Проблеми със слуха при бебе

  • 3 981
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте мами, моята дъщеря е на 10 месеца и половина и от известно време си дадох сметка че не реагира по никакъв начин на името си, днес я заведох при личната и лекарка и споделих тези си наблюдения и тя смята че става дума (евентуално) за частична загуба на слуха, но било рано да се каже. В същото време тя реагира на силни шумове, но не реагира на пуснат телевизор или радио, също така не казва абсолютно нищо друго освен АААААА
Моля ви ако някой има представа дали е нормално бебе на 10 м. да не реагира на името си да ми пише, ще съм благодарна на всеки който има някаква представа по този въпрос да ми отговори.

# 1
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей!Въобще не е рано.Напротив навреме е.В България дори внесоха апарат за изследване слуха на новородени.Моето моченце има загуба на слуха,има още няколко дечица като него.Те са имплантирани ,защото не може със слухов апарат да се чува  нормално за да проговорят.Предполагам че и техните мами и те ще се включат.Дават статистиките ,че 3 месечно бебе трябва да реагира на звукове и говор.Не чакай ,действай!Успех!

# 2
  • Мнения: 74
Здравей Ситра! Никак не е рано. Хубаво е да направите консултация с аудиолог. Искам да ти кажа че моята дъщеричка на същата възраст ми направи впечатление, че не реагира на името си,сякаш не ме чуваше.Това беше първото нещо което ми направи впечатление.Заведох я за аудиограма и казаха че чува, няма проблем. Да тя реагира на звук, но не и на говор.Мила не искам да те изплаша с това което ти пиша, но по добре да направиш всичко.Така вероятността да пропуснеш нещо е по малка. Ако те разбира и няма изоставане в психомоторното си развитие то няма за какво да се притесняваш.Има дечица които просто са си такива. Дано да нямате проблем.Стискам ви палци!

# 3
  • Мнения: 997
sirta, искрено се надявам да чуете успокоителни новини. Искам да ти кажа голямо браво, за решението ти да заведеш детенце на преглед.
В тази връзка искам да попитам за аудиолог в София. От известно време отлагам да заведа Боби. Това, че не се обръща по посока на звука може да се дължи и на левк., но е крайно време да отидем. Марго кажи къде е този апарат за новородени....или изобщо някакви координати. Моляяяя....

# 4
  • Мнения: 1 271
В ИСУЛ на 3 етаж (входа от бул. Мадрид откъм Подуяне) правят аудиограми с направление но при деца като Теди я правят с пълна упойка. Ние пробвахме без но нямаше резултат а аз не се осмелих на упойка та така си останахме без аудиограма но при нас проблема е умственото изоставане а не слуха.
Успех на всички при срещите с докторите   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 215
здравейте мами, много ви благодаря на всички за топлите думи, още утре отивам за направление  .... пък каквото ни е писано. искам само да попитам тези които вече са правили аудиограма, ако могат да ми разкажат какво точно представлява, дали е със записване, дълго ли се чака и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт