Какви подаръци ни правят тъщи и свекърви и какво искат да ни кажат чрез тях

  • 7 823
  • 86
  •   1
Отговори
Питам, защото за рождения ми ден свекърва ми ми подари тава и аз се почувствах така,сякаш искаше да ми каже,че мястото ми е вкухнята.Чудно ми е как не ми подари щипки за простор или препарат за чинии,за да ми намекне ,че е недопустимо да карам сина и да ми помага(когато  имам много работа го карам и това е съвсем нормално).За неговия рожден ден не му подари бормашина,а му даде доста пари да си купи нещо.Майка ми и баща ми също му дадоха пари,защото сметнаха,че е добре да си купи нещо лично за себе си,а те не знаеха от какво има ужда.Вие е сте!

# 1
  • София
  • Мнения: 819
Свекърва ми или ми дава пари да си купя каквото искам, или ми купува това, от което имам нужда в момента и съм много доволна засега от всеки неин избор  bouquet Не се замислям какво има предвид като ми подарява чехли за Коледа, най-вероятно просто иска да ми е топло и удобно на копитцата през зимата, а и чехлите са супер меки Laughing

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Дава ми пари най- често, но още по- често нищо  Party

# 3
  • Мнения: 5 475
и моята дава пари...помня само за първата нова година ми подари кухненски робот,но не мисля,че е имала някакеи задни помисли.  Peace

# 4
А аз за тавата съм сигурна,защото преди това я бях опарила с няколко критики и тя така ми го върна.Най-тъпото е ,че въпреки,че не мисля,че на рожден ден се подарява тава за печене,тя все пак ми харесва,а целта беше да не и се зарадвам особено.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моята за 7 год. до ден днеше не ми е подарила нищо. Mr. Green

# 6
Аз от скоро си имам свекърва и за сега съм доволна. Тя живее в Германия и ми праща разни дребни нещица и дрехи, а като си дойде миналия месец ми подари една златна гривна, и две суперски поли- без повод/ за рожденният ми ден- дънки и маратонки. Та свекървата си я бива, а майчето ревнува и разправя че ми се подмазвала. Joy

# 7
  • Мнения: 953
а защо в един подарък трябва да има гаден подтекст.просто какъвто и да е трябва да сте благодарни че са ви отразили,запомнили са ви празника и т.н.ако не ви подаряват нищо по-било тема за размисъл,значи не сте ги впечатлили за ви отразяват.моите и двете за сега ми подаряват винаги нещо което ще ми влезе в употреба.и най-хубавото е че изглежда когато си говорим уж така,те запомнят за кое какво мнение имам и ми взимат това което ще ме зарадва.За това им благодаря,защото това създава у мен чувство за значимост.Оценили са ме

# 8
  • Мнения: 6 155
За три години брак - едно и също за всеки повод /рожден ден, коледа, нова година, 8 март,.../ - парфюм!  Shocked
Мога да отворя сергия вече  ooooh! Sick

Явно много настоятелно иска да ми каже нещо, което аз обаче не загрявам  Thinking Joy

# 9
Напротив,не трябва да има ,Деси,но се случва.

# 10
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
За три години брак - едно и също за всеки повод /рожден ден, коледа, нова година, 8 март,.../ - парфюм!  Shocked
Мога да отворя сергия вече  ooooh! Sick

Явно много настоятелно иска да ми каже нещо, което аз обаче не загрявам  Thinking Joy
Ти пак си добре, аз и това не съм видяла. Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
Моята за 7 год. до ден днеше не ми е подарила нищо. Mr. Green

 Майка ми имаше приятелка, на която свекървата всеки път "забравяше" да купи подарък и мило ́и казваше "Е, мамо ще ме извиняваш, че забравих, ама аз нали съм ти дала най-хубавото - сина ми". Е, то хубаво, хубаво ама всеки път да ти го подаряват и то омръзва hahaha

Моята свекърва различно - пари, тави, тенджери, блузи. Един път ми подари връхна дреха, с думите "Ами видях я и понеже на мен не ми стана се сетих за теб!" Close  При нея липсва всякаква тактичност, та гледам да не се впечатлявам от такива реплики, а  и се съмнявам да влага точно в подаръка някакви намеци.

# 12
  • Мнения: 945
Моята свекърва получи от нейната си zа рожденния ден опаковка тоалетна хартия....

 Joy Joy Joy

Всеки път се смея от сърце като се сетя...

# 13
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моята за 7 год. до ден днеше не ми е подарила нищо. Mr. Green

 Майка ми имаше приятелка, на която свекървата всеки път "забравяше" да купи подарък и мило ́и казваше "Е, мамо ще ме извиняваш, че забравих, ама аз нали съм ти дала най-хубавото - сина ми". Е, то хубаво, хубаво ама всеки път да ти го подаряват и то омръзва hahaha

Моята свекърва различно - пари, тави, тенджери, блузи. Един път ми подари връхна дреха, с думите "Ами видях я и понеже на мен не ми стана се сетих за теб!" Close  При нея липсва всякаква тактичност, та гледам да не се впечатлявам от такива реплики, а  и се съмнявам да влага точно в подаръка някакви намеци.
Това ме развесели. Joy
Дала ми е тя,айде нема нужда да си приписва заслугите. Crossing Arms
Синът и си го спечелих сама, в честна борба.Тя нищо не ми е давала. Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 9 701
Ако ти подари страхотен парфюм ще търсиш ли задна мисъл, че миришеш лошо?

# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Така като се замисля за 7 години,два пъти ми е подарила нещо-не е много по подаръците май  newsm78,ама и аз не се впечатлявам от това.

# 16
  • Мнения: 5 103
Свеки  не ми подарява нищо, мойте родители мидават пари и аз купувам подаръка на мъжо Peace от тях

# 17
  • Мнения: 2 108
ами винаги  и на Нова година, и на Коледа, и на Рожден ден ми подарява много хубави неща/ парфюми, връхни дрехи, блузи, керамична преса за коса..../ и отделно и пари ми дава, а понякога дядото и той ми подарява негов си подарък ... доволна съм  bouquet
има хора всякакви обаче, не изключвам да има хора ,които подаряват подарък с намек Wink

# 18
  • Мнения: 5 577
 Shocked
Под вола теле!

# 19
  • Мнения: 492
Тази година на рождения ми ден ми подари купа за салата с 6 чинии #Crazy.Миналият месец мъжът ми имаше РД и му даде 100 лв да си купи каквото иска!!!Своето си е свое!но това ще ми е за поука - идват и нейни празници, а до момента винаги съм купувала стойностни и красиви подаръци(точно затова ми стана обидно от чиниите).След някой друг месец ако пусна анкета За свеки  - метла, лопата или парцал - моля ви, гласувайте!

# 20
  • Мнения: 5 228
За три години брак - едно и също за всеки повод /рожден ден, коледа, нова година, 8 март,.../ - парфюм!  Shocked
Мога да отворя сергия вече  ooooh! Sick

Явно много настоятелно иска да ми каже нещо, което аз обаче не загрявам  Thinking Joy

Биби, да не би някой да подарява парфюмите на свекърва ти, а тя да ти ги преподарява. Защото моята баба така прави, но с дезодоранти (а може би и тя има да ми казва нещо  Thinking).

# 21
  • Мнения: 2 274
  Първо се консултира с мъж ми или излиза с него за да ми изберат подарък  Mr. Green! Ако не могат нищо да измислят ми дава пари аз да си купя нещо  Mr. Green! Не мисля че така се опитва да ми каже нещо, а просто иска да ме зарадва  Peace!

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 15:19 от benighted

# 22
  • Мнения: 211
 А вие какво подарявате на свекървите си?!
С което искам д акажа , че ако търсиш сад всяко действие/бездействие и т.н. задна мисъл , ще я намерите.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Моята от няколко години дава пари , и на нас, и на девер ми. Дава еднаква сума на всички - малки и големи. Преди години ни купуваше блузи, но етървата никога не ги носеше и тя започна да дава пари. Даже и за децата дава, или аз ходя та им купувам подърък, тя само им го подарява. В това оношение не прави разлика. Дава дори, когато не празнуваме, или тя не е дошла.

# 24
  • Мнения: 4 076
Подарявала ми е спален комплект за годишнина от сватба,тефлонова тава  Simple Smile,тенджери за 8 март,обаче не търся подтекст.Но имаме много различни вкусове,затова напоследък ми дава пари да си купя нещо.Понеже тя не живее в града,най се радва ако и купя прах за пране,телефон,съдове-какво ли бихте си помислили за снаха като мене  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 377
Моята, ако подари въобще нещо, то е изцяло по нейн избор, не желае да дава пари кеш и като не ми хареса, това което е купила, се сърди.

Пример от миналата Коледа - решили сме с мъж ми да си купуваме микровълнова и сме си харесали Samsung за 200 лв. Случайно й споменаваме намерението си и тя пита колко струва и съответно казва, че ще не я купи тя. И аз седя и чакам подарък за Коледа микровълнова, а вместо това получавам чорапи, свещ и един комплект прибори за хранене, само с малки лъжички, без вилички.  newsm78

Лятото и двамата с мъж ми, имаме РД и тя ни подари общ подарък - микровълнова Laughing Crown, абсолютно по нейн избор, на всичкото отгоре най-малката възможна, та една готова пица се опитах да опека в нея, ама не влезна Laughing И сега си топля млякото за кафето в нея и на беба яденето.....

А какво всъщност има предвид като ни прави подаръци? Най-вероятно, че нямаме вкус и нищо не разбираме....

# 26
  • Мнения: 3 323
Винаги ми подарява нещо, дори без повод. Но то винаги е максимално неподходящо. Ако е книга задължително е от жанр които въобще не ми се нрави, Ако е панталон е от 10 лева и ми е къс (аз съм доста висока и готови дрехи рядко ми стават, което тя много добре го знае), Ако е тениска то е възможно най кичозната. Съжалявам тази жена нито има вкус нито усет, според мен просто отбива номера.

# 27
  • Мнения: 2 237
Моята ми подарява най-често бельо.Горе-долу добре го избира,ама аз не нося потници и гащи та отива за майка.Веднъж ми подари и комплект за правене на маникюр,а аз никога през живота си не съм имала подобно нещо.(маникюр )Често ми подарява и чорапогащници.
Мен ако питате най-добре нищо да не ми подарява,имам си всичко.

# 28
  • Мнения: 6 155

Биби, да не би някой да подарява парфюмите на свекърва ти, а тя да ти ги преподарява. Защото моята баба така прави, но с дезодоранти (а може би и тя има да ми казва нещо  Thinking).

Ммм, не е изключено  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 784
С моето свеки отскоро сме в примирие, взе да се усеща и да влиза в крачка. Гледа детето, когато ремонтираме, от време на време и купува нещо. Но иначе има навика да прави ужасни подаръци. Работеше в битов магазин преди време, още ни подарява неща, останали от магазина... Sick Та преди 2 години за имения ми ден ми подари един ужасен кожен елек, дето ги носят жените на нейната възраст, че и с 2-3 номера по-голям. Подарява разни стари натории, които вече не са и нужни, като ги представя за скъпи семейни спомени. На всичкото отгоре на празник идва без цветя, но с връзка банани и заявява гръмко:"Това е моята китка!" Mr. Green
Най- ме дразни това, че колкото и да са кошмарни подаръците и и редки жестовете към Калина, на етърва ми и племеника ми подаръците са по-лоши, ако изобщо ги има. С две думи, опитва се да ни настройва и да демонстрира, че с нас се разбира по-добре и сме и "по-любими".  SickНе, че е така- прави го просто за да я дразни.
Аз и купувам парфюми, мазила, корсажи от памук и дантела, че много ги харесва, цветарник. А това лято по случай рождения и ден за пръв път с кеф и купих подарък- плажна чанта от Клеопатра с голяма рогозка и чехли в същия цвят, много се зарадва.

# 30
  • Мнения: 8 917
Дава ни пари да си купим каквото искаме Peace

# 31
  • Мнения: 1 403
дава ми пари да си взема каквото искам

# 32
  • София
  • Мнения: 3 421
А вие какво подарявате на свекървите си?!
С което искам д акажа , че ако търсиш сад всяко действие/бездействие и т.н. задна мисъл , ще я намерите.

Аз не търся задна мисъл. Както казах моето свеки едва ли влага такива мисли при покупката на подарък.
Аз съм минала през всички възможни подаръци за нея - единственото което й е харесало и е изполвала беше един балсам за коса(нищо друго).
Виж синовете й купиха часовник  - носи си го.

# 33
  • Мнения: 522
В същия дух и моята ми подари тенджера Mr. Green,но по принцип ми подарява цветя,разни керамики,веднъж ми подари спален комплект,но ме извика да си го избера Grinning.Общо взето несе оплаквам Wink.

# 34
  • Мнения: 417
Винаги ми подарява блузи.А пък аз винаги я питам от какво има нужда,това да вземем/както и свекър ми/,но вече спрях.Като мен не ме питат и аз няма да питам.Случвало се е и пари да даваме и да не си купят подарък.  Stop

# 35
  • Мнения: 1 336
Винаги ми подарява парцаливи блузки от 5-6 лева или нейни стари неща, които да ми скрият кръста и пъпа  Joy  ... или пък евтини козметики на незнайни турски фирми... но за себе си винаги избира най-доброто... много ме дразни  Sad дава ми някакви нейни рокли от 20 години  #Crazy първо тя е висока 160см, а аз 177см... и ми казва - подарявам ти ги, вземи ги да ги носиш тези боклуци, че няма къде да ги държа  #Cussing out последния път не се сдържах и и казах "мислиш ли, че толкова сме го закъсали да ти нося боклуците, все пак дохода ми е 10 пъти по-висок от твоя"... а тя продължава да ми ги бута  #2gunfire все едно, че не разбира какво и казвам  #Cussing out
Като се роди детето голям зор да му купи количката, а после си поиска парите обратно  #2gunfire ...
На съпруга ми последно подари пенсионерска тениска и къси китайски гащи с пришит размер от външната страна ХХХL  Joy

# 36
  • Мнения: 711
Различно - по-често козметика, а последният път ми даде пари.

# 37
  • Мнения: 2 000
Обикновено ми подарява дрехи и парфюми. Не знам какво иска да ми каже с тях, но съм доволна от подаръците й  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 721
Хе, хе днес ми е паднало да я плюя Laughing
за рождения ми ден преди 2 години ми каза: "Като се видим следващия път ще видиш каква хубава козметика съм ти купила". - дааааа, нейно ползвано червило, счупено и наполовина преполовено. изтъркан, ползван молив за очи и ползвана спирала.  #2gunfire
Сега пак ми подари ползвана спирала. Какво ли цели да ми каже???? Joy

# 39
  • Мнения: 476
Този въпрос ми напомни за един мой приятел. За рождения му ден жена му му подари кафе машина, а той кафе не пие. Той пък на свой ред за нейния рожден ден и подари въдица. Големи образи са. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 329
Аз лично не съм получавала необичаен подарък, но моя приятелка получи за рожден ден от свекърва си - тирбушон, принципно това е стилен подарък, особено ако е хубав, съчетан с бутилка качествено вино, но за приятелката ми беше двусмислено. Thinking

# 41
  • Мнения: 765
 Досега ми е подарявала само бижута и разни дрънкулки , които знае , че ще ми харесат . Има вкус моята свекърва .

# 42
  • Мнения: 910
като заразказвахте за случки аз се сетих за една приятелка, за РД гаджето и подари пиле и картофи с изречението "Мило, нали ще ми сготвиш пиленце с картофки" .... Joy
а по темата - аз моята свеки много си я обичкам. За сватбата ми подари доста злато - пръстен, обеци, медальонче, а и халките бяха от нея. За зимата ми оплете няколко половерчета (тогава бременеех и много ме пазеха Mr. Green), за РД ми дава парички или ме пита какво искам - в понеделник ще ви кажа какво ще е тази година Crazy
А аз за нейния РД й подарих това което най-много искаше - внуче с нейното име Blush

# 43
  • Мнения: 2 015
На мен ми подарява дрехи, като направо си ми казва, че не харесва начина ми на обличане или че не можело "еди как си" да ходя по улиците.Например сега ми взе една бабешка рокля, защото не можело да си заголвам коремчето докато съм бременна.Не било приличнотака,ааа.Ама, че аз да не съм крастава?А и имаме разлика от 35г. та как може вкусовете да ни съвпадат, но няма какво да се чудя, защото тя и на мъжа му взима, но не разбра ли, че не ги нося тази жена, не знам ooooh!!

# 44
  • Мнения: 6 167
ох, ами лично на мен незнам, пералнята брои ли се?  Mr. Green
пералня, микровълнова, ютия.. едни плетени мотивчета да постилам под чаши ( аз ги прибрах за бъдещите поколения в едно чекмедже)
купи ми много яки обувки на Бата, съвсем инцидентно, много се зарадвах.
иначе свеки е супер.
не си представям битието без нея.
разбрана жена е.
да е жива и здрава, че сина й ще умре без нея

# 45
  • Мнения: 1 612
Аз съм казала подаръците в пари!
След като направи няколко опита да си наложи вкусаи аз не харесах подаръците и ги върнахме в магазина престана да се налага!

# 46
дава ми пари или купува нещо на децата

# 47
  • Мнения: 6 904
Подарявала ми е чаршафи два пъти. Вторият път не мога да си спомня какво точно ни пожела, но ни каза да се обичаме Heart Eyes Дори когато се оказа, че продавачката в магазина е объркала и й е дала комплект с една калъфка тя го смени и ни купи даже още един комплект, защото много се била притеснила.
А днес ми подари малка прахосмукачка за кухня, като съм сигурна, че не е никакъв намек, защото аз казах на приятеля ми, че това искам.
Аа, и парфюм ми е подарявала като е пътувала някъде. Изобщо не мога да се оплача, страхотна е, въпреки, че не ми е свекърва засега.

# 48
  • Мнения: 157
Мисля, че винаги искатда ни кажат, че все пак ни обичат, макар и по начин, който не винаги разбираме... hbday

# 49
  • Мнения: 3 576
Винаги много хубави неща ми е купувала с повод и без повод.
За р.д обикновено хубави блузки или дрехи, а друг път като сме с нея по магазините ми купува нещо просто защото й харесва как ми стои /не че аз не мога да си го купя/.

Последно за този ми р.д ми подари страхотна ваза уникат за хола, т.к знае че в момента имам нужда от декорации за новите ми секции и тя се връзва идеално с интериора.

Не знам защо търсите умисъл в подаръците?? Под вола теле......

# 50
  • Мнения: 4 629
Моята ми подарява предимно бижута и дрехи  Grinning Пдарявала ми е и чинии, свещници..., но не съм си помисляла, че е, за да ми покаже къде ми е мястото

# 51
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
ами аз не съм доволна много от нейните подаръци но това е не защото с нещо ме е обидила.Просто нейния вкус не съвпада с моя / ама по-никой начин!! Joy/
Винаги ми подарява някакви шарени потничета/ рд ми е през лятото/ и с гордост ми казва че ги е купила от търговията на едро ,а миналата година някакъв ужасен розово-шарено-зелен анцуг-халат ушит от някаква хавлия.Купен естествено пак оттам. Wink
А аз и подарявам парфюми- просто защото няколко пъти правих грешката да и подаря нещо различно,като например декоративна кутийка със свещичка / украса за маса/ а също и за кухнята и порцеланови буркани за подправки....Те просто си стоят недооценени в някой шкаф.Жената си умира от кеф за парфюми,бижута,и разни маски за лице... HugЗащо да я мъча с неща за дома й? Crazy

# 52
  • Мнения: 494
Аз щях да падна от смях , newsm62когато моята свекърва ми подари първият подарък. Незнам дали ще ми повярвате ,но получих пакетче солети и чифт гащи .А сега ми кажете какво е искала да ми кажер щото аз се чудих и маех но все не можах да го измисля.
Затова приключихме с подаръците ,щот гащи си имам предостатъчно ,пък и от глад не съм умряла.
Баси аз да не съм за едни гащи? #Cussing out

# 53
  • Мнения: 260
И моята нищо не ми е подарявала до сега.Обаче миналата година тя имаше юбилей и аз успях да убедя съпруга ми да и подарим
прахосмукачка-а не GSM както той искаше smile3534

# 54
  • София
  • Мнения: 377
Аз щях да падна от смях , newsm62когато моята свекърва ми подари първият подарък. Незнам дали ще ми повярвате ,но получих пакетче солети и чифт гащи .А сега ми кажете какво е искала да ми кажер щото аз се чудих и маех но все не можах да го измисля.
Затова приключихме с подаръците ,щот гащи си имам предостатъчно ,пък и от глад не съм умряла.
Баси аз да не съм за едни гащи? #Cussing out


 smile3532 smile3532 smile3532

# 55
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пресен, пресен отговор - вчера имах рожден ден и свекърва ми ми подари епилатор. Бях очарована, даже я награбих да я целувам  bouquet - толкова много исках такъв!!!!
По принцип, свекърва ми или ми дава пари или ми прави много хубави подаръци - има страхотен вкус жената......

# 56
  • Мнения: 5 026
 Моята свекърва винаги ми дава пари.

# 57
  • Мнения: 494
Моята свекърва винаги ми дава пари.

Това е най добрият вариан .По добре пари отколкото някакъв ненужен боклук. Пресен пример и при мен от вчера,'' портфейл'' и то син при положение че не харесвам този цвят, а и си имам колекция от няколко. Crossing Arms

# 58
  • София
  • Мнения: 2 019
а защо в един подарък трябва да има гаден подтекст.просто какъвто и да е трябва да сте благодарни че са ви отразили,запомнили са ви празника и т.н.ако не ви подаряват нищо по-било тема за размисъл,значи не сте ги впечатлили за ви отразяват.моите и двете за сега ми подаряват винаги нещо което ще ми влезе в употреба.и най-хубавото е че изглежда когато си говорим уж така,те запомнят за кое какво мнение имам и ми взимат това което ще ме зарадва.За това им благодаря,защото това създава у мен чувство за значимост.Оценили са ме
Peace Peace Peace
Замисли се, като реагираш така на подаръците които получаваш какво ти подарява животът.

# 59
  • Мнения: 2 211
Не се разбирах със свекърва си /вече почина/, но никога не съм търсила подтекст в подаръците и. Някои са ми харесвали, други не. Ние с нея бяхме коренно различни, така че не съм се изненадвала от неподходящите подаръци. Важното е, че все пак се сещаше да ги прави!

# 60
В началото на връзката ми с приятеля ми свекървата (е, тя все още не е такава), започна да ми прави много подаръци. Козметика, пижама и т.н. и винаги много ги харесвах. Е, 2 пъти се случи да ми подари кутийка за бижута.. Shocked Но, ще си правя колекция. Въпросът беше, че все хубави неща ми подаряваше.

Вече официално започнахме да живеем с половинката. И преди една седмица и бяхме на гости и тя ми подари подаръка тази година. Гюведжета - малки, 6 на бр. и един голям гювеч. Аз направо онемях. А тя ми разказва колко полезен ще ми бъде, как ще мога да сготвя гювеч, кавърма и т.н. (нещо, което в близките 2-3 години не виждам как ще се случи). А на всичкото отгоре кухнята ни е малка, нямаме място и и казах, че за сега няма да ги взима. Специално казах и на приятеля ми да и го кажа.Обаче наслага ни жената някакви кашони, когато си отивахме и какво се оказа между тях - гюведжетата.  Twisted Evil Не ми се търсят подтекстове, аз така или иначе още там и казах, че скоро няма да сетна да ги изпозлвам.  Laughing

# 61
  • Мнения: 5 618
За три години брак - едно и също за всеки повод /рожден ден, коледа, нова година, 8 март,.../ - парфюм!  Shocked
Мога да отворя сергия вече  ooooh! Sick

Явно много настоятелно иска да ми каже нещо, което аз обаче не загрявам  Thinking Joy
Ееее, Биби, може би просто жената няма въображение. Баща ми, например, винаги ми е бил много труден откъм избора на подаръци и затова му купувам парфюм или автършейв и дезодорант обикновено.

# 62
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Анонимна:), сама пишеш, че вече официално живеете с половинката. Предполагам, тя мисли, че една жена обикновено готви в къщи. Аз бих се зарадвала на такъв подарък, вярно че е семеен, не личен, но все пак. Хората са различни. Peace

Аз никога не съм търсила подтекст в подаръците.
а защо в един подарък трябва да има гаден подтекст.просто какъвто и да е трябва да сте благодарни че са ви отразили,запомнили са ви празника и т.н.ако не ви подаряват нищо по-било тема за размисъл,значи не сте ги впечатлили за ви отразяват.моите и двете за сега ми подаряват винаги нещо което ще ми влезе в употреба.и най-хубавото е че изглежда когато си говорим уж така,те запомнят за кое какво мнение имам и ми взимат това което ще ме зарадва.За това им благодаря,защото това създава у мен чувство за значимост.Оценили са ме
Подкрепям това newsm10

# 63
  • Мнения: 1 546
Вчера, ей така, без повод, ми подари две кърпи - зелени, малки, много хубави.Не търся скрито послание, предполагам, че е влязла в някой магазин, видяла ги е и ги е взела. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 5 618
Моята винаги ми е правила хубави подаръци и то разнообразни. Подарявала ми е марков парфюм /и то точно по моя вкус bowuu/, козметика, бижута, икони, както и йенска тава. Понякога подаръците са били символични, но винаги съм ги оценявала, защото на моменти са затруднени доходно. Радвала съм се на всичко и не съм търсила подтекст. И на тавата се зарадвах, защото имах нужда от такава. Ползвам си я. А и аз съм й подарявала тенджерка от йенско стъкло за новата микровълнова и кухненски посуди, но не съм влагала подтекст. Като знам на мен колко ми е трудно да измислям подаръци, винаги се радвам на подаръците и се старая да покажа, че ги оценявам, пък дори и после да не ги ползвам.  Wink

# 65
  • Мнения: 22 887
Предишната ми свекърва ми подари за 6 год. 2 нощници парфюм/на AVON/.Аз-за всеки празник подарък ,специално избран .Но тя постоянно крънчеше нещо от мъжа ми,я пари,я някоя глупост,която иска.Сегашната ми свекърва ми прави подаръци,не пропуска.Пита ме какво искам или ми дава пари.

# 66
  • Мнения: 22 887
Хе, хе днес ми е паднало да я плюя Laughing
за рождения ми ден преди 2 години ми каза: "Като се видим следващия път ще видиш каква хубава козметика съм ти купила". - дааааа, нейно ползвано червило, счупено и наполовина преполовено. изтъркан, ползван молив за очи и ползвана спирала.  #2gunfire
Сега пак ми подари ползвана спирала. Какво ли цели да ми каже???? Joy
Shocked

# 67
  • Мнения: 1 059
Ами какво да кажа моята се сеща само за РД-то само на сина си, за седем години така и незапомни моя. Относно подарацъти й - само боклуци. Добре че поне я убедих на мъжо да му дава пари вместо да му копува нещо затото все ги избираше едни. Пример: блуза XXXL при положение че той носи M или L.

# 68
  • Мнения: 4 406
моята свеки няма лоши чувства, и ако някой подарък не ни допада, се съгласява да го смени  Laughing
сега като се замисля, предимно дрехи ми е подарявала- първото нещо беше еротично бельо и сатенен халат за годежа, при все че  със сина й вече 2 години живеехме заедно... Laughing Laughing

# 69
  • Мнения: 5 577
Аз полувам хубави неща - бельо, блузки, такива.
Боди лосион, сенки, цветя ...

# 70
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
По този повод се сещам за реплика от стар филм-Свекърва пита снаха си какво да й подари и тя казва:
Бикини,парфюм ,кола,апартамент-обикновено хората правят такива подаръци. Mr. Green
Моята свеки,след много неуспешни попадения,дава пари.Личното ми мнение е,че когато човек не уважава някого е по-добре да не лицемери-въобще няма да се сърдя,но предпочитам усмивка и цвете от сърце Peace

# 71
  • Мнения: 397
Получавала съм различни подаръци - козметика, за домакинството, дреха..., но в повечето случаи ми е давала пари аз да си избера каквото искам от нейно име. Мисля обаче, че не е важно какъв е подаръка, а това, че се е сетила за тебе и те е уважила!

# 72
  • Мнения: 220
моята майка подарила ключ от вкъщи на андрей.аз разбрах след 2-3 месеца,когато го заварих вкъщи  Joy после много се смяхме,че е време и аз да получа от баща му ключ.е получих го,но от самия андрей.а иначе майка му нищо не ми е подарявала  newsm78

# 73
  • Мнения: 242
Моята пък никога нищо не ми е подарявала.
Наскоро имах рожден ден и дори не се обади да ме поздрави.
 #Crazy

# 74
  • Мнения: 1 305
Моята с повод или без постоянно ми подарява нещо.
А за рождените ми дни винаги гледа да е нещо голямо и скъпо
Моите родители малко ревнуват, защото те не могат да си позволят такива подаръци да ми направят
Но тя не го прави с умисъл да ги нарани, че има повече възможност от тях

# 75
  • Мнения: 4 473
Когато се е случвало да е в къщи на този ден - цвете. В останалите случаи - телефонно обаждане, при това не винаги.

# 76
  • Мнения: 11 004
Тя не ми честити нито рождения, нито именния ден, как мога да очаквам подаръци  Cry  Cry
А за Коледа и РД  моите родителите винаги подаряват нещо на мъжа ми!

# 77
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
От свекърва ми получих за последния си рожден ден пари и цветя.
Майка ми също даде пари на мъжа ми за рождения му ден.
Мисля, така е най-благоразумно за всички, за да няма "Каква я мислех, каква стана..."

# 78
  • Мнения: 4 965
Според зависи.
За празници вече се научи да ми дава пари и аз даси избирам сама подарък.
В началото 1-2 пъти ми купуваше блузи, но с нея имаме коренно противоположен вкус и не ми допадаха цветовете. Подносвах ги за домашни и тя много бързо се усети. Оттогава - пари в кеш.
Най-скъпият подарък от нея, обаче, е огромна златна старовремска пендара - даде ми я след сватбата.
Иначе (тя ги приема като подаръци  newsm78) всяка седмица праща разни неща от вилата (плодове, зеленчуци, преснотийки) + готвено от нея - подтекстът е, че не храня достатъчно сина й и внучките й  Joy.

Нашите подаряват на мъжа ми винаги почти едно и също - дънки/панталон, блуза/риза или обувки/маратонки, но той сам си ги избира и това си иска.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 951
От време на време получавам по нещо ,но за жалост не ми  влиза в честа употреба.Бях получила красива блузка,но заради козметичен дефект, вследствие на операция не мога да я нося.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами, не знам какво иска да ми каже свекърва ми, но от последната им екскурзия - в Германия, един от подаръците беше...декоративна тиква...Много ми хареса и е страшно оригинална. Аз съм в добри отношения със свеки и не търся под вола теле... Grinning

# 81
  • Мнения: 2 271
Повечето пъти ми дава пари.Купува и блузи,но така върна някои и с мен ги смени за други!От тогава само кеш Laughing

# 82
  • Мнения: 463
а защо в един подарък трябва да има гаден подтекст.

може да няма гаден подтекст, а самият подарък да е гаден. моето свеки ми подарява с повод и без повод нейни стари дрехи. после се сърди защо не ги нося. друго никога не ми е подарявала!

# 83
  • Мнения: 3 929
Никога не сам търсила замисъл в подаръците от свекърва ми. В повечето случаи ми подаряма хубави и практични неща, така  че едва ли може да има намек. Тя е дистрибутор на Орифлейм и най-често ми подаряма такава козметика.Чехли също често ми подарява. Не, определено няма намек в подаръците й.

# 84
аз имам свекърва от 11год.и понеже няма капка тактичност у нея,да не говорим за вкус тя все ме подаряваше неизползваеми неща .и аз и казах"виж какво и без това тези неща не са ми нужни дай да се разберем така-когато нещо ми потрябва първо на теб ще кажа и ти реши дали можеш да си позволиш да ми го подариш"това се случи преди 9 год. и от тогава нямам проблем с подаръците.сега и с повод  и без такъв получавам това,което съм казала,че ми трябва.и сърдити няма--просто въпрос на договорка.

# 85
  • Мнения: 4 621
Моята ми подарява обикновени домакински уреди. Не мисля, че има подтекст, просто жената не би могла да ми избере дрехи, аксесоари или подобни неща. Hug

# 86
  • Мнения: 35 961
не тълкувам подобни неща, просто приемам, че са ми подарили подарък - всеки е с различен вкус!

Общи условия

Активация на акаунт