За и против пюретата на Ганчев

  • 4 461
  • 71
  •   1
Отговори
По отношение на детето си съм абсолютен сноб,естествено мога да си го позволя.Яде само пюрета на Хип,Нестле,Гербер и от скоро,за да и разнообразя малко и взех Хаме.Трябваше,обаче да и вкарам риба,черен дроб и спанак,а само Ганчев(колкото и да му нямам доверие)имаше от този вид.Взех и и тя си изяде пръстите Simple SmileВъпреки това пак си оставам скептична по отношение на неговите пюрета.Струват ми се много евтини и мисля само от тези три вида да и взимам,докато не стане на 8 месеца и може да яде рибата на Хип.И все пак се замислих мамите,които взимат предимно на Ганчев какво мислите за неговите пюрета?Мъжът ми вика,че щом и харесва да и взимам и от тях и от другите,за да и разнообразявам,но аз не и не.Все търся най-скъпото с мисълта,че е най-качествено...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Синът ми откакто се ре родил яде Ганчев. Давала съм и от Хип,Нестле и т.н. , но той не ги яде - плюе ги, направо ми е идвало да ревна Tired Cry Cry Cry.
Не мисля, че цената определя качеството  Naughty Naughty Naughty
Много съм доволна от Ганчев  Hug

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На Ганчев са евтини, защото са български. И двете си деца съм захранила и съм им давала основно такива пюрета. Ядат ги с апетит. Хубави са и от към качество, особено плодовите, в които захарта не е много, за разлика от някои вносни.

# 3
  • Мнения: 7 640
снобът робува на изкуствените си правила, по принцип  Wink
Аз съм давала само български пюрета и плодовите на хелло, много съм доволна, нямам никакви оплаквания.
Ако те притеснява цената- ами едното е вносно- със всички мита, такси, печалба и нормаланата си висока себестойност, малко са вносните стоки, които са по-евтини от българските.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 161
Аз също взимам предимно Hipp, Nestle, Semper. Давам понякога и ганчев , но нещо не и харесват, даже от  рибата на Ганчев се опитва да повръща Sick.....а телешкото им ми мирише на пъстърма... #Puppy dog
Тъй че, мисля докато имам възможност да давам Hipp и др. без Ганчев (Може би само плодови и каши) Joy

# 5
Ами,във вносните пък няма сол и захар,докато на Ганчев има.Вносните имат websites,минали са през сумати проверки...Не знам,аз съм си за Хипове-мипове:)На Семпер не съм и взимала,защото не зареждат в бебешкия до нас.Но ще си поръчам Grinningа относно правилата,всеки има такива.На някои им се определят според не толкова пълния им джоб,но това не ги прави по-малко "изкуствени" Wink

# 6
  • Мнения: 27 524
За, много са хубави според мен  Peace

Освен това са купени от чужденец и продукцията им е над бг качеството отдавна  Peace

# 7
  • Мнения: 7 640
Ами,във вносните пък няма сол и захар,докато на Ганчев има.Вносните имат websites,минали са през сумати проверки...Не знам,аз съм си за Хипове-мипове:)На Семпер не съм и взимала,защото не зареждат в бебешкия до нас.Но ще си поръчам Grinningа относно правилата,всеки има такива.На някои им се определят според не толкова пълния им джоб,но това не ги прави по-малко "изкуствени" Wink

смисълът на темата ти започва да ми убягва newsm78,
що, Ганчев няма ли уебсайт- моля:
стар
нов

В някои вносни пюрета има сол и захар, сама писа, че си сноб в това отношение, не се обиждай сега и не преценявай джобовете на другите. Peace

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 12:07 от PolarFox

# 8


ами смисълът на темата ти започва да ми убягва newsm78,
 що, Ганчев няма ли уебсайт- моля:
стар
нов

В някои вносни пюрета има сол и захар, сама писа, че си сноб в това отношение, не се обиждай сега и не преценявай джобовете на другите. Peace

Търсих на етикета за уебсаита,но не го видях и за това реших,че няма.А вносните пюретата,които аз взимам няма нито сол,нито захар!Имам предвид за тези след 4месеца.Не се обиждам и не искам да обидя никой PeaceНай малко на тема пари и храна за бебета.

# 9
  • Мнения: 7 640
затова казах някои вносни пюрета. И и според мен това наистина не е толкова важно.
Да има апатит детето, другото- здраве Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Като искаш вносни - риба и дроб има на Семпер, като ги няма във вашия магазин, купувай от магазините, в които ги продават - това са пюрета, не е необходимо да посещаваш магазина всеки ден, можеш да се запасяваш за по-дълъг срок след като разбереш дали детето ги харесва. Хип имат спанак, за над 4 месеца, но това не значи, че след 6-ти напр. или друга възраст не може да се дава.

Ако си дадеш труда да потърсиш, ще намериш много теми по твоя въпрос, в които в крайна сметка винаги се развихря война и противопоставяне на български и вносни пюрета.

Ти не питаш дали и кога да дадеш риба и дроб, но аз да ти кажа - мисля, че за риба още ви е рано (от постинга разбирам, че нямате 8 месеца), за дроб също - това все пак си е карантия, както и да го погледнеш!

# 11
  • Мнения: 8 917
Пробвали сме различни пюрета - Гери  харесва всичко, така, че не знам дали е показателно мнението ми Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 259
Плодовите на Ганчев са много хубави,заленчуковите също Peace.Местните обаче не ги яде малкия.

# 13
  • Мнения: 7 474
Предимно Ганчев сме купували  Hug

# 14
  • Мнения: 6 164
Честно казано не ми харесват. Confused Досега сме яли все Хип, само като прочета какво пише на съдържанието на Ганчев ми се догадва. Онзи ден му взех плодово за пръв път на Ганчев (най-близо до нас продават Ганчев Sad - за други марки пердашиш 20 минути с количката до другия магазин...) Взех асорти с банани - вътре още дюли, ябълка и морков. /не знам защо така упорито комбинират плод и зеленчук в почти всички пюрета/... Ами то беше рядко като нектар, изобщо не приличаше на пюре, вкуса един никакъв, воднисто, приличаше на гадните кремчета, дето ни даваха в детската градина за десерт с нишесте и вода. Sick Е той си го изяде... Но на Хип поне вкуса е истински на пасиран плод и гъсто. Heart Eyes
И въпреки, че го харесва, не мисля да му го давам, според мен не е хубаво.

# 15
  • Мнения: 3 042
Аз съм ЗА пюретата на Ганчев. След като захраних с Хип основно на Ганчев съм купувала зеленчукови и месни пюрета. Плодови също съм купувала с тях захраних с плодово пюре.

След годинката давах пюрета на Ганчев наред с другите /вносните/ пюрета.

От българските пюрета най-много ми харесват именно тези на Ганчев. Peace

Да допълня, че преди малко съм пропуснала.

Трябваше,обаче да и вкарам риба,черен дроб и спанак,а само Ганчев(колкото и да му нямам доверие)имаше от този вид.Взех и и тя си изяде пръстите Simple Smile


За мен това винаги е бил критерият според, който съм определяла дали да давам някой продукт, а не неговата марка и цена. Crossing Arms

Последна редакция: пт, 08 сеп 2006, 16:49 от rubi

# 16
  • Мнения: 936
Аз съм за Ганчев. И двете ми деца ги ядяха с апетит. Цената не винаги е такъв показател. Няма смисъл толкова да се придиря за храната. После като тръгне на кухня и градина никой няма да ти храни детето с вносни продукти. Давай това, което и е сладко.
За Ганчев съм чувала, че има изключително голям контрол над продукцията.

# 17
Аз съм за Ганчев. И двете ми деца ги ядяха с апетит. Цената не винаги е такъв показател. Няма смисъл толкова да се придиря за храната. После като тръгне на кухня и градина никой няма да ти храни детето с вносни продукти. Давай това, което и е сладко.
За Ганчев съм чувала, че има изключително голям контрол над продукцията.

Аз съм си придирчива към яденето на дъщеря ми,особено,когато аз я избирам.Вярно,в детската градина няма да имам тази възможност,но сега е друго.А и детската градина смятам доста да и я забавя FlutterОт кухнята пък няма да яде,аз ще си и готвя...но това е друга тема Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 124
Не ми харесват,прекалено много нишесте имат.Взех един път банан-еми то толкова много лимонена киселина имаше вътре че направо SickЗа това реших които мога да си ги права аз  chef,така поне съм сигурна какво има вътре Peace

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Абе, не харесвали децата БГ пюрета!  Stop Добре, че можете да си позволите да купувате вносните!

Купувала съм предимно пюрета на Ганчев.

# 20
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз съм за пюретата на Ганчев и двете ми деца много ги харесваха,ядяха ги с апетит а също и Ам-Ам. Peace

# 21
  • Мнения: 46 511
Дъщеря ми ги обожаваше  Grinning

# 22
  • Мнения: 390
Синът ми е опитал целия асортимент на Ганчев. Не отказа нито едно Grinning

# 23
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
От всички видове сме опитвали.Определено  плодовите пюрета на Хип са много сладки.Ганчев имат много добри пюрета-последното,което обожава дъщеря ми е  млечната каша с бисквити-за следобедна закуска.

# 24
  • София
  • Мнения: 663
давала съм на хип, семпер, хаме, сънвал,хело и ганчев. първите три, бебата категорично ги отказа (давала съм различен асортимент). сънвала ги яде ама са й малко гъстички. хелото ги обожава- банан, круша и праскова, а от ганчевите - млечната каша и месните пюрета.
не робувам на марки, стига на нея да й хареса за да яде (малко е злояда в това отношение).

# 25
  • Мнения: 3 342
От всички видове сме опитвали.Определено  плодовите пюрета на Хип са много сладки.Ганчев имат много добри пюрета-последното,което обожава дъщеря ми е  млечната каша с бисквити-за следобедна закуска.


Пюретата на Хип - много сладки?!? В какъв смисъл?
Определено не са сладки/ако не броим естествената сладост на плодовете/ - в смисъл подсладени като тези на Ганчев.
Единствените плодови пюрета на Хип, които Вики е ял и в които действително има захар, са това от сини сливи и от кайсии, но и те не могат да се нарекат прекалено сладки.
Всъщност не бих имала нищо против да купувам пюрета на Ганчев, но как не можах да намеря поне едно, в което няма захар, нишесте и разни Е...-та
Ако и когато не разполагам с финансовата възможност да купувам от качествените пюрета, предпочитам да приготвям на сина ми домашни.
Докато мога да контролирам това, което яде, ще направя всичко възможно, да яде качествена храна. А пюретата на "Ганчев" не мисля, че са такава.

# 26
  • Мнения: 596
Захраних с Хип, сега давам и Ганчев. Бебка ги яде с апетит. Смятам да продължим с Ганчев.  Peace

# 27
  • Мнения: 120
Ние също си хапваме с удоволствие предимно пюрета на Ганчев..и както виждам доста са харесвани тук..пък и са на половината на цената на Хип(макар че мога да си ги позволя и още как)..така че всичко си е снобизъм.

# 28
  • Мнения: 98
За пюретата на Ганчев съм . Heart EyesСинът ми е хранен с тях,а сега ги давам на дъщеря ми.    Rolling EyesИзберете българското.

# 29
  • Мнения: 3 342
Ние също си хапваме с удоволствие предимно пюрета на Ганчев..и както виждам доста са харесвани тук..пък и са на половината на цената на Хип(макар че мога да си ги позволя и още как)..така че всичко си е снобизъм.

Да опитваш да направиш най-доброто за здравето на детето си е всичко друго, но не и снобизъм Naughty
Разбирам майките, изхождащи от финансови мотиви, когато купуват пюрета на детето си, но не и тези, които въпреки че разполагат с финансовата възможност, купуват най-евтините пюрета на пазара. Имам такива познати - през ден вечерят навън, но детето им яде пюрета "Ганчев" - другите били твърде скъпи... ooooh! Е, това не мога да го разбера...
Всъщност въпрос на приоритети. Всеки преценя сам за себе си кое е най-важното за семейството му.

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
{Тони}, аз съм от тези, които могат да си позволят по-скъпи пюрета и въпреки това избрах Ганчев. Не виждам да има разлика в качеството му в сравнение с по-скъпите. Хубави са и децата ми ги харесват, защо трябва да се купува винаги по-скъпото. Сподели ако обичаш недостатъците на Ганчев и защо мислиш, че ощетяваме с нещо децата си, хранейки ги с неговите пюрета?

# 31
# 32
  • Мнения: 3 342
{Тони}, аз съм от тези, които могат да си позволят по-скъпи пюрета и въпреки това избрах Ганчев. Не виждам да има разлика в качеството му в сравнение с по-скъпите. Хубави са и децата ми ги харесват, защо трябва да се купува винаги по-скъпото. Сподели ако обичаш недостатъците на Ганчев и защо мислиш, че ощетяваме с нещо децата си, хранейки ги с неговите пюрета?

Лили, написах по-горе - четох подробно етикетите на "Ганчев" и не видях нито едно пюре, което да не съдържа сол/захар, нишесте, лимонена киселина и т.н. На този етап предпочитам те да не са част от менюто на детето ми. Така че купувам пюрета, които не ги съдържат.
А ти защо мислиш, че няма разлика в качеството на пюретата на "Ганчев" и тези на "Хип"?
И, да, не трябва винаги да се купува по-скъпото, но пък по-качественото винаги е за предпочитане.

Всъщност смисълът на горния ми постинг беше, че ако някой намира пюретата на "Ганчев" за достатъчно добри и качествени и именно за това ги купува на детето си - добре, но да ги купува, защото са най-евтини - това за мен е неразбираемо.

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
 Определено след като съм яла чужбински плодове и зеленчуци и знам колко са безвкусни, съм ЗА българските, отгледани на слънце!
Голмия ми син си облизваше пръстите с Ганчев, мисля и на малкия да му давам   Wink
Не винаги цената е гаранция за по-високо качество. И не моя снобизам, а апетита на детето ще ми подскаже какво да му давам  Peace

# 34
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ганчев са яли и двете ми деца- само месните- другото го готвех. Давала съм от Хип и Семпер. Не ги пожелаха. Не знам какво мислите за комбинацията плод и зеленчук- по- горе четох нещо за комбинацията морков и банан- аз не виждам нищо лошо в нея, но плодове и месо каквито комбинации има в Хип мисля, че нямат много общо с манджите по нашите ширини. Също така не ме е притеснява, че има захар и нишесте- децата имат нужда от въглехидрати в този период от живото си. Сол- ми и това не ме притеснява.
А какво ще кажете зе пюре Калкан с N на брой подправки, вкл. бял лют пипер?!?!?- Семпер! Ето това вече ме притеснява. Wink
Ганчев наистина има много строг контрол. Тествани са в алергологията, което е определящо за мен.
Само да кажа, че не съм купувала Телешко, Риба, черен дроб и не съм слагала жълтък в пюрето на децата ми- изобщо не са пострадали от липсата на тези "благини" в менюто им. И изобщо мисля, че този тип храни през първата година трябва да е за опитване и изобщо не е задължително да се въвеждат карантии и алергени. Забелязала съм, че повечето дечица не подбират много от към ядене, така че нямат и нужда от кой знае какво разнообразие.

# 35
  • Мнения: 57
Нашата бебка си хапва добре от Ганчевите пюрета Grinning, най-много тачи морков+картоф Heart Eyes. На другите се мръщи чат-пат, но ги хапва.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;29/st/20060412/n/ … /8/k/6cf2/age.png

# 36
  • Мнения: 962
Взимала съм всякакви пюрета.Но на Ганчев най много му харесват.Цената не определя качеството  Peace

# 37
  • Мнения: 4 428
Аз не робувам на марки в никое отношение. Когато въвеждам някакъв зеленчук взимам от абсолютно всички видове пюрета и давам от всичко. Маги сама си избира какво й харесва най-много.
За сега, да чукна на дърво, не ми е отказала никое пюре, освен тиквичките на Хип. Яде всички пюрета и в крайна сметка аз преценявам кое да й взема, защото са с различна гъстота, а тя предпочита да е по-гъсто.
Като давах спанака примерно повечето майки ми казаха въобще да не взимам от тези на Ганчев, защото за нищо не ставали и бебетата не ги ядяли. Но аз все пак взех и от него. Ми изяде си го детето без никакви възражения. Но повече няма да взимам от него, защото е много рядно /като сокче/ и не става хубаво пюре по нашите критерии.
Мога да кажа дори, че Маги понякога предпочита Ганчев пред Хип Peace

