Неродено още бебе с проблем на сърцето

  • 23 308
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Страхотно сладка кукличка Hug
Супер е, че сте си вкъщи Grinning
Зия, предполагам какви материали ти е пратила канеста и те наистина са от полза, макар че всяка майка се притеснява, когато бебето плаче и изглежда не харесва новото усещане. Може би просто трябва да опиташ да погледнеш на нещата от друг ъгъл - ти не мъчиш бебето. То просто се сблъсква с усещане, което за него е ново и непознато - а предвид че вероятно е имала процедури в устичката (сонди и т.н.), се плаши от ново докосване и очаква болка, без в действителност да има такава. Т.е. - проблемът е не в нещо мъчително, а в страх. Но ако държиш бебето да може да засуче в един момент (което е физиологичното нормално състояние на всяко бебе), то трябва полека да свиква с усещането за човешката кожа. Храненето на бебето голо притиснато до голата ти кожа е първата стъпка към това - а смученето на пръстите е една възможност за следващата стъпка. Но винаги съществува варианта да предлагаш директно гърдата, без да се минава през пръстите - първоначално се прави след хранене, на изпразнена с помпата гърда (за да се минимализира възможността от задавяне), за да може бебето постепенно да привиква с усещането и да свързва гърдата със сучене за комфорт, т.е. за нещо приятно - може би това е вариант, който ще се окаже по-удачен за вас?

# 106
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз за кърменето съм извадила само готови линкове от кърмаческия форум.Там заслугата не е моя.
  bouquet на всички,които са създали линковете и продължават да обновяват и превеждат!!!
Искам друго да кажа.Ама е много трудно да се напише.Затова мога да кажа мое лично преживяване,за да ми е по-лесно и да не се впусна в излишни тиради.Моята щерка беше месец в болницата.Диагноза- двустранна мекониална пневмония,увеличена тимусна жлеза.На три дни беше на 4 антибиотика.Каптоприла и фурантрила отначало и ги даваха профилактично.В един момент спират лекарствата и тя направо става още по-зле отколкото е била след раждането.Никой не знае за сърдечен проблем.Започват лекарствата и става по-добре.Казаха ми-сърдечна недостатъчност.Но никой не се наема да постави диагноза.Изписаха ми я с лекарствата.Аз влизах 10 дена да я кърмя,но там се тегли на кантар преди и след сукане.Така.Водихме я след като я изписаха на специалист детски кардио-хирург и той каза,че детенце е ОК и ще се оправи с лекарствата.Обаче майка и не можа да се пребори с чувството за вина и не можах да я науча да суче.Опитвах как ли не,но не стана.Просто знам,че проблема беше в мене,а не в детето.Моето мислене се беше променило и си мислех,че мъча детето.А сега знам,че не е така,но вече е късно.Изцеждане-успях само 7 месеца.Така,че може да се наредят нещата и при вас,бавно и полекичка.Важното е малката да пие кърма,а ако засуче още по-добре.Много целувки на малката и голямата от нас!!!

# 107
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
здравей Зия, радвам се че сте в къщи, как сте с храненето?
Ако бебка се е понаучила да суче от шишето и искаш да опитш това, което ти предлага Хедра - което е чудесно  bouquet тряба само дас продължиш да стимулираш свиженията на езичето, за да подобриш сукателните възможности Hug

# 108
  • Мнения: 2 543
Здравей, Зия!
Много се радвам, че бебенцето е вече при теб и дано неприятностите са вече зад гърба ви! Hug

Покрай Лъчко на Мама Иги се рових в И-нет и намерих една кратка брошура за храненето на бебета със сърдечни проблеми. Ето я: http://www.americanheart.org/presenter.jhtml?identifier=4885 Направи ми впечатление, че обратно на това, което казват лекарите в България, се препоръчва бебето да суче от гърда, а не изцедена кърма от шише. При кърменето сученето, преглъщането и дишането били по-лесни за бебето. Твърди се, че така хранените бебета със сърдечни заболявания растат по-добре. Ако наистина има шанс малката София да засуче от гърда, струва си да се опита! Hug

# 109
  • Мнения: 74
Здравей и от нас! Радвам се че всико е ок ...дано всичко остане зад вас! А това за храненето....то ще се оправи...мога да те уверя че сме имали и други дечица хранени със сонда след оперативно дори почти им беше закърнял сукателния рефлек...но са се оправяли! Имай търпение..а това за кърменето...тя е още много слаба и изтощена от операцията и незнам дали е най удачно да и даваш да суче. По добре я щади. Така препоръчват нашите лекари, но ти я пробвай не се отказвай!!! Успех! Ще се видим на контролите!!!  bouquet

# 110
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
така съм радостна от събитията  Heart Eyes
Софи е много сладка и лъчезарна.  Grinning Зия - с много любов и търпение ще потръгнат нещата с храненето. Пък и хедра и Нина са с теб. Те са ненадминати в "занаята" си  Peace

Пак да кажа, радвам се за вас  Heart Eyes  bouquet

# 111
  • Мнения: 252
Момичета, днес  къпахме  София и след  банята я  храних и тя  изпи за  първи  път 70 мл !!!  Grinning  Grinning И то за  около 30 минутки сравнително бързо ... 
много съм щастлива  Laughing Сега  ще  видя  как ще е на следващото  хранене  към 23 часа !


Нина, мъжа  ми все  ме  кара да ти се  обадя, но откакто сме се  прибрали гледам , че Софи  има  напредък със сученето и си  викам да  поизчакам , да  не те  безпокоя  още.

Много  ми се  иска да може да суче  от  гърдата, защото това цедене  ми е  до  гуша дошло, а има и друго, вече  на  няколко пъти  ми се случва София да реве , защото е  гладна , а  аз  да  не съм се изцедила  още и става една  какафония  Crazy Понякога направо и забърквам едно АМ да  не чакаме, че тя като поревава малко заспива и след  това едвам я  будя  Rolling Eyes  Sad

Вчера пробвах малко да я  сложа на гърдата, замирисва  й на  мляко може  би, защото  почва да  отваря  уста  близо до зърното, но като се  опитам да  и го подам си върти главата и се дърпа, не  можа  да разбере, че  трябва да  го засуче  Rolling Eyes Капвам й капки в  устата, накрая  винаги започва да реве  и я  оставям. Та  на  такова дередже сме  за сега ...

# 112
  • София
  • Мнения: 3 983
Страхотно дете! Да е жива и здрава и всчко лошо да е зад гърба й! Възхищавам се на силата ви!

Тази снимка е страхотна:

Не съм виждала друго дете с такива очи! Изпращам ви цялата си положителна енергия! Praynig Praynig Praynig

# 113
  • Мнения: 175
Mомичета, трогнахте ме с тази история и цялата загриженост за малката принцеса и нейната смела мама Зия (а най-вероятно и тати заслужава аплодисменти) . Докато има такива хора като вас, някак си мъката става по-малка, а грижите по-леки.
С цялото си сърце ви желая с всеки изминал ден да печелите все повече битки и това хубаво личице да не спира да се усмихва на мама и тати. Hug Hug Hug

# 114
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Може ли и аз да кажа нещо...Пак.
Значи и аз го имах този проблем-докато цедя малката да плаче за папане.Затова цедях за следващото ядене,а кърмата изцедена преди това я затоплях на водна баня и давах нея.Първо хранех,а после цедях.Айде,лека вечер!!!Все така да папка София!

# 115
  • София
  • Мнения: 2 262
О, изчезнал ми е някъде постинга, и аз бях писала вчера като съвет към Зия подобно на Канеста! Така храня моя Лъчко, имам едно шиешнце кърма напред, а понякога и много шишенца стоят и чакат да бъдат изпити, когато яде по 15-20 мл на ядене, но това  си е нашия проблем  Sad!
А ако не искаш все пак да стои кърмата ти, малко измести твоя режим на цедене, да е с 1 час напред преди да дойде нейното време за хранене, това е още по-лесно ако имате режим някакъв! При нас той липсва, но все пак долу-горе се усещат нещата! И тогава и няма нужда да слагаш в хладилника, на стайна температура бебешката пържолка спокойно може да изчака толкова време да бъде изпапкана. Много ви стискам палци и ви чувствам близки! Кога ли ще мине и нашата операция и да оздравее моето малко и свидно момченце!Извинете ме за отклонението, темата си е на Софи!

# 116
  • Мнения: 190
Здравейте и от мен.
Много се радвам, че най-после сте се прибрали окончателно в къщи, така хем ще се успокоите и двете, хем София ще започне да се храни все по-добре и по-добре. Както ти казах и преди - няма нищо по-добро от домашната обстановка. Пожелавам ви все по-бързо да се възстановявате и да растете и дебелеете  Party. Обаждай се, когато идвате на контролни прегледи в клиниката (колкото и да не я обичаш), за да ви видя колко сте пораснали.

# 117
  • Мнения: 3 116
Зия, не бях влизала скоро във форума, но страшно се зарадвах като видях че вече сте си вкъщи  Hug Hug Hug

Много много целувки на бебка и оттук нататък да сте здрави, усмихнати и щастливи  Heart Eyes

# 118
  • Мнения: 4 585
     Мили мами, много се радвам за успехите ви. Всеки малък успех за нас е голям, всеки ден сме в Сървайвър.

# 119
  • Мнения: 252
Момичета, така  процедирам имам по 2, 3 дози в  хладилника  вече.

Иги, тази тема не е само на  София, когато я  направих, идеята  ми беше в нея  да пишат мами на дечица със сърдечни проблеми, за да  обменяме  информация, да си помагаме  и да се  подкрепяме!

Не знаех, че  твоят  Лъчко яде  по 15-20 мл  Rolling Eyes И той ли има  проблеми с  храненето , като нас ?  Rolling Eyes Ние уж почнахме  да ядем  по средно 40-50 мл на 3 часа, но като бяхме  на  консултация се видя, че  за една  седмица  сме  качили само 30 гр  Shocked От 3 160 на 3 190  Cry

Сега съм сменила стратегията - давам първо около 15-20 гр  кърма  и след това колкото изяде (около 20-30гр.) АМ Аптамил, което е много калорично. Дано вече да  качим, че  #Crazy

Иначе  по отношение  на режима на  хранене , няма  такъв. Ядеме когато се  падне, понякога на 1 час, понякога на 2 и на  3 , но по принцип гледам да няма  паузи от  повече от  4 часа, дори и през  ноща.

И аз стискам  много  палци за  Лъчи  Hug Много ще се  моля  за  него да  мине добре  операцията  и да се  възстанови възможно най-бързо и повече  никви болници и проблеми  Praynig

rogeste, ще гледам да се  обадя, ако си на смяна, ние  сме  на  преглед на  14 ноември Simple Smile

А  утре сме  на  преглед  при очен лекар, защото педиатърката  ни смята, че  имаме  проблеми с  вижданто  Rolling Eyes само това  ни липсваше сега  Sad Дано да няма проблеми  Praynig

Ритка  Hug, целувки и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт