Страх ме е от настъпващата нощ!

  • 8 787
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Анушка, как спахте? Да не хъркате още, ей! Mr. Green   sleepuu

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много благодаря на всички за съчувствието и полезните съвети!
Тази нощ беше по- спокойна Grinning
Менихме хиляди пози, легла, даже два пъти го оставях и в столчето му за хранене да спи (спуснато на най-долната степен) и му осигурих с прекъсване около 7-8 часа сън.
Тази сутрин е по- спокоен, надявам се, че всичко ще се оправи скоро.
Колкото до сливиците: не е от тях, докторката го следи редовно.
Днес обаче тя е извън града и ще мога да се чуя чак утре с нея.
Сополите се сгъстиха (не са жълти или зелени) и успявам да му ги "извадя" с тапмонче за уши.
За сега това е положението, не е по-зле, може би малко по- добре от вчера.
А и каката пак беснее  Grinning , въпреки че през нощта вдигна отново 38,5.
По-късно ще се включа пак.
Още веднъж ви благодаря!!!

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз съм доволна от Нисита - кремчето. От една страна омазнява нослето от вътре ,а и успя да спи спокойно почти цялата вечер малкия.
Коларгола е е фективен при течни сополи. За два дена ги спира. После трябва други капки.

# 18
  • Мнения: 3 042
Хайде тази нощ още по-спокоен сън!

# 19
Ползвам правените капки с Гентамицина и Адреналин и т.н. вече 3 г. и са страхотни.Нашата лекарка дава Вибр. и Олинт само за отпушване но не лекуват хремата от опит го знам само Гент. помага истински.Слагала съм ампула и в Ксилометазолин-също много помага

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 426
ААА, ДА БЕ НАИСТИНА ТИЯ КАПКИ  С АЛЕРГОЗАН СЬМ ГИ ПОЛЗВАЛА ИСА МНОГО ЕФИКАСНИ, АМА ЗА БЕБЕ ДАЛИ СТАВАТ? АЗ НА БАТКОТО ПО ЕДНО ВРЕМЕ СЛАГАХ.  Confused:

# 21
  • Мнения: 1 399
Цитат на: irena petkova
ААА, ДА БЕ НАИСТИНА ТИЯ КАПКИ  С АЛЕРГОЗАН СЬМ ГИ ПОЛЗВАЛА ИСА МНОГО ЕФИКАСНИ, АМА ЗА БЕБЕ ДАЛИ СТАВАТ?   Confused:
Не стават за бебе. На деца до едногодишна възраст не се слагат мазни капки в носа. Ще го обясня малко просто, защото не съм лекар, ама имало опасност да се аспирира от белия дроб и се развивала пневмония. А тези капки са на такава мазна основа. По същата причина не е хубаво да се слага свинска мас или чисто масло, каквато бабешка практика често се среща.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Още веднъж благодаря на всички. На бебо му всех вибросил, за сега още не съм усетила голям ефект, но е и твърде рано. Спокоен беше през деня, успя да поспи повечко дори.
Вече заспа сладко и му пожелавам и аз спокоен сън.
Аз със сигурност няма да спя, защото каката е с много висока Т:(
Макар, че педиатърката ни е извън града, я притесних по телефона. Тя не е от тези дето изписват лесно антибиотици, не се впечатли, че детето от 24 часа е с Т. Даде ми наставления за сваляне на температурата за през нощта.
Та, сега ще дежурим много внимателно при нея, но се моля дано поне бебето да се оправя вече.
Какъв е този вирус, възможно ли е от него да се поддържа постоянно температура?

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: stella
Цитат на: irena petkova
ААА, ДА БЕ НАИСТИНА ТИЯ КАПКИ  С АЛЕРГОЗАН СЬМ ГИ ПОЛЗВАЛА ИСА МНОГО ЕФИКАСНИ, АМА ЗА БЕБЕ ДАЛИ СТАВАТ?   Confused:
Не стават за бебе. На деца до едногодишна възраст не се слагат мазни капки в носа. Ще го обясня малко просто, защото не съм лекар, ама имало опасност да се аспирира от белия дроб и се развивала пневмония. А тези капки са на такава мазна основа. По същата причина не е хубаво да се слага свинска мас или чисто масло, каквато бабешка практика често се среща.


Тези капки не са мазни... течни са, като водичка!

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: anuschka
Още веднъж благодаря на всички. На бебо му всех вибросил, за сега още не съм усетила голям ефект, но е и твърде рано. Спокоен беше през деня, успя да поспи повечко дори.
Вече заспа сладко и му пожелавам и аз спокоен сън.
Аз със сигурност няма да спя, защото каката е с много висока Т:(
Макар, че педиатърката ни е извън града, я притесних по телефона. Тя не е от тези дето изписват лесно антибиотици, не се впечатли, че детето от 24 часа е с Т. Даде ми наставления за сваляне на температурата за през нощта.
Та, сега ще дежурим много внимателно при нея, но се моля дано поне бебето да се оправя вече.
Какъв е този вирус, възможно ли е от него да се поддържа постоянно температура?



Ами разбира се, че е възможно... точно вирусните инфекции протичат с висока температура. 24 часа Т не е достатъчна да се изпише антибиотик. Ако е вирус и организма се пребори успешно това става за около 2 дни. Ако и на третия ден пак е с Т, тогава вече развива бактериална инфекция и е необходим антибиотик, той унищожава бактериите, а не вирусите. Температурата е защитна реакция на организма с/у вирусите и бактериите. Затова температура под 38 градуса не се сваля!
Не се притеснявай, ще се оправят дечицата!

# 25
Здравей Anushka пак сме на едно и също положение с вас. И ние от вторник сме с Т и засега нищо друго. Педиатърката ни прегледа, каза че на бебка гърлото и е много зачервено и от това е Т. Но нищо не ни изписа. Обаче днес е 3 ден и пак сме с Т, та вече се притеснявам. Иначе аз свалям с Ефералган - свещички, защото Нурофена го повръща веднага.
Дано се оправите скоро.

# 26
  • Мнения: 111
Сори, госта съм аз!

# 27
  • Мнения: 1 399
Цитат на: Vache
Цитат на: stella
Цитат на: irena petkova
ААА, ДА БЕ НАИСТИНА ТИЯ КАПКИ  С АЛЕРГОЗАН СЬМ ГИ ПОЛЗВАЛА ИСА МНОГО ЕФИКАСНИ, АМА ЗА БЕБЕ ДАЛИ СТАВАТ?   Confused:
Не стават за бебе. На деца до едногодишна възраст не се слагат мазни капки в носа. Ще го обясня малко просто, защото не съм лекар, ама имало опасност да се аспирира от белия дроб и се развивала пневмония. А тези капки са на такава мазна основа. По същата причина не е хубаво да се слага свинска мас или чисто масло, каквато бабешка практика често се среща.


Тези капки не са мазни... течни са, като водичка!
Извинявайте тогава. Защото на нас също често ни изписват, приготвени в аптеката капки с алергозан, гентамицин, адреналин и т.н. Но са мазни и миришат на евкалипт. Та си помислих, че става въпрос за същите. Тези, които ние ползваме също са много ефикасни и могат да се капят продължително време /на дъщеря ми й слагахме в продължение на два - три месеца, докато й махнем третата сливица/. Но са за деца над една година.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: stella
 Извинявайте тогава. Защото на нас също често ни изписват, приготвени в аптеката капки с алергозан, гентамицин, адреналин и т.н. Но са мазни и миришат на евкалипт. Та си помислих, че става въпрос за същите. Тези, които ние ползваме също са много ефикасни и могат да се капят продължително време /на дъщеря ми й слагахме в продължение на два - три месеца, докато й махнем третата сливица/. Но са за деца над една година.



А възможно ли ти е да пуснеш тук рецептата да я сравним с тази дето имаме ние Grinning . Ние май също ще сме в проблемни сливици и ме интересува... Иначе наистина етерични масла не се изписват на деца под 1 г.

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Едва сега намерих малко време да се отчета:
Бебешока снощи най- сетне спа по- добре, имам чувството, че носът му се отпушва Grinning
Каката днес я водих при докторката. Тя е категорична, че си е грипче засега без никакви тревожни признаци. НЕ ни изписа антибиотик и сега продължаваме борбата с вируса и Т.
Надявам се скоро да се пребори момиченцето ми с вируса и да съм пак една усмихната, щастлива мама.
Пожелавам бързо оздравяване на всички болнички дечица!

Общи условия

Активация на акаунт