# 38
  • Мнения: X
Следвам схемата за захранване - нов плод/зеленчук на 3 дни. По нея пюретата на Ганчев не стават. Като имаш предвид, че доматът се въвежда около 8-10 месец, а в пюретата на Ганчев, особено месните, има домат - не съм взимала досега. Само 1 - пиле с ориз и нам кво си - одобрих. Освен това почти всички имат захар - може би само без морковите - а аз я избягвам.
Като вкусови качества смятам че са добри.
Взимам примерно в следните случаи - Хипско пюре сини сливи - със захар - Ганчевото - също. Разлика в състава няма - взимам Ганчев.
Когато едно и също пюре - Хип и Ганчев - Ганчев е натоварено със захар, сухо мляко и тн. неща - предпочитам Хип.
За по-големи бебчета - защо не - смятам скоро да преминаваме частично на Ганчев - но не изцяло - защото са подсладени - а аз съм против да се бута на децата яко захар от бебешка възраст.
Мнението ти - че скъпото е най-качествено - абсолютно не одобрявам. Ако сравниш състава на 2 пюрета от сини сливи на 2 фирми ще разбереш какво имам предвид.
Имам едно заешко на Хип със сол...  #Crazy просто ме разбиха - за 3 лева и сол вътре получаваш... ама като не я видях при купуването...  ooooh!
Предимно обаче сама ги правя пюретата и така избягвам това, което не ми харесва в състава на купешките.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 11:48 от Анонимен

# 39
Имам едно заешко на Хип със сол...  #Crazy просто ме разбиха - за 3 лева и сол вътре получаваш... ама като не я видях при купуването...  ooooh!

Мен това със солта от време на време ме устройва.Минава половин годинка вече,не мисля,че е страшно.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Предимно Ганчев сме купували  Hug
Peace

# 41
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Това, което не харесвам при Ганчев е, че всичките им пюрета са гладко пасирани. Според мен трябва да започнат да правят като другите фирми - след определени месеци пюретата да бъдат едро смляни..

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това, което не харесвам при Ганчев е, че всичките им пюрета са гладко пасирани. Според мен трябва да започнат да правят като другите фирми - след определени месеци пюретата да бъдат едро смляни..
Е, то тогава няма да е пюре, а консерва. Като ще е едро - то има ли смисъл вече  от готова храна.

# 43
Това, което не харесвам при Ганчев е, че всичките им пюрета са гладко пасирани. Според мен трябва да започнат да правят като другите фирми - след определени месеци пюретата да бъдат едро смляни..
Е, то тогава няма да е пюре, а консерва. Като ще е едро - то има ли смисъл вече  от готова храна.
Не е така,пюрето е нормално да е с различна консистенция.А бебето след определен период трябва да осъзнае,че не всичко,което папка е гладко смляно-това му е подготовката към готвената храна.Така че в пюратата на Ганчев това е един много голям минус

# 44
  • софия
  • Мнения: 495
За пюретата на Ганчев Peace
Купувала съм на всички фирми,но детето ми предпочита тези на Ганчев.За мен това е показателно,а не цената или марката.

# 45
  • Мнения: 242
има едни ОВКО-произведени за БЕБЕЛАН, чехски-по левче-много ги яде моето момче-на Ганчев не ще. Hug

Последна редакция: нд, 10 сеп 2006, 17:57 от зайка

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
има едни ОФКО-произведени за БЕБЕЛАН, чехски-по левче-много ги яде моето момче-на Ганчев не ще. Hug

То не му е тук точно мястото, но 1-2 пъти купих Овко...  Sick Повече едва ли ще се излъжа някога да го направя. Stop

# 47
  • Мнения: 1 737
За съжаление за да храниш детето си здравословно не е достатъчно само да ти е пълен джоба. 
Черния дроб, например е вътрешност, която е абсурдно да се дава на деца. Колкото е полезен заради витамините и желязото, които съдържа, толкова е и вреден, заради пикочната киселина и отпадъчните в-ва на животното, които се трупат именно в него.
Щом държиш да храниш детето си толкова педантично, чак "снобски", по-добре прочети кои храни какво съдържат, с какво са вредни и полезни и колко са подходящи за възрастта на детето си и ги избирай по подходящ състав, а не цена.

# 48
  • Мнения: X
Имам едно заешко на Хип със сол...  #Crazy просто ме разбиха - за 3 лева и сол вътре получаваш... ама като не я видях при купуването...  ooooh!

Мен това със солта от време на време ме устройва.Минава половин годинка вече,не мисля,че е страшно.
Страшно става не на 1/2 годинка, а на 40.  Peace
Въобще сол, захар и сухо мляко не разбирам защо ръгат навсякъде. Айде сол много рядко има в пюретата, всъщност само 1нъж съм виждала и то в Хип /тъй прехваления/.. но захар има навсякъде. Домашните пюрета, които правя на Кристиян, са без захар и ги яде - факт. Тогава защо е нужно да ги подслаждаме и да натоварваме панкреаса.../мисля беше дето произвеждаше инсулина.. ако се бъркам не ме ругайте.../. Освен това в българските стоки - Ганчев и Слънчо - има сухо мляко, вместо адаптирано /полуадаптирано е по-точно казано/, което също е минус според мене.

# 49
  • Мнения: 2 587
И аз съм ЗА!Въпреки че вече минахме на домашни манджи,когато ни завари обедно време навън купувам на Ганчев,другите не ги иска.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз не давам Ганчев.Причината е ,че съдържат сол и захар,и повечето зеленчукови са им с домати.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 857
И двете си деца съм захранила и хранила само с Ганчев,никога не съм купувала други пюрета.Не смятам,че вносните са с нещо по-добри от българските,пък и нямам финансовата възможност да давам по 2-3лв за едно бурканче с пюре.

# 52
  • Мнения: 4 428
Айде сол много рядко има в пюретата, всъщност само 1нъж съм виждала и то в Хип /тъй прехваления/

Днес гледах и едно пюре на Ам-ам със сол

# 53
  • София
  • Мнения: 555
Само искам да кажа, че приятният за децата вкус не означава,че храната е полезна. Аз избирам   храна, която да не съдържа сол. захар и сухо мляко. Това, че като порастнат ще ядат всякакви боклуци, не означава, че докато може не е добре да се хранят с по-полезни неща.               

# 54
  • Мнения: 1 448
Ще се изкажа против Ганчев, но не и в защита на вносните, те не са ми цел сега да ги хваля! Никой не може да ме убеди, че при крайна цена за бурканче /вкл ДДС, на едро, на дребно, дрън дрън/ 0.90-1.10лв детето ми получава КАЧЕСТВЕНИ плодове, зеленчуци  и месо!!!!  Ми то едно пакетче семки струва толкова, образно казано, според мен слагат боклуци и това е!!!  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 1 186
Аз съм напълноПротив пюретата на ГАНЧЕВ-гадни са според мен newsm11

# 56
  • Мнения: 57
 Peace Peace
Марина ги харесва всичките, малко се мръщеше в началото на месните-пилешки, но като реши да яде - стой та гледай.

# 57
  • Мнения: 11 003
има едни ОФКО-произведени за БЕБЕЛАН, чехски-по левче-много ги яде моето момче-на Ганчев не ще. Hug

То не му е тук точно мястото, но 1-2 пъти купих Овко...  Sick Повече едва ли ще се излъжа някога да го направя. Stop

Не е много по темата, но веднъж си купих и изядох едно пюре на Ovko с ябълки и извара - беше едросмляно и много вкусно!   Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 3 678
По принцип му правех зеленчуковите- но на Ганчев е ял с удоволствие
Плодови- предимно Ганчев и Хелло съм му давала

# 59
  • Мнения: 5 103
Ганчев не давам.

# 60
  • Мнения: 2 197
Подобно на теб и аз започнах само със сокове и пюрета на Хип, с идеята, че след като е по-скъпо е и по-качествено (това е вярно за козметиката, така,че реших , че и за пюретата важи.). Е да , ама дъщеря ми не иска зеленчукови пюрета на Хип, Хаме, Семпер, Овко и Гербер. Единственото зеленчуково пюре, което яде е на Ганчев. Аналогичен е случая с месно-зеленчуковите. Така че след като детето го яде не виждам защо да не му даваш. Аз също мога да си позволя да купувам скъпи пюрета, но купувам това, което дъщеря ми иска стига да няма някаква алергична реакция, а засега не е показала такава. А от много места чувам, че са най-контролираните български пюрета. За съжаление нямам високо мнение за българската хранителна промишленост, но пък пюретата Хип се правят в Унгария. Там не са много по-добри от нас.

# 61
  • Мнения: 867
Не давам Ганчев-причината е че при внимателен прочит на етикета се вижда че половината от съдържанието е нишесте-и в зеленчуковите и в плодовите, което според мен помпа напразно детето! Това е и причината за ниската цена!

# 62
  • Мнения: 4 428
Ще се изкажа против Ганчев, но не и в защита на вносните, те не са ми цел сега да ги хваля! Никой не може да ме убеди, че при крайна цена за бурканче /вкл ДДС, на едро, на дребно, дрън дрън/ 0.90-1.10лв детето ми получава КАЧЕСТВЕНИ плодове, зеленчуци  и месо!!!!  Ми то едно пакетче семки струва толкова, образно казано, според мен слагат боклуци и това е!!!  Crossing Arms

И аз се чудех в началото как може българските пюрета /не само Ганчев/ да са толкова евтини. Но в крайна сметка в кухнята 3 такива бурканчета са ти 1лв. А в частната пак 3 бурканчета са 2лв. И двата варианта излизат по-евтино то 1 бурканче по магазините. Така, че може би това си е реалната цена без да е ощетено качеството на продукта  Thinking
В крайна сметка всеки си преценява. Аз взимам всякакви пюрета. До сега не съм взимала само Семпер, защото ми се струват на по-едри парченца.

# 63
  • Мнения: 131
Много са редки тези,които съм купувала,а нашата обича по-гъсти

# 64
  • Мнения: 4 428
Много са редки тези,които съм купувала,а нашата обича по-гъсти

Аз съм забелявала, че гъстотата явно зависи от партидата. Маги също обича по-гъсти и аз за това се бях отказала да взимам тези със спанак на Ганчев, защото първото пюре беше, като водичка. Но следващият път, като го погледнах си беше съвсем добре на гъстота. Аз за това първо ги разклащам, за да видя колко са гъсти и после купувам  Grinning
По тази причина на нас Сънвал са ни фаворити в пюретата. Но нямат много разнообразен асортимент  Tired

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз започнах с Ганчев обаче не ги хареса. Плодовите са много редки и имат захар, месните имат един и същи вкус независимо какво е месото вътре, а и незнайно защо не е отбелязано какъв % е съдържанието на месото вътре, което ме навежда на мисълта, че може да го има само са аромат.Сега правя зеленчуковите, а купувам плодови и месни - и аз съм фен на Сънвал, но наистина асортимента е малък.

# 66
  • Мнения: 4 428
а и незнайно защо не е отбелязано какъв % е съдържанието на месото вътре, което ме навежда на мисълта, че може да го има само са аромат

Пише си процентите. И напротив, поне по етикет, в Ганчев има повече месо отколкото в другите. В повечето вносни месото е 8%, а в Ганчев е 12-15% И определено на вкус си личи, че има повече месо, защото във вносните се усеща повече вкуса на зеленчуците, не толкова на месото

П.С. Трябва да им искам комисионна за реклама Laughing

Ако искаш по-подробно описание, погледни в темата за състава на пюретата. Направена е точно с тази цел  Peace

# 67
  • Мнения: 6 164
Пише си процентите. И напротив, поне по етикет, в Ганчев има повече месо отколкото в другите. В повечето вносни месото е 8%, а в Ганчев е 12-15% И определено на вкус си личи, че има повече месо, защото във вносните се усеща повече вкуса на зеленчуците, не толкова на месото...

Така е. По-вкусни са.
Но на някои от месните им действително не пише. Например - Пуешко със зеленчуци и Пилешко с моркови и картофи. Там не пише проценти.

# 68
  • Мнения: 5 391
Не купувам Ганчев, като видя тия Е-та в съдържанието и ме втриса.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Купувала съм Ганчев и малкия ги е хапвал. Сега му взимам Нестле /защото е голям за ганчевите/ и Гербер съм купувала. От всички е доволен и всички е ял. Имам един бистър спомен с пюре Хип месо с макарони дето от яд, че ми го изплю в лицето си го изядох сама  Sick

# 70
  • Мнения: 2 022
Не купувам Ганчев, като видя тия Е-та в съдържанието и ме втриса.
Е300 е аскорбинова киселина (вит. C)

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 10:17 от Cygnus

# 71
  • Мнения: 6 461
Давала съм пюретата на Ганчев на децата ми .Винаги са ги хапвали с охота. Peace

Общи условия

Активация на акаунт