Здравейте, аз съм АВГУСТинче :)

  • 20 907
  • 290
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 409
ЖАлмер малката прили4а на теб Grinning.Днеска ьодиь ан доктор и ни6то не ми каза са6тестжвено,да си спирам кармата ако ме боли много,и ми изписа две хап4ета .Малко ме отпусна от зелижите листа ,ж4ера спаь сас тях сутринта бях по-добре.Пак се ме болят но по малко доже4ера пак.Сега се 4удя да я спирам или не,трябва да ре6а.Ние мле4ница нямаме давам ми малко води4ка след храна.Целужки и лека ве4ер.

# 136
  • Мнения: 656
Здравейте мамчета newsm44 в новата ни темичка!!!
Обърквация, темата е страхотна благодарим ти мила!!!
Ние с Ивчо се прибрахме от болницата в понеделник и тази седмица свикваме един с друг и се мъчим да си направим режим за хранене ама нещо не се получава newsm12, иначе правим интервал от 24.00ч до 6.00ч, в който не се будим за да папаме.
Относно кърмата нали мен ме оперираха секцио по спешност и коластрата ми слезе някъде към 3тия ден, до тогава бебчо го дохранваха в болницата с АМ. Успяхме да свикнем да сучем от гърда само че моята кърма нещо е малко и се налага да дохранвам с АМ, надявам се скоро да регулирам количеството на кърмата, за целта се наливам с какво ли не и хапвам доста ядки. Коликимай още нямаме, но иначе се сърдим преди да заспим, все искаме тати да ни взима на ръце, но всяко нещо с мярка smile3503
Памперси си взех на Памперс за сега съм доволна нямаме обриви и сме сухички smile3521, колкото до размера ние сме с 2ри в болницата само си бях взела 1ца.
didka25 и ние сме така след хранене се уригваме, но доста трудно и после повръщаме и започваме да хълцаме, първите дни доста се бях притеснила, дано наистина да е нормално.
Това е за сега от нас с Ивчо момичета, отивам да лягам малко преди следващото хранене smile3502
Много се радвам за новата темичка ще има пак какво да споделяме и да обменяме опит, а това са безценни неща newsm68

# 137
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте мами.

Тази вечер ни падна пъпчето и на нас. Само че вътре в пъпа има още , така ли трябва да е и кога ще изсъхне и това, че вече ми писна с този леген да се миеме. Искам вече във ваничката да плискаме с крачета Laughing Mr. Green
Сега пъпа го мажа със спирт, вие с друго мажете ли го за по-бързо засъхване и до кога ще е така?
Вчера се бях уплашила малко  бебчо, защото едното му оченце беше насъбрало едно бяло такова, но това било от сълзичките и се събирало като гурелчета и чак не можеше да си отвори оченцето и доктора ми каза с лайка да го мажа. И аз мажех с едно памуче и взе да се оправя, даже днес няма такива бели. Тази лайка направо е чудодейна.

Някой д ами каже кога се появяват тези гадни колики?

# 138
  • Мнения: 554
MimSss за пъпчето - така е, вътре има още жива тъкан. Аз освен със спирт го мажа и с един крем който ми предписа педито.
Момичето моето синче отсега е цицоман - иска само на ръце и на цица. Какво да правя незнам. Ако не получи това което иска започва един истеричен рев, рев без сълзи. Мен ми става жал за него и той естествено получава това което иска. Когато е буден не иска да седи в леглото. Дайте съвет как да го откажа.
Ето и снимките от моето секцио:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=56908

# 139
  • Мнения: 409
MimSss продалжаваи о66е няколко дена да се капете ж леген,на пап4ето слагах спирт и прах4е бебио.Коликите при нас са леки и нямам такав истири4ен рев.Давам му постояно води4ка сас анасон и копар, а о4и4ките ги измижаи са спреварена вода.Днеска милото бе6е с лудата си мака по магазините за дрехи,а тои като маж си спе6е и не му пука6е мама докато мери дре6ки Joy.Емиле малко си е стра6но сециото к,като си представя 4е  аз родих така Sick добре е не виждах ни6то.Ама такова натискане падна докато слезе надолу 4ак ме заболя главата.Целувки и лека но6т да си лягам 4е 6те доиде времв за храна.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета!
Не мога да стигна въобще до вас, целия ми ден минава в едно безкрайно цедене, хранене и пак цедене и пак хранене! Моя син е решил да ми види сметката, не ще да суче от гърдата, а от биберона яде, но по 40 минути, направо е ад! Заспива и не може да го събуди нищо и никой, тече му от устата и не преглъща, и това направо ме побърква още повече, че нямам обилна кърма и събирам понякога и от двете по 70 мл, което едва от вчера май започна да изяжда, до този момент ядеше по 40 мл и това много ме тревожеше! Нощем задължително се събужда да яде, даже по 2 пъти, ако е ял вечер към 9-10, през ноща в 1 и после в 4 пак плаче, ами така е като яде по 40-50 мл! И остава гладен явно! А е мъничък и трябва да яде, защото иначе няма да му оздравее мъничкото сърчице! Незнам дали писах но Лъчо ми се роди с дупчица на сърцето и сега му давам и лекарство, което искрено се надявам да подейства, но е някакъв ад да се дава горчиво лекарство и от което му се гади на толкова малко бебенце, задавих го вече толкова пъти!
А Лорекса за да не е сама Кари и купона да е пълен нашия батко е със жестоки сополи и е болен, от тия жеги и теченията на които стоим....Педито казва да не спят в една стая, ама как да стане този номер, като ние имаме само една стая........А и сега и баба и дядо са тук да помагат и вече си ходим и по нервите!
Иначе с коликите и ние сме напред с материала, пърди като за световно, как може такова малко човече да издава такива звуци се чудя просто........Иначе като си хапне и е сухичък си стои даже и буден кротичко в леглото! И като казах сухичък, такива перипетии имаме с дупето му, изписаха ми го с малки пъпчици в дупето, които станаха на ранички и така му се възпали дупето, че нищо не помага, чак като почнах да го мажа с ФУКСИН и после с клотримазол се промениха нещата, педито му каза че това са гъбички и трудно минават! А и моя син ака като за световно, непрестанно хвърляме памперси, докато го измия преид хранене и по време на храненето пак е оцапал макар и малко памперса! Вие имате ли този проблем?
Сега ще се опитам да задържа кърмата. че е много важно за нашия проблем да е на кърма, някой правил ли си е някъде консултация за кърменето? Аз май ще потърся някой специалист накрая, давайте инфо ако знаете или сте ходили!
Много целувки от нас!

# 141
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте,мамчета!Аз успях да се добера да пиша все пак,че до вчера Ина беше много кисела и все се въртях плътно около нея.
Емеле,снимките са адски въздействащи,особено където сте с бебчо.
Мама Иги,дано Лъчо се оправи Praynig,а за кърмата има доста полезна информация в кърмаческия форум.Аз имам доста кърма,да не дърпам дявола за опашката,даже храня още едно бебе.Това също е вариант за теб,ако намериш мама,която да ти дава кърма и да е близо до теб.Иначе аз пия чая на Хип за кърмачки 3 пъти на ден,задължително пия поне 3 литра вода на ден и се храня редовно.Май чая и течностите имат ефект.Дано успееш да задържиш кърмата.
А нашето пъпче кaто падна го почиствах със 70градусов спирт и слагах отгоре пудричка Топоцин и стерилна марличка,без да я залепям,памперса я държи.
Момичета, коя ваксина се бие на един месец?втория прием на хепатит ли е?И кога е първата за дифтерии?Ние ви пращаме много целувки и до писане Heart Eyes

# 142
здравейте и от нас с!чак сега виждам че си имаме нова темичкаІобърквация ,много е хубава благодаря че си се погрижила/
опитах се да я изчета и намерих доста отговори на моите питанки:)най вече за обличането-ние още сме с ританки и камизолка с дълго ръкавче,че даже и лека пеленка слагаме когато излизаме но тук духа вятър(съвсем топъл)и мен ме е страх ,дали се престаравам много в обличането newsm78 и мога ли сега да я разсъблека като тя вече е свикнала с дългото ръкавче-помагайте с повече опит
за режима =силно казано имаме такъв-Миша спи в зависимост от това колко е яла -ако е повече от 20 мин спинка по 4 часа,имаме проблем със спането през нощта,но тази нощ  ни пожали и ни остави да спим повече Grinning
нашето джипи не ни изписа вигантол и се чудя дали ние е забравила или така е преценила,има ли друга мама която не дава вигантол?
ами това е от нас за сега ,рдвам се че отново сме заедно че сега страховете ми са много по-големи и с вас е по-лесно да ги преодолявам Heart Eyes

# 143
  • у нас
  • Мнения: 660
През първите 24 часа след раждането ---имунизация п/в хепатитВ(1-ви прием)
                                                                    имунизация п/в туберколоза

От първи месец --------------------------------имунизация п/в хепатит В(2-ри прием)

От втори месец--------------------------------имунизация п/в полиомиелит(1-ви прием)
                                                                 имунизация п/в дифтерия,тетанус,коклюш(1-ви прием)

От трети месец--------------------------------имунизация п/в полиомиелит(2-ри прием)
                                                                 имунизация п/в дифтерия,тетанус,коклюш(2-ри прием)

От четвърти месец---------------------------имунизация п/в дифтерия,тетанус,коклюш(3-ти прием)
                                                                 имунизация п/в дифтерия,тетанус,коклюш(3-ти прием)

От шести месец-------------------------------имунизация п/в хепатит В(3-ти прием)

От 7-10-я месец---------------------------------------се прави проверка за белег след БЦЖ имунизацията.На децата без белег се прави проба Манту и отрицателните се имунизират.

От 13-я месец -------------------------------имунизация п/в морбили,паротит и рубеола
От 14-я месец---------------------------------първа реимунизация п/в полиомиелит(4-ти прием)
От 22-24 месец-------------------------------втора реимунизация п/в полиомиелит(5-ти прием)
До 24 месец(не по рано от 1г. след 3-я прием)--първа реимунизация п/в дифтерия,тетанус и коклюш

След това чак в първи клас започват пак

# 144
  • Мнения: 2 035
Привет мамчета  Hug
Монитора ми изгоря и нямах нет цяла седмица, направо се поболях без да влизам да ви чета. Днес обаче мъжлето се смили над мен та изнамерил временно един да го ползваме докато оправят нашия и ето ме веднага пак съм на линия  Flutter

Иначе сме добре, като пропуснем гадните колики от които вече взе да ми писва  #Cussing out Нощите ни заради тях са тежки, почти не спим (нито аз, нито тя). Но вече свикнах на безсъния, само дето ми е жално за нея  Confused Дано да преминат вече!
Във вторник бяхме на консултация станали сме мнооого големи 4,100 и 52 см.  Grinning биха ни ваксина на която Али се даржа геройски (то нали не и е за пръв път, в родилното колко ампицилин му биха на детенцето заради тези води  Cry )

Lorexa, мерси миличка за инфото за ваксините, че аз като гледах как ми боцнаха детенцето се спекох и забравих да питам за какво е. Стискам палци за по-голямката ти принцеска да се оправи много бързо, че не е хубаво да е болничка  Tired

Спирам за сега, че ще я глася да излезем малко да се поразходим.
Целувчици от нас Simple Smile

# 145
  • у нас
  • Мнения: 660
emelle ,ами гушкай го малкия юнак,щом така му харесва.Представи си,ти си го носила 9 месеца в утробата си и сега искаш да си лежи спокоен в някаква огромна за него кошара,без да те усеща и да не те търси.Е как да стане тази работа newsm78.Бях ви пускала линк към една много интересна и поучителна статия за бебетата на ръце.Тогава нямаше отзиви за нея,което ме навя на мисълта,че или не се четат постингите ми,или че неродилите мами все още не се интересуват от подобни статии,а трябва.Трудното и тежкото започва едва след като се роди бебето,а не преди това.Колкото и да е тежка бременността--тя е песен в сравнение с това,което ви очаква след като бебето се появи.
Ето отново линка към статията--  (ТУК)
Mama Igi ,толкова съжалявам миличка.Ти и без друго много се измъчи с бременността.Прегръщам ви и стискам палци бебо да се оправи и да започне да папка,а баткото вече да спре да боледува.Трябва да ги съберем с моята Алиса,да се наболедуват едно хубаво,че да им държи влага цяла година.

Моята Кари започна да ака 1 или 2 пъти на ден,а преди не спираше да пърпори това дупе.Забелязвам,че вече е много по-спокойна и ми се струва,че се сбогуваме с коликите Hug.Дано Peace.Тя обожава да се къпе,дори заспива по време на процедурата Joy.Вече се заглежда.Много си харесва играчката над леглото,която не само че пее,ами и свети и когато е тъмно отразява звездички по тавана.Кари толкова я обича,чак започва да и гука като я пусна.Мога спокойно да я оставя и да отида да пия кафе с приятелки--няма да е мръднала когато се върна Joy.А ето я и нея на 42 дена-- walentin,мерси за снимката

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 18:00 от Lorexa

# 146
  • Мнения: 163
Здравейте мами
аз не съм писала отдавна и в двете теми,но ги чета редовно-тъкмо се каня да драсна някой ред и все нещо се случва,дано сега успея
Ние вече сме изцяло на АМ,за което много съжалявам ,ама дано да е здравичка малката.Кърмата ми свърши окончателно #Cussing out
Lorexa по повод статията -откакто я прочетох си гушкам Ивка без никакви предразсъдъци ,а преди наистина се страхувах да не я науча да се носим,защото знам после колко е трудно отвикването.Но реших ,че до 3 месец нищо няма да и стане и че трябва да усеща маминото присъствие по близо.
Ние имаме проблем с акането-на ден ако се изакаме един път е щастие и е доста гъстичко-направо като на голям човек.И то го изкарваме само ако пием вода от сварени овесени ядки и то с голям рев.Вчера реших да я пробвам да не и давам такава вода и резулата беше ден без ако Sick
Много ми е притеснено заради това акане.Дали е от приема на АМ.Някой от вас има ли такъв проблем?????
И освен това пием доста водичка.На ден изпиваме 100 мл от отварата от овесени ядки и отделно 200 мл преварена вода.Педи каза ,че нямало проблем да и даваме колкото и когато поиска,но на едно място прочетох ,че голямото количество течности-при новородени -за такова се смята над 120 мл на ден може да доведе до проблеми с бъбреците ,защото се натоварвали и доста се пооплаших.Вие как сте с приема на вода???
tintin и на нас не са ни изписали витмаин Д ,а сме на консултация чак на 07.09 и предполагам че тогава ще ни го изпишат,ако и тогава нищо не ни каже педито ще я попитам-предполагам ,че няма да забравят за такова нещо-повече на въздух и слънце и дано си го приеме сама.
Mama Igi   стискам палци бебчо да се оправи  по скоро ,а баткото да оздравява по бързо.
И аз бях като теб-бебка не пожела да засуче и се изцеждах и и давах на всяко ядене.Абе малко е гадничко ,но пак е по добре отколкото хич да нямаш кърма #Cussing out(както вече е при мен).Аз използвах и силиконови зърна ,но пак не се получи......
MimSss ние имахме този проблем с оченцето оше в болницата и там една акушерка ми каза да и сложа по една капка кърма в двете оченца и наистина се изчистихме още на същия ден и повече не сме имали такъв проблем,въпреки всучко всяка сутрин си мием очената със марля напоена в лайка.
Е хайде наистина спирам
Дано не съм досадила много
Целувки на всички вас и на сладките създания които ни правят толкова щастливи и осмислят живота ни

# 147
  • София
  • Мнения: 4 035
Лорекса,много благодаря за информацията.Даже мисля,че би било добре да направим постинга ти като линк на първата страничка на темата,защото е много важен и полезен.А статията и аз я прочетох още тогава и се успокоих,че не извършвам престъпление като си гушкам дъщеричката.Дано Алиса оздравее бързо PraynigА Кари е станала още по-сладка и е много пораснала,пу-пу Heart Eyes
Тинтин,аз също не давам Вигантол,а си мисля,че поне от първия месец трябва да почнем,ама на консултацията ще питам,защото и на мен ми е малко притеснено.
Веси,нашата лекарка ми каза да давам водичка,но не повече от 200мл на ден.Щом не може без водата от овесените ядки,намали преварената.Наистина им се натоварват бъбреците,защото още не са съвсем развити.Хайде спирам за сега и целувки Hug

# 148
  • Мнения: 634
Привет и от нас Heart Eyes

Ние днес се храним на 2 часа, спинкаме малко и хайде пак сме гладни, така че съвсем загубих представа кога точно трябва да яде... Crazy

Lorexa, благодаря за отговора  bouquet А статията наистина е страхотна и откакто я прочетох не се притеснявам да гушкам малчо (въпреки че таткото го прави по-често, защото на мен просто не ми остава време). Дано Алиса се оправи по-бързо, че вече се измъчи с тези лекарства. Cry

Mama Igi , дано се разреши проблемът с кърмата и бебокът бързо да се оправи... Praynig

 
Ние вчера бяхме на консултация и се оказа, че сме качили само 20 гр за 5 дни, а на пробното кърмене изсука 60 гр., което пък си е напълно нормално... newsm78 Другата седмица ще направим и следобедно кърмене, защото тогава намалявала кърмата и да се види колко изяжда. Аз мисля, че просто има разлика в кантарите в болницата и тук при педиатъра, защото Гого е напълно спокоен и по принцип спи около 3 часа, така че едва ли е толкова гладен. 

# 149
  • Мнения: 554
emelle ,ами гушкай го малкия юнак,щом така му харесва...
Аз статията я разпечатах и я прочетох още щом я пусна (тогава малчо още не беше роден). Не ме е страх да го гушкам, но това невинаги помага. Ето цял следобед рева гушках го, говорих му и какво ли още не. Не е гладен защото яде добре. Даже ме се притеснявам че е прекалено лаком. Как ще се къпем след няколко часа незнам.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт