Относно яслите,болестите и имуностимулаторите?

  • 7 896
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 242
А от кога е най-добре да се започне? От сега или да се изчака малко?
Millena, а дали са съвместими и двете. Все пак имат различен механизъм на действие?

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 10:09 от Лекси

# 46
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз това да попитам - искам да пробвам тази година от тях, но не знам с какво може да се съвмести.

# 47
  • Мнения: 643
Ние ходим на ясла от Юни месец, тоест вече три месеца. На календар толкова, но иначе не знам дали ни се събира общо и месец и половина. Сега най - дълго оцеляхме, две седмици и пак сме в къщи за една седмица. Мислих много какво да давам, защото и есента наближава, пък ние лятото се скъсахме да боледуваме, и накрая стигнах до извода, да го заведа на хомеопатии, да му предпише нещо дето е специално за него. Лошото е че той иска детето да е здраво, като започнем конституцията, а ние май не окрякваме толкова дълго, че да сме съвсем здрави. Другия вариант който замислям май е, баба му като свърши сезонната работа и да го спирам от ясла. Иначе от тук посочените неща повечето сме ги пили, е не е спрял да се разболява де.

# 48
  • Мнения: 3 271
А от кога е най-добре да се започне? От сега или да се изчака малко?
Millena, а дали са съвместими и двете. Все пак имат различен механизъм на действие?

Кои 2? Мисля, че нещата, които давам нямат "припокриване" в действието - до тук котешки нокът+Мултивитамини (или AdLiquid) + водорасли, които са си хранителна добавка. Сега (започвам тези дни) за няколко седмици ще пръскам спрея ИРС19, който е локален имуностимулатор (хич, ама ХИЧ не съм им фен, но доктора ни го препоръча, а е имунолог). Септември е най-подходящото време за такива подготовки според моето проучване. Витамините ги давам общо взето през ден, когато са здрави, Саментото - само когато са болни или нещо ги заподозра, водораслите мисля да ги давам ежедневно вече, направихме пауза лятото (за което ми казаха, че е било неправилно).

# 49
  • Мнения: 329
Ние също тръгваме от 4 септември на детска градина.Пили сме AdLiguid  , но синът ми на третия ден от приема се обрина от някоя от сътавките и го спряхме.Иначе пролетта пихме един имуностимулатор който ни донесоха от Италия казва се Букалин ,но от него нямаше ефкт , а сега ще започнем колактив и после ще вземем и зелената енергия и се надяв да ни подеистват ,защото в здравни прочетох много хубави отзиви за тях.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 242
А от кога е най-добре да се започне? От сега или да се изчака малко?
Millena, а дали са съвместими и двете. Все пак имат различен механизъм на действие?

Кои 2?


ИРС19 и останалите. До колкото знам ИРС19 е нещо като ваксина /като бронховаксома/, но може и да греша. Спомням си, че когато давах на Цвети бронховаксом, личната каза да не и давам имуностимулатори, защото механизмът им на действие е различен от този на ваксините. Имуностимулаторът  подсилва организма, а ваксината го разболява съвсем леко, провокирайки го да изработи собствени антитела. Този процес би се затруднил, ако се взимат имуностимулатори или поне аз така го разбрах.
Тук е даден съставът на ИРС19. Нямам медицинско образувание, но по-скоро ми прилича на ваксина: http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 16:03 от Лекси

# 51
  • Мнения: 3 211
Габи тръгна на ясла на 1г.и пол., дотогава не беше боледувала, ходи 2-3 месеца, през които 1 седмица ходи, 1 седмица вкъщи болна. Смени сто антибиотика, накрая остана с хронична хрема, бронхити и т.н.
И така докато не я заведох на клас.хомеопат, лекувахме около 3месеца тези гадни упорити сополи, почнахме коластра и така вече 1г.и пол. е изкарала 1-2 грипа (тя-само с лека хрема, а пък ние с баща й почти на легло), варицела и това е. Лекувам я само с хомеопатия, като видя, че й потича сопол, капя коластра в носа и й давам по една капсула/ден. През останалото време потич не давам, само като видя, че не й е стабилно състоянието. Иначе цитросепт-а също върши страхотна работа, особено за хрема, обаче е изключително гадно и горчиво, като пиеше със шише с биберон, го пробутвах със сок, ама като махнахме шишето, не успявах да я излъжа. Но затова пък аз много тача за нас с мъжа ми цитросепт-а.
А пък коластрата хомеопатката ми я дава по 50ст/бр., дава се по едно на ден профилактично, а пък при болест може и до 3бр/ден, разтваря се в 1-2ч.л.вода, има вкус на сухо мляко и се приема много добре от децата. Даде ни също и зелена енергия, но първо, че Габи не го иска това зеленото, а пък и второ, че й дава явно много енергия и се буди нощем, действа й като кафе (дори и като й го дам сутрин)

# 52
  • Мнения: 2 071
Аз няма да я пускам на ясла тази есен, но въпреки това започнах от 2 месеца да давам по 1 капсула коластра сутрин и 1 капсула Зелена енергия в обяда. 

# 53
  • Мнения: 2 784
От няколко месеца давам Колактив и Зелена енергия не много редовно, защото с "дилърката" Wink ми се виждаме веднъж-два пъти месечно, а да си купя по цяло шише ми се виждат доста пари накуп. На ден излиза по около левче, което изобщо не е скъпо. Но и детето ми, да чукна на дърво, е здравичко- отвреме на време хрема, веднъж чревен вирус и нищо по-сериозно. Тръгва на ясла сега на 7 септември и много ме е страх, че ще вземе да се разболява по-често, но няма как.
Белинда, това Ескимо пак на Аквасорс ли е? По колко даваш и как го замаскираш?

# 54
  • София
  • Мнения: 41
Момичета искам и аз да купя коластра за моята дъщеря. Някой може ли да ме свърже с дистрибутор??

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Здравейте,

от септември тръгваме на ясла, та се питах по какъв начин мога да предпазя малката от честото боледуване и въобще мога ли? Лекарката и е твърдо против всякакви имуностимулатори за деца под 3г. Знам че някой майки дават някакви сиропи и са доволни, ама какви? Въпроса ми е към всички ползвали такива работи да кажат какво и по колко са пили  и доволни ли са? На мен ми казаха за бронховаксон, нещо знаете ли?

Благодаря предварително на всички!
Лек ден

На дъщеря ми давах и бронховаксон, витамини, едно дето се пръскаше в носа не си го спомням точно и в крайна сметка си боледуваше пак от редовните хреми.


После със сина не съм давала никакви имуностимулатори, обаче детето не боледува (да чукна на дърво). Та сега от моя опит мога да те посъветвам:

1.Не давай никакви имуностимулатори, грипни ваксини и пр.
2.Намери си свестен хомеопат за случаите ако детето се разболее
3.От витамините съм най-доволна от зелената енергия и коластратата на Аква сорс. На няколко пъти съм давала и ефектът е поразителен при начални симптоми на разболяване. Иначе профилактично - есента и зимата.
4.Ако детето се разболее, го задръж максимално вкъщи докато се оправи напълно. Не го пускай на градина полуболно.
5.Добре е да яде повече пресни плодове и зеленчуци. Моят син не яде никакви и затова му давам зелена енергия. Ако ядеше - нямаше да давам и това даже.

Успех и все пак си зависи от детето Grinning

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
На мен ми похвалиха "Изопринозин",има ли някой доволен ?

# 57
  • Мнения: 3 271
Лекси, точно този линк гледах и аз. ИРС19 си е имуностимулатор, но си права, че е подобно по действие на ваксината, защото съдържа разни коки с цел организма да си игради антитела (имунитет) към тях. Витамините и хранителните добавки обаче не би трябвало да пречат на този процес. По-скоро е редно да се ускори, да се изработят антителата по-бързо. Това е логичното за мен, но не съм лекар, може и да греша  ooooh!

# 58
  • Мнения: 643
На мен ми похвалиха "Изопринозин",има ли някой доволен ?
В четвъртък малкия дигнал в яслата 37, 8 температура, отидохме при лекаря той каза добре е но пийте изопринозин, сутрин и вечер по едно за да не се разболее, ако работата отива на там. Пийте го 5 дни. И така във вториник благополучно вече бяхме с нетърпима кашлица и сополи, чак повръщахме. Изопринозина е нещо като ваксина, но явно при нас не действа.
 

# 59
  • Мнения: 581
За 20 дена давах биологично активна дочавка Тянши. Иначе когато е усетя че ще се разболява и давам Есберитокс. Виждам, че има противоречиви мнения за него. Аз за сега съм доволна, е не сме боледували сериомно до сега. Сестрата в яслата ни каза че няма смисъл да давам имуностимулатори на детето, защото така или иначе децата до 7 год възраст често боледуват. Повечето деца си изкарват детските болести до тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт