Как да направя кошнички без кошнички? + рецепта

  • 18 321
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Намрих кошнички - истински, малки и къдрави кошнички. Еднодневки и шаренки - печеш и после хвърляш  Party

Имам обаче и един малко тъп въпрос  Embarassed - как ги пека във фурната? Редя ги в тава или върху решетката? И ако в тава - вода слагам ли вътре, как?  Thinking

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наредих ги в тава, без вода!

# 32
  • Мнения: 382
за миенето да кажа,на формичките,ако не сте се сетили-става бързо и лесно с детска четка за зъби(имам купени две специално за такива трудни за миене неща,и за ръбовете на тавите напр.)

# 33
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
днес си купих кошничкиииииииии!Много съм щастлива.Толкова отдавна исках и все не можех да намеря.Сега искам и рецепта.Прочетох всички рецепти тук и ги харесах,но в нас повече се набляга на сладкото,така че ако има някой с рецепти за сладки кошнички ,моля нека да пише  Praynig
За миенето не се притеснявам,понеже имам и формички за орехчета и съм наясно как се мият,но аз ги оставям цяла нощ накиснати в тава с разтворено веро и така става по лесно миенето. Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 27 524
Пълен крах с моите кошнички  Sad Толкова си играх. Абе, момичета, как може да се замеси МЕКО тесто от половин килограм брашно и само с една кафена чашка мляко и масло - стана ужасно твърдо. Цял ден се мъчих с тъпите хартиени формички и твърдото тесто, напълних две тави и тестото не можа да се опече изобщо. За да не стои сурово изгоряха яйцата отгоре и после станаха твърди като камък. Нещо не се справих, ако Били не беше се справила щях да реша, че съм ви подвела с рецептата  Confused

# 35
  • Мнения: 27 524
Прочетох всички рецепти тук и ги харесах,но в нас повече се набляга на сладкото,така че ако има някой с рецепти за сладки кошнички ,моля нека да пише  Praynig

Нели е дала на първа страница, не ти ли харесаха?

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пълен крах с моите кошнички  Sad Толкова си играх. Абе, момичета, как може да се замеси МЕКО тесто от половин килограм брашно и само с една кафена чашка мляко и масло - стана ужасно твърдо.
Нали ти казах, че на другия ден можеше да си играем тенис на маса с тях ConfusedНе е наред рецептата.Аз се усетих като смесвах продуктите и навреме извадих част от брашното, но пак стана доста твърдо.Мислех, че си хапвала кошнички от тази рецепта, но следващият път ще пробваме от моите рецепти в книгите.Човек се учи от опита си Heart Eyes

# 37
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз доколкото схванах брашното е дадено приблизително до 500 гр. за меко тесто, а защо го слагате всичкото да ви питам Laughing

# 38
Здравейте. Ето ви моята рецепта за кошнички, изпитана е поне 100 пъти:
1 пак. краве масло( мас)
2 1/2 лъж. кисело мляко
щипка сол
1 ч.лъж. сода
брашно( около 3ч.ч)
Замесва се тесто, немного твърдо,оставя се да си почине 1/2 час, след което се разстила по формичките.
Пълнеж на кошничките:
3 яйца
250 гр. сирене
2 с.лъж краве масло, то се разпределя по мъничко във всяка кошничка, върху пълнежа.

# 39
  • Мнения: 244
А кошничките се изпичат, после се слага крема и той не се пече, така ли? Стяга ли се сам? В хладилник или на стайна?

Ето една рецепта, която е доста добра:
КОШНИЧКИ С ПЛОДОВЕ
Източник: в-к Сега
Продукти за 8 кошнички:
За тестото - 175 г брашно, 75 г масло, щипка сол, 75 г пудра захар, 1 яйце.
За крема - 1 с.л. (25 г) брашно, ванилия, 50 г пудра захар, 2 яйца, сол, 1/4 л прясно мляко, 1 ч.л. масло, 1 ч.л. ликьор.
За украсата - 1 киви, 200 г ягоди, къпини, малини, боровинки.

Приготовление:
От брашното, маслото, захарта, солта и яйцата се омесва тесто, което се оставя в хладилника 1 час. След това се разделя на 8 части, които се разстилат с дебелина 1/3 см върху намаслени формички. Кошничките се пекат около 15 мин. в предварително загрята фурна при 200 градуса. Още топли се изваждат от формичките, за да изстинат.
Кремът се сварява на водна баня, докато се сгъсти. Към охладения крем се прибавя ликьорът. Плодовете се измиват, обелват и по-едрите се нарязват на тънки ивички. Кошничките се пълнят с крем, отгоре се нареждат плодовете и се намазват с разтопения конфитюр.
----------
А това е рецепта на Звездев от 15.08.2006
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2926
КОШНИЧКИ С ВАНИЛОВ КРЕМ
Продукти:
за тестото:
400 г брашно
300 г краве масло
150 г пудра захар
40 г какао
1 ванилия
1 щипка сол
за крема:
250 мл прясно мляко
100 г шоколадов кувертюр (натурален шоколад)
60 г нишесте
50 г захар
1 жълтък
10 коктейлни череши
2–3 колелца консервиран ананас
1 грейпфрут
1 портокал
30 мл сок от компот ананас
1 пакетче желатин

Приготвяне:
1. В кухненски робот се поставят маслото, пудрата захар, ванилията, солта и пресятото брашно и се разбъркват на бавни обороти. След това тестото се меси на ръка върху набрашнен плот и се оставя в хладилник, за да стегне.
2. Тестото се разточва върху набрашнен плот на листа с дебелина 1/2 см. С метален диск се изрязват кръгчета, поставят се в намазнени и набрашнени формички за кошнички и се подреждат в тава. Пекат се в предварително загрята до 220 градуса фурна 7–10 минути.
3. Кремът се приготвя, като 2/3 от млякото се сварява, изсипва се захарта и щом кипне, се оттегля от котлона.
4. Останалата 1/3 от млякото се разбива с жълтъка и нишестето и на тънка струя се сипва в свареното мляко, като се бърка постоянно. След това млякото се загрява, за да се сгъсти кремът, като бъркането продължава. Накрая се поръсва с малко захар, за да не хване кора.
5. Портокалът и грейпфрутът се филетират и заедно с ананаса се режат надребно.
6. Шоколадът се разтопява. Изпечените и охладени кошнички се намазват отвътре с разтопения шоколад и отново се оставят да се охладят.
7. Желатинът се залива със сока от ананас и се оставя да набъбне, след което се разтопява на водна баня.
8. Кремът се разпределя с пош в охладените кошнички и върху него се подреждат плодове. Намазват се с желатина и се оставят на хладно.
На снимките изглеждат възхитително.
Просто да имаш и тези две рецептички.
Успех !

# 40
  • Мнения: 27 524
Ми яла съм такива кошнички, от една колежка и нейните нямахе нищо общо с тези, хем е носила за празници на втория ден след направянето им. Явно нещо е объркала при рецептата.

Дидка Питка, мерси за рецептата, ще се пробвам и по твоята.   bouquet (ама не скоро)

Общи условия

Активация на акаунт