Не мога да го откажа от шишето с биберон!..

  • 473
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Какво да правя , за да откажа малкия от тази краста вече незнам?!? Има ли някакви хитрости ,за отказване на биберона или да го оставя да реве три дни и три нощи както съм чувала да  се прави  Grinning?
Другия ми въпрос е по колко течности пият децата ви ,защото ние пием рекордни количества и незнам дали това е нормално - става въпрос за гранулирания чай и от този на Нести, вода почти не вкусва baby_neutral

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Колко е голямо детето ти?

# 2
  • Мнения: 255
Скоро ще навърши две годинки.

# 3
  • Мнения: 3 042
На въпроса за биберона не мога да ти дам кой знае какъв съвет, защото щерката в яслата я отказаха от биберона /2г8м/, а малкият сам си се отказа преди време /но никога не му е бил фен/.
Защо не пробваш да му даваш течностите от чаша с накрайник /моя син дори и нощем си пие от нея/ или пък от чаша със сламка. Може пък да му стане интересно и да се откаже от биберона.

Малкият е на почти 2г и напоследък пие по 450 мл сок и не повече от 100 мл вода. Много рядко има и изключения - пие повече вода.
Когато беше само на вода пиеше много по-малко количество.
 ThinkingСега като позахладнее времето не зам как ще бъде.

# 4
  • Мнения: 8 917
Амо когато реши детето - по принцип съм застъпник за това, но като видях скоро ще на Гери горните зъбки са леко по-издадени напред от долните биберона бе  smile3513

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Предложи му да опита да пие нещо със сламка, от чаша с накрайник или от тези малките шишета от мин.вода отгоре с бяло капаче за пиене. Може да му стане интересно и така постепенно да се откаже от шишето. Пробвай и с обикновена чаша,купи му  една специално за него с интересна картинка ,за да му привлечеш вниманието. Търпение и успех!

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Александър може да пие с чаша, но нарочно се олива целия.Нямам идея защо го прави, някакъв протест е.Пийне и го изплюе върху блузата си ConfusedКато му дам шишето с биберона не го прави.Не му се карам, за да не получи уплах от чашата с накрайник.Пробвам и давта варианта и чакам сам да се откаже от биберона.

# 7
  • Мнения: 255
Благодаря ви за мненията, но при нас отказването на бибата е спешно ,защото зъбките започнаха да "страдат" Cry Сигурно е ген метнал се е на баща си, не взе хубавите зъби на майка си,... хей!
Иначе отдаввна съм му взела и чаша с накрайник и такава със сламка обаче не ги иска - хвърля ги представяте ли си  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт