.
Нестле - купувала съм само плодови и съм доволна-хапваме ги с кеф.
Ганчев - заешко можем да изядем 2 бурканчета наведнъж,или пък домати с ориз.Купувала съм и плодови,но ме е яд като прочета че имат захар и затова по-рядко давам от тях.
АМ АМ - купувала съм общо към 10 тина,но са много сладки.Ползвах ябълка със сливи за разхлабване.
Хаме - купувам с овесени ядки или бисквити.Стават,но пак са сладки.
Хело - купувах круша няколко пъти за разнообразие,но откакто последният път реших да разнообразя с манго и то ми гръмна в ръцете/като го отварях/ и опръска всичко не ги поглеждам вече.
Овко - 2-3 пъти,но нещо не и хареса.

# 64
  • Мнения: 683
Давала съм само плодови на ХИП, Хаме и Хелоу. Зеленчукови ядедеше само на ХИП и то само 2 вида, затова зеленчуковото аз му го варя - тиквичка, морков, картоф, чушка и много му харесва, плодови спрях да взимам откакто започнах да давам пресни плодове - банан, кайсия, праскова. Веднъж му взех плодова каша на Хип с бисквита, беше много вкусна, но не искаше да я яде и затова давам пресни плодове. Сега ще пробвам да му слагам по малко настъргани в кашата, да свиква.

# 65
  • Мнения: 25
За мен най-добрите пюрета са на Хип, тъй като са БИО. До сега не прочетох някоя майка да се изкаже по-този въпрос а за мен това е най-важното. Био етикета на Хип е гаранция за екологично чисто производство. Колкото и да съм доволна от пюретата на Нестле и Семпер суровините са произведени по конвенционалния начин с пестициди, торове и хербициди. При Хип това е изключено и за това ги предпочитам. Жалко че българския потребител е толкова зле информиран в тази област и се е напатил от лъжливи етикети био и еко.

# 66
  • Мнения: 27 524
Почти всяка от фирмите за пюрета имат серия Био, но понеже отсъства от нашия пазар, не съм ги споменавала. Има си нормална серия, има си и Био, които са по-скъпи. Но се предлагат много малко различни пюрета Био. Не съм съгласна обаче, че когато не пише Био, то тези продукти за бебета се обработват с пестициди и подобни вредни вещества.  Stop  Има доста строг контрол върху тези неща. Поне така ми се иска да вярвам. Ако ги правиш домашни и купиш от магазина зеленчуците - виж, те със сигурност са добити по този начин.

# 67
  • Мнения: 5 370
НЕСТЛЕ АЛЕТЕ И СЪНВАЛ, а после-ХИПП плодовите дуети.
На Алете съм ползвала от-до всичко, включая вечерните каши. Обожаваше тиквеното пюре, а после пюрето с масълце и зеленчуци-беше някакъв микс.
Имат страхотни комбинации за дребчовци около и над годинката.
За дистрибуцията-не, не куца, а просто е ПОЛИТИКА НА ФИРМАТА.
Ако искате по-конкретен отговор защо ги няма по големите супермаркети-се наемам лично да се свържа с единия вносител и ще пиша пак.
За СЪНВАЛ-много подходящи за алергични дечица.
За високите цени-пюретата НАИСТИНА идат директно от Германия.
Тоест, не се правят както ХИПП в Унгария.
ХАМЕ-разкошни плодови комбинки. До съвсем скрро ги ядеше.

# 68
  • Мнения: 7 640
... И един тъп въпрос какви са тия бисквити на прах, без глутен newsm78 и с ква биба се дават??

Защо искаш да слагаш бисквити Tired бебето няма нужда, а и такъв апетит отвориха на София, че по цяла нощ искаше да я де, а вече беше голяма и нямаше нощно хранене.
От тогава млякото у нас се пие чисто, без разредители и мезета  Mr. Green

и аз бисквити в млякото не съм давала, по ред причини.
Основната беше, че не се будеха от глад, а второстепенната, че не виждам нищо особено полезно или незаменимо в бисквитите, само излишни въглехидрати на този етап.

# 69
  • Мнения: 5 370
Политиката на главната шапка-НЕСТЛЕ-не включва разпрпостранение на АЛЕТЕ  в България.
Това е пресен отговор на един от основните дистрибутори Неделчев.
Освен това негово лично мнение е , че детски храни трябва да се продават в специализирани детски магазини, където може да се получи и информация за конкретното пюре/каша и т.н.
дано съм била полезна.
Не е нежелание от тяхна страна или несериозност.

# 70
  • Мнения: 27 524
Аха. Благодаря ти за усилията и информацията  Hug

# 71
  • Мнения: 5 370
Аха. Благодаря ти за усилията и информацията  Hug
Ами няма за какво, на практика, познавам ги лично.
винаги е по-добре да се дава информация от извора, отколкото да се пускат слухове, че еди какво си и еди-що си.
П.С. Забравих да добавя къде ги има-във всички магазини БЕЙБИ НОВА-Павлово, христо ботев, лозенец, в магазин БЪГС Бъни на Патриарха......

# 72
  • Мнения: 2 885
Е, нямаме цял месец и какви теми сте заформили...
Много полезна тема, Блонди - таман това ме интересува.
Сори, шмате, ама сега се прибирам и веднага залепнах на ПЦ-то.

Аз давам Хип, Гербер, Семпер и Алете.
Последното не съм много фен, но имат добри попадения.

Стефан не е отказал нито едно пюре от гореизброените марки. Нито едно от както е захранен.
Дори сега на 10 месеца давам тези от 8 месеца с по-едри частици, за да се учи да дъвче. Дави се, диването, но не връща бе...Пак си го гълта  Wink

Избий си го от главата, че щом е за бебета нещо си е със "супер качество" и под контрол. Особено в БГ. В немско може /чат-пат/, но тук няма контрол. Какво пише в рекламките ми е пределно ясно. Аз като човек от рекламата ги знам тез неща как стават. След дълго ровене по темата.....вече 9 месеца.... Crossing Arms

Ей така, като си нямаш работа почети повече за ГМО и .....Нестле ......в Русия...примерно... Naughty

# 73
  • Мнения: 1 737
Гербер са ми фаворит.
Хип - свидетел съм на издънки с храните им.
На Ам-ам ползваме само шипковото пюре, няма такова на вносна фирма.
Много са ми интересни "Асортитата" на Ганчев и Ам-ам, звучат ми точно като - каквото и колкото е останало от еднокомпонентните пюрета с конкретен състав - на манджа с грозде. Като се замисля как ги произвеждат и само на тая мисъл ме навява.  Grinning Като по сладкарските цехове - изрезки от блатове, някоя торта застояла, обрани последни лъжици от някоя кофа шоколад, или буркан сладко - айде на "скалички" - всеки път с уникален състав.  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 10 825
Малко офф, но не се сдържах - когато един продукт се разпространява само в 5 магазина в един милионен град и не става въпрос за бутикови дрешки или обувки а за храна, това говори за лоша дистрибуция, а не за политика на фирмата! Тъй като Неделчев и Неделчев са дистрибутори и на козметиката Бюбхен, защо и нея не я продават само в своите магазини, а я има във всяка квартална аптека? Извинявай, но получаването на адекватна информация за пюретата и глупост. Това може да е по-валидно именно за козметиката, тъй като нейните съставки са химически съединения, които не говорят нищо на повечето майки.
Предай им поздрави на Неделчевите, а към теб нищо лична, Шарки, нали знаеш, че си не Убичам Hug

# 75
nai mnogo mi iade6e gerber i semper

# 76
  • Мнения: 5 370
Малко офф, но не се сдържах - когато един продукт се разпространява само в 5 магазина в един милионен град и не става въпрос за бутикови дрешки или обувки а за храна, това говори за лоша дистрибуция, а не за политика на фирмата! Тъй като Неделчев и Неделчев са дистрибутори и на козметиката Бюбхен, защо и нея не я продават само в своите магазини, а я има във всяка квартална аптека? Извинявай, но получаването на адекватна информация за пюретата и глупост. Това може да е по-валидно именно за козметиката, тъй като нейните съставки са химически съединения, които не говорят нищо на повечето майки.
Предай им поздрави на Неделчевите, а към теб нищо лична, Шарки, нали знаеш, че си не Убичам Hug
Да бе, знам, аз просто предавам техни думи буквално.
Имам едно обяснение, което ще ти го дам на тебе лично. Confused

# 77
  • у нас
  • Мнения: 5 715
От всички пюрета в търговската мрежа съм давала, но от  "Ам-ам" съм много доволна, жалко че нямат месни.

# 78
  • Мнения: 321
Дъщеря ми яде всички плододи пюрета, обаче опита ли зеленчуково или местно дори и на ХИП  хапва 3-4 лъжички колкото да не е гладна, стиска устата и върти главата, а детската кухня я яде.  Confused

# 79
Ганчев са най-големия ужас във бебешката храна. Пробвали сме натуралните им пюрета "плодово-зеленчукова смес". Бебчо се задави. С камъче. Сам го искашля, за щастие, но ужасно се стресирах. За това пюрето отиде директно във кошчето за боклук. Довърших храненето със пюрето на
Ам-ам. По принцип де вярвам, че пюренце от мижавото левче би се харесало на моето дете, при положение, че би било нормално, със семейните ни доходи от 4 000 лева да отделя доста повече пари по тази част. Не се хваля, но тази част със ниската цена ме притеснява - свикнала съм скъпото винаги да е по-добро от евтиното. Е, да, но му беше вкусно, а и аз смятам така. Нашето меню по прицип е много засищащо за да хапва и пюренце, но понякога го включвам. В момента сме на плодови пюрета за десерт...понякога. Въпроса със
Хип седи другояче - почти 100% съм сигурна във качеството им. Давам му ориз със зеленчуци и пуешко, ризото и броколи със заешко, както и вскички зеленчукови менюта: спанак със сметани и картофи, различни зеленчуци, нежни зеленчуци със ориз, ранни моркови, зеленчук със сметана, ранни моркови с картофи, тиква с картофи, броколи с ориз, тиквички с картофи и карфиол с картофи (без скорбяла). Най-честия отговор ми е "икам пуе" или иначе казано, искам зеленчуковото пюре на Ам-ам.
Нестлето би трябвало също да са добри, но не ги ядем...
До колкто до въпроса със Овко - дори не съм ги чувала.

# 80
  • Мнения: 7 640
Ганчев са най-големия ужас във бебешката храна. Пробвали сме натуралните им пюрета "плодово-зеленчукова смес". Бебчо се задави. С камъче. Сам го искашля, за щастие, но ужасно се стресирах. За това пюрето отиде директно във кошчето за боклук. Довърших храненето със пюрето на
Ам-ам. По принцип де вярвам, че пюренце от мижавото левче би се харесало на моето дете, при положение, че би било нормално, със семейните ни доходи от 4 000 лева да отделя доста повече пари по тази част. Не се хваля, но тази част със ниската цена ме притеснява - свикнала съм скъпото винаги да е по-добро от евтиното. Е, да, но му беше вкусно, а и аз смятам така. Нашето меню по прицип е много засищащо за да хапва и пюренце, но понякога го включвам. В момента сме на плодови пюрета за десерт...понякога. Въпроса със
Хип седи другояче - почти 100% съм сигурна във качеството им. Давам му ориз със зеленчуци и пуешко, ризото и броколи със заешко, както и вскички зеленчукови менюта: спанак със сметани и картофи, различни зеленчуци, нежни зеленчуци със ориз, ранни моркови, зеленчук със сметана, ранни моркови с картофи, тиква с картофи, броколи с ориз, тиквички с картофи и карфиол с картофи (без скорбяла). Най-честия отговор ми е "икам пуе" или иначе казано, искам зеленчуковото пюре на Ам-ам.
Нестлето би трябвало също да са добри, но не ги ядем...
До колкто до въпроса със Овко - дори не съм ги чувала.

