Приспиването е кошмар...

  • 1 658
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
Ами моят опит показва, че едно ревящо бебе няма как да заспи. Детето заспива, когато е спокойно. Поне при нас беше така.

И аз мисля така.Боби никога не е заспивал докато не го успокоя,когато е превъзбудено детенцето(може и от преумора да стане)много трудно може да заспи.В най-трудните ни случаи,аз съм го гушкала и съм му пяла,не толкова да заспи,а да се отпусне и да се успокои,после и сам в леглото си е заспивал.Важното е като се гушнете ти да си спокойна,иначе-ефект-нулев!
А може и зъбки да почнат да ви мъчат,като описваш поведението й,точно това ми идва наум.

# 31
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Да споделя и аз-Влади много трудно го приспивам следобед в къщи. Вечер почти няма проблем, но следобед...Оставям го да се набеснее, но винаги стигаме до рев и става страшно, а мноого му се спи. Аз не съм привърженик на това да се оставят децата да се наплачат - жестоко е. Пък и не виждам как ще го оставя в кошарата да заспи, след като се нареве, като той е постоянно прав в нея - за миг не ляга по гръб никъде. Още от третия месец категорично отказа да го приспивам на ръце, въпреки че аз исках. В количката е супер - зяпа и заспива, но идва дълга зима??? И аз мисля, че проблемът се изостря от зъбите. Дано съм права... Както чета, явно нещо ги мъчи мъничетата, иначе това няма да е всеобщ проблем. По-добре мамите на по-големи дечица да кажат кога минава този период. Ориентировъчно, че да си пестим нервите.

# 32
  • Мнения: 2 214
Нека поплаче десетина минути бебето, нищо няма да му стане, ама може да се научи само да се успокоява...
Честно казано не съм виждала дете да реве 2 часа така че приспиването повече проблем на майката от колкото на бебето.
Много съм благодарна на мъже ми той ме научи "Ако му се реве нека да пореве ще си изразходва негативната енергия".
Още от самото раждане не съм го приспивала на ръце, понякога заспиваше до като го храня а иначе нахраним се и в леглото.
Е ревеше в началото обаче аз не се давах.
Вече на две годинки и даже ако искам да го приспа на ръце той няма да може, свикнал е в леглото.
Успех  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 910
Аз си поставих за цел да му създам някакъв ритуал. Слагам го в леглото, давам му биберона, слагам му две играчки (обича да си ги търка в лицето, докато заспива) и му се усмихвам насреща, до като заспи. В много кризисни моменти пускам сешоара. Щом спре да плаче го спирам. Щом се разплаче пак го пускам. Накрая заспива. За 3 месеца постигнахме много добри резултати. Казвам ви, че щом при нашия бяс работи, подходяща система ще проработи при всяко дете. Въпроса е вашето търпение и наблюдателност. Може в началото да не беше от най-радостните моменти, но да не се наспива и да е още по-кисел да не е по-добре...

А как се оправяте с дневното мрънкане?

# 34
  • София
  • Мнения: 3 405
Този проблем тормози много, ама много майки. Бях свидетел на приспиването на двете деца на сестра ми, което беше подобно на вашето и си обещах - когато имам дете - без такива! Според мен е - както го свикнеш. Имайки горчив пример пред себе си се заех отрано с решаването на този проблем. Докато траеха коликите на сина ми - да, носех го, гушках го. Когато всичко му беше наред - не. Слувало се е да плаче, разбира се, но тогава се навеждам в креватчето, целувам го, говоря му, но да го приспивам на ръце - никога. Лека полека се научи. Сега може и заспива само и единствено в леглото си и сам и на тъмно. Случвало се е да си легнем и ние с него (в една стая сме) и той не може да заспи.
При вас не може да стане от раз, но започни малко по малко - оставяй я сама в леглото. Нека си поплаче. Както ти е казала Коала - нищо няма да й остане. Малко по малко трябва да я научиш да запсива сама и че когато е време за сън Е време за сън. Иначе ще бъде като сестра ми - до 7-8 годинки и следобяд, и вечер ляга с тях, увещава ги, прегръща ги, играе театри.... Crazy
Абсолютно съгласна! Свикнах бебка от новородена- слагам я в леглото - ако е по-нервна и кисела и говоря, после тръгнах на работа и бабите - хоп на ръце- заявих после, че щом на ръце са я научили, да я отучват, аз работя и имам нужда от почивка, а не циркови номера да изпълнявам  Hug

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нашият ревльо се чувства най-добре в прегръдките на тати

# 36
  • Мнения: 3 663
Аз си поставих за цел да му създам някакъв ритуал. ..
за мен това е правилният начин

опитай се да го слагаш всеки ден в горе-долу в едни и същи часове, в някаква определена последователност на действията
и преди да е станало кисело за сън
трябва да е спокойно
по-добре да полежи в леглото малко и да му поговориш, да си поиграе с някаква играчка, отколкото да го сложиш вече ревящо и мрънкащо
при таня безотказно действаше пеене и въобще музика
на 7 месеца вече заспиваше сама в стаята, така и до ден днешен
спрях да я приспивам на ръце на около 2-3м, защото започна да ми тежи, едро дете е
режимът и ритуалите при по-малките деца вършат чудеса (особено що се отнася до съня)
въпреки че много майки го отричат  Tired

# 37
ЗДРАВЕЙТЕ МАЙЧЕТА ! ИМАМ ДВЕ КУКЛИЧКИ -ЕДНАТА НА 2Г. , А ДРУГАТА НА 5 МЕСЕЦА ! СГОЛЯМАТА НЯМАХ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ СЪС ЗАСПИВАНЕТО -СЛАГАХ Я В КОЛИЧКАТА -ЗАСПИВА, СЛАГАХ Я В КОШЧЕТО -ОТНОВО БЕЗ ПРОБЛЕМИ !ДОПРЕДИ 1 1/2 МЕСЕЦА МАЛКА  СПЕШЕ СПОКОЙНО , НО КОШМАРЪТ ЗАПОЧНА ...УСТАНАВИХМЕ , ЧЕ САМО КЪРМА НЕ И Е /НЕ НАДДАВАШЕ ДОСТАТЪЧНО И БЕШЕ ДОСТА БЛЕДИЧКА/ДОСТАТЪЧНО И ЗАПОЧНАХМЕ СЪС СОКЧЕТА, ПЮРЕТА ....НО МИСЛЯ , ЧЕ СЕГА ПЪК СЕ ПОЯВИ НОВ ПРОБЛЕМ-ВЗЕ ДА СТАВА ДОСТА НЕСПОКОЙНА И ТРУДНО ЗАСПИВА ИМЕННО ОТ ХРАНАТА , НЕ ЧЕ ПРЕЯЖДА , НО МАЙ СТОМАХЧЕТО И НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ ,ЗАЩОТО ДОСТА КЪСНО Я ЗАХРАНИХМЕ....А КАК ДА ПОСТЪПЯ СЕГА ?

# 38
  • Мнения: 1 910
мили ванили, много трудно се четат само големи букви. При това пишейки с големи букви все едно ни се караш.  Simple Smile
По въпроса. Не е проблема в късното захранване. Някои бебета трудно понасят новата храна и получават пак колики. Така че във вашия случай трябва да подходиш, както при коликите. Успокояваш (до колкото можеш) и чакаш да и се настрои телцето. Скоро всичко ще е пак наред.

# 39
  • Мнения: 1 910
Честно казано не съм виждала дете да реве 2 часа така че приспиването повече проблем на майката от колкото на бебето.
Случвало се е бебето ми да плаче далеч повече от 2 часа, когато имаше   колики...прегракваше, но продължаваше да плаче. Но съм го гушкала и съм му пеела. Как мислиш дали, ако си беше само в леглото щеше да спре? Аз силно се съмнявам.

Според мен проблема е до толкова на майката, до колкото тя си познава детето. Да прецени дали не го боли нещо, дали плаче от умора и т.н или просто става въпрос за временен дискомфорт. Ето нашия син вместо да заспива, когато го гушкам той се кокореше, уморяваше се и плачеше повече. За това потърсих други варианти. Понякога наистина трябва да игнорираш плача, но ако става въпрос за не повече от 5-10 мин (временния дискомфорт). Иначе е съмнително, че е подходено правилно. Взимаш да успокоиш, пак оставяш в креватчето и отново., и отново.
Така че еднозначен отговор  на зададения въпрос няма. Просто децата са невероятно различни. Но всички деца обичат някаква последователност. Това ги прави по-спокойни. За това според мен режима, последователността е най-добрата идея за майка с ревливо бебе.

# 40
Мен свекърва ми ме подготви още докато бях бременна, каза ми да не се оставям на бебето , но и да не го оставям да реве. После в някои книжки прочетох, че най-важен е ритуалът на лягането да започне в съсвем ранна възраст. Къпане, говорене, нямаляне на осветлението, хранене, после може много тихо някакви спокойни песнички...Аз лично си лежаш още отначало на спалнята до него докато заспи когато беше с коликите, понякога и по 1,5ч., после започнах да го оставям сам. Ако зареве влизам, говоря му, без да го взимам на ръце, излизам. Ако пак зареве, пак влизам -говоря, пея, излизам.....случвало ми се по 20 пъти да влизам и излизам, но не го взимам на ръце....за 3-4 дни на него му омръзна и започна да заспивам сам. На около 2 години имаше период в който ме караше да стоя в стаята докато заспи, за около 2-3 месеца отмина.
 Сега е на 4 години и нямаме проблеми със заспиването.

Пожелавам успех на всички мамита

# 41
  • Мнения: 176
Коала, пробвала съм да го оставям сам .. Ама това казвам - може 2 часа да се дере, но не и да заспи..

И аз предвалително се бях нагласила, че състоянието "на ръце" ще го избягвам максимално, за да не привикне бебче....Съгласна съм също, че нищо няма да им стане на малките човечета ако бъдат оставени дори да поплачат малко /виж - това, че било чак полезно за раздишването на дробчетата не го разбирам обаче.../ , но явно всичко си е въпрос и на характер. Калина не само че не се уморява с плач, а дори започва да се ядосва, дере се с всичка сила и накрая стига до захласване. Такива ситуации се случват рядко слава Богу, а и аз гледам да ги предотвратя навреме.

Момента със заспиването е труден и при нас. Явно е въпрос на период, който трябва да имаме търпение да премине. Засега се преспиваме хранейки се /говоря за "голямото спане" нощем/, но кога и по колко време ще продължи гушкането никой не може да предвиди  Shocked

# 42
  • Мнения: 355
Страх ме е да се похваля, но от няколко дни си заспива на леглото докато й пея Зайченцето бяло, както преди.  Зъбите пак си я мъчат и даже си примрънква насън, но не е ония кошмар. Не знам на какво се дължи. Явно е било период, който поне за сега отмина.

Знам само, че се иска търпение и че аз лично не желая да оставям детето си да плаче, докато се наплаче, защото до сега винаги е имало причина за рева й или поне аз съм откривала такава, а щом има причина е излишно да се мъчи и изнервя детето. Но това си е мое мнение и както вече някой беше написал всеки сам решава как да възпитава детето си. Тук събираме мнения, идеи, но как ще постъпим зависи само от нас. Важното е да се чувстваме добре и щастливи с децата си.

 Hug   bouquet

# 43
  • Мнения: 22 878
Моята Ния беше по същия начин.
Приспиваме се час и половина през деня за да поспи половин час, кошмар беше.
Аз я слагах в кошница, когато си бяхме в къщи, а не на вън и друсане му беше майката.
Тя в този период си смучеше палеца и се успокояваше.
На вън не съм се спирала с количката, а спра а започваше да реве, или ако имаше шум се стряска и се сабужда и пак започва да реве.
Незнам израства се, успех и дано преминете тази фаза и да си заспива добре бебка.

Общи условия

Активация на акаунт