За пренаталните витамини в чужбина

  • 6 442
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Гласувах с фолиева киселина до 3ти месец, но реално съм пила май само през втория  Thinking Първият месец още не знаех какво точно става  Laughing а третият по 24часа ми беше лошо и бях набедила фолиевата киселина. Витамини не ми препоръчаха да пия, защото изследванията ми бяха добри. С мъж ми сме донякъде привърженици на школата отричаща приемането на витамини в синтетичен вид. В къщи се консумират много пресни плодове и зеленчуци, както от нас, така и от децата. 3 ябълки изчезват за закуска Wink

# 31
  • Мнения: 2 257
Въпросът е доколко пък са добри химиите.
това, което ме посъветваха е да сложа един витамин във вода и едно парче ябълка. До 30 мин витамина трябва да се е напълно разтворил, а ябълката на следващия ден да е свежа след като я извадиш от водата.
което показва, че са добри ли? Тия витамини дето ги пия, още в устата ми започват да се разтапят, ако не глътна вода веднага...
Хитър номер, ако не можеш да се надумкаш с плодове е, да си ги направиш на сок с машина. Аз така пиех по 900 грама сок първите два месеца - на екс и чиста работа.  Peace А ми беше толкова лошо, че не можех изобщо да помириша нищо, та и сока едвам изпивах....

# 32
  • Мнения: 558
От 14та гестационна седмица, насам пия Стюартнатал или нещо такова  Sick ВСЕКИ ден и докторите не ми дават да ги прекъсвам, освен ако не е за кратко. Ако ги пия на гладно винаги  ги повръщам- иначе не съм от драифащите бременни Simple Smile Мога да съм много натуралистична и да опиша какъв е ефекта от тях на "митницата", но ще се въздържа  Laughing

Откакто разбрах, че съм бременна до 14тата седмица бях само на фолиева киселина за бременни от незнам колко микрограма Simple Smile

Относно плодовете- не обичах изобщо, но напоследък поне по 1 кило различни плодове унищожавам на ден заради "номер две" и съм мнооого доволна!!! Днес например си смесих пъпеш, банан, киви и нектаринка и ги покрих с топка сладолед... понеже не ми стигна- излапах и чепка грозденце... А сега се сещам, че съм забравила едни черешки долу в хладилника...  Crazy Чао и целувки!!!!!

# 33
  • Мнения: 141
Много се радвам на такива като sofkobofko и мога благородно да им завиждам. Аз и до ден днешен не съм прояла плодове. Най - много да пробвам от пюрето на малката и това е. Инъче съм от тези, дето пиеха  пренатални витамини през цялата бременност. После смених държавата и съответно макрата витамини, но продължих да ги приемам осем месеца след това, пак по препоръка на доктора ми. И двамата ми гинеколози, този в Америка, както и този в Швейцария, ме съветваха едно и също - "да си пия витамините!". Не съм имала проблеми нито аз, нито малката (да чукна на дърво, а сме от интензивно кърмещите се и до ден днешен!).
Мислите ли, че докторите ще предписват витамини за продължително приемане от бременни и кърмачки, знаейки евентуалните рискове и по този начин ще си слагат главата в торбата (особено, тези в Америка, дето ги е страх да не попаднат под ударите на съдебната система)?!?

# 34
  • Мнения: 8 163
Abadjieva, виждам че и ти знаеш за тези мастни киселини и пиеш добавка с тях, но твоето е напълно натурално, нали? Притеснява ме, че в моите DHA освен тези добри мастни киселини и достатъчно фолиева, има и витамин Е и С, а те не са особено препоръчителни по принцип. Има и А, но не опасния А, а само бета каротин е извлечен от него....Искаш ли да ми кажеш какви са (ако има) другите съставки в тази добавка, която вземаш?
Рибният концентрат е от EPA + DHA + други омега 3 мастни киселини; има също тройно пречистен зехтин, екстракт от сусамово семе и от розмарин. EPA/DHA на тази фирма (Life Extension) се извлича от аншоа, сьомга и скумрия, като е сертифициран, че не съдържа живак, арсеник, олово, кадмий или други токсични метали. Точно токсичните метали са най-големият проблем при препаратите, които се продават в аптечната мрежа.

# 35
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Гласувах с друго - пиех фолиева киселина + обикновен мултивитамин отпреди да забременея до 3ти месец, после почнах пренаталните и още ги пия (за кърменето).

# 36
  • Мнения: 2 381
.............................. което показва, че са добри ли? Тия витамини дето ги пия, още в устата ми започват да се разтапят, ако не глътна вода веднага...
Хитър номер, ако не можеш да се надумкаш с плодове е, да си ги направиш на сок с машина. Аз така пиех по 900 грама сок първите два месеца - на екс и чиста работа. 


Da значи, че са добри. Това за соковете си го мисля отдавна и купувам някакви полски и бг нектари от моркови+малини, кайсии, но няма да е лоша идея да взема някаква сокоизтисквачка.

# 37
  • Мнения: 3 478
Мултивитамини за бременни, преди и  по време  на бременноста и след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт