Убивате ли паяците...

  • 6 697
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
...които с невероятна скорост плетат нежните си мрежи навсякъде из апартамента ви ?

Аз лично не им прощавам, но чух мнение от виокоуважаеми гости, че не било хубаво и т.н. и даже не ми дадоха да се саморазправя с един дето се спусна по една нишка насред салатата...

Вие как се справяте и стои ли изобщо тази дилема пред вас?

# 1
  • Мнения: 6 039
трепя ги задължително

# 2
# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ликвидирам ги. Даже не се замислям.
А защо не било хубаво да се трепят?

# 4
# 5
  • Мнения: 2 672
отиват в прахосмукачката, не мога с голи ръце да ги мачкам

# 6
  • Мнения: 11 004
Избивам ги до крак  smile3540

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не, не ги убивам, само ги събирам в прахосмукачката  Wink

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не

# 9
  • Мнения: 3 251
Не аз, мъжа ми , първо пищя - с цел поне да ги дезориентирам или поне да оглушеят, и ако не се получи-мъжО иде въоръжен с прахосмукачката или с чехъл/неговият размер.

# 10
  • Мнения: 2 000
Не. Мъжа ми върши тази работа  Simple Smile

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз обичам паяци и си ги гледам. Почиствам старите паяжини.

# 12
  • Мнения: 2 159
бррр изпитвам голям ужас от тях и ги унищожавам задължително Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Трепя ги. Нямам милост. Колкото по-голям, толкова съм по-безмилостна.

# 14
  • Мнения: 2 657
На минутата ги убивам,като ги видя Peace

# 15
  • Мнения: 1 080
Кат нищо.

# 16
  • Мнения: 2 910
Страх ме е много от тях и задължително се ликвидират.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз ги убивам или ги събирам с прахосмукачката, както се случи. Иначе приятелят ми ги хваща и ги хвърля през прозореца. По-жалостив е от мен! Blush

# 18
  • Мнения: 4 651
Ако са от обикновените домашни - не, има някаква бабина диветина, че са щастието на къщата или нещо такова. Само им махам паяджините и се надявам да не са им слаби сърцата, та да преживеят на това разрушение  Mr. Green. По-страшните ги ликвидирам  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 781
В мига, в който ги мярна.

# 20
  • Мнения: 822
Аз два пъти станах свидетел в детската градина на сина ми,как учителката хвана паяка с кърпа и го пусна отвън.Така учат и децата,но това- в Канада.Май само хлебарки и мухи не жалят...
Та сега и аз се опитвам да ги ловя (понякога неуспешно) и да ги пускам навън. Peace

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 20:49 от niara

# 21
  • Мнения: 3 042
Ако видя паяк го убивам. Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Жал ми е за животинките.

# 23
  • Мнения: 3 360
Аз не-НИКОГА!Имам фобия и само да видя викааааам мъж ми да ги трепе #2gunfire
Добре че ги вижда преди мен обикновено,че за мен това е ужас-голям!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 241
отиват в прахосмукачката, не мога с голи ръце да ги мачкам

И аз с прахосмукачката ги обирам

# 25
  • Мнения: 3 478
Мдаа, давя ги в тоалетната редовно.

# 26
# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не не ги убивам. Хвърлям ги .

# 28
  • видин
  • Мнения: 358
не, не ги убивам.
винаги, когато съм го правила, ми се е случвало нещо лошо - например два пъти сутрин преди да ида на изпит убих паяк в банята и ме скъсаха!
и все още имам фобия от това.
но за съжаление понякога се налага. но винаги им давам шанс да избягат преди това.

# 29
  • Мнения: 1 205
И аз изпитвам панически страх,  Crazy но когато съм сама искам не искам се стягам и ги убивам. Twisted Evil

# 30
  • Мнения: 990
Имам фобия от паяци и всички видове насекоми Shocked Мъжа ми води битка с тях с прахосмукачката и с подръчни материали аз просто излизам от стаята!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969
да

# 32
  • Мнения: 7 640
аз не, казват, че носели добри вести в дома

# 33
  • Мнения: 603
отиват в прахосмукачката, не мога с голи ръце да ги мачкам
и аз така

# 34
  • Мнения: 313
задължително, защото съм алергична  #Cussing out

# 35
  • Мнения: 843
 делово:  Големите  паяци .. да.. с помощ или прахосмуч .  малките или не мога да ги хвана  или ги оставям, че трепят мъничките на комарите.  Тоест съдействаме си взаимно.

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
не, не ги убивам.
винаги, когато съм го правила, ми се е случвало нещо лошо - например два пъти сутрин преди да ида на изпит убих паяк в банята и ме скъсаха!
и все още имам фобия от това.
но за съжаление понякога се налага. но винаги им давам шанс да избягат преди това.

Малеее, ти ме уби на място. Жалко, че отдавна не съм студентка. Ако го знаех това тогава, нямаше да се трепя да уча, просто щях преди изпит да си отглеждам паяци и да им пощадявам живота. hahaha Joy
Ти не учи, пък после паяка ще ти е виновен.  ooooh!

По темата : Убивам ги и не са ме късали никога на изпит. Ако го пусна, пак ще се върне, а аз не го изкам в къщата си.

# 37
  • Мнения: 2 353
Не. Жал ми е.

# 38
  • Мнения: 2 567
Да. Или аз или съпругът ми. Малката има ужасна фобия и ако види изпада в истерия. Добре че в това жилище почти нямаме.
В майка ми обаче има страшно много и плетат ужасни паяжини. Последно като ходихме и малко скорпионче беше се оплело и умряло там. Те там са като някакъв терариум  Laughing и май по добре паяци да има, че да ловят скорпионите.

# 39
  • Мнения: 4 390
Убивам като видя, защото ме е страх да го хвана, за да го пусна навън. Close
Действам с чехъла, перото или с прахосмукачката, както дойде.
Мъжът ми никога не убива паяк, той май само на хлебарки посяга.

# 40
  • Мнения: 8 917
Убивам като видя, защото ме е страх да го хвана, за да го пусна навън. Close
Действам с чехъла, перото или с прахосмукачката, както дойде.

Същата съм  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 242
Ооофф изпитвам ужас от всякакви буболечки  Shocked Мъжът ми ги убива, защото мен ме е страх дори да ги убия и ги събирам с прахосмукачката.

# 42
  • Мнения: 8 505
Щом са имали наглостта да се намърдат у дома-да,задължително!Навън не ми пречат.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Е то ако ги оставя да щЪкат из къщата .. те ще се намножат и тука само в паяжини ще станем.
Разбира се, че ги трепя.
Никакви дилеми не са ми на акъла като видя такава гадинка  Twisted Evil

# 44
  • Мнения: 5 622
 Изсмуквам ги с прахосмукачката  Rolling Eyes Или ако са на земята, ги взимам в лопатата и ги изхвърлям навън. По принцип не убивам каквито и да е гадинки. Ако е възможно ги пускам навън. Може би само хлебарки ако имах (пази Боже) бих ги убивала  Sick

# 45
  • Мнения: 14 654
никога не убивам паяците. освен това не им събирам и паяжинките, когато чистя специално внимавам да не ги закачам. в хола има 2 големи, но си седят на тавана и се справят с насекомите, не са опасни, не ми пречат, нека си живеят вкъщи, че ако се преместят другаде сигурно ще ги смачкат или ще ги почистят с прахосмукачка

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Изсмуквам ги с прахосмукачката  Rolling Eyes Или ако са на земята, ги взимам в лопатата и ги изхвърлям навън. По принцип не убивам каквито и да е гадинки. Ако е възможно ги пускам навън. Може би само хлебарки ако имах (пази Боже) бих ги убивала  Sick

И аз съм от същата порода!

# 47
  • Мнения: 1 226
Не, изхвърлям ги навън.И  аз не знам защо.Чувала съм, че носели щастие.Не вярвам, но и не ги убивам.

# 48
  • Мнения: 3 271
Понякога ги събирам в прахосмукачката, ако са на високо, ако са достъпни мъжа ми ги взима и ги пуска навън  Peace

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Когато както дойде - понякога ги убивам, друг път ги щадя Mr. Green....но в повечето случаи ги убивам, май Thinking....

# 50
  • Мнения: 3 091
Изсмуквам ги с прахосмукачката. Имам фобия от инсекти и си налагам да ги наблюдавам, да не пищя, да не се страхувам... Имам два мънички  в банята, един по-голям под радиатора, който плете невероятни мрежи - но му ги изсмуквам...

# 51
# 52
  • Мнения: 53
и на мен ми е жал да ги убивам  Flutter  единствено ако някой ми се стори опасен (дебел, космат или с някакви кръстчета  Rolling Eyes) хуквам към прахосмукачката

# 53
  • Мнения: 934
Не, защо да ги убивам? Ловя ги, като ги захлупвам с чаша, пъхвам отдолу парче картон, и паякът е готов за изнасяне.
Трепя само комари, прекалено нахални оси и въобще всичко, тръгнало да ме хапе. И към хлебарки нямам милост, но тях предпочитам някой друг да ги утрепе, много ми е гадно как се размазват.

# 54
  • Мнения: 2 116
Когато както дойде - понякога ги убивам, друг път ги щадя Mr. Green....но в повечето случаи ги убивам, май Thinking....
Изпитвам обаче и тих ужас!  Sick

# 55
  • Мнения: 510
Убивам ги само ако са от тези, на които мога да им видя и осемте очи.

# 56
  • Мнения: 1 546
Оххх, много деликатен момент в нашето семейство! Моят мъж е КАТЕГОРИЧНО против да ги убиваме! Мен пък тия паяжини много ме дразнят и започваме едни спорове....  argue носели късмет...не били насекоми....не се убивали никога...хубаво било, когато в една къща имало паяче...И сега сме постигнали следния консенсус - оставяме някъде малка и незабележима паяжина, останалите ги изхвърляме внимателно навън.
Е, когато много почнат да се въдят ги изсмуквам....

# 57
  • Мнения: 6 904
Имах една приятелка, която ако види темата не знам как ще го преживее. Много обича паяци и все ме биеше като кажех, че съм убила някой. Ама и аз съм твърдоглава, продължавам да ги трепя (за щастие не съм срещала засега в новия апартамент).

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Убивам ги по всякакви начини. Периодично пръскам и с Райд за пълзящи. Имам фобия от насекоми.

# 59
  • Мнения: 3 376
Изсмуквам ги с прахосмукачката заедно с паяжините им Close

# 60
  • Мнения: 3 611
Раzмаzвам ги с най - близкото нещо, което попадне пред погледа ми  Naughty

# 61
  • Мнения: 268
Ужас-това е от животните,които най мразя,като видя го убивам с ярост и същевременно с голям страх.

# 62
  • Мнения: 2 577
smile3514 голям ужас са!!! Естествено!!!
викам обикновено мъжо да ги трепе, ако съм сама един е начина - яхвам прахосмукачката и действам

# 63
  • Мнения: 321
Имам чувството, че ако кажа на мъжлето да убие някой паяк сте се как да кажа  newsm78............. не му пука. Затова аз със прахосмукачката ги събирам всичките на топло и тъмно, не ги понасям  #2gunfire #2gunfire #2gunfire паяците де  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 695
честно казано като видя паяка изобщо не се замислям,а му мятам чехала #2gunfire.по добре така от колкото да полази малката и да стане някоя беля

# 65
  • Мнения: 1 427
Убивам ги, какво да ги правя?! Убийца съм си аз Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 2 040
Изтребвам ги в мига, в който ги видя ... а и дъщеря ми като види и почва да вика: Дай мататааа (т.е. метлата) ..  Laughing
Бързо се научи детето, а мъжа ми ще хване паяка и ще го изхвърли през терасата, но без да го убива, та някой път ще го пусна него, барабар с паяка ..  Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 6 963
Прахосмуча ги или ги хващам ако не са много нависоко и любезно ги изхвърлям навън  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 120
Не понасям никакви гадинки и ги трепя без да ми мигне окото  #2gunfire
Кога с прахосмукачката, кога с чехъл, както дойде Twisted Evil

# 69
  • Мнения: 4 473
Не понасям никакви гадинки и ги трепя без да ми мигне окото  #2gunfire
Кога с прахосмукачката, кога с чехъл, както дойде Twisted Evil

 Peace

# 70
  • Мнения: 2 672
страх , фобия от паяци = арахнофобия  Peace ако някой иска да прочете от гугъл повече по въпроса, съответно лечение и т.н......

# 71
# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Хич не им прощавам.

# 73
  • Мнения: 1 353
Да, иначе какво да ги правя? На кафе ли да ги поканя?

# 74
  • Мнения: 793
Всякакви гадини трепя- тип насекоми, та паяци ли  Wink

# 75
  • Мнения: 1 370
Ами не ги убивам, въпреки че ми троват живота. Изхвърлям ги с хартия

# 76
# 77
  • Мнения: 184
Паяци не убивам Naughty Карам приятеля ми да ги хваща и ги хвърля навън, ако не - с прахосмукачката. Не е на хубаво да се убиват, даже някои хора казват, че водило до бедност no А колкото и да не ми се иска, все се вслушвам в такива суеверия

# 78
  • Мнения: 2 220
отиват в прахосмукачката, не мога с голи ръце да ги мачкам

Точно.

# 79
  • Мнения: 601
Не не ги убивам NaughtyПаячето е хубаво насекомо.Вземам ги с ръка,изобщо и дума да не става да ме е страх от едно паяче,няма да ме изяде я Mr. Greenи хоп през прозорчето и навън в естествената им среда

# 80
  • Мнения: 601
не, не ги убивам.
винаги, когато съм го правила, ми се е случвало нещо лошо - например два пъти сутрин преди да ида на изпит убих паяк в банята и ме скъсаха!
и все още имам фобия от това.
но за съжаление понякога се налага. но винаги им давам шанс да избягат преди това.

Малеее, ти ме уби на място. Жалко, че отдавна не съм студентка. Ако го знаех това тогава, нямаше да се трепя да уча, просто щях преди изпит да си отглеждам паяци и да им пощадявам живота. hahaha Joy
Ти не учи, пък после паяка ще ти е виновен.  ooooh!

По темата : Убивам ги и не са ме късали никога на изпит. Ако го пусна, пак ще се върне, а аз не го изкам в къщата си.
незнам колко си учила за изпитите,ама си пропуснала урока по български език в 5-ти клас,че искам се пише със "С"не със "З"Така че,идеята ти да им пощадяваш живота на паяците не е лошаGrinning

# 81
  • Мнения: 3 248
Не съм виждала досега скорострелноплетящи паяжини паяци ...  Rolling Eyes
Обикновените ги хващам със салфетка и ги изхвърлям през балкона ... или нещо подобно правя! Peace Не обичам да убивам животинки, от какъвто и вид да са! Tired

# 82
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Действам с прахосмукачката, като се зблуждавам, че така не ги убивам, ако мога ги изхвърлям, но обикновено са на труднодостъпни места и нямам избор.

# 83
  • Мнения: 3 388
Действам с прахосмукачката, като се зблуждавам, че така не ги убивам, ако мога ги изхвърлям, но обикновено са на труднодостъпни места и нямам избор.

и аз така процедирам  Peace  А мъж ми по всячески начин гледа да ги спаси и внимателно ги хваща и мята навън  ooooh!
.... да не говорим как набива спирачки, ако види някакво животинче да минава или пък врабче да лети ниско  Laughing

# 84
  • Мнения: 4 300
Косвено ги убивам:)
Като видя паяк или друга гадинка пищя "Емо, Емоооооооооооооооооооооооо....."  #Crazy #Crazy и мъжът ми идва и я убива   Joy

# 85
  • Мнения: 156
Убивам ги  fight за какво са ми, няма да си плета пуловери от паяжините им knit

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все ги мисля, тези неща..........малко като Морт съм..........друг човек замахва без да се замисли, а аз все се чудя как да го направя, дали няма да страда много, дали да не ги ловя и да ги пускам отвън, и с мухите и молците мисля така........и после ме гони гузната съвест.......Не ми е лесно......
Но понякога много яд им насъбирам.........на молците, защото се навъждат по ядките ми и тогава настава големия апокалипсис за тях.......изтрепвам 10 -тина , пострадвам малко за тях и после си казвам" Така си трябва, ама ха...ще ги търпя аз, на главата да ми се качват...."
Като лудите ли звуча  Confused

# 87
  • Мнения: 165
Bez da mi migne okoto Close

# 88
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Мачкам ги наред.

# 89
  • Мнения: 7 914
Не...
но викам мЪжО да ги трепе Joy

# 90
# 91
  • Мнения: 3 932
Ха, ейсега тамъм малкия ми подари част от паяк (около4-5 крака) и каза "Мами, малинка..", което пък значи калинка (от калинка-малинка), така че вече нямам колебания, обявявам война на племето  #2gunfire

# 92
  • Мнения: 14 654
убивате ги...
а ако някой предложи да реши проблема с бездомните кучета като ги изтреби, половината ще скочите че не е хуманно

# 93
  • Мнения: 966
да и не вярвам на суеверия Mr. Green

# 94
  • Мнения: 1 153
И аз действам с прахосмукачката или с чехъл Mr. Green

# 95
  • Мнения: 498
на място ги халосвам #2gunfire

# 96
  • Мнения: 135
Убивам ги в банята са се навъдили много не им прощавам.

# 97
  • Мнения: 601
  Горките паячета Cry
   Имайте малко милост де!!!!!!
  Сега като чета,че масово ги трепят и ooooh!

  А не можете ли вместо да ги размажите с чехъла,да ги хвърлите през прозореца?Едно и също усърдие коства само ,където буболечо ще е живоConfused

# 98
  • София
  • Мнения: 100
зависи от настроението, но по-често  newsm78 май ги убивам, че са страшна напаст

# 99
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз ги обирам с прахосмукачката, но старите хора казват, че това са пазителите на къщата.

# 100
  • Мнения: 4 312
гледах предаване преди време по tv-то,и там обясниха следната легенда:когато Дева Мария с малкия Исус са бягали от идеите,които както знаете са ги търсели,за да ги убият,видяли пещера, скрили са се в нея,а пяците веднага изплели мрежа на входа на пещерата.Идеите помислили,че вътре няма никой,тъй като паяжината на входа приличала да е от 100 год.там,и така бегълците са се спасили.Затова паяците се смятат за свещенни насекоми и защитници на сем.огнище.

Аз не ги убивам,хващам ги/не ме е страх от тях ,аз имам фобия от птици Laughing-всеки с лудостта си/ и ги пущам навън.

# 101
  • Мнения: 7 111
Отглеждам си ги като домашни любимци, но ако някой спъпи под стъпалото на жената-чехъл ...
За сметка на това съм върл враг на творческите им проекти. Яхам прахосмукачката.

# 102
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
да

# 103
  • Мнения: 1 187
Пляс... и ги размазвам по стената!  newsm66

# 104
  • Мнения: 527
Смръквам ги с прахосмука  newsm79

# 105
  • Мнения: 2 407
Не ги убивам, че знам че не е хубаво.И аз със прахусмукачката действам.

Общи условия

Активация на акаунт