Ларингит със задушаване! Да обменим опит!

  • 241 261
  • 348
  •   2
Отговори
# 60
Zdraveite,i az imam sa6tite trevogi kato va6ite.Moqt sin e na 4 godini.Zapo4na sas pristapite ot 1godi6na vazrast samo 4e (dobrite lekari )koito imame vav grada nemojaha da ostanovqt kakvo mu e.Edinstveno sega6nata mu lekarka izqsni diagnozata.Tq ni posavetva da go vodim vsqka godina na more no sutrinta vav 5.00-6.00 4asa na iodnite izpareniq za 10 dena i esenta vav sandanski pak za deset dni.Ima efekt no malak no pone e ne6to.Sa6to taka i da ne go izvejdam pri magla,silen vqtar ili kato vali.Kato go usetq 4e zapo4va da promenq glasa mu davam calergin dori i samo calcii i spreq tantum verde.Ponqkoga se razminavame samo sas tova.lekarkata mu mi kaza 4e sas poberiteta 6te go izraste.Imam vse nqkakva nadejda 4e tova nqkoga 6te otmine

# 61
  • Мнения: 1 517
Побуууут...
Аз пък да се похваля: таз есен линейка в наш'та къща не е стъпвала  bowuu То с такава "пролетна" зима  Laughing нищо не се знае, де...то влага, то мъгли  Sick
   Това нашето било по-скоро състояние, а не толкова болест  newsm78 , уж взе да отшумява...при малката пък в сравнение с баткото е по-рядко.

   На всички "малки, сладки ларингитчета"  Laughing : ПО-МАЛКО ПРИСТЪПИ ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА !!!   bouquet И спокойни нощи на мама и тати

# 62
  • Мнения: 748
Здравейте! Искам да ви попитам откъде във Варна може да се намери бейбихалер. Благодаря предварително за отделеното внимание

# 63
  • Мнения: 1 434
В всяка  добре заредена аптека има  бейбехалер или  си поръчвате и ви го доставят  50  или 60 лв  беше   там някъде...

# 64
  • Мнения: 748
Ами проверихме вече в няколко склада и аптеки
Казаха, че отдавна не е имало .. Явно ще остане за по нататъка.. Докато намерим

ПС: Става дума за дете от дом за сираци.. Няма инхалатор и разбрахме вчера, а утре ще ходим към дома, но явно ще остане да го носим следващите дни

Ако все пак някой знае със сигурност някоя аптека в града, да пише

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми до миналата есен все с ларингити беше. Тази зима /всъщност от януари/, да чукна на дърво, не ми е получавал пристъпи. За последно го лекувах със Зиртек /колкото и да е отричано това лекарство, помогна ни!/. Сега има само малко сополки, сигурно от пролетта, но със спрей, се оправят.
Бързо оздравяване на всички болничета!

# 66
  • София
  • Мнения: 2 262
А ние имахме перипетии, след като цяла зима нямахме и ние, прави пристъпи моя Мишо и накрая сутринта го пратих с баща му при лекарката която го диспансеризира от февруари, преди това беше друга, и тя моля ви се казала, че не може сега да го прегледа, а той беше с пристъпи и така бухаше, не може да не го е чула, тя е завеждаща на 3-та градска на кърмаческото, поканила ги да отидат след 14 часа, тогава работела със здравната каса.... А Мишо милия кръвясали му бяха очите даже от напъни цяла нощ и сутрин да диша нормално... Нямах думи тогава, казала още на мъжа ми, че всъщност да си ходим при джипито и той ако не се справя тогава да дава талони и да ходим по специалисти....Ужасих се истински, та нали заради тия пристъпи го записах при нея на отчет, за какво ми е джипито...

# 67
  • Мнения: 1 434
На нас ни се случвало      преди да купим небулайзер ..отиваме   с пристъп и те пият кафе лекарките  вътре    добре  че хората вдигнаха скандал  че да се  усетят... #Crazy #Crazy #Crazy

# 68
  • Мнения: 2 425
Големият ми син правеше много често ларингити, на зима по два, три пъти. Стане ли време за лятане направо ми се свиваше сърцето, защото го правеше винаги посред нощ. Така продължи до шестата си година може би... Да чукна на дърво, сега е 4 клас вече е добре.
Малкият ми син не е правил, но какво му стана не знам, по-миналата зима, когато беше големия студ точно тогава и той направи.

# 69
  • Мнения: 861
Дъщеря ми е на 7 и нейните пристъпи също намаляха. Първият беше на година и нещо-тогава правеше 5-6 и повече годишно, обикновено преди всяко разболяване. Сега значително намаляха, но цяла зима си е с кашлица. Явно алергична. Водих я в София на преглед и ми казаха, че просто е алергична и алергията преминава от един вид в друг. Зимата-кашлица, пролетта-сърбежи в носа, по небцето, гърлото, лятото-алергичен конюнктивит. Изписаха и Сингулер за 6 месеца-всяка вечер по 1 хапче и ни посъветваха да си вземем инхалатор, ако направи пристъп. Откакто го пие не е правила.

# 70
  • Мнения: 30
Здравейте! Моят син също страда от астма.Разви се когато навърши 1 г. Само веднаж сме лежали в Александровска  болница и от тогава сме си купили Инхалер.Вечер задължително взимаме едно хапче SINGULER,сутрин и вечер пръскаме FLEXSOTID x 2.   Само при криза праскаме ВЕНТОЛИН x 2 през 6 часа. Никога не са ни слагали орбазон,освен първият пат като ни приеха в болницата.Много съм доволна от лечението,защото кризите значително намаляха  и се изразяват в един ден кашлица.Аз го водя при д-р Райчева,която е в Александровска болница,а частния и кабинет е в мед.център Детско здраве.Там също се ходи и с направление.Ако някои се заинтересува за някакви подробности може да ми пише.Аз също бях много отчаяна в началото,но сега виждам,че има подобрение и лъч светлина. Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 2 262
Хайде отново! От вчера моя син е пак с онази 'вълшебна' кашлица - омръзна ми вече....
с флексотид и сингулер, с вентолин при нужда.... и няма оправяне
до кога?

# 72
  • Мнения: 30
Iqi,не се отчайвай! Просто трябва да приемеш нещата такива,каквито са и да се надяваме,че сте го израстат.Сега е нормално от цъфтежите.Моят вече му минава,но сега започнаха да косят градинките и се чудя къде да се дяна! Не знам вие от колко време сте на това лечение,но ние сме вече 1г. и подобрението дойде след 6месеца.Казват,че колкото са по малки,шансът е по голям да го израстат.Много вярвам,че това ще се случи.Е,това не ми пречи,като се закашля да ми става лошо Flutter  Не се отчайвай,просто вярвай Praynig

# 73
  • Мнения: 7 201
Здравейте и от мен!Преди 2 мес. и моят син направи ларингичен пристъп.Както обикновено се случва,посред нощ.Да се чудиш какво да правиш? newsm78 А като ни се случва и за 1-ви път.Извикахме линейка,сложиха му урбазон...и в отделението.А там го лекуваха с преднизолон табл.,инхалации с вентолин,метилпреднизолон и адреналин.А за кашлицата пиеше бронхолитин.След като ни изписаха,продължихме с кетотифен сироп...та и до днес,защото било на алергична основа.Надявам се да не се повтори Praynig но вече имам и необх.лекарства за 1-ва помощ.

# 74
Здравейте! Моят син също страда от астма.Разви се когато навърши 1 г. Само веднаж сме лежали в Александровска  болница и от тогава сме си купили Инхалер.Вечер задължително взимаме едно хапче SINGULER,сутрин и вечер пръскаме FLEXSOTID x 2.   Само при криза праскаме ВЕНТОЛИН x 2 през 6 часа. Никога не са ни слагали орбазон,освен първият пат като ни приеха в болницата.Много съм доволна от лечението,защото кризите значително намаляха  и се изразяват в един ден кашлица.Аз го водя при д-р Райчева,която е в Александровска болница,а частния и кабинет е в мед.център Детско здраве.Там също се ходи и с направление.Ако някои се заинтересува за някакви подробности може да ми пише.Аз също бях много отчаяна в началото,но сега виждам,че има подобрение и лъч светлина. Hug

Общи условия

Активация на акаунт