това беше извън темата, според мен Wink, ама права си иначе

# 81
Да, аз почти винаги пиша извън темата...
Сори...

# 82
  • Мнения: 1 426
Политиката на главната шапка-НЕСТЛЕ-не включва разпрпостранение на АЛЕТЕ  в България.
Това е пресен отговор на един от основните дистрибутори Неделчев.
Освен това негово лично мнение е , че детски храни трябва да се продават в специализирани детски магазини, където може да се получи и информация за конкретното пюре/каша и т.н.
дано съм била полезна.
Не е нежелание от тяхна страна или несериозност.

бля-бля. Не могат да си подготвят продукцията за хипермаркетите, които имат завишени изисквания към доставчиците си от към количества, плащане, доставки, бар кодове и надписи на етикети, глоби към доставчици за неспазени условия по договора. И всъчност не е лесно да вкараш нов продукт в хипермаркет. По точно е  нежелание на вносителя да се разправя с подобни работи и невъзможност да задоволи количествата.

# 83
  • Мнения: 5 370
Политиката на главната шапка-НЕСТЛЕ-не включва разпрпостранение на АЛЕТЕ  в България.
Това е пресен отговор на един от основните дистрибутори Неделчев.
Освен това негово лично мнение е , че детски храни трябва да се продават в специализирани детски магазини, където може да се получи и информация за конкретното пюре/каша и т.н.
дано съм била полезна.
Не е нежелание от тяхна страна или несериозност.

бля-бля. Не могат да си подготвят продукцията за хипермаркетите, които имат завишени изисквания към доставчиците си от към количества, плащане, доставки, бар кодове и надписи на етикети, глоби към доставчици за неспазени условия по договора. И всъчност не е лесно да вкараш нов продукт в хипермаркет. По точно е  нежелание на вносителя да се разправя с подобни работи и невъзможност да задоволи количествата.
Не мога да навлизам в повече подробности, защото нямам право на това, но ако обичаш, запази си пренебрежителните звукоподражателни за другаде.
Ако не знаеш-АЛЕТЕ Е ПОД ШАПКАТА НА НЕСТЛЕ.
Толкова ще кажа и повече няма да добавя.
Разбиращите сами ще си направят изводите.
И недей да квалифицираш по този начин доставчици, които не познаваш.
Благодаря.

# 84
  • Мнения: 429

Да се отчетем и ние:

Започнахме със Semper - ядеше ги

Откакто опита Хип, обаче не ще и да чуе за Semper /пак го яде, ама не с такава усмивка и широооко отворена уста като ХИП-а/

Оvko - случайно го открих и заради него всъщност отворих тази тема /вече бях купила няколко за проба/ - дадох ябълка с круша - яде без да се мръщи. Имам пиле и зеленчуци, ще го пробваме тази седмица - ако има негативни последствия - ще споделя.

# 85
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green

Никол:"Не мога да си го позволя,дай да му намеря кусур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Гадните неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green

От Хип,Гербер,Нестле и Хаме съм страшно доволна.Относно Ганчев- не съм привърженик на БГ хранителната бебешка продукция.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 09:53 от Bambita

# 86
  • София
  • Мнения: 1 457
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green

Никол:"Не мога да си го позволя,дай да му намеря косур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Другите гадни неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green


Еее, това изказване си е доста грубичко,а и изобщо не е вярно!  Naughty Нито за Никол, нито за другите майки, които дават български пюрета! Всеки сам решава за храната на детето си и те сигурно имат по-основателни мотиви от комплексираността си.

По темата: давам плодовите на Ганчев, Хаме, Семпер (само понякога). Дори някои и на Овко са хубави.
Зеленчукови и месни: Гербер, Хип, Сънвал, Нестле и Семпер (рибни)

# 87
  • Мнения: 2 109
аз си ги правя у дома

# 88
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green

Никол:"Не мога да си го позволя,дай да му намеря кусур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Другите гадни неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green


Еее, това изказване си е доста грубичко,а и изобщо не е вярно!  Naughty Нито за Никол, нито за другите майки, които дават български пюрета! Всеки сам решава за храната на детето си и те сигурно имат по-основателни мотиви от комплексираността си.


Разбира се,всичко е въпрос на възможности и аз не казвам,че майките,които хранят децата си с Ганчев са комплексарки.Племенниците ми също са на Ганчев поради липса на финанси от страна на родителите им...Казвам,че такава е психиката на целия БГ народ-като не може да си позволи нещо и го плюе.Подобна тема има и за дрехите втора употреба,които още малко и ще се вдигнат на пиедестал SickЩе излезат невъзможни да бъдат износвани,за разлика от дрехите,които не са "втора ръка".Така и пюретата на Ганчев,Ам Ам и тем подобни...Масово се търсят измислени кусури на качествените неща.а това си е жива комплексарщина.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 21:53 от Bambita

# 89
  • Мнения: 1 951
"Не мога да си го позволя,дай да му намеря косур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Другите гадни неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green

Eйй, това пък е върховна тъпотия  Joy
Досега не ми беше хрумвало, че храня детето си с пюрета на Ганчев, защото съм бедна и комплексирана.Мисля, че след като то ги яде с охота и на мен също ми харесват като съм ги опитвала, е много по разумно да си купувам от тях и то точно защото са на разумна цена и според мен с  перфектно качество.Сигурна съм, че Хип,Нестле и Гербер са също много вкусни и качествени, но не виждам смисъл след като нямам проблеми с Ганчев да давам двойно повече пари.Интересно ми е да споделиш с нас бедните и комплексирани потребители на Ганчев кои са другите гадни неща в техните пюрета  newsm78

# 90
  • София
  • Мнения: 1 457
Честно казано нещо не мога да те разбета. Първо казваш, че някои хранят с Ганчев защото са бедни (това пък как го разбра newsm78) и следователно затова намират кусур на другите по-скъпи пюрета защото са коплексирани, а след това пък видите ли майките не били комплексарки и пак завършваш с някаква нападка за комплексарщина. А според мен щеше да е по-просто да приемеш, че и дори и Хипп може да имат някое и друго некачествено пюре. И Никол просто да е улучила някое от тях. Знам, че по принцип Хипп са с добро качество и това никой не го отрича, но всеки прави грешки, та дори и вездесъщите Хипп  Wink

# 91
"Не мога да си го позволя,дай да му намеря косур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Другите гадни неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green

Eйй, това пък е върховна тъпотия  Joy
Досега не ми беше хрумвало, че храня детето си с пюрета на Ганчев, защото съм бедна и комплексирана.Мисля, че след като то ги яде с охота и на мен също ми харесват като съм ги опитвала, е много по разумно да си купувам от тях и то точно защото са на разумна цена и според мен с  перфектно качество.


Ами,съжалявам,че ще ти го кажа в прав текст,но явно иначе не ме разбираш.Не знам дали си комплексарка,но никой нормален човек,който има добра финансова възможност и не е прагматичен по отношение на храната на детето си,не би давал на рожбата си боклуците на Ганчев!Те са пюрета за масата.Като битаците!Кой как се уредил!Едни пазаруват на Ганчев,други на Хип.Едни-дрехи втора употреба,други -по молове.Важното е бебчето да не е голо и гладно!Но да се изтъкват предимства на тея измислени български пюрета е просто абсурдно!

# 92
  • Мнения: 1 951

Ами,съжалявам,че ще ти го кажа в прав текст,но явно иначе не ме разбираш.Не знам дали си комплексарка,но никой нормален човек,който има добра финансова възможност и не е прагматичен по отношение на храната на детето си,не би давал на рожбата си боклуците на Ганчев!Те са пюрета за масата.Като битаците!Кой как се уредил!Едни пазаруват на Ганчев,други на Хип.Едни-дрехи втора употреба,други -по молове.Важното е бебчето да не е голо и гладно!Но да се изтъкват предимства на тея измислени български пюрета е просто абсурдно!

Слез малко на земята, че започна да ставаш доста груба. Точно твоите разсъждения и демонстрации  ме карат да мисля, че явно си избиваш големи комплекси, т.е. сигурна съм в това  bowuu
И като заключение освен, че разбрахме, че си се уредила да пазаруваш в Моловете, не си каза доводите за твърдението , че пюретата на Ганчев са болкук.Което всъщност е и заглавието на темата.

# 93

Ами,съжалявам,че ще ти го кажа в прав текст,но явно иначе не ме разбираш.Не знам дали си комплексарка,но никой нормален човек,който има добра финансова възможност и не е прагматичен по отношение на храната на детето си,не би давал на рожбата си боклуците на Ганчев!Те са пюрета за масата.Като битаците!Кой как се уредил!Едни пазаруват на Ганчев,други на Хип.Едни-дрехи втора употреба,други -по молове.Важното е бебчето да не е голо и гладно!Но да се изтъкват предимства на тея измислени български пюрета е просто абсурдно!

Слез малко на земята, че започна да ставаш доста груба. Точно твоите разсъждения и демонстрации  ме карат да мисля, че явно си избиваш големи комплекси, т.е. сигурна съм в това  bowuu
И като заключение освен, че разбрахме, че си се уредила да пазаруваш в Моловете, не си каза доводите за твърдението , че пюретата на Ганчев са болкук.Което всъщност е и заглавието на темата.

Комплексите попринцип са вследствие на нещо,което ти лисва,а аз и дъщеря ми имаме всичко.Няма просто какво да избивам bowuuИ не акцентувах върху това аз от къде пазарувам(но явно комплексчето ти за малоценност е забелязало точно това Joy),а,че всичко е въпрос на възможности.И моите в случая възможности,както и на много други мами ми позволяват да съм над евтни български манджи с грозде.И съм много хепи от този факт FlutterПо темата :

От Хип,Гербер,Нестле и Хаме съм страшно доволна.Относно Ганчев- не съм привърженик на БГ хранителната бебешка продукция.

 Wink

# 94
  • Мнения: 3 042
но никой нормален човек,който има добра финансова възможност и не е прагматичен по отношение на храната на детето си,не би давал на рожбата си боклуците на Ганчев!Те са пюрета за масата.Като битаците!Кой как се уредил!Едни пазаруват на Ганчев,други на Хип.

Е аз явно съм от ненормалните   Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
А съм пазарувала не само на Ганчев, но и на Хип /както и много други вносни  Winkмарки/. До една година малкият ядеше на обяд пюре на Ганчев, а след обяд каша "Лека нощ" на Хип. Наред с това ядеше и други досто скъпи за мен храни, но като друго нещеше Rolling Eyes.
Ядеше пюрета на Ганчев не,защото не можех да си позволя други, а защото му харесваха. Пък аз съм от т. нар маса.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 457
Ясно, имаш си всичко с изключение на обща култура, както и писмена такава, а да не забравя и липсата на такт и уважение към чуждото мнение.
А това "не съм привърженик на БГ хранителната бебешка продукция" не е довод какво точно не ти харесва в тези пюрета. Единственото, което се разбира, че техният основен недостатък е, че са български  Thinking  Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 1 951

Цитат
author=Bambita link=topic=119006.msg2344935#msg2344935 date=1158003077]
но явно комплексчето ти за малоценност е забелязало точно това Joy)

Рискувам да заключат темата заради мен, но не мога да се въздържа заради вече личната обида  #2gunfire
Мнооого офф от темата, но не виждам повод да имам комплекс за малоценност - имам страхотна професия (лекар съм) в относително голям град, съпругът ми също  и малко,сладко, здраво детенце.И съм се УРЕДИЛА да пазарувам почти каквото си поискам с много учене и труд.И ми е безкрайно обидно изказване като твоето.Но едва ли ще ме разбереш госпожо, открояваща се от масата.И ако не е тайна - с какво? Малко ми е жал за хора като теб, но няма да си го слагам на сърцето.
Хайде,  остани си все така Happy  Peace

# 97
А това "не съм привърженик на БГ хранителната бебешка продукция" не е довод какво точно не ти харесва в тези пюрета. Единственото, което се разбира, че техният основен недостатък е, че са български  Thinking  Rolling Eyes

Това,което не ми харесва в тези пюрета са го изредили доста хора преди мен.не ми се цитира,а и не е нужно да се обяснявам.И да,това че са български им е голям недостатък.Когато намериш българско адаптирано мляко,с което да храниш детето си,тогава можем да си говорим за прогрес и качество на БГ стоки!



но никой нормален човек,който има добра финансова възможност и не е прагматичен по отношение на храната на детето си,не би давал на рожбата си боклуците на Ганчев!Те са пюрета за масата.Като битаците!Кой как се уредил!Едни пазаруват на Ганчев,други на Хип.

Е аз явно съм от ненормалните   Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
А съм пазарувала не само на Ганчев, но и на Хип /както и много други вносни  Winkмарки/
Ядеше пюрета на Ганчев не,защото не можех да си позволя други, а защото му харесваха. Пък аз съм от т. нар маса.

Можела си да си позволиш,но си му взела Ганчев с надеждата да му харесат и да спестиш по някои лев.За тази прагматичност говоря...Не упреквам и не съдя никой.Казвам просто,че за мен(и не само)Ганчев не струва.

# 98
  • Мнения: 7 640
извинявай Бамбита, ти защо пусна тази тема
За и Против пюретата Ганчев

Очевидно не желаеш да ги даваш на детето си по свои някакви съображения, ако искаш да ни обясниш, че семейството ви е с възможности над средните- разбрахме го.

Спри с крайните мнения, засягаш незаслужено много потребителки.

# 99
  • Мнения: 1 737
Купувала съм "Ам-Ам", "Ганчев" и "HIPP", доволна съм и от трите, като изключим една гадост, която намерих в "HIPP", но такъв ми бил късмета  Mr. Green

Никол:"Не мога да си го позволя,дай да му намеря кусур!" StopТова е добре познатата в психологически план пропагадна на бедния и комплексиран човек bowuu Гадните неща в пюретата на Ганчев(както е споменала Чери за камъчета,явно бледнеят пред гадориите на Хип) Mr. Green

От Хип,Гербер,Нестле и Хаме съм страшно доволна.Относно Ганчев- не съм привърженик на БГ хранителната бебешка продукция.

Пълни глупости! Колко гафове с пюрета точно на ХИП съм виждала, какво ли не е имало в тях!  Също и развален техен чай, в срок на годност, с ненаранена опаковка, купен от магазин "Малечко", който след разтварянето си вони! ooooh!

# 100
  • Мнения: X
Без да искам да спамя темата, ще го направя, за което моля да ме извините.

Икономист съм. Икономистите пропагандираме местно производство. Български фирми, в които да работят български граждани, които да продават българска продукция в България и извън нея. Така се прави БВП и така се правят високи заплати в България... с производство, а не с внос и потребяване на вносни стоки.
С внос пълним гушите на германците /примерно/, вместо нашите си собствени.
Така се прави богата страна - със създаване на собствено производство. Не искам повече да влизам в подробности. Не пропагандирам Ганчев, имат си кусури. Крайно време е да спрат да им слагат захар, сухо мляко и т.н.
Но да пропагандирам Хип - ми не - няма.

# 101
Без да искам да спамя темата, ще го направя, за което моля да ме извините.

Икономист съм
.

 
С внос пълним гушите на германците /примерно/, вместо нашите си собствени.
Така се прави богата страна - със създаване на собствено производство. Не искам повече да влизам в подробности. Не пропагандирам Ганчев, имат си кусури. Крайно време е да спрат да им слагат захар, сухо мляко и т.н.
Но да пропагандирам Хип - ми не - няма.

Майка съм!

Дреме ми на кой пълня гушата.Патриотичните лекции ги остави за циганите и пенсионерите,които след 10-на год ще преобладават тук.Нито аз,нито детето ми ще ядем боклуци за просперитета на държавата(ама че глупост)или на някой си сульо!Искам най-доброто за дъщеря си и то не е,нито БГ,нито БГ измислени пюрета!Естествено,че ще пропагандирам Хип.Заслужават го от всякъде!Когато Ганчев достигне тяхното качество бих пуснала една стотинка и в неговия измушляшки джоб,но това никога няма да стане,защото с ПРЪДНЯ БОЯ ПРОСТО НЕ СТАВА!

 smile3542

 topicclosed

# 102
  • София
  • Мнения: 1 457
Без коментар!  Stop
След последния пост мога само да съжалявам , че хубавата тема на Блонди се превърна в такава помия благодарение само на една потребителка, която си имаше тема за Ганчев - ами пиши си в нея - просто е!

# 103
  • Мнения: 4 428
Аз посъбрах вече впечатления от пюретата, та може и аз да се изкажа вече Grinning

Наш фаворит са Сънвал. Харесват ми защото са с по-изчистен състав откъм разни нежелани добавки и са по-гъсти. Маги обича пюретата по-гъсти и със Сънвал стават точно по неин вкус.

На второ място са Гербер. Лошото е, че имат много ограничен асортимент и ние в момента можем да яде само 2 вида от тях

Хип за мен са горе-долу. Някои ги харесваме, някои не. Примерно пюрето с тиква най-ни хареса на Хип, но от другите зеленчуци не сме особено очаровани.

Бебивита също стават. Взимала съм само наколко вида и Маги си ги хапва. Нали са едно с Хип, та си е почти същата работа.

Хаме
взимаме само определени пюрета. Това с морково и ориз много ни харесва. Плодовите също са добри, но са малко сладки. взела съм и едно с броколи, но още не сме го пробвали.

Овко нещо не ме кефи мен специално. Взимала съм само един кисел с ябълка, банан и сметана и ми се стори много гаден. И Маги не го яде с голям кеф.

Нело за мен са най-хубавите плодови пюрета. А и Маги ги предпочита, защото са по-гъсти от останалите.

Ам-ам също си хапваме с апетит. Според мен малко са прекалили със захарта, но иначе са хубави.

Ганчев е горе-долу. Не ни харесват основно, защото са доста рядки. Някои са, като сокче /спанак яхния примерно/. Не ми харесва и това, че навсякъде има домати и сухо мляко.

Един общ минус на всички марки - в почти всички миксове са набутали грах, а аз нея не искам да я давам толкова рано. С това доста ми се ограничава избора. Ще видим до кага ще устискаме да я избягваме.

# 104
  • Мнения: 171
И за нас ХИП са номер 1  Hug
Харесва и плодовите на АМ-АМ и Ганчев. Само не мога да си обясня защо в техните зеленчукови и месни пюрета има захар и сухо мляко  newsm78 и дали това е някакъв вид адаптирано или обикновено мляко?
Имате ли идея по въпроса?

# 105
  • Мнения: 4 428
Само не мога да си обясня защо в техните зеленчукови и месни пюрета има захар и сухо мляко  newsm78 и дали това е някакъв вид адаптирано или обикновено мляко?
Имате ли идея по въпроса?

Ами аз питах педито специално за това мляко в готовите пюрета и тя ми каза, че се слагало адаптирано мляко. Не знам вярно ли е или не  Rolling Eyes Май всяка майка си има мнения по въпроса. Ако се намери някой "от кухнята" да каже ще е най-добре. Ние понеже сме на нормално АМ и аз от о/о 2 седмици се престраших да давам и от тях. До сега не е имало проблем, но аз никога не давам чисто пюре от 1 вид. Така, че в цялото пюре от тези на Ганчев слагам по някоя и друга лъжица, а останалото е нещо друго
Макар, че има сухо мляко и в други марки от вносните пюрета. Значи не би трябвало да е проблем Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 171
Цитат
Ами аз питах педито специално за това мляко в готовите пюрета и тя ми каза, че се слагало адаптирано мляко.

Много се надявам педито ти да е право, 4е от 3-4 дни се мъ4им да по4нем с тези зелен4укови пюрета, но моите картофки хич не ги хареса и по4нахме с Тиква с Картоф на Хип и и се усладиха     Party
Взела син и картоф с морков на Ган4ев и за това питам за млякото, 4е досега сме били само на Фризовом
Благодаря  Simple Smile

# 107
  • Мнения: 3 342
Момичета, ако изрично не пише, че млякото е адаптирано или полуадаптирано, значи си е обикновено сухо мляко.

Общи условия

Активация на акаунт