През НОЕМВРИ то се знае- къщата ще засияе!!!

  • 12 849
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 247
Привет и от мен!  Grinning

Понеже имаше такива питания, да докладвам, че от Малтофера явно има файда, защото след 2 опаковки съм от 104 на 115 хемоглобин и в ЖК ми казаха, че мога да не го взимам вече.

Лека и приятна почивка!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 1 067
фъстъчка,да разкажеш подробно за обиколката,че май натам съм се запътила да раждам Praynig

Обиколката беше полезна, имаше представяне на Глаксо и после ни разясняваха кога и как се постъпва в болницата. Разходиха ни по етажите и в родилните зали. Май скоро е правен ремонт, защото беше доста чисто почти навсякъде.
Лично аз много се впечатлих от санитарниа възел на ВИП стаята с едно легло, много беше чисто и с плочки, абе чак се шашнах, щото не очаквах да е така добре...
ВИП-а с две легла също не беше зле, ама там не успях да изнахалствам да им ходя по баните, но на стая си има собствена тоалетна и баня.
На етажа с нормалните стаи имаше различен брой легла, но забелязах едно две легла в коридора и се зачудих какво правят там...предполагам в случай ако им се препълни боницата.
Странното е че беше много спокойно по това време, и си помислих дали са ги инструктирали да са тихи по стаите докато минаваме... просто в сравнение с данднията в Шейново тук ми се стори като празна болница... но за час и половина едва ли е достатъчно да си направя много изводи.
Родилните зали бяха доста страшни... много се надявам да не се застоявам дълго време в тях...
Най-хубваото за мен поне е, че бебчовците могат по желание да са си при теб... съответно получих доста обратни отзиви за това, защото много пречели, но пък аз лично предпочитам да си го гледам през деня поне, а за по-натам ще знам, ако е проблем...
А докато ни развеждаха имаше едно току-що родено бебе със секцио, приличаше на малка мишка, и беше много чистичко и красиво...  
 

# 32
  • Мнения: 290
здравейте мами,
направо не мога да ви насмогна на темпото и да ви изчета. камо ли да се включа. аз още ходя на работа - на половин ден, но днес цял ден се ровя в нета да търся бебешки легла. тези които харесвам са доста обемни за малкото пространство което разполагам в къщи и сега мисля комбинации. ааааа и да питам мамите от варна - ориентирали ли са се вече къде ще раждат защото за мен това е много трудно решение, а пък времето си минава
весел уикенд и да глезите тумбите

# 33
  • Мнения: 290
сега прочетох че варненските мами ще си заформят среща май. до къде сте с тази идея

# 34
  • Мнения: X
Привет мами, днес си направих изследвания - резултатите ми са много добри, хемоглобина ми е 110, но аз очаквах да е много по-нисък, защото от месец не съм яла качествена храна, а се изхранвам само със сладкиши и сладоледи, НО СУЕ/РУЕ/-то ми е 44  mm/h, при нормални граници до 15. Дали да звънна на доктора или да чакам консултацията, която е на 19.09? Някой има ли инфо по въпроса?
Днес си купих въпросните витамини на HIPP, зарибена от темата във форума.

А за варненската среща - искате ли да е утре? Май ще бъдем поне 5 мами. Ако искате да се уговорим на лични, че да не задръстваме темата.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 17:11 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 38
Странно, защото на мен при 116 хемоглобин док ми изписа Феро Фолгама 2х1- - Изпих ги, и естествено забравих да питам дали да пия още-или не-
На консултация съм чак за болничния на 9 окт. ще се ослушвам за болчицата- аз споменах преднния път, но каза, че е нормано.
Брей брей, ще видим.
Весел уикенд на всички още час и половина до края на работния ден!

# 36
  • Мнения: 2 673
  Мами, аз съм щастлива.!!!!!! Взех си резултатите. Утайката ми е 35, но хемоглобина 125, всички други показатели са ми добри. Желязото ми е 3 при стойности 8-20. Но за желязото док каза че е добре също..и не е нужно да пия витамини и пр...
  Рени резултатите ти са перфектни!!! Хемоглобина ти е 133! \това е защото аз ти взех кръв!!\  costumed050
Където пипна всичко "става" tooth
Бебо е тежи 1977 грама!!! Отговара на 32 седмица. Има нос като на баща си, та ще се наложи да му правим "Пълна промяна" rotfImbo \ох, да ме прости Господ\
  Мами, доки отново ми повтори това, че не е добре да се пият витамини и пр. и пр. Говорихме за стволовите клетки. Решили сме да вземем кръв за стволови клетки.

# 37
  • Мнения: 1 986
 Ей,Karil-много,много се радвам на твоите чудесни резултати от изследванията Hugсамо така  bouquet
 Моята мома е много скромна откъм грамаж Laughing-1250гр.,и аз се надявам да не вземе ушите на баща си Laughing,че само с пусната коса трябва да ходи Laughing

# 38
  • Мнения: X
Мамита,
аз да се похваля че успях да преборя френската здравна система и вече си имам официално разрешение от шефа на болницата в която ще раждам, за да ми вземат стволови клетки. Голяма борба падна, ама...аз съм инат и се преборих. Проблема е че тук тази процедура не се практикува, повечето лекари не са и чували и подхождат много скептично към идеята. Голямо убеждаване падна...А колко материали разпечатах и носих в тая болница...Нищо, важе е резултата. Днес си поръчах кита за вземане на кръвта от пъпната връв, дано да пристигне бързо. Избрахме Крио-сейф  като най-надеждна кръвна банка.

И друго - искам публично да благодаря на Карил за добрината която направи тези дни за мен. Благодаря ти адашке, страхотна си!  bouquet

# 39
  • Мнения: 667
Здравейте, мами!

Днес ходих на ехограф- бях се притеснила, че бебчо не много активен напоследък. Знам, че това е нормално, когато бебето нарасне и вътре няма място. Та оказа се, че всичко ни е наред, само дето сме още по-едри и вървим с около 20 дена напред, което обяснява всичко.
Бях си пускала кръвна захар и съм малко над нормата. Ще бъда на диета, за мен ще е добре, защото съм доста напълняла.

И аз купих си витамините на ХИП за бременни. Като гледам резултатите за хемоглобин, май само, тези които пият допълнително витамини са добре. Така че ще опитам с витамини /не ми понасят препаратите за желязо, че много ми дразнят стомаха/, защото моят хемоглобин е 109.

mina77, ти нали се оплакваше от парене при уриниране. Та твоето СУЕ/РУЕ/ 44  mm/h, при нормални граници до 15, да не би да е признак за възпаление.  newsm78  Ти ходи ли на Док? 

Лека вечер!

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 22:32 от lina d

# 40
  • Мнения: 667
karil, каква цена ви казаха за процедурата за стволовите клетки.

# 41
  • Мнения: 1 064
Здравейте, момичета lovekiss и честита тема! Виждам, че в нея има много положителни новини...Все така да е занапред!  Hands Thumbsup
...добре че се заговорихте за HIPP, че да разбера, че не пия правилните витамини...аз от две седмици пия "витаминозния" чай на HIPP за бременни и сега се чудя дали да го сменям със сиропа...Вие какво мислите?!? Thinking
karil, аз имам болки само в дясната гърда и то само от време на време...а гърдите ми растяха до 4-я месец и от тогава не са мръднали, а и по-добре, че иначе незнам кое щеше да ми тежи повече - корема или гърдите...поздравявам те за добрите кръвни резултати...аз до днес пих Ферофолгама за покачване на хемоглобина и във вторник съм на изследвания...

..аз тази вечер съм мома...мъжа ми ще излиза по мъжки и няма да има с кого да се боря за компютъра... newsm44

Приятна вечер на всички!!! Flowers Bouquet

# 42
  • Мнения: 994
Здравейте, мами!

Днес ходих на ехограф- бях се притеснила, че бебчо не много активен напоследък. Знам, че това е нормално, когато бебето нарасне и вътре няма място. Та оказа се, че всичко ни е наред, само дето сме още по-едри и вървим с около 20 дена напред, което обяснява всичко.
Бях си пускала кръвна захар и съм малко над нормата. Ще бъда на диета, за мен ще е добре, защото съм доста напълняла.




защо не поискаш да ти направят тест с натоварване на глюкозата? не съм доктор, но симптомите ти навеждат на мисълта, че си развила гестационен диабет (диабет, който се получава при бременност). би трябвало не само да си на диета, но и да следят бебето ти, а и след раждането се правят контролни измервания. В повечето случаи диабетът отшумява, но все пак трябва да се внимава. А и бебенцето ти може да е тежко, но да си е съвсем наред с термина ти. имам приятелка, която изкара два пъти такъв диабет - и двете й бебета при раждането бяха 5 кг +, добре че ражда секцио.

Тестът с натоварване знам, че не е задължителен в БГ, но го правят, още повече че ти си идеален кандидат с твоите показатели.

# 43
  • Мнения: 2 673
  Ехо, на гости - ти поставяш много яки диагнози Joy Да не си медицински специалист и да си трайкаш..ама едва ли, защото щеше да знаеш какви са критериите, за да бъде поставена тази диагноза.. Joy

# 44
  • Мнения: 994
ами не прочети ли по-нагоре - писах вече, че не съм доктор.

чета достатъчно, 3та бременност ми, с тия симтопми, мамата наистина трябва да се провери. моя приятелка доста си изпати в БГ това лято и с нейното бебче, защото не й обърнаха достатъчно внимание на повишената кръвна захар. категорично й отказаха да й направят тест за натоварване, а се оказа в крайна сметка, че има такъв проблем. не искам никого да плаша, просто както казват тук по-добре е safe than sorry

Общи условия

Активация на акаунт