НБМ - предложения за детските, СПО ,ДС, инициативи

  • 35 806
  • 651
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 595
Мишленце, съгласна съм донякъде за кърменето на близнаци и 2+наци, но това включва и  осигуряването на АМ за породени деца. А те спокойно могат да бъдат кърмени. Моя роднина е с малко бебе и е на път да се откаже от кърменето, защото кърмата и в момента е намаляла, едно от нещата, които я спира е, че трябва да дава пари за АМ. Ако това е уредено чрез осигуряване на АМ от държавата си е жива стимулация за даване на АМ. Това, което си написала ми харесва и в много случаи е необходимо, просто си мисля, че трябва да се добави нещо допълнително, за да не се насърчава даването на АМ, а то да бъде давано само, ако наистина е необходимо   bouquet

# 151
  • Мнения: 3 595
Измислих нещо, може да се осигурява безплатно АМ на близнаци и 2+наци при навършени 3 месеца на децата, освен ако не е необходимо да се дава по медицински причини АМ, тогава може и от самото раждане. А за породените деца да е от 6 навършени месеца. Какво мислите  newsm78

# 152
  • Мнения: 4 181
момичета, нямам време да ви чета, по-късно.
само да ви напиша:
Който иска да дойде на пресконференцията утре да заповяда:
12. часа в БТА
Вики, заповядай, ще се радвам да се видим Hug

# 153
  • Мнения: 1 000
Летяща, забравих да пиша за писмото, нямам скенер, но утре ако ми остане време ще потърся скенер да го пусна да го видите. 10 страници са, обаче и не знам къде ще го сложим, за да го видят всички, Салай нали е на море newsm78

Днес специално съм оставила децата да хаймановсват из парка само с бавачката, за да мога да си подготвя речта за утре Embarassed А още не съм почнала, исках първо да ви изчета Tired

Мишленце.....аз имам малко безплатно пространство....около 10МБ......ще мога да го кача там.....още утре
Ще е добре ако е в Уърдовски файл.....но ако не може.....имам ограничение за качването до 300Кб за всеки фаил......ти го прати....аз ще го разделя ако е необходимо.....
bgviki@yahoo.com или bgviki@mail.bg .......аз ще се погрижа Simple Smile да го кача и да дам линк към него.....поне докато си дойде Салай.....

Колкото до срещата......Коала ми каза......разбрахме се за 10:30 Simple Smile

# 154
  • Мнения: 3 336
Измислих нещо, може да се осигурява безплатно АМ на близнаци и 2+наци при навършени 3 месеца на децата, освен ако не е необходимо да се дава по медицински причини АМ, тогава може и от самото раждане. А за породените деца да е от 6 навършени месеца. Какво мислите  newsm78

Ако кажете въобще може за породените да не се дава АМ, но тогава казуса с породените деца остава. Това беше единственото, което бях измислила. Днес ще поговоря с Хриси/активна кърмачка Mr. Green/ и ще решим дали да искаме това и за породените деца.

Лично на мен  ми се струва, че при породените деца все пак родителите имат някакъв избор дали да имат още едно дете или не. Докато при едновременно родените няма такъв избор. Или махаш и двете или раждаш и двете.

Но пък не е честно и зя тях това, че не могат да използват двойно майчинство в периода, в който двете деца се засичат възрастово до 2г.

Просто не знам как да го измислим. Днес ще говоря пред пресконференцията с Инето, Коала и Клео, да видим какво ще измъдрим newsm78

# 155
  • Мнения: 3 595
Има твърде много двойки, които не могат да имат деца и с години правят опити за зачеване при успешна бременност веднага трябва да повторят, ако искат второ, но дори и да не е такъв случая има хора, които просто искат деца с малка разлика (и аз бях от тях размислих след раждането  Mr. Green сори за офа). Независимо от причината не е редно да бъдат ощетени от майчинството, така че няма нищо лошо да се включат в тази категория. Предложението ти много ми допадна, единствено си мисля как да не е насърчаване за даване на АМ, а за насърчаване на кърменето. Затова предложих това с месеците, а може да се обмисли и да не са 3 и 6 месеца, а други срокове.  newsm78

# 156
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Всички майки на близнаци, които познавам/познавам доста/ са кърмили, за съжаление само 1 от тях е успяла до годинка.
..............
В общия случай близнаци и особено тризнаци винаги се раждат недоносени.
............
Бу, смяташ ли, че ако си кърмиш и двете /трите  #Crazy / деца всеки път, кърмата ще започне да се увеличава наистина и ще стига и за двете бебета, че и за трето? Аз вече не вярвам, видях го на практика.
..............
Така че наистина смятам, че е редно държавата да помогне с това, тъй като дори и да ми дадат пари на ръка, те пак ще отидат за АМ.
..........

Мишленце, знам как се раждат близнаци и тризнаци (в смисъл - че са недоносени най-често, не че съм родила аз). Известно ми е и че за майките е по-сложно кърменето, особено пък в България с такъв дефицит от информация.
Но да - вярвам, че е възможно успешно кърмене. Напълно. Да, увеличава се млякото.
Единствено с тризнаци е по-трудно, но щом има тризнашки майки (чела съм истории...в България такова нещо не съм видяла, за съжаление), които кърмят - значи може.

Както и да е, аз те питам не за не-даване на пари за АМ, а за насърчаване на кърменето - това са различни неща. Ако е само първото - то вероятно ще насърчи действително майките да ползват АМ понякога в ситуация, която е разрешима, не мислиш ли?

# 157
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Момичета, казвайте моля как беше пресконференцията, че ще умра от любопитство Flutter. Сигурна съм, че сте се справили страхотно. Това учене за изпита  #Crazy взе да ми писва, а така ми се щеше да ви видя  no
Чакам новините с нетърпение! Помолих tonitta (и тя се съгласи), ако успее да запише репортажите по ТВ.
Поздрави на всички  Grinning

# 158
# 159
# 160
  • Мнения: 1 000
Пресконференцията мина страхотно
Ама няма начин .....те момичетата супер са се ошлайфали вече
Ще има в новините предполагам
в ТВ7....Нова....Канал1 и БТВ.....само не знам в какъв ред са
Ако някой може да ги запише и да ги качи някъде....добре ще е Simple Smile

# 161
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ще гледаме с нетърпение!  Hug

# 162
  • Мнения: 2 070
Мдаа, много бяха добре момичетата, аз съм свидетел, подробни достатъчно, уверени и аргументирани...да видим сега какво ще стане и дале ще има отзвук!!! Утре може да четете в Сега, Телеграф, Стандарт...другите не се сещам кои бяха...  newsm78   

# 163
  • Мнения: 2 070
Ей, тези от БТВ направиха сериозна грешка според мен като казаха - "ще покажем защо майките са недоволни от промените....", не трябваше така да обобщават и генерализират...Изглеждахте добре момичета, ама Кали пък почти не я показаха....само марлко по Нова..

# 164
  • Мнения: 169
Записах репортажите по Нова и БТВ, супер сте момичета!!!
Обаааче се получиха доста големички. Записът от Нова е около 1 GB. Мъжът ми го преобразува във формат MP4 като клипче за GSM, но така стана много малко - около 1 MB. Сега му се обадиха и излезе, но като се върне ще пробва и др. варианти - нещо средно ако може. Аз междувременно ще гледам да запиша и репортажа по Канал 1. А това малкото който иска може да си го прехвърли на телефона и да го показва.  Wink
Някой обаче да ми каже сега как и къде мога да ги кача, защото си нямам идея.   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт