добър ендокринолог - Варна

  • 434 197
  • 824
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11
здравейте и от мен. Аз съм от Бургас и ми предстои да постъпя в болница св. Марина в клиниката по ендокринология т.к. ми поставиха Болест на Адисон. Ходих на частен преглед при доц. Христозов в клиниката но не съм много очарована от срещата ни. Малко така с пренебрежение се отнесе към заболяване което е толкова рядко. Объркана съм. Някой има ли по преки впечатления от него? Прочетох цялата тема , но няма много мнения за него. Ако знаете нещо споделете моля. Благодаря ви.

# 151
  • Мнения: 335
Моля за мнение за ендокринолог за хормонални проблеми-надбъбречни жлези,щитовидна жлеза,нарушена обмяна на веществата. Като добър ендокринолог ми е препоръчана доц.Бохчелян от Терапията (но не на база лични впечатления). Ако някой има мнение за лекар, моля да ми пише. Може и на лични.
Благодаря!

# 152
  • Мнения: 11
Здравейте, преди два дни ме изписаха точно от ендокринологията във св. Марина във Варна. Нямам думи да опиша разочарованието си. Преди да ме хоспитализират говорихме с доц. Христозов по тел. и му казахме диагнозата коята са ми поставили в Бургас както и лечението,което са ми назначили. След седмеца отидохме до отделението на преглед при него и ви е ясно че не е по касата а на частно в кабинета в отделението, но както и да е. Видя ми изследванията, поговорихме си малко и тогава той ми потвърди диагнозата Адисонова болест, и дори коригира дозата на лекарствата, но пак отложи хоспитализацията с една седмицат.к. отделението било пълно, което не беше вярно. След седмица отидох и ме приеха като очаквах той да ме прегледа и назначи изследванията, но нищо подобно. В това отделение има доста лекари който цял ден щъкат там и се занимават повече със студентите отколкото с болните. За 5 дни там ми взеха 4 пъти кръв за изследвания, които после май се оказаха объркани, доктор не дойде нито веднъж, само всички групи студенти с ръководителите си идваха в стаята ми да им разказвам за симптомите и патилата си докато се стигне до тази диагноза,която е много рядка и е ясно че бях като опитно зайче. Единствено доц. Бохчелях с нейните студенти се държа прекрасно с мен, посъветва ме за много неща и от нея наистина съм очарована. Тя обаче не е лекуващ лекар там а се занимава с преподавателска дейност. Единствено във вторник има главна визитация на която минават всички лекари и доценти. На тази визитация за моето заболяване се получи спор т.к. приема на лекарства замъгли изследванията. Ами защо не ме приеха веднага, нима не им беше ясно че изследванията няма да бъдат адекватни след приема на лекарства?.....В крайна сметка нито си потвърдиха нито си отрекоха диагнозата и ме пратиха да си ходя ,но ме оставиха на същата терапия. Има още много изследвания които можеха да ми направят , скенер също , ама не ,казаха че не било необходимо , а иначе съм без конкретна диагноза. Много съм разочарована от тази клиника и от анархията там. Пет дни лежах там за да гледам глупостта им и телевизия. Специално обаче за доц. Бохчелян имам прекрасно впечатление. Намери начин да се свържеш конкретно с нея. Много начетена възпитана и прекрасна жена.  Извинете ме за дългия пост но това става в тази клиника. Сега търся начини да поемам към София.

# 153
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Съжалявам за преживяното от теб, Спасе!
Не съм наясно с твоето заболяване, но след това, което разказваш - поемай към София.
Живо се развълнувах от твоя разказ, защото миналата седмица и аз минах през частния кабинет на д-р Христозов в МЦ"Далия". Откриха ми гестационен диабет преди 10 дена.
Прегледа беше 2 мин /30 лв./, съветът беше да мина на диета и след 2 седмици да постъпя в клиниката за 2-3 дни. Като се върнах, отидох в Бургас при д-р Велинова, за да си поговоря все пак с някой по-подробно. Тя ми пусна всички изследвания, тъй като аз настоявах да знам толкова ли е сериозно и вчера ги направих - 80лв. В понеделник ще разбера дали се налага да постъпя в клиниката, тъй като много се опасявам да не ми се случи същото като на теб и после да трябва да търся и други консултации по-надалеч. От резултатите до тук мисля, че ще трябва да отивам все пак!
Ако има някой впечатления по моя въпрос, ще съм благодарна да сподели!

# 154
  • Мнения: 11
medunka, не си губи времето и паричките във Варна. Много са некомпетентни и безотговорни. Тръгвай за София в клиниката по ендокринология. Зная че е по далече, но се налага. Аз вече съжалявам че не отидох направо там. Утре тръгвам, запазих час и за скенер и за преглед но всичко ще платя т.к. си изхабих направлението във Варна. Като се върна след ден два ще пиша какво е станало с мен и тогава ще можеш да прецениш къде да отидеш. Поздрави от мен.

# 155
  • Мнения: 0
Здравейте,
искам съвет от вас защото сам много отчаяна. Накратко:
Диагнозата ми е автоимунен тиреодит (Хашимото) от месец Септември. Тогава стойностите ми бяха ТSH 11.13m/u/l, a A-TPO >600. Започнах лечение с Euthyrox 75. През началото на ноември пак направих изследвания и ТSH 0.02m/u/l, казаха че са ме "предозирали " и да започна да взимам по-малка доза  - изписаха ми Euthyrox 50. Вчера си направих отново изследвания на ТSH-то, и неможах да повярвам ТSH >100.0m/u/l. Направо сам ужасена! Никога не сам боледувала или сам имала някакви такива проблеми. Много сам отчаяна и незнам на кого да вярвам и каде да отида. Ходила сам при трима ендокринолога досега в Варна, и незнам какво да правя вече. Моля Ви дайте ми някакъв съвет ако можете или ако някои има с подобен случай да ми пише. Благодаря Ви предварително

# 156
  • Мнения: 2 259
Здравейте,
искам съвет от вас защото сам много отчаяна. Накратко:
Диагнозата ми е автоимунен тиреодит (Хашимото) от месец Септември. Тогава стойностите ми бяха ТSH 11.13m/u/l, a A-TPO >600. Започнах лечение с Euthyrox 75. През началото на ноември пак направих изследвания и ТSH 0.02m/u/l, казаха че са ме "предозирали " и да започна да взимам по-малка доза  - изписаха ми Euthyrox 50. Вчера си направих отново изследвания на ТSH-то, и неможах да повярвам ТSH >100.0m/u/l. Направо сам ужасена! Никога не сам боледувала или сам имала някакви такива проблеми. Много сам отчаяна и незнам на кого да вярвам и каде да отида. Ходила сам при трима ендокринолога досега в Варна, и незнам какво да правя вече. Моля Ви дайте ми някакъв съвет ако можете или ако някои има с подобен случай да ми пише. Благодаря Ви предварително
При един лекар и в една лаборатория ли са изследванията?
При кой,коя? newsm78

# 157
  • Мнения: 0
Ami parwite dwe izsledwani sa mi v laboratoria 'Nadezhda", poslednoto e "Laborekspres 2000", no dnes si naprawih otnowo v Nadezhda i pak mi izlyazoha sashtite stoinosti na TSH Cry. Imam zapisan pregled pri D-r Sardzheva Sad

# 158
  • Мнения: 11 337
obi д-р Сарджева е и моят лекар  Peace мини и през нея и тогава ще пишеш какво те е посъветвала. Кога е прегледа ти?

# 159
  • Мнения: 0
Здравейте отнов! Бях на преглед в събота при д-р Сарджева и се оказа че хапчетата които сам пиела са били фалшиви!!!!!! Ужасена сам как може да има такива хора които да фалшифицират хап4ета та Eutirox 50 струва едва 3 лв., но о6те повече от факта че и в момента може същите тези хап4ета да не помагат и на други хора, а бих казала и дори може и да и навредат Sad . Оказа се 4е за този месец през които сам ги пиела процеса е получил и "тласък" и от там TSH<100. Но доктор Сарджева ме успокой ими каза 4е поне имаме ве4е сигурна диагноза и 4е това не го среща за парви път. Много бях разстроена като разбрах ужас!!! Ами бременните които попаднат на тази партида????, за тях ве4е 6те е  пове4е от ужасно, но за съжеление ни6то неможе да се направи.......... както винаги  Sad Cry

# 160
  • Мнения: 2 259
Как разбра ,4е са фалшиви #Crazy?
И аз  пия от 50  и също много ми се вдигна ТСХ ,та затова питам Confused

# 161
  • Мнения: 11 337
obi обясни за фалшивото лекарство. Не съм чувала за такова нещо  newsm78

# 162
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Аз съм минала през д-р Деведжиева, д-р Върбанова и д-р Райков, но и от тримата не съм доволна. Може би е, защото отивам с направление, но пък при Райков си платих за ехографа и ми откри възел. Сега съм на елтирокс от 50 гами, но като прочетох за фалшивата партида, ме обхвана страх.

# 163
  • Мнения: 0
Zdraveite otnovo, sajelqwam za otsastvieto mi  Sad
Ami kato otidoh na pregled pri d-r Sardzheva tq mi kaza za 4e e wazmozhno da sa falshivi i 4e nqma drugo obqsnenie. Sa6to taka mi spodeli 4e s tova ne se sblaskva za parvi pat i 4e e imala mnogo takiwa slu4ay, no za sazhelenie ne moje da napravi ni6to Sad. Izpisa mi L - thyroxin 100 gami (koito si praweh na doza 75 gami) i gi pih okolo 14 dni sled koeto pak bqh na izsledwaniq i pregled pri neq. Togawa TSH-to mi be6e po-nisko, no wse o6te ne v normi 41.02, no sravnenie s predhodnite pokazani (TSH>100) smqtam 4e e mn po dobre. Na 15.01 pak sam na izsledwaniq da widim kakwo e polozhenieto. No vse o6te nemoga da proumeq kak moje da se falshificirat lekarstwa za 3-4 lv Sad. Sa6to goworih s edna aptekarka kogato si kupih lekarstwata i tq mi spodeli i 4e tq znae 4e ima tatiwa fal6ivi lekarstva. Taka 4e ako mojete wnimawayte kogato zapo4nete nowa opakowka s hap4eta. Uspeh na wsi4ki.

# 164
  • Мнения: 0
Синът ми има Хашимото./извинете ме за неточното наименование/Бяхме при д-р Протопопова 1 г.и4мес.Лекува го с пропицил -първо по 2 т.,след з мес. по 1т.дневно Преди 6 мес.започна да пълнее-до сега е качил 20кг. д-р Протопопова казва че не може да е от пропицила.Отидохме преди 1 мес.при д-р Сарджева.Тя потвърди диагнозата. Но каза да изследваме АТПО .защото имаме резулт.от преди 1г.3м.Оказа се доста завишено ,дори  в сравнение с началото на лечението му.Сега търся начин да отидем при доц.Бахчелян.Моля ви ,някой ако има информация за връзка да ми пише.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт