Коя от тези две ванички бихте избрали, ако сте на мое място?

  • 2 327
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Колебая се м/у две.
Едната е значително по- голяма от другата (първата), но някакси поне на мен ми изглежда прекалено голяма за новородено.
Вие какво мислите? На коя от двете бихте се спряли, ако сте на мое място?
Преки впечтления от някоя от двете (или и двете)?
Благодаря предварително!



# 1
  • Мнения: 7 474
Втората   сякаш е много седнала за новородено newsm78, но иначе много ми харесва  Peace

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 18:53 от Lео

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 958
Синята  newsm10

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
За втората не мога да кажа. Ние имаме първата - удобна е и не е голяма за новородено - моята дъщеря от 2.850 кг е къпана в такава. Докато е малко се слага от едната страна, а като порасне - от другата. Детето може да се къпе в нея докато порасне доста (на моята и сега е добре, но тя вече предпочита в голямата вана). Това на средата (нещо като възвипен триъгълник - ама как го обясних) остава между крачетата на бебето и го възпира да се хлъзне и потопи под водата - това не го виждам на втората ваничка.

# 4
  • Мнения: 795
Za novorodeno - vtorata. Ako iska6 da ja polzva6 po-dylgo vreme - vzemi bjalata.

# 5
  • Мнения: 299
Може би 2-рата...
Аз лично избрах стандартна ваничка и отделно купих шезлонг, на който подпираме бебчо. Като поотрасне, ще махна шезлонга и ще се плиска на свобода вътре...Simple SmileИначе този тип ванички ми се струват неизползваеми, щом порасне бебчо, но всеки си преценява сам.

# 6
  • Мнения: 409
Първата. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
Втората - много е сайбер Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Ние си избрахме първата и все още я ползваме.

# 9
  • Мнения: 516
Синята, ще ти е по удобна!

# 10
  • Мнения: 111
Аз бих избрала първата- по-голяма е и може да се използва по дълго време. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 11 314
Не съм ползвала синия модел, но не и не бих си го купила, защото според мен бебето ще е извън водата. Така изстива много бързо телцето му и може да доведе до простуда.
А къпането е важно да носи удоволствие на бебето.
Според мен белия модел е по-удачен и ще  можеш да го ползваш повече време.
Дано да съм била полезна.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Не съм ползвала синия модел, но не и не бих си го купила, защото според мен бебето ще е извън водата. Така изстива много бързо телцето му и може да доведе до простуда.
А къпането е важно да носи удоволствие на бебето.
Според мен белия модел е по-удачен и ще  можеш да го ползваш повече време.
Дано да съм била полезна.
аз съм на същото мнение! Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Синята Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние имаме първата откакто се роди Нати - удобна е  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 94
И ние имаме като първата - много е удобна и за новородено бебенце. За втората - не съм я виждала на живо, но ми се струва, че бебето ще е прекалено седнало за новородено  Thinking Бих избрала първата.

# 16
  • Мнения: 2 019
За втората не мога да кажа. Ние имаме първата - удобна е и не е голяма за новородено - моята дъщеря от 2.850 кг е къпана в такава. Докато е малко се слага от едната страна, а като порасне - от другата. Детето може да се къпе в нея докато порасне доста (на моята и сега е добре, но тя вече предпочита в голямата вана). Това на средата (нещо като възвипен триъгълник - ама как го обясних) остава между крачетата на бебето и го възпира да се хлъзне и потопи под водата - това не го виждам на втората ваничка.
Peaceи моята е такава

# 17
  • Мнения: 200
И ние имаме като първата - много е удобна и за новородено бебенце. За втората - не съм я виждала на живо, но ми се струва, че бебето ще е прекалено седнало за новородено  Thinking Бих избрала първата.

 Hug Нашата е подобна на първата  Peace

# 18
  • в стаята
  • Мнения: 469
първата Peace

# 19
  • Мнения: 338
Синята ми изглежда по-удобна smile3521

# 20
  • Мнения: 282
Ние имаме първата и ни беше много удобна Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 043
Първата. Струва ми се по-удобна за новородено.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
имаме първата и е много удобна,както са обяснили по горе първоначално бебето елегнало,а катопорастне сяда от другата страна,все още я ползваме и съм много доволна

# 23
  • Мнения: 2 171
Ние имаме бялата, ползваме я от първия ден и до днес, удобна е.

# 24
  • Мнения: 259
Първата, страшно е удобна.

# 25
  • Мнения: 962
Първата  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Втората.
Няма да се хлъзга бебчето,което е голям плюс.

# 27
  • Мнения: 992
първата е страхотно удобна, нашата е такава

# 28
  • Мнения: 982
Имаме 1-вата много сме доволни,препоръчвам я!!!

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Първата.
Нищо, че сега ти изглежда голяма, много бързо растат бебошорите и след два - три месеца вече ще е "пълна".

# 30
  • Мнения: 35 961
ако не си избрала:

+ обикновена ваничка

# 31
  • София
  • Мнения: 833
Бялата!
Според мен, ще е по-удобна за бебето

# 32
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не съм ползвала синия модел, но не и не бих си го купила, защото според мен бебето ще е извън водата. Така изстива много бързо телцето му и може да доведе до простуда.
А къпането е важно да носи удоволствие на бебето.
Според мен белия модел е по-удачен и ще  можеш да го ползваш повече време.
Дано да съм била полезна.
Подкрепям. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 124
Първата ще е по удобна за новородено,а и ще я ползваш по дълго време Peace

# 34
  • Мнения: 41
Ще ти кажа нещо, което мисля че никой досега не отбеляза - първата вана е по-специална, тя е по-голяма защото има двойна функция - от едната страна се използва за купането на деца до 6 м., а от другата вече на по-големи деца в полуседнало и седнало положение.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 164
Първата  Peace
На дъщеря ми купихме такава ваничка. Къпем я в нея от самото начало. Изключително удобна е и за бебето и за родителя. esuna правилно е отбелязала, че от едната страна е за малки бебета, а от другата за по-големи деца.

# 36
  • Мнения: 8 505
Имам като първата.Легналото положение е с по-плавен наклон и наистина става за малко бебе.Втората ми се вижда направо стръмна.

# 37
  • Мнения: 2 922
Ние имаме същата като първата. Все още я ползвам  Peace
Но и на bubanka ми допада много предложението!  Peace

# 38
  • Мнения: 2 723
първата
Ние купихме една изгъзица за 70 лева, сега я ползваме като леген, а къпем детето в същата като първата, на чиполино. Купих я още първия месец. Докато се усетиш и синята ще му е отесняла и ще се наложи пак да купуваш вана.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 15:14 от Никси

# 39
  • София
  • Мнения: 250
И ние имаме като първата - много е удобна и за новородено бебенце. За втората - не съм я виждала на живо, но ми се струва, че бебето ще е прекалено седнало за новородено  Thinking Бих избрала първата.
И аз съм за първата!!!! Peace

# 40
  • Мнения: 246
И ние имаме като първата и сме доволни.  PeaceКъпем дъщеря ми в нея откакто се прибрахме у дома след раждането Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 377
Още един глас за първата - имаме я и ние и все още къпем Рая в нея.

За предимствата - мамите преди мен са казали всичко   bouquet

# 42
  • Мнения: 11 818
И ние имаме първата, доволни сме! И все още се къпем в нея като се местим и от другата страна. не знам синята дали ще е удобна за по-дълго ползване.

# 43
  • Мнения: 2 849
Имам първата .Можеш да я ползваш по-дълго време и да къпеш бебето сама .Като съм при майка ми къпя в старо корито ,не е  анатомично и не е никак удобно ,с една ръка държиш бебето ,с другата къпеш . ooooh!Втората е по-малка ,или така ми се струва . Thinking

# 44
  • Мнения: 333
Бялата е по-практична. Аз си купих подобна  като е по-голяма по-дълго време ще се ползва.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ми харесват анатомичните ванички.  Naughty Бебчо сякаш е "разчекнат" вътре. Спри се на голяма, обикновена, с една възглавница за къпане си решаваш проблема. Сигурно, удобно за детето, ръцете ти са свободни. Peace

# 46
  • Мнения: 468
Имаме като първата - много сме доволни, по - практична е освен това.

# 47
  • Мнения: 19
purvata po-funkcionalana e,puk i misli 4e siniata e po skoro podlojka za vana otkolkoto vani4ka Peace

# 48
  • Мнения: 903
Аз съм за първата.... и мойта е нещо подобно

# 49
  • Мнения: 3 042
Не ми харесват анатомичните ванички.  Naughty Бебчо сякаш е "разчекнат" вътре. Спри се на голяма, обикновена,:peace:
Peace
с една стойка за къпане е ок. Бебо си лежи без да го държиш и го къпеш.

# 50
  • Мнения: 2 254
и нашата е първата-бялата.и моят глас е за нея Peace

# 51
  • Мнения: 242
 Hugние използваме първата-бялата-синът ми плачеше много от друга една ваничка, а откакто го къпев в тази се радва и е много доволен-още повече, струва около 16 лв.

# 52
  • Мнения: 14 654
имахме същата като първата. на мен ми беше удобно да къпя детето в нея.

# 53
  • Мнения: 600
Za novorodeno - vtorata. Ako iska6 da ja polzva6 po-dylgo vreme - vzemi bjalata.
И аз така смятам

# 54
  • Мнения: 8 917
Имаме първата и съм много доволна Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 493
До скоро къпах дребното с такава като първата.За нея съм Peace

# 56
  • Мнения: 2 096
Гласувам за първата.. мисля че е на ОКbaby .. аз лично съм доволна от тяхната ваничка.. А и много ми харесва тяхното бяло.. Като сипеш водата вътре цвета става като кристален..

# 57
Определено бих избрала първата. Ще можеш да я ползваш доста по-дълго. Не мисля,че ще имаш какъвто и да е проблем с новородено бебе. Нашето корито е съвсем обикновено и доста голямо , без всякакви предпазители срещу подхлъзване и не сме имали никакъв проблем с къпането , справях се дори и сама. А тази е с повече екстри , а и ще се ползва дълго.

# 58
  • Мнения: 2 197
  Синята и ще ти кажа защо. Първите дни и даже седмици бебето не се къпе във вана, защото обикновено още не му е паднало пъпчето, а даже и след като падне известно време не трябва да се мокри и се къпе "на ръка" на чешмата. След това започваш във ваната и тогава ти трябва непързаляща се подложка, за да се закрепи детето стабилно. Отделно по-изправения стоеж е супер удобен за бебето когато започне да си играе във ваната (което става още на втория месец. Нашата вана е подобна на тази и съм супер доволна от нея.
  Чао и приятно плацикане.

# 59
# 60
  • София
  • Мнения: 8 280
Не ми харесват анатомичните ванички.  Naughty Бебчо сякаш е "разчекнат" вътре. Спри се на голяма, обикновена, с една възглавница за къпане си решаваш проблема. Сигурно, удобно за детето, ръцете ти са свободни. Peace

и аз си мислех така, докато свекър ми решил да пазарува САМ и на своя глава легло и корто за малкия катоим ходим нагости и купил номер 1.
Е след като я тествахме я взехме с нас и занесохме у тях старата.
Така че с две ръце за НОМЕР 1, удобна е и ако ти се наложи и сама ще се справиш с къпането.

  Синята и ще ти кажа защо. Първите дни и даже седмици бебето не се къпе във вана, защото обикновено още не му е паднало пъпчето, а даже и след като падне известно време не трябва да се мокри и се къпе "на ръка" на чешмата. След това започваш във ваната и тогава ти трябва непързаляща се подложка, за да се закрепи детето стабилно. Отделно по-изправения стоеж е супер удобен за бебето когато започне да си играе във ваната (което става още на втория месец. Нашата вана е подобна на тази и съм супер доволна от нея.
  Чао и приятно плацикане.
Никога не съм къпала на чешма, нищо не ти пречи да сложиш пелена е пазан ваничка и да къпеш бебето като поливаш внимателно, първите дни някой ще ти помага. За предпазване на пъпчето от вода се слага една сгъната кърпичка (тензухена пелена /малка хавлиена) и тя ше обере евентуалните капки, има и лепенкуи които предпазват.
Относно по изправеното полоцение просто детето (вече), когато седи стабилно го слагаш в обратна посока.
Малчо е на 1г 8м и още го къпем в нея, дори полззваме и леганлото положение. когато стигнем до процедурата с пишлето.   


 

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 21:48 от Мама на слънце

# 61
И ние имаме като първата - много е удобна и за новородено бебенце. За втората - не съм я виждала на живо, но ми се струва, че бебето ще е прекалено седнало за новородено  Thinking .
[/quote
Напълно подкрепям! Peace Нашата ваничка е такава и съм много доволна. Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 472
Ползвахме ,като първата.Бяха ми я дали, но след 2 месец си я върнах и си купих стандартно коритце.Особено за момченце ми беше страшно неудоно.Детето си беше повече навън отколкото във водата.Не можех да го държа ( впредвид всякъкви издатини и ъгли). а, синън ми толкова обича да се къпе, а не можеше удобно да ритка вътре.Затова си купих стандартна ваничка и детето рита и се къпе с удоволствие.Вече сме на 1,6 г и я полваме без проблем.Красиви са, но специално за мен и моето дете ни беше много неудобна.

Общи условия

Активация на акаунт