помогнете не спира да плаче

  • 895
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Нали чакате бабата всеки момент Sad Дано на нея каже, пък ти после да се обадиш че много е странен този ваш случай  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми е по-малка, но понякога става доста нервна или започва да хленчи без никаква видима причина и често пъти всъщност това е начало на болест.

Иначе като се има предвид, че съвсем от скоро си имате бебета в къщи, може и да привлича внимание. За това говори и факта, че не иска да ви каже на вас какво й има. Сърди ви се един вид. Ааама -ха, какви са тези бебета тука! Ами АЗ???? Иначе може в същото време да показва, че им се радва, да ти помага, но не пречи и малко да те поразиграва, за да бъдеш само нейна...

Дъщеря ми много се радва на бебето, много е грижовна, но в началото правеше разни подобни сценки. Мина й много бързо, защото разбра май, че не нужно и няма смисъл.

# 17
  • София
  • Мнения: 630
Мисля, че децата на тази възраст, трудно говорят за своите емоции с думи. Поведението е показател, че е разстроена. Съществената промяна във вашето семейстово е появата на бебките, така че и аз  подкрепям мненията, че става въпрос за ревност. Това е съвсем възможна причина. Виж, за това как да се справиш, предполагам, че е доста объркващо в този момент. Аз бих пробвала нещо от рода: Може би плачеш защото си тъжна. Хайде да направим нещо заедно само двете... . Импровизирам. Ти я познаваш и знаеш дали това ще подейства.
 Сега може би тя разбира, че света се върти около близначките и се чувства заплашена, но няма как да го изрази. Психолозите използват игра с кукли за да могат децата да изразят своите чувства. Поиграйте по този начин. Опитай се да видиш нещата и от нейната позиция.
Това,че баба ще си дойде не е гаранция за решаване на проблема.
Като начало бих пробвала това. Дано има успех при вас и малката да не е толкова разстроена.

# 18
благодаря на всички

Общи условия

Активация на акаунт