Фотошоп, снимки и ... още нещо

  • 72 568
  • 568
  •   1
Отговори
# 45
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
искам да направя стара снимка. Това, което трябва да направя в началото е следното: Отворете желаната картинка и направете нов слой (layer), оцветете го в #B8973D и сменете Blending Mode на Color. Как да стане това оцветяване и откъде да намеря този номер боя?
Върху цвета за запълване като щракнеш два пъти ти излиза панел color picker. Там най-отдолу има поле започвщо със # и вътре пишеш номера на боята

# 46
  • София
  • Мнения: 44 101
искам да направя стара снимка. Това, което трябва да направя в началото е следното: Отворете желаната картинка и направете нов слой (layer), оцветете го в #B8973D и сменете Blending Mode на Color. Как да стане това оцветяване и откъде да намеря този номер боя?

този номер можеш да го напишеш като отвориш прозореца с цветовете(color picker)ако си забелязала отстрани има едни стойности, най-отдолу на първата колонка има поле пред което пише #та там го написваш....като гладам за RGB съответства на 184, 151, 61, които можеш да нанесеш и в панелчето color което ти е отстрани, някъде на layers

# 47
  • София
  • Мнения: 44 101
Aми. От image-adjust image - трябва да му дадеш duotone и да зададеш като цветове охра и черно. Получаваш стара снимка, като сепия.
Суперлесно е, нямам фотошоп пред себе си, за да ти кажа къде точно в менюто е опцията дуотон, но ти ще го намериш.


и това е начин , но така снимката ще си загуби цветовете и ще стане цялата охрена (кафеникава), а др начин би трябвало да си запази цветността, но просто да изглежда стара демек по-мърляви цветове, пак да има червено, синьо и т.н. но те да кафенеят, все едно е миналао време....иначе има още 100 начина да се направи. подобен ефект..даже не мога да се сетя дали в CS не бяха го добавили като готов ефект....но може и в някой plugin да е било....

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 11:26 от bubu_to

# 48
  • София
  • Мнения: 44 101
http://www.theinspirationgallery.com/borders/index.htm


не успях да го разгледам подробно, но на пръв поглед има приятни неща...може да ви хареса нещо Wink

сега като се позаледах май не са мн качествениSad

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 13:44 от bubu_to

# 49
  • Мнения: 1 269
Много полезна тема, ще я следя с интерес!

# 50
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ето какво пък аз направих:

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 16:16 от MiRa_55

# 51
  • Мнения: 46 511
Браво Мира, напредваш  Grinning
Рамката готова ли е или ти я прави  Simple Smile

Аз направих още една, не стана добре с тия панделки, но до тук ми стига въображението  Blush

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Пишете ме и мен!Сега имам доста работа,но съм решила,като я приключа след ден-два, да си дам малко почивка с Фотошопа
Никол,въпросче към снимката в подписа ти.Как вкара после линк там, където пише кликни там.Сигурно знам как става,ама сега се замислих и не мога да го измисля... newsm78

# 53
  • Мнения: 46 511
Цялото изображение е линк, където и да кликнеш, няма значение  Mr. Green надписът е само за заблуда  Blush

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Добре де,ама как става?Леле, вече май ми пуши главата!Съжалявам, ако въпросът е глупав. Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 44 101
Мира...малко от снимката стърчи извън рамката...Wink

бутни я У Лево или я клъцни Grinning

# 56
  • Мнения: 46 511
Добре де,ама как става?Леле, вече май ми пуши главата!Съжалявам, ако въпросът е глупав. Embarassed

2 скоби съм ги изписала с думи, за да можеш да го видиш като текст, а не като изображение  Peace
Първият линк води до албума, а втория се показва в подписа:

скоба url=http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=47472] скоба img]http://images09.snimka.bg/001040277.jpg[/img][/url]

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Уф!Знаех си,че трябва да знам как става!Мерси!  bouquet

# 58
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

# 59
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Браво Мира, напредваш  Grinning
Рамката готова ли е или ти я прави  Simple Smile

Ами, не е рамка, а картинка, върху която направих рамка с един от инструментите във фотошоп.

Мира...малко от снимката стърчи извън рамката...Wink

бутни я У Лево или я клъцни Grinning
Благодаря ти, bubu_to, оправих я.

Общи условия

Активация на акаунт