няколко въпроса за епилирането...

  • 2 410
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
С депилатор ефекта е като с бръсненето,т.е не много добър.Аз краката ги епилирам и под коляното доста се разредиха.Триъгълника го бръснех,но вчера се престраших и отихох на кола маска.Останах доволна,не болеше чак толкова,малко се позачервих,но ще мине.И на краката така ми стават червени пъпчици за няколко часа,после се оправят.Даже с кола болеше по-малко,отколкото с епилатор.За пръв път си махнах и мъха над горната устна,дори пъпки не ми излезнаха там,явно косъмчетата са много малки и меки.Така,че те съветвам да отидеш на кола маска,малко ще изтърпиш на болката,но си струва.Само се притеснявам като започнат да никнат да не ми излезнат много подкожни,така,че ако някой знае как да се предпазя от това,моля да сподели.

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026


Интересно, че повечето споделяте че се епилирате на около 2 седмици  Thinking
Защо при мен не е така? На мен косъмчета ми излизат още на другия ден. Лятото се епилирам през ден, а понякога и всеки ден има какво да отскубна. Явно косъмчетата не растат едновременно. Има ли начин да го коригирам???
Искам и аз да се епилирам веднъж на поне 2 седмици   Praynig

Така се получава,защото косъмчетата растат по различно време,изчакай ги да поникнат всички  и тогава ги епилирай.Като ги епилираш по-често,отскубваш едни,други през това време растат и затова имаш чувството,че ти растат по-бързо,а всъщност всички са в различно ниво на растеж.

# 17
  • Мнения: 4 358
Използвам темата, за да попитам и аз нещо.
Имам сериозен проблем с косъмчетата на триъгълника. Ако ги скубя, от 20 косъма 19 врастват и ставам на рани. При бръснене врастват по-малко, но кожата ми е много нежна и основите на косъмчетата се виждат Sad

Не съм ходила никога на кола при козметик. Дали там ще постигна някакъв поне задоволителен ефект?
Като знам как изглеждам след кола вкъщи, направо ме е страх да отида на козметик  Sad

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Използвам темата, за да попитам и аз нещо.
Имам сериозен проблем с косъмчетата на триъгълника. Ако ги скубя, от 20 косъма 19 врастват и ставам на рани. При бръснене врастват по-малко, но кожата ми е много нежна и основите на косъмчетата се виждат Sad

Не съм ходила никога на кола при козметик. Дали там ще постигна някакъв поне задоволителен ефект?
Като знам как изглеждам след кола вкъщи, направо ме е страх да отида на козметик  Sad
Точно това ми обясняваше и моята козметичка вчера,че повечето жени от срам пробват първо вкъщи,но с недобра кола маска или не знаят как точно да дръпнат и си олющват и кожата и се отказват изобщо от този метод.И аз очаквах какви ли не болки и си представях нещата доста по-страшно,отколкото всъщност е.Така,че иди при професионалист да те почисти,те си имат и лосиони за след кола,с които те мажат и не трябва няколо часа да се мокри мястото.За врастването чакам някой с повече опит да се включи как да се предотврати.Аз знам,че преди кола или епилиране,кожата трябва да е добре ексфолирана,тогава се получават по-малко врастнали косъмчета.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
По темата- за мустачките не те съветвам да ползваш депилиращ крем- да не се получи като след бръснене,че все пак жена да боцка Embarassed
 ефикасно- и не чак толкова болезнено е с кола маска- най добре от професионален козметик- с 2 дръпвания е готово- а и не е по-скъпо от 2лв Peace
Друго -според мен по- ефикасно-е електрическа пинсета- оредяват и са по-финни ако израснат; по-бавно става и е по скъпичко-  около 5 лв- но си заслужава Peace
tedi_b- врасването на космите е от неправилно дръпване- козметик е най -добре да свърши тази работа;също и при епилиране с епилатор ми се е случвало- при самото изскубване на косъма,той се оплита и се къса-но във вид на спирала- за това не може да пробие след това кожата
Мисля че не го обясних както трябва Embarassedдано си ме разбрала- но най добри отиди на козметик- те си знаят работата- аз поне не съм имала проблем- а и няма от какво да се притесняваш Peace

# 20
Колкото са по-малки косъмчетата толкова по-малко боли. Особено по мишниците, веднага щом ги забележа не чакам и ги махам. Ако пък нямам за момента възможност и пораснат първо ги обръсвам, да станат по-къси и тогава с епилатора.
Явно твоите са били доста дълги, за да ти се разрани кожата (под дълги имам предвид повече от 0.5 см например  Mr. Green)

Интересно, че повечето споделяте че се епилирате на около 2 седмици  Thinking
Защо при мен не е така? На мен косъмчета ми излизат още на другия ден. Лятото се епилирам през ден, а понякога и всеки ден има какво да отскубна. Явно косъмчетата не растат едновременно. Има ли начин да го коригирам???
Искам и аз да се епилирам веднъж на поне 2 седмици   Praynig


Не са били със сигурност дълги. Бях се избръснала миналата вечер като си взимах душ, и на другия ден се епилирах следобед. Може би е станало така, защото бая време съм се бръснала. Някой има ли идея какво да направя, за да не боли толкова след епилацията?

# 21
  • Мнения: 27 524
Аз също имам един-два въпроса, но не съм сигурна, че мястото за тях е тук. Както и да е.
Досега постоянно съм се бръснала под мишниците, но вече взех страшно много да се дразня на ефекта - на другия ден пак трябва да минавам със бръснача. Преди няколко дни пробвах с епилатора - докато се епилирах не ме болеше много (възможно е и да не съм успяла да отскубна всички косъмчета понеже бяха бая късички), но проблема дойде след като свърших с епилация - просто не се търпеше. Направо ми се ревеше. Та можете ли да ми кажете колко горе-долу трябва да са  косъмчетата, че да ги отскубна и мога ли да направя нещо преди или след епилацията за да не ме боли толкова. Благодаря предварително.

Под мишниците е мястото, където не мога да се епилирам. Боли ужасно - и по време на скубането, и след това, просто не мога да изтърпя. Виж, на другите места става. И без значние по-къси или по-дълги - боли си. Там кожата е много, ама много нежна и наистина е гадно. Така че лек за това няма, продължавай си най-добре с бръснача или ходи на козметик.

# 22
  • Мнения: 643
Да питам и аз нещо, то явно темета стана много въпроси за епилирането де, но... Joy. Четох някъде из форума, че врастването на косъмчетата можело да се понамали с интензивен ексфолиант. Ако някой може да ми препоръча марка или конкретен продукт ще бъда много благодарна.

# 23
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
За мустачките - има едни лентички на LICIA много са хубави по 0.65 лв. са.Mного ефикасно и не боли. Минералните са най - хубави.

# 24
  • Мнения: 4 358
....... Точно това ми обясняваше и моята козметичка вчера,че повечето жени от срам пробват първо вкъщи,но с недобра кола маска или не знаят как точно да дръпнат и си олющват и кожата и се отказват изобщо от този метод.....
Не ме е срам, гнус ме е  Embarassed  Ама това го обсъждахме в друга тема.
Пробвала съм да скубя с пинсета по посока на растежа на косъма. Няколко дни кожата ми е гладка и нямам дразнене, но после започва ходенето по мъките - косъмчетата не могат да пробият кожата и се получават само гнойни пъпчици. Гледката е  Sick
Махала съм и с кола по посока обратна на растежа на косъма - тогава още секунди след епилация местата, където са били косъмчетата се надигат (кожата изглежда като настръхнала) и се зачервяват силно.


........ tedi_b- врасването на космите е от неправилно дръпване- козметик е най -добре да свърши тази работа.........
Ох, дано да е така! Ще взема да се пробвам при козметик... на някое по-мъничко местенце  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат
Махала съм и с кола по посока обратна на растежа на косъма - тогава още секунди след епилация местата, където са били косъмчетата се надигат (кожата изглежда като настръхнала) и се зачервяват силно.
tedi_b - този ефект се получава почти винаги и при всеки-остовното е :
- да не се мокри поне 2 часа
- след епилация се слага специален лосион- за след епилация
Аз лично практикувам така/да уточня че сама използвам епилатор-с кола-маска не съм мн. сръчна/-след епилация слагам бебешка пудра и никакъв лусион- най-лошо в случая е да се сложи веднага тоалетно мляко или лосион за тяло Naughty- това запушва порите и се зачервява кожата
Затова аз слагам лосион за тяло чак след 1 час- като се поуспокои кожата -но да си призная и тогава може да стане зачервяване- но то трае най-много 2-3часа и не е силно и дразнещо

# 26
  • Мнения: 4 358
vndHug Hug Hug
Почти съм се навила вече за козметик. Дано се получи с кОлата, че се имам за безнадежден случай  Sad

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Зачервяването е неизбежно,просто кожата по тези места е по-нежна.Онзиден правих колата при козметик,днес вече почти е минало зачервяването.Може би не трябва да се мокри по-дълго време.

# 28
  • Мнения: 18
И аз много дълго имах проблем с пъпчици след епилиране. Ходих даже на дерматолог, че краката ми бяха станали буквално на рани. Епилатора вече ми е забранен Sad Когато успея да ги дочакам да станат достатъчно големи махам с кола маска и нямам никакви проблеми от нея. На триъгълника се получава перфектно.
За бръсненето открих, че не ми се получават пъпчици ако се бръсна с пияна и по посока на растежа, като много опъвам кожата. И все пак колата си остава най-доброто за мене Simple Smile

# 29
вчера си епилирах ръцете с депелатоара на VEET,та се зачудих дали не мога и мустачките да си махна?
не съм ги третирала досега с нищо... но и до преди пол.година нямах по4ти никакви косъм4ета 

освен това пробвах и на бикини-линията,но явно там са по-твърди косъмчетата и ефекта беше полувинчат,  та се минах с бръсначката,но както винаги ми се появиха пъпчици... и след 2 дена ще се появи и сърбеж при никненето на новите косъмчета,та искам да знам-мажете ли си триъгълника с крем,спирт или гел след като го обезкосмите със самобръсначката?
За муста4ките биx ти препоръ4ала кола маска на VEET(тази на лис4ета)кожата става глатка и мека ,а и косъм4етата се разраждат.Аз се епилирам от много години.Ръце,мишници,крака,бикини зона -вси4ко с епилатор.пауза направиx само като бяx бременна(последните мес.)
с те4ение на годините косъм4етата се разреждат и болка няма.
след епилацията  ти препора4вам да се намажеш с боди лосион.след няколко 4аса пъп4иците из4езват

а понеже за първи път ползвам продукт на VEET,ще ми кажете ли от кой цвят сте най-доволни,4е май са 3-4?

благодаря мн.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт