Баница – как я правите?

  • 267 034
  • 447
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
 Hug labrex, много се радвам, толкова приятно ми стана, че ви е харесала Heart Eyes.
Благодаря! bowuu

# 16
  • Мнения: 855
Мorena , изядохме си пръстите с мъжа ми eat Днес я направих, стана страхотна, само като пиша и почват да ми текат лигите  smile3521 Жалко, че си дадохме апаратът на едни приятели и не мога да я снимам photo А до утре няма да оцелее със сигурност. Благодаря ти, че сподели с нас тази страхотна рецепта  Hug
Лео и на твоята съм хвърлила око, но ще я оставя за другата седмица  newsm10

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
ive1ina, страхотно... достави ми истинско удоволствие, благодаря ти  bouquet

# 18
  • Мнения: 319
Ето как изглежда моята има и рецептата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111916.msg2032475#msg2032475

# 19
  • Мнения: 855
Ох, и това ще се пробва   chef особенно с тези снимки , направо ми идва да захапя монитора  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 825
Аз правя много бързо баница :

1 пакет фини кори
1 кафяна чаша мазнина (олио или 1/2 олио и 1/2 разтопено краве масло)
4-5 яйца
500 мл. газирана вода
сирене според вкуса

Намазвам тавичката с масло и редя 2 реда кори, трошено сирене, 2 реда кори, сирене и така, докато ми свършат корите. Нарязвам я на парченца, загрявам мазнината и заливам баницата (по голямото количество в разрезите). Разбивам яйцата с малко сол и газираната вода и отново заливам баницата. Оставям да поеме около 15 мин и пека - в студена фурна, първо от долу, после от горе.

Отнема ми около 15 мин самото правене на баницата  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 176
Жалко,ч е не намерих рецептата, която съм писала преди и сега пак, ще се повтарям.

Продукти:
Кори Белла
300-400 гр. сирене
1 голяма кофичка заквасена сметана ( правех го с малка, но с голяма е по-вкусно)
1 кофичка кисело мляко
6 яйца
малко вода за разреждане или прясно мляко.
1 бакпулвер ( може и сода, но с бакпулвер е по-добре)

Приготовление:
Тава се намазва с мазнина на дъното.
Слагат се 2 листа кори.

Всичко се смесва в една голяма купа. Вода/прясно мляко се прибавя толкова, че всичко да е  с консистенция на боза т.е. много рядко кексово тесто.

На дъното на намаслената тава се слагат 2 гори.
Взема се кора и се топи в купата. Цялата да се намокри. После леко се изтисква, но да не е прекалено, а да се поизцеди. Изцедената топка се слага в тавата. Не я стискайте много, а оставете въздух в кората.
Същата процедура се повтаря с всички кори, като се редят плътно една до друга.
Ако евентуално остане смес я изсипете отгоре.
Накрая нарежете краве масло в/у баницата.

Пече се на 180С.

Трябва да се има предвид, че баницата страшно бухва и тавата да е по-дълбока. Аз я правя в тава тип електрическа тенджера.

Последна редакция: пн, 31 дек 2007, 02:03 от Mamica

# 22
А мазнина в тази баница има ли?

# 23
  • Мнения: 4 176
За моята ли?
Ми тази рецепта е сръбска. Там има мазнина около 1/2 чаша, но става доста мазна. Сметаната според мен има достатъчно мазнина и става страхотна без мазнина.

# 24
  • Мнения: 7 106
Току що направих баницата на Морена и искам да и благодаря за интересната и вкусна рецепта  Hug.



Следващата на която съм хвърлила око е тази на Мамица и така лека-полека ще пробвам всички рецепти, защото обожаваме в къщи всякакви видове баници   chef . А и дъждовното време на вън предразполага към висене в кухнята  Laughing.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
И аз благодаря Зори, за хубавите думи от майстор като теб!  bouquet
Радвам се, че ви е харесала! Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Тази рецепта ми се падна преди 3-4 години от кори за баница и от тогава е правя почти веднъж седмично.

1 пакет кори

За плънката :

300грама сирене
200грама кашкавал
2-3 кренвирша

За заливката  :

4 яйца
1 майонеза
1 чаша вода

Подмазваме тавата , продуктите за плънката се настъргват или нарязват на ситно , нареждаме в тавата по две кори , слагаме плънка и така докъто свършат корите . Разбиваме продуктите за заливката , заливаме баницата , нарязваме и печем .

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Пробвала съм няколко вида баници, накои от които взех оттук. На мене най-много ми хареса трошената баница, но домочадието припада по онази баница, на която корите се нагъват като ветрило. Мисля, че оттук взех идеята, извинявам се на авторката, че не й помня името, но ако знае колко често я хвалят и благославят...  Laughing  bouquet
1 пакет кори "Хотелски" (600 гр)
3 яйца, 1/2 кг сирене, 1/2 ч.ч. олио (масло), 1 ч.ч. газирана вода
В намазнена правоъгълна тавичка се нареждат корите, нагънати така, както едно време нагъвахме ветрилата от хартия. В гънките се слага сместа от сиренето и яйцата. Залива се с врящата мазнина, после и с газираната вода. Пече се на 300 градуса. След изпичането се напръсква със студена вода и се завива с кърпа да се задуши. Реже се на правоъгълни парчета.



тази рецепта ме заинтригува,но се чудя  newsm78 - всички кори заедно ли се слагат отдолу или се редува кори- плънка- кори

# 28
  • Мнения: 7 106
И аз благодаря Зори, за хубавите думи от майстор като теб!  bouquet
Радвам се, че ви е харесала! Grinning

 Hug

# 29
  • Мнения: 465
Ето и от мен:

Баница

1 пак. кори (ползвам Бела)
останалото ми е на око общо взето, та:
плънка:
сирене о-о 300г
яйца 4-5
кис. мляко 2-4 с.л.
малко олио

150-160г масло , разтопено
1/3-1 ч.ч пр. мляко

Първо си намазвам корите...залепвам една с друга с масло, което поръсвам на една кора, разнасям и слагам отгоре 2ра кора, сгъвам ги на 4 и ставям настрани ... така с всички кори, като трябва да остане малко от маслото. После обръщам купчината приготвени кори, за да започна с първата, защото е най -дълго престояла и започват да съхнат. Разгъвам я (нали е сгъната Simple Smile) и поръсвам от плънката, разснасям я по цялата кора, навивам на руло и редя в тавата, намазнена с масло. Нарязвам на парчета , поливам с останалото масло и с прясното мляко...пека на 180-190°С до готовност/зачервяване. Изваждам, напръсквам с вода и похлупвам с друга тава или пък вестник и отгоре с кърпа ... да се задуши/ омекне.

Пробвала съм и други вариянти, като например с майонеза но по-добра от тази няма според нас, а и тези, които съм черпила я харесват мнооооого Sunglasses.
От свеки ми е рецептата.


Дано ти хареса !   chef

и аз я правя по същият начин дори когато нямам масло я правя с олио но задължително не сорово а след като е завряло на котлона.

Общи условия

Активация на акаунт