Разпределение заплата - домакинство.

  • 4 892
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
Поделяме си домакинските задължения. При нас няма мъжка и женска работа. А за заплатата - той взема по-голяма.
тъкмо и аз това щях да напиша.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 518
Вземаме почти еднакви заплати...Работата в домакинството я вършим заедно...На мен ми е почти забранено да мия чини, да хвърлям боклука, че дори и да нося по тежки пазарни чанти...Простиране, чистене и такива "гимнастики" правим заедно....Готвенето - и двамата готвим, но аз се старая да съм по активна в тази част Hug

# 17
Ааааа, въпросът здраво ме ядоса. Close

Не стига, че работодателите ми дават по-малко пари, защото съм жена и не е ясно кога "ще ги изненадам" с майчинство, после болнични за дете... Не стига, че има позиции, където дори не биха ми разгледали документите, защото съм жена !!!  Twisted Evil

Ами тук търсим връзка между домашните задължения и заплатата! Защо? Моето работно време е 8 часа, колкото неговото. Какво като изкарвам по-малко? Да не съм по-малко изморена поради факта, че ми плащат по-малко?

Иначе той готви, аз правя салатата и чистя печката след него  Laughing Ако иска АЗ да му изгладя панталон, той бръмчи с прахосмукачка.

# 18
  • Мнения: 184
В нас домакинствам предимно аз. Мъжът ми е постоянно на работа, а когато почива предпочитам да не го занимавам с домакинска работа, защото и без друго е много изморен  Tired Иначе той поема абсолютно всичките ни разходи

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Един лаф на моят дядо #2gunfire-От прага на вътре-женска работа #Cussing out
в момента аз не работя, но даже когато работих, пак всичко мен чакаше в къщи.С 300 зора мъжът ми става да ми помогне за нещо и то като го помоля 1-2 пъти и се нагласи сам.Иначе цялата работа е моя ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Ами тук търсим връзка между домашните задължения и заплатата! Защо? Моето работно време е 8 часа, колкото неговото. Какво като изкарвам по-малко? Да не съм по-малко изморена поради факта, че ми плащат по-малко?

Мда, права си, за което се извинявам.   bouquet

Чак като пуснах анкетата обаче съобразих, че заплата не е равно на свършена работа.  Embarassed Нито на часове заетост. Но няма какво да направя, освен да пусна нова анкета  Mr. Green

За тези, които казват, че домакинстват по равно: Бихте ли пояснили? Пускането на пералня не е равно като продължителност на миене на чинии да речем. Пазаруването пък не е равно като трудоемкост на чистенето.

# 21
  • Мнения: 6 993
Никой не домакинства, защото нямаме дом Laughing В неговата квартира - той, в моята аз.Зависи кой се е трогнал да мине 200 км да види другия. Когато се съберем, предполагам, че ще бъде само мое задължение, при положение, че не работя - защото аз така искам и няма да има с какво друго да се занимавам по цял ден.Ако работя - ще се опитам да го накарам да делим по равно или поне да има някои неща,които той да върши и други, които аз да върша.Не ми е много ясно и на мен какво общо има със заплатата. По принцип аз ще взимам по-малко от него, ако се трогна да работя. Embarassed

# 22
  • Мнения: 4 546
е то по равно не може съвсем да се разпредели - няма да засичаме по часовник, все пак  Laughing
например - аз готвя и слагам масата /за последното някой път ми помага/ . той отсервира, мие чиниите и хвърля боклука. той мете и бърше прах, аз минавам с парцала. /е тук има вариации, но аз чистя по-малко  Embarassed/. не ни е всичко по график, все пак - помагаме си един на друг, но горе-долу по равно са ни къщните задължения. ако единият прави едно, другият прави друго.

# 23
  • Мнения: 6 164
Мисля, че по равно, ако даже не домакинства повече той Thinking - аз съм в майчинство, но и без това той изкарва повече пари от мен.

# 24
  • Мнения: 6 167
според мен не може да се търси такава връзка
всичко зависи от отношенията между съпрузите, възпитанието им
и броя на мозъчните им гънки.

# 25
  • Мнения: 8 917
Моля помогнете ни да решим спор.  Hug

Споделете кой домакинства във вашето семейство повече, в това включвам и грижите за децата. Мъжът или жената са по-активни в дома ви и има ли зависимост м/у това и получаваната заплата?
Повече домакинствам аз, а той взема в пъти повече от мен /не, че моята заплата не  е хубава/. Но когато и да го помоля за нещо е винаги насреща Peace

# 26
  • Мнения: 2 274
   Ами принципно аз мъничко повече / той готви по-рядко  Mr. Green/! Откакто съм в болничен обаче и трябва повече да лежа, той върши почти всичко  Mr. Green! Чак ми е жал за него - хем ходи на работа, хем и в къщи пак всичко него чака  Crazy! Скоро обаче нещата ще се променят и на мен ще започне да ми идва в повече  Mr. Green!
   Не мисля че има връзка със заплатата! Докато бях на работа си поделяхме задълженията в къщи и за детето почти по равно! Работим по 8 часа и двамата, но той взима 3 пъти повече от мен, но просто в неговарта сфера са по-добре заплатени  Peace!

# 27
  • София
  • Мнения: 290
При нас няма връзка между двете неща. Наистина той взима много повече пари от мен, но аз винаги съм домакинствала. Той - само като го помоля за помощ и под строг контрол от моя страна. Причината не е в парите, и аз да взимах повече щях да си домакинствам, защото той не умее и ако трябва да върши нещо на мен ми отнема повече време да оправям след него, отколкото ако си го свърша сама. Майка му не го е научила на нищо - там е проблема. Close

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Домакинската работа я поемам основно аз. Няма начин - най-ранното му прибиране вечер е 19.30 и от скоро почива поне в неделя. Но тогава пък се изявява в готвенето. И разните ремонтни поема, разбира се. А за протокола, моята заплата е по-голяма от неговата. Не, че има някаква връзка с разпределението на къщната работа де........

# 29
  • Мнения: 3 818
Когато работехме и двамата, домакинството си го деляхме. Не сме изчислявали кой каква част поема, всеки прави това, което му е по-приятно.
Сега аз съм по майчинство вкъщи, а неговият работен ден приключва около 22ч. вечерта, затова гледам да свършвам каквото е необходимо сама. Не ми тежи и не се чувствам ощетена. Не намирам за уместно да го карам в 22.30ч примерно да пусне прахосмукачката Laughing В събота и неделя си помагаме.

Общи условия

Активация на акаунт