Кой каза ТОПЛОФИКАЦИЯ???

  • 3 809
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 3 777
Депешке, разкачаш радиаторите, плащаш една минимална такса. Купуваш няколко климатика и лятото хлад, зимата топло, плащаш нормални сметки.
Предпочитам да се боря, целият блок да се откаже от Топлофикация отколкото каквато и възможност за съдене на Топлофикация.
Аз не познавам недоволен човек, след като се е отказал от парното.


Ние сме цари да плачем и ревем и дотам. Всеки ще си плати големите, нереални сметки и другата зима пак.

# 62
  • Мнения: 1 072
letia6tata_krava, не съм наясно и едва ли някой от нас е, но си мисля, че става дума за пари, укрити от Държавата, а не взети с надписване на сметки.

Не за укриване, а за присвояване. ТЕЦ-а е търговско дружество и се издържа с приходите от продажба на топло- и електроенергия. Т.е. твоите пари. Ти си купуваш електро и топло на цени одобрени и наложени от ДКЕВР / държавна комисия за енергийно и водно регулиране /. От ТЕЦ-а били откраднати нек`ви си там 30-тина милиона. Естествено експертите калкулират нек`ви си загуби. Естествено веднага се алармира комисията, че с поскъпването на горивата са наложителни адекватни промени в цените. После дългия инкасатор мисли,.......мисли,.........изчислява,......... и ако реши, че му е изгодно и няма да падне от поста обявява, че ще има поскъпване на енергията от 0,3 до 30%. Не си спомням къде, но в едно интервю на въпрос на журналист "ще има ли увеличение на тока и втакива ли граници?" Литературния герой отговори, че изобщо няма да има увеличение и изобщо няма да е в такива граници.

 Mr. Green Mr. GreenКакто и да е после ДКЕВР измисля някаква сложна и нелепа схема с евтини 75 кW, които после ще отпаднат,  и т.н. и от толкова дълъг пост разбрахте ли, че всички бъркат в нашия джоб?

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз не познавам недоволен човек, след като се е отказал от парното.
Уф, аз познавам  Rolling Eyes
Цял вход, на панелен блок - възстановиха си го после. Но това беше по времето, когато още само се пломбираха радиатори, а не се сваляха.
Беше студ на кутийки и лед на филийки навсякъде, някои от апартаментите изкараха по месец без вода заради спуканите тръби Confused, и обща такава имаше се спука впоследствие, образува се ледник на стълбището Crazy. Надявах се нашия блок като е нов и тухлен да е по-различно, надежди говежди обаче - същата работа Sick, че и по-лошо можеше да стане.
Та пред нас, както казах и по-горе, този въпрос не стои Tired.
Добре би било обаче топлофикационното дружество да не е едно, а няколко конкуриращи се помежду си.
Или пък газификацията да не им запълва само дупките, а да им припокрива районите. Тогава вече можем да говорим и по-реално.

# 64
  • Мнения: 295
като капак на кражбите на топлофикация - нашето правителство както винаги "подкрепя" потребителите: http://news.ibox.bg/news/id_547661331

аман!!!!!!!!!!!!!

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
като капак на кражбите на топлофикация - нашето правителство както винаги "подкрепя" потребителите: http://news.ibox.bg/news/id_547661331

аман!!!!!!!!!!!!!
Да, ей за това говорех  Twisted Evil
Вчера имаше подобна статия и в дир-а, после зачезна някъде.

Общи условия

Активация на акаунт