Maми от Канада,извеждате ли бебоците в тия снегове?

  • 3 246
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 283
Ние не сме излизали от 10 дни и направо отка4аме(и двете).А тази сутрин каква буря се изви,майко мила!Дайе снимах,4е и аз такова 4удо за пръв път виждам! #Crazy Днес е топли4ко-дават го 1 градус,но с този вятър сигурно е минус 10. Shocked Ох,дано събота и неделя е по-добре,та поне с колата малко да се разходим!А вие в къщи ли си стоите?

# 1
  • Мнения: 676
В пове4ето време си стоя в къщи, найстина е много студено. Когато оба4е ми се свие душата в кащи, вземам колата и отивам някаде да се разходя с Раян. Обикновенно отивам в близкия търговски центер където има детски кът с разли4ни забавления за децата.
В4ера оба4е го изкарах за малко на терасата /добре обле4ен разбира се/ и след 2 мин. взе да трепери cold

# 2
  • Мнения: 966
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 452
Аз извеждах Изабела ВСЕКИ БОЖИ ДЕН независимо от времето от раждането и докато проходи. Разхождах я поне по 1 час в количката. Може би е редно да спомена, че моята количка бе по-различна от стандартните в наши дни - малко от типа на старите български колички - което ми позволяваше да я предпазя наистина отлично от студа и вятъра. Аз самата съм о.к., защото съм свикнала на студ.
Сега излизаме също всеки ден, но за по-кратко и обикновено следобяд. В събота и неделя караме шейна и ски из двора и стоим малко по-дълго - някъде около час. Говоря за извеждане на въздух. Иначе през седмицата обикновено ходим някъде семейно - в магазина на покупки; в библиотеката (там има детски кът, където децата могат да играят и да разглеждат книжки). Събота и неделя изобщо не ни търси вкъщи!
От моя скромен опит - на по-големите дечица (над 1 годинка) препоръчвам ходене в библиотеката. Наистина им е интересно а и създава отлични навици; освен това по квартали има плейгрупс, където се събират деца от 0м до 6г и играят заедно. Ние също много обичаме да ходим по музеи (Биодома в Монреал; Музея на науката в Торонто; дори в РОМ има кът за деца).

# 4
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mariane
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning


Хи, хи, хи, хи, какви маратонки, аз ходя с високи ботуши за сняг и пак затъвам. При мен зимата отдавна е пристигнала......


# 5
Мале Лаура колко много сняг....
То май тази година като гледам снега ще прескочи и Б-я.
Говорих вчера с майчето и каза, че градусите били около 6-7 (положителни). То за там май по-добре така, че иначе люти сметки за отопление хвърлят Embarassed  Sad

# 6
  • Мнения: 676
WOW...то при вас доста се е заснежило...лелеее, 4е е красиво, а в Торонто като се е извил един вятер, само 4увам ...фиуууууу...и все4ките ми мисли за разходка се изпаряват. cold

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Лаура, много е хубаво при вас. Колко много сняг имате! Решихме да прекараме Нова година и няколко дни след това в швейцария, така че се надявам и аz да мога да се пораzходя в хубав бял сняг. Wink

# 8
Цитат на: rosa
Лаура, много е хубаво при вас. Колко много сняг имате! Решихме да прекараме Нова година и няколко дни след това в швейцария, така че се надявам и аz да мога да се пораzходя в хубав бял сняг. Wink

И да ни представиш снимков материял

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Honda
И да ни представиш снимков материял

Стига да не ме хване мърzела.. Embarassed , иначе няма проблем Wink

# 10
  • Мнения: 966
Цитат на: Laura
Цитат на: mariane
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning


Хи, хи, хи, хи, какви маратонки, аз ходя с високи ботуши за сняг и пак затъвам. При мен зимата отдавна е пристигнала......





A tyk e liato po kanadskite razbiania Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

4ak ne e zaviarvane  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

pratete malko sniag pls

# 11
  • Мнения: 456
Ние се опитваме да излизаме поне 2 пъти - 3 седмично. На 3 месеца и половина сме. Гледам да го извеждам най-вече като няма вятър - нещо, което тук не е много често явление Wink
Всъщност с кола не е толкова страшно , но то пък тогава какво излизане е .... Абе, изобщо проблем си е ...Но трябва да свиква на студа  -  ако не, после може да стане още по-голям проблем.

# 12
  • Мнения: 4 390
Цитат на: mariane
Цитат на: Laura
Цитат на: mariane
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning


Хи, хи, хи, хи, какви маратонки, аз ходя с високи ботуши за сняг и пак затъвам. При мен зимата отдавна е пристигнала......





A tyk e liato po kanadskite razbiania Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

4ak ne e zaviarvane  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

pratete malko sniag pls


И в Торонто няма сняг.
Днес беше сравнително топло и слънчево.
На мен ми се иска да завали за Коледа.

# 13
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Laura
Цитат на: mariane
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning


Хи, хи, хи, хи, какви маратонки, аз ходя с високи ботуши за сняг и пак затъвам. При мен зимата отдавна е пристигнала......




Много е хубаво!

# 14
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Krassy
WOW...то при вас доста се е заснежило...лелеее, 4е е красиво, а в Торонто като се е извил един вятер, само 4увам ...фиуууууу...и все4ките ми мисли за разходка се изпаряват. cold


 Grinning
И аз съм като теб, но заради малката излизам.
Мен, ако ме пита човек мога да не си покажа носа цяла зима навън. Вечно ми е студено. cold

# 15
  • Мнения: 318
Ние малката (на 13м) се стремим да я изкараме поне веднъж на ден, било до магазина или да направи поне едно кръгче на блока, за да смени поне малко обстановката. Нея я изнервя еднообразието и да ни гледа по цял ден. Ако не я изкараме, то се дължи на прекомерен студ и вятър.

Миналата година беше друга работа, току-що се беше родила и ни беше страх а я вадим навън, особено преди да е получила ваксините си. Но, така се случи, че в най-студения ден от не се знае колко зими (това го разбрахме в последствие) тя беше доста дълго време навън на няма и два месеца, увита като пашкул. Да чукам на дърво, досега е имала само запушен нос, но още не ходи в градината.

Преди 2-3 дни баща й я извадил, наместил я в снега да й оправи количката и тя се е изкефила максимално да се потъркаля из него. Дано на нея й харесва повече отколкото на мен сняг и зима.

# 16
Mnogo ni se izliza, ama navan e samo -34  i ne mi se se 6te da mi zamrazne beb4e.Dnes dori i kolata ni izdava6e stranni zvutzi predi da zapali. Ne iskam da riskuvam i do magazina da hodya (zimata se razhojdame tam),6t0to ne se znae kade 6te zakasame.
                                                 Pozdravi ot Winnipeg

# 17
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Laura
Цитат на: mariane
Abe xora to si e liato dnes be niama sniag pone tyk slanse gree zashto ne izvedete desata na parzalka nali sa kanadsi  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

p.p.dori oshte xodia s maratonki  Embarassed  Embarassed  Embarassed zimata oshte ne e doshla pone spored men Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning


Хи, хи, хи, хи, какви маратонки, аз ходя с високи ботуши за сняг и пак затъвам. При мен зимата отдавна е пристигнала......




Олеле! Ми при нас (Торонто) си е направо лято още в сравнение с вас

# 18
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Край, "лятото" свърши - днес е -26 градуса с вятъра. Откакто живея тук хич не обичам зимата Embarassed

# 19
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Sneji
Край, "лятото" свърши - днес е -26 градуса с вятъра. Откакто живея тук хич не обичам зимата Embarassed


Току що казаха че е -34 с вятъра cold  cold  cold
У нас не се чувства парното. Shocked  Включила съм всички печки.

# 20
  • Мнения: 1 283
Цитат на: diviana
Цитат на: Sneji
Край, "лятото" свърши - днес е -26 градуса с вятъра. Откакто живея тук хич не обичам зимата Embarassed


Току що казаха че е -34 с вятъра cold  cold  cold
У нас не се чувства парното. Shocked  Включила съм всички печки.

Еее,4ак пък минус 34 не ми се вярва!На мен ми е жега даже!Но можеби защото съм се разготвила и даже малко отворих прозореца.Но навън вали сняг така,4е предполагам е меко времето!

# 21
  • Мнения: 2 452
Цитат на: HOLY
Цитат на: diviana
Цитат на: Sneji
Край, "лятото" свърши - днес е -26 градуса с вятъра. Откакто живея тук хич не обичам зимата Embarassed


Току що казаха че е -34 с вятъра cold  cold  cold
У нас не се чувства парното. Shocked  Включила съм всички печки.

Еее,4ак пък минус 34 не ми се вярва!На мен ми е жега даже!Но можеби защото съм се разготвила и даже малко отворих прозореца.Но навън вали сняг така,4е предполагам е меко времето!


При вас е около -18 градуса (с вятъра), но в Торонто е -34 градуса, а в Отава  -28 (също с вятъра). Току що проверих прогнозата на времето. Тук сутринта духаше страхотен вятър и валеше сняг, но сега е по-спокойно, но доста студено. Мислехме да излезем да караме ски, но ще се въздържим по обясними причини.  cold  cold  cold

# 22
  • Мнения: 1 283
Ужас!Ми не излизайте тогава,4е да не се вко4ините!Знам какво е при такива температури-направо дъха ти замръзва! Sick

# 23
  • Мнения: 4 390
Цитат на: HOLY
Цитат на: diviana
Цитат на: Sneji
Край, "лятото" свърши - днес е -26 градуса с вятъра. Откакто живея тук хич не обичам зимата Embarassed


Току що казаха че е -34 с вятъра cold  cold  cold
У нас не се чувства парното. Shocked  Включила съм всички печки.

Еее,4ак пък минус 34 не ми се вярва!На мен ми е жега даже!Но можеби защото съм се разготвила и даже малко отворих прозореца.Но навън вали сняг така,4е предполагам е меко времето!


Всъщност, когато съм писала, не съм чула всичко, което обясняваха. После разбрах, че е било -34, но се е затоплило до
-16 (с вятъра -27)
Къде е този сняг? При нас няма и прашинка.
Слънчево е, но има много силен вятър и е адска студ. На мен у нас ми е студено.
П.С. Сега видях, че си в Монреал. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 271
В нашата част на Торонто беше -19 (-29) с вятъра и беше ужас наистина. Да стигнем през 2 къщи от нас изпукахме от студ. Не можех да си го представя това - 29, ама вече имам идея.
Но вътре сме по къс ръкав  #Milti

# 25
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Millena
В нашата част на Торонто беше -19 (-29) с вятъра и беше ужас наистина. Да стигнем през 2 къщи от нас изпукахме от студ. Не можех да си го представя това - 29, ама вече имам идея.
Но вътре сме по къс ръкав  #Milti


 Grinning welcome to Canada.
За успокоение - утре го дават да е по-студено от днес. cold
А у нас усилиха парното най-сетне. #2gunfire

Добрата новина е, че от вторник рязко се покачват температурите. dance

# 26
  • Мнения: 2 452
Цитат на: diviana
 
 Grinning welcome to Canada.
За успокоение - утре го дават да е по-студено от днес. cold
А у нас усилиха парното най-сетне. #2gunfire

Добрата новина е, че от вторник рязко се покачват температурите. dance


Хайде сега, гевезелъци. Студено им било! В Торонто! А какво да кажат нещастниците, които живеят в North-West territories!!!!!!
Ето, това е студ! Я се стегнете! То това и е чара на Канада, студената зима (ох, май не съм много убедителна).  Laughing  Laughing
А ти сигурна ли си за вторник, защото ако не се стопли няма да мога да си тренирам кучето на хигиенни навици.  Дори и тя се изхитри и не иска да излиза навън да си върши работата. Предпочита килима в гостната.  #2gunfire
С други думи, студът е такъв, че и куче да вържеш няма да стои навън. cold  cold  cold

# 27
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Laura
Цитат на: diviana
 
 Grinning welcome to Canada.
За успокоение - утре го дават да е по-студено от днес. cold
А у нас усилиха парното най-сетне. #2gunfire

Добрата новина е, че от вторник рязко се покачват температурите. dance


Хайде сега, гевезелъци. Студено им било! В Торонто! А какво да кажат нещастниците, които живеят в North-East territories!!!!!!
Ето, това е студ! Я се стегнете! То това и е чара на Канада, студената зима (ох, май не съм много убедителна).  Laughing  Laughing
А ти сигурна ли си за вторник, защото ако не се стопли няма да мога да си тренирам кучето на хигиенни навици.  Дори и тя се изхитри и не иска да излиза навън да си върши работата. Предпочита килима в гостната.  #2gunfire
С други думи, студът е такъв, че и куче да вържеш няма да стои навън. cold  cold  cold


Да бе! Grinning Как се глезим, значи! Някакви си нищо и никакви -32 (в момента в Торонто) ние се оплакваме. Grinning
А на онези дето живеят в North-East territories не им завиждам, ама те са устроени по друг начин.
Да, сигурна съм. Току що гледам прогнозата за вторник. 1 градус го дават! И снежец ще има. Grinning
Издръжте с кученцето още малко. Grinning

Прозорците са целите в ледена дантела...от вътрешната страна. #Shocked  Grinning

# 28
  • Мнения: 676
Цитат на: diviana

Да бе! Grinning Как се глезим, значи! Някакви си нищо и никакви -32 (в момента в Торонто) ние се оплакваме. Grinning
А на онези дето живеят в North-East territories не им завиждам, ама те са устроени по друг начин.
Да, сигурна съм. Току що гледам прогнозата за вторник. 1 градус го дават! И снежец ще има. Grinning
Издръжте с кученцето още малко. Grinning

Прозорците са целите са в ледена дантела...от вътрешната страна. #Shocked  Grinning


Дано да се постопли малко и да навали сняг, 4е да ходим на пързалката. Днес цял ден бяхме на обиколка за последните коледни подаръци и само докато слизаме от колата за да влезем в дадем мол или магазин се опаковахме като шушукли /обикновенно прити4вам по блуза/ а Раян само вика ууууууууууууу...явно и той протестира на студа.
Оба4е на мен много не ми пре4и защото съм свикнала, понеже съм от Варна а там от морския вятър направо ти изпадат ушите от студ, даже тук ми се вижда по-топло отколкото във Варна /макар 4е градисите не са толкова ниски колкото тук/.

# 29
  • Мнения: 3 271
Цитат на: diviana
Цитат на: Millena
В нашата част на Торонто беше -19 (-29) с вятъра и беше ужас наистина. Да стигнем през 2 къщи от нас изпукахме от студ. Не можех да си го представя това - 29, ама вече имам идея.
Но вътре сме по къс ръкав  #Milti


 Grinning welcome to Canada.
За успокоение - утре го дават да е по-студено от днес. cold
А у нас усилиха парното най-сетне. #2gunfire

Добрата новина е, че от вторник рязко се покачват температурите. dance


А, мерси! А утре имам да обикалям навън  ooooh!
Ще чакаме затоплянето значи. То ще е голямо, с 2 градуса сигурно  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Krassy
даже тук ми се вижда по-топло отколкото във Варна /макар 4е градисите не са толкова ниски колкото тук/.


Не думай! Не знаех, че във Варна пада до под -10-15 примерно  People Angel  Outta Joint

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Krassy
Цитат на: diviana

Да бе! Grinning Как се глезим, значи! Някакви си нищо и никакви -32 (в момента в Торонто) ние се оплакваме. Grinning
А на онези дето живеят в North-East territories не им завиждам, ама те са устроени по друг начин.
Да, сигурна съм. Току що гледам прогнозата за вторник. 1 градус го дават! И снежец ще има. Grinning
Издръжте с кученцето още малко. Grinning

Прозорците са целите са в ледена дантела...от вътрешната страна. #Shocked  Grinning


Дано да се постопли малко и да навали сняг, 4е да ходим на пързалката. Днес цял ден бяхме на обиколка за последните коледни подаръци и само докато слизаме от колата за да влезем в дадем мол или магазин се опаковахме като шушукли /обикновенно прити4вам по блуза/ а Раян само вика ууууууууууууу...явно и той протестира на студа.
Оба4е на мен много не ми пре4и защото съм свикнала, понеже съм от Варна а там от морския вятър направо ти изпадат ушите от студ, даже тук ми се вижда по-топло отколкото във Варна /макар 4е градисите не са толкова ниски колкото тук/.

Милото детенце. Grinning
То и аз трябва да съм свикнала на студове. В Плевен, откъдето съм, зимата е адски студено, лятото страшно горещо.
Ние не си подадохме носовете днес навън, но утре трябва и отсега ми настръхва косата. Grinning  af

# 32
  • Мнения: 676
Цитат на: Millena
Цитат на: Krassy
даже тук ми се вижда по-топло отколкото във Варна /макар 4е градисите не са толкова ниски колкото тук/.


Не думай! Не знаех, че във Варна пада до под -10-15 примерно  People Angel  Outta Joint


Хе-хе-хе Laughing Милена, ти да не си мислиш 4е покрай морето винаги е слън4ево и готово за плаж. Какви ти -10-15 градуса, 4е тя зимата само едва запо4ва с тези температури Grinning
Майтапя се...а сега сериозно...температурата в Варна като температурни условия е по-висока, но усещането на студа е като4е ли е -30градуса, това е заради  морския вятър, ако не духа е 4удесно, но това по4ти не се слу4ва  Sunglasses абе...море Sunglasses

# 33
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Krassy
температурни условия е по-висока, но усещането на студа е като4е ли е -30градуса, това е заради  морския вятър, ако не духа е 4удесно, но това по4ти не се слу4ва  Sunglasses абе...море Sunglasses [/color]


Предположих и аз че е така. Както и тук с вятъра става 2 пъти по-студено  Sad

Общи условия

Активация на акаунт