За правото ни на избор относно ваксините.

  • 7 184
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 531
.Медицинското обраzование,което споменаваШ може би е мед.сестра,но не и лекар.Един лекар от вариола не го е страх. Wink
 Wink
Ще ти се  Wink ама  не
А относно примера- това беше първото нещо което ми хрумна, една болест непозната вече,благодарение на ваксините ! Ама и твоето сравнение с изписването на АБ и  комунизма хич го няма!
А относно правото на избор- ми то се води "свободно"- на всеки 6 м. А както писах вече съм против днешната "организация на здравеопазването" !
 Извинявай за обръщението, не знаех че си мъж и понеже повечето потреб. тук са жени автомат. го написах, а и имам 2 деца на главата си - не мога да се ровя из профилите!

А ти представяш ли си циганите от гетата и ниско образованите хорица по селата като откажат ваксинте какво ще стане?!
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
 

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:17 от veni-b

# 31
  • Мнения: 4 392
Ами и аз искам да го дам моя текст за медицинска рецензия,но понеже докато намеря някого ще отнеме много време,слагам го тук и дано някоя майка с медицинско образование го погледне и коригира,ако има нужда.  bouquet
Ето го в суров вид:


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;msg=2223644;topic= … 3867f954fc30f7bac



Пак напомням,моля не завихряйте спора за и против ваксините! Вижте заглавието на темата. Wink 

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 02:28 от Amarena

# 32
  • Мнения: 4 150
Амарена,Шапка ти свалям zа превода.  bouquet  bouquet
Немски ли си учила...? Или ти е втори роден?

Вени, да си чувала,4е в zападна Европа няма zадьлжителни ваксини и има право на иzбор,както и че 20% не се ваксинират (пове4е от циганите в БГ) и епидемии няма.Епидемии от морбили,коклюШ се появяват в райони с 99% ваксинирани деца.И болните са именно ваксинираните...Ама откьде можеШ да zнаеШ...Много искам от теб май....
 Tired
Искрица,може ли да те молим zа zабождане на темата?


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:46 от Christian

# 33
  • Мнения: 959
А право на избор имаме ли изобщо?

# 34
  • София
  • Мнения: 896

Има ли начин да се изчисти организма,даже и частично) от слагани в миналото ваксини? ooooh! Sick Аз ,за съжаление,съм приела някакви като дете..последната, мисля,че беше преди 10-11 год. в училище... #Crazy Вярвам,че някои от съставките им могат да бъдат изчистени с билки(което правя в момента) Praynig....Търся и други алтернативи,ако са познати такива.И кое няма шанс да променя(според науката)...? Confused
 Hug
Да, има начин, с хомеопатия.

Вени-б, защо да нямаме право на избор? С какво неваксинираните заплашват ваксинираните? Нали са защитени? newsm78

# 35
  • Мнения: 2 531
Ама откьде можеШ да zнаеШ...Много искам от теб май....
 Tired
Ти явно си  взел ролята на мисионер-просветител Mr. Green и за да не я измествам ти припомням
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
  достатъчно време отделих - red

# 36
  • Мнения: 110
а и имам 2 деца на главата си - не мога да се ровя из профилите!
А ти представяш ли си циганите от гетата и ниско образованите хорица по селата като откажат ваксинте какво ще стане?!
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
 

И аз не искам да влизам в спорове..или поне това не ми е целта..само вметка Peace
Над аватарчетата се вижда  дали форумецът е мъж или жена Wink
А за ромите и обикновените селски хорица..не разбирам защо биха отказали ваксина...по-типично за такива хора е да се водят от маси,страх и робуване на многогодишно- и всеобщо- приетото,както и благоговеенето пред "учените" хора...
Мое лично мнение е ..и,че без ваксини ромите ще са още по-силни....А селските хорица от затънтените села-те пък имат на своя страна природата(блазе им)...
А една от най-важните и най-повтаряните тези за неефективността на ваксините...Кристиян пак я вписа bowuu

Браво на Амарена  bouquet и се надявам да се прочете материала от повече хора,за които инфото е било крито досега Praynig

Благодаря ти,Бисе,имам симпатии към хомеопатията и се радвам да науча още едно нейно преимущество Hug
Даммм,и аз всеки път това се питам-защо ваксинираните се страхуват от неваксинираните/! newsm78  Thinking

# 37
  • Мнения: 110
Ето една малка статийка от мен засега Wink Ако има медицинска неточност,и аз като Амарена моля за забележка Wink

ВСИЧКИ ВАКСИНИ СА ОТРОВА........(постнах я в новосъздадената тема)

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 02:57 от Сияна

# 38
  • Мнения: 1 858
veni-b мисля, че още, когато пуснах темата написах, че тя е за тези, които искат да имат избор!!! Темата не е за тези, които безропотно се съгласяват с системата и приемат всичко за чиста монета. Темата също така не е и за да предизвика дебати "за" и "против" ваксините! Моля те недей да ни вкарваш в излишни дискусии. Ние сме взели своето решение и няма да те убедим в него, както и ти няма да ни убедиш, че ваксините са манна небесна! Всеки е направил избора си. Една майка, която е изпитала върху гърба на детето си вредата от ваксините, трудно ще я убедиш за ползата от тях, и че няма правото да избере. Например аз, детето ми е с тежко хронично заболяване и само можем да гадаем как ще му се отрази следващата ваксина. Минахме и на комисия за освобождаване и комисията реше, че ваксини задължително трябва да му се поставят. Специалисти пулмолози са на мнение, че риска за детето ми е прекалено голям, но не комисията реши, че е задължително поставянето им НО трябва да си купувам вносните.
Ще ме извиняваш обаче никой ама, НИКОЙ няма правото да ми отнеме правото на свободна воля и да ме задължи да КУПУВАМ отрова за детето си! Колкото до това, че ваксините са спрели епидемиите от страшни болести ами не си права! Ако се разровиш за малко инфо ще видиш, че епидемиите са на определени цикли и не ваксините са ги овладели!  Имаше и някаква статистика за деца боледували от коклюш, която гласеше, че децата, които са ваксинирани са се разболели и много тежко са прекарали болестта. Някой от въпросните деца са получили увреждания за цял живот! За разлика обаче от деца, които не са били ваксинирани и са изкарали болестта по-леко и без последствия! Може да се говори още много но не смятам, че трябва да продължавам да си губя времето да обяснявам неща, които ти явно никога няма да разбереш! Ами твоя воля, но не пречи на правото на моята свободна воля! Казваш за циганите ами виж из цял свят има цигани или поне хора с цигански манталитет. Има такива хора и в страни, в които ваксините са препоръчителни но не са пламнали епидемии.
Проявата на свободен избор е наше из конно право и няма сила институция, власт, държава, която да има законното право да ни отнеме това! Това, което се случва в Бг. е нарушение на човешките права!

# 39
  • Мнения: 46 511
Моля  ви  хора  ,като  искате   ваксини  имате  ги  но  оставете  и  хората  с  друго  мнение  от  вашето  да  се  информират  . Ваксина  за  варицела  за  какво  ви  е  това  чудо ?????

Защото всички деца на мои съседки я изкараха с лежане в болница- пневмонии и др. усложнения.
Защото не искам да треперя, че всеки момент може да развие Херпес Зостер. В семейството ми има случаи и то много тежки. Всеки, изкарал Варицела, може да го развие и то в най-неподходящия момент, дядо ми например след проблеми с белия дроб, беше много отслабнал физически и почти го довърши.

Искам да я сложа, защото я има и защото хората в другите държави за забравили какво е това Варицела  Crazy

catch, темата е за правото на избор, не за информиране. Всеки казва дали е ЗА или ПРОТИВ това право. Хубаво е и анкета да има ...

# 40
  • Мнения: 1 858
Никол, няма да пусна анкета защото целта на темата не е спор с тези, които държат на ваксините. Пуснах темата за тези като мен, които искат да имат право на избор като в цивилизована страна! Щом искаш да поставяш ваксините на детето ок твоя си работа но аз НЕ ИСКАМ, защото не се знае коя точно може да убие детето ми! Надявам се при вас да няма последствия, но съм сигурна, че ако се беше опарила друго щеше да говориш! И в крайна сметка наистина защо вас ваксинираните ви е толкова страх от не ваксинираните? Както казаха по-нагоре нали вие сте ваксинирани?!

# 41
  • Мнения: 574
Съгласна съм с Никол. Аз лично не искам да преживея ужаса на майка ми  когато съм била болна от менингит на 9м. За това ще сложа ваксина ,пък и дори да предпазва само срещу някой менингити.
Дано да доживеем времето ,когато всички от досега задължителни ваксини отпаднат ,защото сме спряли разпространението на болестта с ваксинирането си и "гадините" да си останат само в лабораториите.

# 42
  • Мнения: 1 586
Просто не проумявам как може да има хора, които са против правото на свободен избор.   Confused.
Свободата е най-ценното нещо на този свят.

По тоя повод се сетих за две известни изказвания:

Шандор Петьофи:"За любовта бих дал всичко,но за свободата бих дал дори любовта. "

Волтер: Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш

Никол, помисли логично. С ваксината срещу варицела ти вкарваш зорлем в детето си същия вирус, причиняващ херпес зостер, от който толкова се страхуваш. А може детето ти никога и да не се зарази с него. Дори и Бърди пише, че не одобрява лично тази ваксина точно поради тоя причина.

# 43
  • Мнения: 46 511
Andrea$, не съм чула за Херпес Зостер след ваксина против Варицела. Ако някой има информация, да пише, това ми е болна тема.
За правото на избор- има неща, които не засягат само теб, не можеш да избираш какво да стане с живота на другите хора  Tired

maatete, не всички ваксини предпазват 100%.
Едно е в един град да има 5-ма неваксинирани и болни, друго е да стане епидемия, тогава със сигурност ще има болни и от ваксинираните.
В първия случай става дума за ограничен кръг ...

Нямам нищо против да има неваксинирани деца, но да са отделно от ваксинираните, което е невъзможно.

Изключение да има само за децата, които имат здавословни проблеми, но доколкото знам те и сега са освободени от ваксини.

Сигурна съм, че повечето родители са против и не вярвам скоро да го махнат.

Лека вечер и съжалявам, че писах в темата, не знаех, че е само за определени потребители  Peace

# 44
  • Мнения: 1 586
Никол, темата е за всички  Peace.

Виж тук за ваксината срещу варицела: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.msg2192578#msg2192578

За правото на избор- има неща, които не засягат само теб, не можеш да избираш какво да стане с живота на другите хора  Tired

И как точно с моя личен избор дали да се ваксинирам решавам за живота на другите хора? А защо правителството решава какво да стане с моя живот - то има ли това право? Помисли логично Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт