детето ми яде само благи неща

  • 1 268
  • 16
  •   1
Отговори
детето ми отказва да яде всякакви готвени ястия иска само лакомства

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 63
детето ми отказва да яде всякакви готвени ястия иска само лакомства

А колко е голямо?
Ходи ли на детска градина?
С какво го съблазняваш, за да опита и "неблаги" неща? newsm78
Какво му готвиш, спазваш ли някакъв режим на хранане? /Закуска - обяд - вечеря в определени часове/?!
Не може една дете да яде само благи неща!  chef

# 2
  • Мнения: 352
Благи? Мога ли да те попитам от къде си?

# 3
  • Мнения: 27 524
Така става, като се научат така. Полека лека опитай да го откажеш  Peace

# 4
  • Мнения: 9 990
И аз обичам благи неща да похапвам Laughing
но за детето си не се поддавам особено-поне в началото се спазва някакъв режим.От теб зависи всичко! Wink

# 5
  • Мнения: 8 505
Така става, като се научат така. Полека лека опитай да го откажеш  Peace

 Peace Лесно се свиква със сладките неща,а трудно се отвиква от тях.Ако не се получи постепенно,опитай по грубия начин-предлагай само свястна храна и никакви лакомства-когато огладнее ще започне да се храни с каквото ТИ му дадеш.

# 6
  • Мнения: 4 621
И моята обича сладкото, а се мръщи на готвените ясния Crazy Е давам сладко рядко и никога преди ядене. Постепенно,  постепенно започна да хапва готвено Hug

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Благи? Мога ли да те попитам от къде си?
  newsm78Какво значение има от къде е?Много "компетентно" си отговорила на въпроса и.
     syska , като не купуваш нищо сладко и огладнее хубаво, ще прояде и солено.

# 8
  • Мнения: 193
Благи? Мога ли да те попитам от къде си?
тази дума се използва не само на определени територии, а в цялата страна! Очевидно е, че авторката знае и други думи със същото съдържание- "лакомства". Предполагам, че използваната дума е умишлено подбрана! Ако се включи отново, ще се разбере!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Аз тази дума съм я чувала, но когато се говори за месо  Thinking

Иначе- пробвай да ограничаваш лакомствата, доколокото е възможно. Или поне ги замествай с плод

# 10
  • Мнения: 6 390
какво значние има пак една дума  newsm78 жената какво пита - вие какво решавате   ooooh!

И аз съм на мнение че един -два дена глад - в смисъл без нищо БЛАГО, ще накара детето да яде по нормални неща - опитай с плодове да ги заместиш сладките неща Peace

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
просто не давай на детето нищо сладко. Като огладнее хубаво ще започне да яде и други неща.

# 12
  • Мнения: 27 524
Аз тази дума съм я чувала, но когато се говори за месо  Thinking

В какъв смисъл, мари? Благо е сладко. Благ човек е добър, с мек характер. А благото месо какво е  newsm78 Бързо да ме светнеш  Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Аз тази дума съм я чувала, но когато се говори за месо  Thinking

В какъв смисъл, мари? Благо е сладко. Благ човек е добър, с мек характер. А благото месо какво е  newsm78 Бързо да ме светнеш  Peace

Моля, не измествай темата! Ще те светна аз...

# 14
  • Мнения: 193
Аз тази дума съм я чувала, но когато се говори за месо  Thinking

В какъв смисъл, мари? Благо е сладко. Благ човек е добър, с мек характер. А благото месо какво е  newsm78 Бързо да ме светнеш  Peace
Предполагам, в смисъл на блажно месо! Онова, дето е много мазно! Аз така си го обеснявам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт