относно теста

  • 2 231
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
здравейте , аз съм нова в ози форум като потребител , тази сутрин си направих тест - излезе положителен , поне така се надявам втората чертичка е доста по светла от първата и това малко ме обърква , според вас положителен ли е

# 1
  • Мнения: X
Според мен ДА  Laughing Моят тест беше същия, чак към 4-5 седмица стана хубава чертичка....и сега дундуркам една госпожица. След девет месеца, мисля че и ти ще си така и ти го пожелавам Laughing

# 2
  • Мнения: 2 274
НОрмално е да е по-светла от контролната...що не си направиш още един тест на друга фирма, за да нямаш съмнение! Wink УСПЕХ! Grinning

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 939
И моя беше така в началото.
Мисля, че можем да ти честитим вече:)))

# 4
  • Мнения: 4 358
Честито, бременна си Grinning

# 5
  • Мнения: 229
Grinning  Grinning Честито
Според мен "да" положителен е.
ЖЕЛАЯ ТИ ЛЕКО И БЕЗПРОБЛЕМНО БРЕМЕНЕЕНЕ Hands Thumbsup

# 6
  • София
  • Мнения: 10 309
Щом чертичките са 2, работата е ясна   newsm10  
Честито!!!!

# 7
  • Мнения: 114
zdravei
po princip zavisi ot hormonalnite niva taka 4e prepora4vat da se napravi vtori kontrolen sled den-dva. pri men gre6ka niama6e Laughing

# 8
  • Мнения: 3 569
Точно така говорете й още - големи специалистки станахте... 1 тест и хайде бременаа си 100%... ами ако не е ... .какво я надъхвате ?

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Future pere
Точно така говорете й още - големи специалистки станахте... 1 тест и хайде бременаа си 100%... ами ако не е ... .какво я надъхвате ?


Футурче, с лице към възглавницата ли стана таз заран?

# 10
  • Мнения: 2 489
Ако не е бременна няма да има две чертички!

# 11
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Шани
Цитат на: Future pere
Точно така говорете й още - големи специалистки станахте... 1 тест и хайде бременаа си 100%... ами ако не е ... .какво я надъхвате ?


Футурче, с лице към възглавницата ли стана таз заран?

С дупето към тавана....
В интрес на истината и нашите 16 теста за 3 дни бяха с 2 чертички, едната от които по-бледа... Даже имахме близнета със сърдечна дейност и двете, но едното спря да се развива и постепенно изчезна. Остана едно девойче, което на всеки преглед си показва шушонката...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Future pere
Цитат на: Шани
Цитат на: Future pere
Точно така говорете й още - големи специалистки станахте... 1 тест и хайде бременаа си 100%... ами ако не е ... .какво я надъхвате ?


Футурче, с лице към възглавницата ли стана таз заран?

С дупето към тавана....
В интрес на истината и нашите 16 теста за 3 дни бяха с 2 чертички, едната от които по-бледа... Даже имахме близнета със сърдечна дейност и двете, но едното спря да се развива и постепенно изчезна. Остана едно девойче, което на всеки преглед си показва шушонката...


искаш да кажеш дудата  Laughing  Laughing  Laughing

# 13
  • русе
  • Мнения: 335
И моят тест беше такъв.Отидох веднага на лекар, но той едва не ми се скара за глупавия ентусиазъм.Дори нямах закъснение на цикъла.След седмица започнах да кашлям ужасно,но бях сигурна в бременността си и отказах каквито и да било антибиотици, пиех само хомеопатични бонбонки и сега съм ужасно горда, защото все пак чакам бебе след 45 дни Simple Smile Успех !

# 14
и аз така си мисля но след толкова дълго очакване на тази втора чертичка тази сутрин по едно време започнах да мисля че си въобразявам . Имам и още един въпрос прочетох доста материали за фолиевата киселина , трябва ли да се притеснявам като не съм пила досега . в смисъл на всякъде пише че е добре да се пие 2-3 месеца преди забременяване

# 15
  • София
  • Мнения: 11 703
Аз си мисля,че ако си направила теста спазвайки инструкциите /при първа урина,когато се счита,че хормоналните нива са най–високи и отчитайки резултата до 5–10мин,както е указано/ теста ти е положителен,независимо от по–бледата втора черта.За да си сигурна повтори теста утре сутрин например и може би е по–добре да си вземеш тест на друга фирма.Казвам ти го от личен опит,но обратен.Първия тест,който си направих и се твърдеше,че е много сигурен хваща бременност еди си колко време след зачеването/а това време при мен беше минало/ и т.н. супер реклама беше отрицателен.Е да,но цикъла ми продължаваше да го няма и... втория тест беше положителен.От сърце ти желая успех,дано следващия тест да е твърдо положителен!!!

# 16
  • русе
  • Мнения: 335
Не се притеснявай, доколкото знам, вагното е да започнеш да я пиеш след като забременееш!

# 17
  • Мнения: 1 581
Здравей, права е Future pere, не се надъхвай все още, докато не идеш на лекар. Аз правих 5-6 такива теста - всичките с по-бледа чертичка, с таткото не можехме да повярваме и пак тест, и пак тест... Накрая отидох на лекар и бях вече в 8 седмица... Но до 5-ия месец, когато взе да ми расте корема, не бях сигурна има ли бебе, няма ли...
Аз не знаех за фолиевата киселина преди забременяването, почнах да я пия към 4-ия месец.

# 18
  • Мнения: 2 657
Здравей и добре дошла!
4естито ще ставаш мама Grinning .
При мен втората 4ерти4ка излезе много слабо оцветена,та на другия ден повторих теста.Макър,4е бях напално сигурна,4е съм бременна.

# 19
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

# 20
  • Мнения: 3 926
И моята беше слаба - при два теста с разлика 48 часа. Третият го правих пред доктора и пак така, а бременност нямаше - поне в матката. Една седмица по-късно вече имах гестационен сак в матката и се оказа, че съм хванала все още "прясно" оплодена яйцеклетка, която на първия преглед е била още в тръбата Simple Smile  Но докторът каза, че втора по-бледа черта може да е тест със "съмнителна положителност" Sign Exclamation  Може да се предизвика и от хормонални нарушения и от "въображаема бременност". Но не се шашкай, а смело на лекар и...ЧЕСТИТО Grinning

# 21
  • Мнения: 114
Цитат на: нели
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

az biah v 4 sedmica kogato testa mi be6e polojitelen, otidoh na lekar a te me varnaha za6toto bilo o6te rano niakade okolo 8sedmica potvardiha bremenostta .

# 22
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Нели, честито мила, лека и безпроблемна бременност!
Това кой ден от последния ти мензис е?

# 23
  • София
  • Мнения: 11 703
При мен се видя на видеозон шест седмици след последната ми менструация или казано иначе в 7г.с.А на теб от колко време ти закъснява?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Цитат на: zwete
Цитат на: нели
благодаря ви много , утре пак ще направя тест , но след колко време , ако има бебе , ще може да се хване на видеозон та да отида и на лекар за най - сигурно

az biah v 4 sedmica kogato testa mi be6e polojitelen, otidoh na lekar a te me varnaha za6toto bilo o6te rano niakade okolo 8sedmica potvardiha bremenostta .


И при мен беше така.Теста беше положителен със доста по-бледа четричка още на деня,когато трябваше да ми дойде.Вечерта - още един,вече с доста по-тъмна чертичка.Но за да отида на лекар да ми установи бременността,трябваше да чакам още 2 седмици.Не са от най-приятните,но си заслужава.
Честито на бъдещата мама.

# 25
  • Мнения: 1 277
И при мен се получи така- тест с по-бледа чертичка. Не ми се чакаше и веднага купих тест на друга фирма. Втората чертичка на другия тест си беше наситена и се виждаше добре. На другия ден отидох на преглед, но лекарката каза, че за да потвърди официално трябва да мине поне още една седмица. Още се чудя как изтраях цяла седмица...
Стискам ти палци, а ти  се похвали, когато лекарят  потвърди хубавата новина!

# 26
  • Мнения: 144
Честито!Моят тест беше същият и съвсем скоро ще раждам Wink  Wink  Wink  Wink

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: нели
и аз така си мисля но след толкова дълго очакване на тази втора чертичка тази сутрин по едно време започнах да мисля че си въобразявам . Имам и още един въпрос прочетох доста материали за фолиевата киселина , трябва ли да се притеснявам като не съм пила досега . в смисъл на всякъде пише че е добре да се пие 2-3 месеца преди забременяване


Не се притеснявай, но е време да започнеш.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не се притеснявай излишно. Почвай я от сега. Тъкмо е момента. Леко бременеене и честито!

# 29
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
В 6 г.с. с вагинален ехограф доктора установи бременността ми, а също и видя сърдечна дейност на плода.

# 30
  • Мнения: 46 511
Ами честито! Аз два направих и двата бяха с бледа втора чертичка, но грешка нямаше Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 2 493
Направих само 1 на 6-тия ден след закъснението. На другия ден отдих на доктор и с вагинален ехограф докторката видя, че даже и аз видях... видях една точка и тя каза, че това било плодно сакче и "ЧЕСТИТО!". Каза, че съм 5 или 6 г.с.... (не помня вече)

# 32
  • Мнения: 1 014
И при мен втората чертичка беше по-бледа. Щом се е появила 2-ра, почти няма съмнение. Направи си 2-ри тест и отиди на лекар за собствено успокоение. Поговори с лекаря за витамините!

# 33
  • Мнения: 1 800
Е, честито и от мен. Аз също си направих 3 теста на различни фирми през няколко дни. Чертичките бяха доста по-бледи от контролните и трите пъти, но бледи или не - факт е, че ги имаше.

# 34
  • Мнения: 2 498
Честито!!!

И при мен втората чертичка беше бледа....

# 35
  • Мнения: 270
Здравей, Нели!!!Честито, защото според мен си бременна!!! Аз си направих първия тест след 7 дни закъснение и едната чертичка беше доста бледа. Вечерта имах час при личната лекарка и тя също ми направи контролен втори тест, който вече беше с две ярко червени чертички!Тогава бях в 5 г.с.Фолиева киселина започнах да пия в 6 г.с. Желая ти от все сърце лека бременност, лесно раждане и сладко бебче!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Честито! Бременна си! Просто хормона на бременността е с по-ниски стойности още и затова чертичката е по-бледа. Ако след 2 дни пак направиш тест, чертичката ще е много по-силно оцветена, защото въпросния хормон всеки ден удвоява стойността си!

# 37
  • Мнения: 330
privet, momi4eta! az sa6to si napravih ve4e 2 testa i dvata imat po dve 4erti4ki i az sam mnogo 6tastliva i entusiazirana! Molia po-opitnite vav foruma da ni posavetvat kak se procedira po natatak? Az zvannah na koia lekar, no toi kaza, 4e e rano da me preglejda, kak da sam sigurna, 4e vsi4ko e nared?

# 38
  • Мнения: 3 926
Отди на частен прием някъде Grinning  Като се дават парички никой не връща Grinning  Wink

# 39
  • Мнения: 1 581
Law,
Щом ти казва лекарят, че е рано, не бързай. Знам, че е много нетърпеливо, обаче не си давай парите напразно, като изчакаш 2-3 седмици, бебето ще се види по-хубаво и ще си съвсем сигурна вече. То зависи и колко си бременна де.
Поздрави и честито!  Grinning

# 40
  • Мнения: 98
Аз направих три за всеки случай по препоръка на моя приятелка,и трите бяха с бледа чертичка,за това едно голямо ЧЕСТИТО и от мен!!!!!!!!!!!!! Grinning

# 41
  • Мнения: 1 014
law, не се притеснявай! Щом докторът ти е казал да изчакаш, едва ли сега ще може да ти каже нещо. Не се харчи, изчакай! Няма причина да се притесняваш за нещо. Мисли сега за хубави неща и постоянно се усмихвай!  Grinning

# 42
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Честито ! Май ще ставаш мама,а ? Wink  Wink  Wink
П.п.И моята беше по-бледа.

# 43
  • Мнения: 330
blagodaria vi momicheta! 6te po4akam o6te 1-2 sedmici, i da se nadiavame da se ophvalia posle. ina4e zakasnenieto na cikala mi e 10 dni #Milti

# 44
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: law
blagodaria vi momicheta! 6te po4akam o6te 1-2 sedmici, i da se nadiavame da se ophvalia posle. ina4e zakasnenieto na cikala mi e 10 dni #Milti


с вагинален ехограф 100% ще се види бременност. И е адкси вълнуващо, така че според мен отиди. Ако не ти се дават пари за частен лекар изчакай малко и си отиди при твоя след 1-2 седмици.. както си прецениш. Аз лично не можех да чакам изобщо и даже 24те часа които ме деляха от теста до доктора ми се струваха като една седмица!

Общи условия

Активация на акаунт