темата от МТЕЛ -до набутващите лизинги...

  • 3 216
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
е нищо лошо-просто казвам ,че живеем в страна в ,която това е един от малкото начини да постигнеш това ,което искаш,при условие че нямаш пари в брой  bouquet
Е то така, но все пак М-тел не носят никаква вина. Човек ходи, избира, сравнява и преценява - изгодно ли му е, удобно ли му е... Почти всички предлагат лизинг вече, тъй че не може да се каже 'подведоха ме, виновни са'.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 361
Телефонът е хубав. Само да отбележа, че преносът на данни през инфраред и блутут е в пъти по-бавен от този чрез кабел. Лично аз от трите опции ползвам само кабела - по тази причина.

подкрепям. само че, човек обикновено иска да има "всички екстри", че да не се мине, нищо, че после не ги използва.
четох едно проучване на МТел преди време - какви от екстрите на телефона си ползвате. под 5% от хората ползваха функции, различни от провеждане на разговор и изпращане на смс!
ама иначе всички сме с телефони, оборудвани като космическа совалка, егати!

# 47
  • Мнения: 5 370
така е,но не всички банки са с ниски лихвени проценти,аз взимам само от ТБИ и съм много доволна лихвите ми са под 10% за година,затова предпочитам така,а ако е банка лихвите са къде къде по-нагоре ако  не ползваш някакви преференции  bouquet

Цеце, специално ТБИ са такава хубава секира, че не знам просто дали си си направила добре сметката, че ти харесват... скритите разходи и дребните буквички в договора отчиташ ли? а твърдите суми за такси? имам вътрешни наблюдения от тази организацийка и просто нема такъв филм.
апропо, другият хубав номер на ТБИ и контрагентите им е именно този, в който си се набутала - нула процента лихва лизинга, насам народе! даааааа, ама цената на стоката е с 50% завишенаааааааа.... както е и в твоя случай.

някой да се е замислял как става номера дето ТБИ и Технополис предлагат всички стоки на разсрочено плащане с 0% лихва? от кво живеят тия хорица? е, просто самата цена на стоката е завишена и предварително калкулира лихвите и таксите по лизинга. това е информация от извора. който ме разбрал, разбрал...

Перфектно е мнението на ДЖЕМ.
Работя в подобна фирма-ама западна-и искам да ви кажа, че НЕЧЕТЕНЕТО НА ДРЕБНИТЕ БУКВИЧКИ ВОДИ ДО ГОЛЕЕЕЕЕМИ ПРОБЛЕМЧЕТА.
Просто подобен тип фирми яко се подковават с адвокати, закони, условия и разчитат на неглижирането ТОЧНО НА ДРЕБНИТЕ БУКВИЧКИ  от наша страна.
ВНИМАВАЙТЕ!!!

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
ама иначе всички сме с телефони, оборудвани като космическа совалка, егати!
Ааа, не Simple Smile Не всички.
Аз понеже си давам сметка за какво ползвам телефона, никога не избирам излишни екстри.
Имам цифров фотоапарат, камера не ми трябва. Имам и-под (тенкю, Марче), мп3 плейър не ми трябва.
Ползвам гсм-а за да звъни и за да пращам смс-и, за мен е важно да има добра батерия и голям обхват. Даже неща като полифония и цветен дисплей не ми трябват. Ако има екстри като инфраред - то е чиста случайност, никога не ми е влияло при избор на модел.

# 49
  • Мнения: 221
ама ти сама си си виновна..макар че станалото-станало.. няма връщане назад..

ама НИКОГА не се купува телефон от Мтел, Глобул или Вивател!!!
там са с такива надценки, че не е истина..

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За лизинга аз предпочитам да изтегля пари от някоя банка и да си купя нещото от магазина без лизинг и после да изплащам на банката, където лихвите са много по-малки в сравнение с лизинга на магазина. А за такива дребни покупки има една много удобна услуга на банката, но й забравих името - теглиш  някаква сума, която ти стои в дебитната карта и лихва дължиш(много малка) само на парите, които си дръпнала от картата. Например може да изтеглиш 1000лв., но да дръпнеш само 500,  в момента толкова ти трябват, останалите 500 си стоят твои, но за тях не дължиш лихва. А, сетих се услугата беше Овърдрафт(не съм спец и може да ме поправите, ако греша)
Така е, но имаш право на това, когато работодателят ти превежда парите на тази карта. Мисля, че не става просто да идеш в банката и да си искаш. Подаваш молба за овърдрафт чрез работодателя.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 677
Специално за лизинга в МТел - преди месец купих от тях апарат на лизинг, който излиза много по-евтино, отколкото ако платиш в брой. И аз се учудих, но факт е че е така. Апарат, който струва около 260-270 лв. ако го платиш в брой, с лизинга е 193 лв., условието е да сключиш договор със срока на лизинга. Ако така и така си на договор, не губиш нищо, напротив. Вярно е че цената на същия апарат в други магазини е доста по-ниска - около 220 лв., но с лизинга в МТел пак излиза по-малко.

# 52
  • Мнения: 3 457
така е,но не всички банки са с ниски лихвени проценти,аз взимам само от ТБИ и съм много доволна лихвите ми са под 10% за година,затова предпочитам така,а ако е банка лихвите са къде къде по-нагоре ако  не ползваш някакви преференции  bouquet

Цеце, специално ТБИ са такава хубава секира, че не знам просто дали си си направила добре сметката, че ти харесват... скритите разходи и дребните буквички в договора отчиташ ли? а твърдите суми за такси? имам вътрешни наблюдения от тази организацийка и просто нема такъв филм.
апропо, другият хубав номер на ТБИ и контрагентите им е именно този, в който си се набутала - нула процента лихва лизинга, насам народе! даааааа, ама цената на стоката е с 50% завишенаааааааа.... както е и в твоя случай.

някой да се е замислял как става номера дето ТБИ и Технополис предлагат всички стоки на разсрочено плащане с 0% лихва? от кво живеят тия хорица? е, просто самата цена на стоката е завишена и предварително калкулира лихвите и таксите по лизинга. това е информация от извора. който ме разбрал, разбрал...

не съм на това мнение преди година с тях си купихме фурна и керамичен плот,за 1100лв,за една година платих оскъпяване 87лв е ако това е много...,а и в момента тази фурна с плота е на тази цена Thinking

# 53
  • Мнения: 2 161
Ехеее,аз онзи ден купих на племенницата си Сони Ериксон К700i за 320 лева+калъфка 15 лева.А този телефон абсолютно всичко си има!Включително и МР3!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 444
За лизинга не ми се пише, според мен минаващите лизинги през "Евролайн" са най-голямо дърво. Искам да споделя с вас нещо друго, как хванах Мтел в лъжа и надписване на сметки.
Имам дългогодишен договор за две карти с преференциални условия, предоставени чрез основен договор със службата ми. Ползвахме ги със съпруга ми 4-5 години, през които винаги ми се е струвало, че доста високи сметки плащаме, но като не можеш да засечеш си плащаш и това е. Когато се разделихме с него, тъй като ме набутваше да му покривам сметките аз си взех картата. Два месеца я държах в джобчето на портмонето си, тъй като нямаше кой да я ползва, а не мога да я закрия по договор. През тези два месеца не само, че няма разговори от тази карта, тя дори не беше слагана в апарат, но дойдоха разпечатки с разговори от нея и сметки съответно. На втория месец реших да поставя въпроса, което се оказа  чиста глупост.Отговориха ми, че си има отчетени разговори от картата, да докажа че не е ползвана и куп тъпотии. С две думи -глас в пустиня.Освен това по договор съм длъжна да правя дори минимални, но някакви разговори и ми казаха, че ако настоявам, че не е говорено от картата ще трябва да се прекрати договора и да платя неустойките и там както беше описано в случая.
Е, какво ще кажете? Виждаш как надписват, лъжат и нищо не можеш да направиш. Представям си всеки месец по колко пари ме "бръснат" ей така и няма как да го докажеш. #Cussing out
Въпреки всичко, макар много хора освен мен да са ги "хванали", че им надписват сметките, те са с най-много абонати в страната. newsm78 Включително и моя милост не се отказах от тях, защото са ми доста изгодни условията на разговори. newsm78 Използват това, че сме "овце" и си мълчиме масово и то не само за това, а и в много други отношения, но това е тема на друг разговор #Crazy

# 55
  • Мнения: 3 457
за "Евролайн "съм съгласна и от тях не взимам Peace

# 56
  • Мнения: 221
За лизинга не ми се пише, според мен минаващите лизинги през "Евролайн" са най-голямо дърво. Искам да споделя с вас нещо друго, как хванах Мтел в лъжа и надписване на сметки.
Имам дългогодишен договор за две карти с преференциални условия, предоставени чрез основен договор със службата ми. Ползвахме ги със съпруга ми 4-5 години, през които винаги ми се е струвало, че доста високи сметки плащаме, но като не можеш да засечеш си плащаш и това е. Когато се разделихме с него, тъй като ме набутваше да му покривам сметките аз си взех картата. Два месеца я държах в джобчето на портмонето си, тъй като нямаше кой да я ползва, а не мога да я закрия по договор. През тези два месеца не само, че няма разговори от тази карта, тя дори не беше слагана в апарат, но дойдоха разпечатки с разговори от нея и сметки съответно. На втория месец реших да поставя въпроса, което се оказа  чиста глупост.Отговориха ми, че си има отчетени разговори от картата, да докажа че не е ползвана и куп тъпотии. С две думи -глас в пустиня.Освен това по договор съм длъжна да правя дори минимални, но някакви разговори и ми казаха, че ако настоявам, че не е говорено от картата ще трябва да се прекрати договора и да платя неустойките и там както беше описано в случая.
Е, какво ще кажете? Виждаш как надписват, лъжат и нищо не можеш да направиш. Представям си всеки месец по колко пари ме "бръснат" ей така и няма как да го докажеш. #Cussing out
Въпреки всичко, макар много хора освен мен да са ги "хванали", че им надписват сметките, те са с най-много абонати в страната. newsm78 Включително и моя милост не се отказах от тях, защото са ми доста изгодни условията на разговори. newsm78 Използват това, че сме "овце" и си мълчиме масово и то не само за това, а и в много други отношения, но това е тема на друг разговор #Crazy

това се знае за Мтел от много години!!!
яко надписват сметките и после по никакъв начин не можеш да докажеш, че не си говорил!! Така са си увързали гащите, че не е истина..
Много е тъпо да взимаш телефон на лизинг, защото ти излиза по-скъпо..
ВСИЧКИ се лъжат, че е по евтино и т.н.. но след 6 месеца дори телефона ще е на половината цена!! и другото е договор, който сключваш..
Голяма набутвация отвсякъде..

# 57
  • Мнения: 2 407
Какво да кажа по темата, то е ясно ,ч е Мтел и Глобъл надпиват, но без тях не може,всеки трябва да чете договори, условоя и тн и да си преценява.

Общи условия

Активация на акаунт