Да окажа ли сонда?

  • 5 025
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
От реждането очичките на малката секретират ужасно мого. Лепят й и особено като се събуди целите й очички са в корички от засъхналия секрет.Едното се оправи горе-долу, сега почна другото. 2 шишенца различни капки съм слагала по съвет на педито, нищо не помага.Ще ходим на очен лекар. Зълва ми ми каза, ако лекарката поиска да й слагат сонда да откажа. Правела се с пълна упойка. Помогнете ми.

# 1
  • Мнения: 2 401
Има страшно много теми за запушени слъзни канали, потърси. Иначе ние правихме веднъж сонда, която не помогна. Записахме се за повторно сондиране и дотогава хлапето само се оправи. Така, че и аз те съветвам да изчакаш.

# 2
  • София
  • Мнения: 154
На Божидара й правиха сондиране когато беше на 6 месеца. В Медицинска академия в детско очно отделение. Наистина е с пълна упойка. всичко беше за около 5 минути. Взеха ми я будна и ми я върнаха будна, без превръзка на окото. След това всичко беше в ред, не се наложиха повторни сондирания. Сега ще стане на 3 и слава Богу няма проблеми.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2006, 11:30 от vassileva_s

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 937
1. Доста по-рано е трябвало да посетите очния лекар
2. С капки не се оправя, а с масажи
3. Очния лекар първо би трябвало да ви предложи с масаж и чак тогава сондирането
4. Търсачката....

# 4
  • Мнения: 2 673
  Пълната упойка е съвсем краткотрайна. Предполагам и манипулацията също . Не се притеснявай, щом се налага довери се на добрите специалисти.
Още веднъж - за упойката не се притеснявай, просто при деца, при псих болни и пр. -пациенти, които реагират, това е единствения начин да се работи качествено! Успех!

# 5
  • Мнения: 251
1. Доста по-рано е трябвало да посетите очния лекар
2. С капки не се оправя, а с масажи
3. Очния лекар първо би трябвало да ви предложи с масаж и чак тогава сондирането
4. Търсачката....
Ние още в самото начало казахме на педиатърката, тя не ни изпрати на очен, а ни предписа капки.След като те не помогнаха пак й се обадих и тя предписа други капки.И те не помогнаха и тя чак сега каза да отидем на очен и то след като ние я попитахме не е ли редно. Ти какво, да не мислиш, че съм учила за педиатър или че съм идеална майка като тебе да знам какво да правя.Нали за това са педиатрите - да питаш и после да изпълняваш предписаното.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Йолита, моята принцеса до преди седмица имаше точно същия проблем. И аз много се дразнех на педиатърката, защото инициативата за очен лекар и за взимане на секрет идваше от мен. Тя все обясняваше, че щяло да си мине от самосебе си. Да ама не, защото като взехме секрет се оказа, че има гъбички (които не минават от само себе си) и очен лекар трбяваше да прецени какви точно капки ще помогнат. След това пак взехме секрет и за щастие гъбичките се бяха изчистили. Секретът обаче продължи и аз започнах да почиствам само с отвара от лайка. Дори й слагах памуче напоено с лайка за около 10-20 секунди да постои на оченцето. Не зная дали от лайката, но за два дни секрета изчезна. И сега очичките на малката ми принцеса са чисти. А, забравих да кажа, че правех и масаж.

Стискам палци и при вас секретът да се изчисти!   bouquet

# 7
  • Мнения: 251
Йолита, моята принцеса до преди седмица имаше точно същия проблем. И аз много се дразнех на педиатърката, защото инициативата за очен лекар и за взимане на секрет идваше от мен. Тя все обясняваше, че щяло да си мине от самосебе си. Да ама не, защото като взехме секрет се оказа, че има гъбички (които не минават от само себе си) и очен лекар трбяваше да прецени какви точно капки ще помогнат. След това пак взехме секрет и за щастие гъбичките се бяха изчистили. Секретът обаче продължи и аз започнах да почиствам само с отвара от лайка. Дори й слагах памуче напоено с лайка за около 10-20 секунди да постои на оченцето. Не зная дали от лайката, но за два дни секрета изчезна. И сега очичките на малката ми принцеса са чисти. А, забравих да кажа, че правех и масаж.

Стискам палци и при вас секретът да се изчисти!   bouquet
За пръв път чувам, че може да има гъбички и на очите.Ами ако и малката има  smile3516.
А лайката от аптеката в пакетче ли се купува, и после се вари така ли........

# 8
  • Мнения: 1 547
1. Доста по-рано е трябвало да посетите очния лекар
2. С капки не се оправя, а с масажи
3. Очния лекар първо би трябвало да ви предложи с масаж и чак тогава сондирането
4. Търсачката....
Ние още в самото начало казахме на педиатърката, тя не ни изпрати на очен, а ни предписа капки.След като те не помогнаха пак й се обадих и тя предписа други капки.И те не помогнаха и тя чак сега каза да отидем на очен и то след като ние я попитахме не е ли редно. Ти какво, да не мислиш, че съм учила за педиатър или че съм идеална майка като тебе да знам какво да правя.Нали за това са педиатрите - да питаш и после да изпълняваш предписаното.


vesi1 е абсолютно права. Има поне 10 теми за запушени слъзни канали.

А аз не съм съгласна с категоризирането ти на "идеална" и по-малко идеална майка. Като не си учила за педиатър, като имаш дете, ще изучиш и за 2ма, ако трябва. И е било абсолютно погрешно да се обаждаш на педиатърката си за такъв проблем. Педиатрите са общи доктори - те, за съжаление, не разбират от всичко и често се налага да търсим специализирана помощ при строго профилирани лекари. В случая е трябвало да отидете на детски офталмолог, който щеше да изпише капки, но най-вероятно щеше да ти покаже какви масажи да правиш на бебенцето ти. Не съм слагала никакви капки за очи на толкова малко бебе. При подобен проблем не се изписват капки за очи, преди да е изследван секрета от окото, въпреки че капките са с широкоспектърно приложение.

По темата - имахме същия проблем. Едното око на детето ми беше почти непрекъснато затворено. И ние доста се притеснихме, когато стана на 3-4 месеца. Правех масажи и отказах сондиране, въпреки че в повечето случаи е успешно, не се налага повторно (независимо, че има рецидиви). Нещата отшумяха по-скоро от само себе си. Масажите ги правих, докато стана на 6 месеца. После една сутрин се събуди с кристално бистър поглед.

Ти прецени най-доброто за вас!

И още нещо - препоръчвам ти винаги да се съмняваш и ако имаш притеснения и нещо не ти е ясно, да търсиш допълнителна информация и второ лекарско мнение, ако се налага!

# 9
  • Мнения: 251
Смърфиета,  аз мисля, че този форум е за това да си помагаме, а не да критикуваме кой какво е направил или не е. Достатъчно съм изчела докато бях бременна, но за такива неща мисля, че си има доктори. Явно съм сбъркала. Освен това темата, която съм пуснала е "ДА ОТКАЖА ЛИ СОНДА?", а не за това какво да правя със запушените слъзни канали, та всички да пишете - има много теми. нали казвам, че ще ходим на очен лекар  newsm53

# 10
  • Мнения: 8 585
Смърфиета,  аз мисля, че този форум е за това да си помагаме, а не да критикуваме кой какво е направил или не е. Достатъчно съм изчела докато бях бременна, но за такива неща мисля, че си има доктори. Явно съм сбъркала. Освен това темата, която съм пуснала е "ДА ОТКАЖА ЛИ СОНДА?", а не за това какво да правя със запушените слъзни канали, та всички да пишете - има много теми. нали казвам, че ще ходим на очен лекар  newsm53
Да-откажете.
Никой и никъде не сондира преди навършване на 12 месеца. Само при много специални и тесни показания се прави това (показания-2-3).
Как се справя педиатъра с проблема:

*масаж в ъгъла на нослето с посока само надолу 1-2 пъти дневно.
*внимателно изчистване на всички насъбрали се материи със стерилна марличка, напоена с физиологичен разтвор.
*капки "Тобрекс" 0.3% за два три дена докато се овладее леката инфекция (която винаги е налична).
*грижи за нослето-да не е запушено, или инфектирано.

97-99% от запушените слъзни каналчета се отварят сами в диапазона от 7месец до 12 месец.

Никой и никъде не сондира преди тази възраст.

# 11
  • Мнения: 251

Да-откажете.

Никой и никъде не сондира преди тази възраст.
[/quote]
БЛАГОДАРЯ. Това ми беше притеснението, че зълва ми вика, че е възможно да поискат да й правят сондиране и в никакъв случай да не се съгласявам.Исках да чуя и други мнения. thumbsup

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Ние още в самото начало казахме на педиатърката, тя не ни изпрати на очен, а ни предписа капки.След като те не помогнаха пак й се обадих и тя предписа други капки.И те не помогнаха и тя чак сега каза да отидем на очен и то след като ние я попитахме не е ли редно. Ти какво, да не мислиш, че съм учила за педиатър или че съм идеална майка като тебе да знам какво да правя.Нали за това са педиатрите - да питаш и после да изпълняваш предписаното.
Нищо лично, душа. Просто минах по тоя път. Изразих се лаконично, защото нямах време да пиша. И очните са за критикуване, защото и те поставят диагноза без да са взели секрет (пак от опит и то в детската очна клиника в МА).
Просто трябва да си настоятелна, винаги търси още инфо по въпроса. Потърси инфо и за добрите очни лекари.
На моя син едното око спря да гурелясва и сълзи на 5-6 месеца, а другото след втората година (вече и масажи не правехме, защото не даваше).
Идеалната майка трябва да е педиатър, психолог, педагог и още куп професии, ама това отнема време.....с второто ще е по-лесно   bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
И ние бяхме така. Капехме капчици, заради инфекцията. Изписа ни ги очен лекар (който се занимава с деца). Между другото каза, че точно в нашия случай масаж не е препоръчителен (аз разбира се се направих на сведуща по въпроса с масажчето Mr. Green) и че трябва да изчакаме поне до годинката, преди да мислим за сонда. Е, след 2 месеца се пукна самичко. Така че моят съвет е да посетите очен лекар, който се занимава с това, а със сондата да изчакате.

# 14
  • Мнения: 8 585
"Идеалната майка трябва да е педиатър, психолог, педагог и още куп професии..."
->>Идеалната майка просто трябва да си намери добър педиатър. И с това се изчерпва всичко. Както правят всички майки по света.

Общи условия

Активация на акаунт