СЕПТЕМВРИЙЧЕТА без зъбки, никнат вече като гъбки

  • 14 270
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 45
Мария85, прочети това относно епизиотомията, според мен много добре е обяснено:
http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1542417684
Ивелина, това колко дълго ще преносваш зависи от лекаря ти и от мястото, където ще раждаш. На мен ми казаха, че най-много 3 дни ще ме оставят да пренося. Нооооооо надявам се, да не се стига дотам.

# 76
  • Мнения: 407
Честити бебчета на Цветелина,Алфира и Зия!Да са ви живи и здрави малките сладурковци,безгрижно детство и само положителни емоции!

Аз продължавам да съм си 2в1 и нямам никакви признаци за скорошно раждане.Бебо е много буен,харесал си е мястото под левите ребра и рита с всичка сила.Бъдещия татко всеки ден му обяснява,че вече трябва да излиза,че всички го чакаме с нетърпение,но на малкия мъж си е с характер и никой не слуша! Simple Smile
Утре съм на лекар и имам подозрения как ще протече прегледа и малко се притеснявам.
Либра,радвам се,че отнова се завърна.Посещавай ни по-честичко.Пращам много целувки на маката сладурана.

Лек ден момичета.

# 77
  • Мнения: 388
Честито на Зия за прекрасната София,да расте жива и здрава и да бъде гордостта на мама и тати!
Ние днес също направихме първата си разходка от 13.00-15.00,като за първи път ни дойде малко множко,ама няма нищо,унесохме се с таткото от магазин на магазин и когато поглеждаме часовника то станало 14.30,докато се приберем и бебка се разбуди гладна.
Ирини относно колата-маска,още смятам да не рискувам,тъй като доста си ме опъват шевовете и усещам болка на моменти,при рязко сядане и лягане,затова ще по изчакам още някой ден.Аз още имам кървене,но по-слабо,на моменти се засилва и после пак отслабва-докога ли ще е така newsm78,забравила съм от предното раждане.
Забравих да ви се оплача,че след раждането получих страхотни контракции-2 вечери подред умирах от болки в корема,всички лекари ми обясняваха,че така се получавало при второ раждане и означавало,че матката се свива,но адски болезнено,все едно раждах на ново и по препоръка на баща ми,тъй като не издържах от болки едната вечер,изпих 2 бусколизина,но ефекта беше нищожен.Интересното е,че момичето,с което бяхме в една стая й беше също второ раждане,но тя нямаше подобни проблеми,а всички други мои приятелки,които са раждали за втори път ми се оплакаха от същите следродилни контракции,явно при всеки е индивидуално.

# 78
  • Munich
  • Мнения: 155
Честито на бамби76, bonne_esperance, Afrodita, Sesiliq, alexal, Ася, cvete_m, Alfrira, ziyah!!! smile3525 newsm51 Да растат дечицата ви здрави и щастливи!
irinii, изглеждаш супер свежа за една седмица след раждането, дай боже всекиму Simple Smile a бебчетата на всички са супер нежни и сладки! Искаме още снимкиииииии!!!
Мами, имам въпрос: бях вчера за първи път от две седмици на гинеколог и не ме прегледаха за разкритие, иначе всичко друго по реда си: тонове, ехограф, кръвно и т.н. Нормално ли е това в 39а седмица? Като се има предвид, че ме викат чак след 9 дни пак, тоест на термина...  newsm78
Снощи имах за първи път контракции. Супер изнервящо ми се стори следенето им... Е, размина се засега...

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 16:32 от дилИпилИ

# 79
  • Мнения: 169
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА СОФИЯ НА ЗИЯ! ДА Е МНОГО, МНОГО ЗДРАВА И ХУБАВА!!!

Ох, прочетох статията за епизиотомията, макар, че знаех какво е, но ми беше интересно да прочета. Направо ми причерня и прилоша. Сякаш не ме е страх от толкова от болката от контракциите, защото имам доста болезнена менструация понякога. Обаче изпитвам ужас от игли, кръв, да не говорим за скалпели и ножици. Докато ми вземат кръв за изследвания, винаги съм легнала и не ставам поне 20-30 мин. В лабораторията накрая ме запомниха. А както и си припадам от време на време, незнам започва да ме е страх.  Sad

# 80
  • Мнения: 2 123
ЧУДЕСЕН ДЕН СЪС СТРАХОТНИ НОВИНИ!!!
ЧЕСТИТ ДАНИЕЛА НА ЦВЕТЕ-М С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА БЪРЗО ПРИОБЩАВАНЕ КЪМ ГОЛЯМОТО МУ СЕМЕЙСТВО!
И ТУК ИСКАМ ДА ИЗКАЖА РАДОСТТА СИ ОТ УСПЕШНАТА ПОЯВА НА ТАКА ЧАКАНАТА СОФИЯ НА ЗИЯ. ПОЖЕЛАВАМ ИМ В СЪВСЕМ КРАТКИ СРОКОВЕ ДА СЕ ПРИБЕРАТ ЗАЕДНО В КЪЩИ, КЪДЕТО ДА СЕ СБЪДНАТ ВСИЧКИ ХУБАВИ СЪНИЩА И МЕЧТИ НА МАМА ЗИЯ!!!
ЧЕСТИТО МАЛКО ЗАЙЧЕ И НА АЛФИРА - НАШАТА МАЙКА-ЗАЙКА. ДА БЪДЕ МНОГО ЗДРАВ, УСМИХНАТИ И АРТИСТИЧЕН В ЖИВОТА - КАТО СВОЯТА СЛЪНЧЕВА МАМА! АЛФИ, ПРЕГРЪЩАМ ТЕ!

Тонита, уверявам те, че епизиотомията е нещо напълно, ама напълно безобидно и е много по-добрия вариант, отколкото сама от неправилни напъни да се разкъсаш от двете страни и отвътре! Аз също бях с мног осмесени чувства, но докато напъвах направо мечтаех за тази помощ от страна на док. Когато си обезболена добре - дори и не разбираш. А по отношение на шевовете - честно ти казвам хемороидти, които ми се появиха то напъните ме боляха несравнимо повече! Странно е, но когато тръгнем д араждаме изведнъж страхът и паниката изчезват! Лично според мен това е един от симптомите, че не е фалшива тревогата.
Муцката, моите шевове още н еса паднали  - или аз поне не съм разбрала. По какво се разбира?
За секс - изобощо не си и помислям докато не ми изтекат лохиите, а това става за от 2 до 6 седмици, като между 11 и 15 ден е характерно усилване. Признак, че лохиите са на път да приключат е явното им изсветляване - към кафеникафо и жълтеникаво.
Дилипили, не се тревожи, че не са те прегледали. Явно докторът ти си е с такъв подход - ще те гледа като тръгне организмът ти да ражда, а няма да с енамесва и проверява... Моят по този начин пък отказа категорично да гледаме бебето на видеозон последния месец. Благодаря ти за комплимента  Embarassed  Blush
Вики, представям си какво т и е било на душичката докато докторът те прегледа  Sad Важното е,че бебчо е добре. Пази се! Малко остана!
denise , много се радвам, че сте така добре с бонбона ти. видя ли, че всичко мина добре! Влизай по-често да споделяш как си го отглеждаш.
Либра, страшн осе радвам, че се появи! Вече какво ли не си мислех!   bouquet
Денис, специални поздрави на Ася  и Габи от нас! Ти как си? Как ти мина деня?


Днес бяхме на разходка от 11 до 15 часа. /Денис, забравих да си взема телефонния ти номер, но мисля д ане пропускам следващия път  Hug/Малкият спа през цялото време, а в 13.30 го накърмих в колата на татко му, с когото седнахме на хубав лек обяд в един ресторант близо до парка. Ето това е живот! Бебе, хубаво време и любим мъж  Simple Smile Heart Eyes За сметка на това откакто сме се прибрали се кърмихме 1 час  и си играхме до преди малко, като едвам заспа в ръцете ми. За кърмаческата диета - не спазвам такава /Само газообразуващи - зеле, боб, броколи и т.н. не ям, но аз по принцип не обичам/
Имам 2 въпроса:
1. Сега като се прибрахме за първи път акото на Спаси беше зеленикаво. Възможно ли е да съм го претоплила навън и от това да е???
2. Ръчичките и крачетата му се белят. Мажа ги с бебешката му козмтика и сигурно ще минат, но ме интересува има ли и друга мама с такъв проблем и какво е обяснението за него?

 ох, трябва да приключвам засега... Хубав след обед!  bowuu

# 81
  • Мнения: 449
Честито на Цветелина ! Да е жив и здрав Даниел и много радост да й носи.

Честито на Зия ! Да е жива и здрава малката принцеска и да има мнооооого късмет в живота.



Алфи, да ти е жив и здрав сина! Пожелавам ти да вземе най-хубавото от теб: слънчевата усмивка, положителните мисли и доброто сърце!
Вярвам, че сега усещаш живота си двойно по-изпълнен, смислен и щастлив.
Дано бъдем добри орисници и всичките пожелания към теб и семейството ти се сбъднат!

Не зная защо, но се просълзих и ми стана много мило, без да те познавам лично...

# 82
  • Мнения: 1 091
Честито на bonne_esperance, бамби76, Afrodita, Sesiliq, alexal, Ася, cvete_m, Alfrira!Бъдете най-щастливите мами! Специално искам и от тук да те поздравя, скъпа мамо Зия! Дано скоро да бъдете вкъщи щастиви и всички тревоги да останат зад гърба ти!
Ние след малко сигурно ще се храним, така че се обаждам набързо. Утре баткото ми е първокласник и май аз се вълнувам повече от него.
irinii, за зелените аки - Яна също имаше такива и нашият док каза, че е нормално в началото - още се чистят бебчовците. Но не го питах докога е нормално, все пак твоят Спаси още е в първите дни на живота си, надявам се да се изчиства още, едва ли си го претоплила. А и доколкото знам зеленикавите изражнения се появяват по-скоро при настинка. И на Яна й се белят ръчичките и крачетата - просто им е суха още кожичката, няма абсолютно нищо тревожно. Мажи го редовно, ще мине.
Правилно ли разбрах, че след кърмене не се изцеждаш? Аз го правя и се чудя дали вече да не  спра, затова питам. А как си сигурна, че му стига кърмата на мъничето?
На мен пък ми е грижа, че още не ни е паднало пъпчето, или по-скоро щипката е паднала още в болницата, но е останал един малък остатък, който си стои и не пада, дори днес забелязах, че имаше малко засъхнала кръв.
А къде ни е албумчето? Не го намирам на 1-ва стр newsm78. Или аз нещо бъркам... newsm78 Thinking

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 18:53 от hot chocolate

# 83
  • Мнения: 182
честито на всички мами прегърнали вече рожбите си
Ей,тези септемврийчета вярно никнат като гъбки.Дай Боже всички да се родят живи и здравии всяка от нас да се прибере в къщи много щастлива.
 hot chocolate , според мен изцеждането след кърмене е задължително,от една срана защото по такъв начин стимулираш кърмата,имайки в предвид че след месец на бебо ще му трябва повечко папкане, а от друга, можеш да получиш мастит,а това е много гадно,казвам го от собствен опит.
дилИпилИ ,и аз пхреносвам от няколко дена и ми казаха,че до седмица не родя да ходя за предизвикване.Ходя всеки ден да ми слушат тоновете,но и мен не са ме преглеждали за разкритие досега.Имам контракции от време на време и като съдя по предишната ми бременост нищо чудно да имам 4см.разкритие поне.Може тези дни да отскоча до болницата,там поне съм сигурначе ще ме прегледат обстойно.

# 84
Имам 2 въпроса:
1. Сега като се прибрахме за първи път акото на Спаси беше зеленикаво. Възможно ли е да съм го претоплила навън и от това да е???
2. Ръчичките и крачетата му се белят. Мажа ги с бебешката му козмтика и сигурно ще минат, но ме интересува има ли и друга мама с такъв проблем и какво е обяснението за него?
 
1. Не зная причината но на следващия път си беше пак жълто.
2.И нашите се белят, мажа с бебешко олио.

# 85
  • Мнения: 1 303
Честити нови бебчета  bouquet
Зия,дано всичко с бебчо бъде наред.Стискаме палци!

Аз днес излезнах с мъжа ми на разходка и след час ходене взе да ме боли корема-като при мензис,май се втвърдяваше от време на време,но менструалната болка си беше постоянна-ниско долу и в кръста.В къщи като се прибрах ходих и до тоалетна,след 2-3 часа ми попремина.Преди няколко дена-пак бях така.Чудя се защо беше постоянна болка ,а на както трябва при контракция-болка,отпускане newsm78.Дано това да е латентния период на раждането и до няколко дена да започне..,макар че шийката не ми е много оимекнала според вчерашния преглед.Искам всичко да започен самичко Praynig,а не с таблетка...

# 86
  • Мнения: 2 123
Момичета, благодаря за отговорите!
Шоколадче, да аз не се изцеждам. Спаси суче по минимум 20 минути и гърдите ми са достатъчно меки след хранене. Ако случайно усетя още напрежение леко доизстисквам над мивката, но това се случва 1 път на 2 дни. Не се цедя именно, за да не предизвикам свръх лактация. Нуждите на Спаси за още ядене след някоя друга седмица ще бъдат посрещнати както трябва, защото когато не се цедя гърдите ми произвеждат толкова мляко, колкото лично той има нужда и се надявам така да е и в бъдеще. Относн отова дали му стига - имаме кантарче. Аз не го меря всеки път естествено, но виждам, че наддава. Вече си върнахме килцата от раждането+ 90 гр отгоре, което означава, че за 1 седмица откакто сме в къщи сме качили някъде около 240-260гр!
Сладурче, наистина акито отново си е с жълт цвят  Peace Явно нещо от храната, която аз съм поела е...
весселка, имам чувството, че до 2 дни ще си мама!  Hug

# 87
  • Мнения: 335
Привет,мамчета  wavey
Включвам се да споделя с вас една страхотна новина  Peace  Тази сутрин radosty22 роди момченце  newsm44    Hands Clap Малкият мъж се казва Георги,тежи 3.400кг. и е висок 50см. Раждането е минало нормално и доста бързо.Днес и беше термина и тя беше много притеснена че датата наближава,но нищо не се случва.Затова снощи са я взели в болницата под наблюдение.Но ето че природата си знае работата и контракциите и са започнали в 2 през ноща.През цялото време са били на 3 мин.,в 6 и спукали воите и в 6:55 родила.
Пожелавам им да са живи и здрави   bouquet Малкият бебо да слуша мама и тати,да си похапва добре и да спинка спокойно  Hug
А на тези от вас,който все още не са си гушнали бебчетата пожелавам леко и безпроблемно раждане   bouquet   bouquet   bouquet

# 88
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Честито на днешните мамчета Да са им живи и здрави бебчетата и да пораснат големи за радост на мама и тати
На Зия стискам палци всичко със София да е наред

И мен много ме боли кръста и вече даже понакуцвам И коремчето е много ниско и неспокойно
За сметка на това напредвам с приготвленията Ако изчака още една седмица ще съм напълн готова

Целувки на малките бебенца
А всички мами 2 в 1 прегръщам и им желая успех

Лека нощ Hug

# 89
  • Мнения: 1 043
1. Сега като се прибрахме за първи път акото на Спаси беше зеленикаво. Възможно ли е да съм го претоплила навън и от това да е???
ако им е студено на мъниците също акат зеленко   Sick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт