Защо сме единни...

  • 1 997
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Всяка коза за свой крак.
Мога да отговарям само от свое име.
Анализите не са силната ми страна, пък и, честно казано, не виждам кому са притрябвали. newsm78

# 16
  • Мнения: 1 616
Може би защото сме свикнали да омаловажаваме щастливите моменти, а да смятаме страданието за нещо много по-важно и сериозно. А всъщност понякога да намериш щастието е също толкова трудно, колкото да се пребориш със страданието.

# 17
  • Мнения: 779
Има хора и Хора.

# 18
  • Мнения: 6 167
незнам.
народопсихология.

# 19
  • Мнения: 3 423
Това сега в стихотворна форма ли е или какво?! Thinking

Да, поетеса съм с тик към ентъра.

Едно любимо стихотворение завършва така:

"Човек е жив, додето може
на чужда радост да се радва."

Георги Константинов

Колко е хубаво! И просто. Или може би затова хубаво.


# 20
  • Мнения: 2 792
 Защото, независимо от характер и ценостна система сме състрадателни, което е хубаво.

# 21
  • Мнения: 918
Нещастието има много лица,
щастието е едно и също.

Аз също рядко пиша, в теми, по радостни поводи. Не ме бива, затова не се напъвам Tired Но, винаги ги чета, защото ме карат, да се усмихвам Grinning

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нещастието има много лица,
щастието е едно и също.

Аз също рядко пиша, в теми, по радостни поводи. Не ме бива, затова не се напъвам Tired Но, винаги ги чета, защото ме карат, да се усмихвам Grinning

Ето това е и моят отговор  Peace

# 23
  • Мнения: 920
Нямам търпение Пухи да се зъзстанови, за да почна да се заяждам с нея. А съм гледала теми с по 5-6 стр. поздравления за бременност, за рожден ден. Така че не съм съгласна  с Лиска.

# 24
  • Мнения: 1 866
Ами все пак е хубаво, че сме състрадателни. Българите сме такива в повечето случаи. В една друга страна където живях хората не бяха такива. Може да си смазан от мъка и никой няма да се сети да ти каже една дума - иначе са любезни, по-любезни от нас българите, ама хич не им пука за теб. Там е обичай като те срещне някой задължително да те пита : "Как си?" и задължителният отговор е "Добре". Един ден реших да си направя експеримент да отговарям " Зле!". Или оставаха като треснати, бяха шокирани от отговора ми като че ли не е позволено да си зле!!! или пък ме подминаваха, защото даже не обръщаха внимание, че казвам, че ми е зле...А иначе завистливи хора има навсякъде и на тях точно им е трудно да се зарадват на щастието на другите.

# 25
  • Мнения: 3 818
Човек в нещастието си има най-голяма нужда от това да се почувства значим в нечии очи, живот или мисли. Няма човек, който да не е изпадал в подобно състояние на песимизъм, обезвереност, самосъжаление, чувство за безполезност и нечия тежест...Колкото по-силен е един човек (като психика) толкова по-рядко му се случва, но пък случи ли му се - значи нещата са повече от сериозни. По-слабите хора по-често могат да бъдат видяни в това състояние, но пък и по-лесно излизат от него.
Щастливият човек и без да получи възхищението на околните (без връзка с въпросното щастие) ще е щастлив и само с виновниците за щастието му.
Не вярвам да има нормален човек, когото чуждото нещастие да го оставя равнодушен, още по-малко доволен.

За кой ли път сме на едно мнение Heart Eyes
това мисля и аз- че когато видим щастлив човек, знаем, че той няма нужда от нас, докато нещастният- да.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Признавам си, че рявко пиша в поздравителни теми / освен, ако не са за бебе, рожден ден/...Ако е за предмет, просто не знам какво трябва да напиша.

Форума е отражение на живота и все пак не е. Ако в действителния живот имаш проблем и си нещастен, няма 100 човека да ти кажат: "Нещата ще се оправят" . Ако обаче си купуш нещо, някак си е по-лесно за другите да ти кажат: " Честито".

Иначе за станалото с момичето. Има една тенденция във форума, а именно един като подхване една песен и другите следват. Независими дали ще е окуражителна, осъдителна, подигравателна или каквато и да е. Затова и форума и написаното в него не е 100 % разрешение на проблемите ни. Място е,където да си излеем мъката, но за много от нещата, полезните и стойностни съвети би трябвало да идват от други места / например специализирана помощ/. 

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото, независимо от характер и ценостна система сме състрадателни, което е хубаво.
Така е... Някои наистина се притеснихме за пухи, без тайно да злорадстваме.

# 28
  • Мнения: 3 423
Ами все пак е хубаво, че сме състрадателни. Българите сме такива в повечето случаи. В една друга страна където живях хората не бяха такива. Може да си смазан от мъка и никой няма да се сети да ти каже една дума - иначе са любезни, по-любезни от нас българите, ама хич не им пука за теб. Там е обичай като те срещне някой задължително да те пита : "Как си?" и задължителният отговор е "Добре". Един ден реших да си направя експеримент да отговарям " Зле!". Или оставаха като треснати, бяха шокирани от отговора ми като че ли не е позволено да си зле!!! или пък ме подминаваха, защото даже не обръщаха внимание, че казвам, че ми е зле...А иначе завистливи хора има навсякъде и на тях точно им е трудно да се зарадват на щастието на другите.

Много си права. И на мен ми се е случвало в същото това общество да казвам, че ми е зле, а отсрещната страна по навик да кима "аааа, добре", без изобщо моят отговор да я е докоснал.
Много си права.

# 29
  • Мнения: 6 167
От няколко дни ме търси приятелка по кюто и все пита " Тук ли си" и тн.
Днес се засякохме и тя ми каза, че е бременна.
Аз се зарадвах  много, и се разплаках.
Казах й " Мария, страшно много се радвам, плача в момента"
, а тя ми отговори " Е, айде беее, чак пък толкоз"

Стана ми ужасно мъчно
Все едно се усъмни в това, че някой може да се разплаче от радост за нея.


Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 00:11 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт