Уроци по пиано - цени?!

  • 4 255
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми това ми е питанка.
По колко минути трае един урок и (ориентировъчно) как се заплащат тези уроци?

Мерси   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 700
Има и по 45 минути, има и учители, които работят на календарен час. Аз лично не съм ползувала. Ако не се лъжа /говоря за миналата година/ беше от порядъка на 6 лв/календарен час. Виж във http://www.focus.bg/ - днес има 3-4 обяви за уроци, при това по домовете.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси Соларис.  Hug
Искам само справка. Инак имам 2-3 алтернативи, та се чудя "къде е истината"?  newsm78

Пиано нямаме..., очаква се за РД-то си да получи синтезатор. Но с поведението, което демеонстрира, се чудя дали заслужава въобще нещо?!  Confused

# 3
  • Мнения: 479
В школите към читалищата (уч. час = 45 мин.) струва 3-4 лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 025
Не мога да помогна с информация Sad
Но пък искам да попитам по какъв критерии ще изберете учителя, освен цената и местоположението.Някой ще ви го препоръча или как?Как разбирате какъв е?Дали е добър педагог , какъв му е метода, дали самият той е добър пианист?Ей такива неща...

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
EliG - щерката учи в училище по изкуства. и я приеха в музикална паралелка, но тя си избра да е с рисуване. И явно си я влече и музиката и я записах на уроци при преподавател там. Но ми се струва, че минутите на урока не са тези, за които се договорихме. Инак това си е квалифициран преподавател по музика. Имат си и доста музикални кабинети и т.н. не се съмнявам в способностите на преподавателката.
Сега обаче обмислям, дали да не я запиша при една моя приятелка. Тя е завършила Музикалното школо, щерка й също е записана там да учи, въобще - там също са запознати с материята. Въпросът е, че тя е мама на 2 деца и дали ще има време и това време ще е "качествено" за муз. урок. Тя си преподава на щерка си, т.е помага й и т.н. Но за чуждо дете... как ще е? И понеже мимоходом винаги е казвала, че ще има възможност се чудя как да постъпя?!
От друга страна, в училището имат Открити уроци, продукция и т.н. Все пак е и нотка тържественост.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 025
От друга страна, в училището имат Открити уроци, продукция и т.н. Все пак е и нотка тържественост.

О, да , така е!Дано да й останат много хубави спомени като порасне!
Ако приятелката ти има желание и време мисля , че ще се справи.Даже може би ще се старае повече за твоето дете.Преди около 100 години някъде часовете бяха по 40 мин.,то свиренето си иска концентрация и си е изморително, може би затова.

И аз тайничко се надявам моята щерка да прояви интерес към пианото, но няма никакъв слух милата, пълно копие на татко си Laughing

# 7
  • Мнения: 195
10 лв. за астрономически час (т.е. 60 мин.) плащам, като учителката идва у нас. Също имаме "тържествени" продукции и концерти по разни поводи (Коледа, Цветница, края на уч. година). 

# 8
  • Мнения: 289
10 години съм ходила на уроци по пиано в школата към читалището и доколкото си спомням един учебен час беше 30 мин. по 2 пъти седмично.

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Шани, май няма да ти отговоря директно на въпроса, но мога да дам друга информация, която евентуално да ти бъде от полза. Та значи: на частно повечето уроци по музика - независимо от инструмента, са около 10 лв. В частните школи се плаща месечно и сумата май е някъде към 60 лв.
Имай предвид, че детето има нужда от задължително 2 или 3 пъти седмично уроци с учител и ежедневно самостоятелно занимание. Това не, за да става музикант, а за да се научи да свири що-годе и да разбира от музика. За да стане музикант се свири по минимум 7-8 часа всеки ден самостоятелно и поне 1-2 с преподавател. Но това е вече от определен етап и само, ако наистина смята с това да си вади хляба оттук-нататък. Както и ако има намерение да кандидатства за музикално училище/академия.
Освен пиано, ще трябва да учи и солфеж - просто няма начин. Много е неприятно, но е задължително. Затова пък трае кратко - май около една година стига.
Много важно е кой ще преподава на детето. Не всеки преподавател става за малки деца, както и не всеки може да работи с възрастни. Музикалното образование е просто нещо задължително за преподавателя. Но дали е добър сценичен изпълнител в случая няма абсолютно никакво значение. Има перфектни преподаватели, които не са концертиращи и обратното. Е, най-доброто е да съчетава тези двете.
Ако се интересуваш от нещо повече може да ми пишеш на лични. Нямам пианист под ръка, но мога да поразпитам - има кого.

# 10
  • Мнения: 3 740
Нашата учителка по пиано вземаше по 6 лв. за 40 мин., уроците бяха у нас. Каката се научи да свири прилично, прави го с удоволствие, мОмците се отказаха на втората година, само Камен издържа до 4 клас, придоби сръчности, но вече няма желание и спряхме с уроците.
Племеницата ми е в 1 клас, приеха я и в Музикалното училище, за подготовка за приемния изпит ходи при една учителка, която вземаше по 10 лв. на час, при това уроците бяха в дома на учителката. Но на изпита изкара 5.50 по пиано и 6.00 по солфеж. То и детето си е изключително музикално и с изумителна двигателна култура, та е трудно да се прецени кое е изиграло най-голяма роля.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Сега се сетих нещо. В Германия задължават всички деца да свирят на някакъв инструмент по избор още от първи клас. Дават им няколко варианта, като най-честите са пиано, китара и цигулка. Това е част от учебния процес, наравно с писането, четенето и т.н. Правят го не за да създадат бъдещи музиканти, а за да развият музикалната култура на децата. Затова и ако случайно включите на музикалния канал Mezzo и попаднете на концерт, записван в Германия, то не се чудете, че там сред публиката е пълно с малчугани на по 4-5-7 и т.н. години. Със сигурност след време това дете, което от малко се е научило да разбира и контактува с тази музика, ще има и доста по-качестен музикален подбор като меломан.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-качествен - едва ли, но виж по-разнороден, да!
Абе човек трябва да е видял и опита колкото се може повече в тоз свят. Затовами се нрави, как в Германия се учи музика Peace

Мерси момичета. Страхотни сте   bouquet

П.П: lulumba - на теб специално благодаря!   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 214
6 лв. е малко за частен урок.Не знам  кога е било , но вече не е така.10 лв е разумната цена за урок , а самият урок продължава 1 астрономически час , тоест 45 мин.Когато детето е малко - на 6-7 години часът е 30 мин.Не може да се изисква от толкова малко дете да задържи вниманието си повече от това време.Шани , ако мислиш да  купуваш синтезатор мисли още.По-добре ще е да купиш електрическо пиано отколкото синтезатор.Много повече наподобява истинското.И като звук , и като усещане за пръстите.В същото време  е и мобилно , в смисъл , че може да си го местиш където си искаш из къщи .

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...10 лв е разумната цена за урок , а самият урок продължава 1 астрономически час , тоест 45 мин....

1. един астрономически час = 60мин.
2. един учебен час = 45мин.


Та сега, след уточнението, колко би трябвало да продължи урока на щерката, която е на (почти) 9г.?

...Шани , ако мислиш да  купуваш синтезатор мисли още.По-добре ще е да купиш електрическо пиано отколкото синтезатор.Много повече наподобява истинското.И като звук , и като усещане за пръстите.В същото време  е и мобилно , в смисъл , че може да си го местиш където си искаш из къщи .

каква е разликата?  Rolling Eyes Може ли да ми поразясниш, плз! И колко октави е добре да има новата ни придобивка? Всъщност разкажи, опиши малко повече за тези уреди!  Praynig

# 15
  • Мнения: 3 360
Шани,съгласна сум 100% с lulumba !Права е и,че синтезатор няма да ви свърши добра работа!Точно контакта на клавишите с пръстите е различен при различните инструменти!Искам да кажа,че или пиано или ел.пиано ще са нужни на детенце-ако усетиш,че свиренето го влече,разбира се!Синтезаторите са съвсем друг клас музикални  инструменти и в твоя случай-не за препоръчване!
Дано да съм ти  била полезна!
А.....Права си-уч.час=45мин.,а при по малки деца може и 30мин.Всичко е до учителя и неговата преценка!А цените варират!Може и за 5лв.на час да намериш добър преподавател,но не и в София,а в по малки градчета,където безработицата притиска хората-особено на изкуството! Rolling Eyes

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добре де, разбрахме се за всичко...
Ама дайте сега съвет, какъв точно инструмент да й купим?! Дайте обяснения, линкове и т.н...
мерси   bouquet

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
в нашето читалище където водя Адриан е 5лв на учебен час

# 18
  • Мнения: 3 360
http://artist.com.mk/info.php?productID=1850

Ето примерен вариант на дигитално/електрическо/пиано.Но според мен и съпругът ми-който е специалист в тази област-най-добре акустично пиано!Ако има нещо-питай и на лични!
А ето къде може да прочетеш и някоя обява за пиана/цени!
http://dalavera.net/list.php?62
Успех в избора! Laughing

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На тоз етап не можем да купим пиано, колкото и да ми се ще... Confused (и причината не е финансова  ooooh!)
Това много ми харесва:


А какви пари ли е?  Rolling Eyes

tutti   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 360
http://www.musik-service.de/korg-sp-250-prx395754067de.aspx
цена-900 евро-но може да се намери алтернатива на това пиано-доста по-евтин модел!

Ако нещо те интересува сериозно-питай!!!Мога да помогна! Peace

# 21
  • Мнения: 200
 Hug Здравейте, сина ми ходи на "почти" частни урци - при наша позната.... А тя преподава в частно училище  Wink и събота я навестява за 10 лв - 1.30 ч. (астрономически) Ееее те с почивки ... с разговори и т.н.  Peace

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Въйййй, цифромания си е това ел. пиано... както и да е - проблемът си е наш!


Само да попитам: щерката ходи 2 пъти седмично по 20 мин. Значи за 1м. тя има 4 уч. часа. Добре ли е? На 9г. е и се заминава с такива уроци от март месец с прекъсване по време на ваканцията.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
на мен 20 мин. ми се струват малко за едно занимание. виктория ходеше на уроци по пиано преди време. започна, когато беше на 3 г. и 8 месеца и приключи точно преди първи клас. ако не се лъжа, заниманията й бяха по 40-45 минути. е, съвсем в началото бяха по 30 мин.
това време позволява да се учи малко теория, разсвирване, проверка на старите неща и поработване върху нещо ново.
учителката й винаги даваше право на избор за новите пиеси, за да не се чувства детето принудено да свири материал, който не му допада...
за цени не мога да кажа нищо, беше отдавна, освен това сме плащали и на ръка, и такса в читалището...

сега изчакваме да видим как ще тръгне новата учебна година в новото училище и май пак ще викаме учителката... гледам, че и габриела е много запалена...

буквално преди дни купихме синтезатор - прастарото ни пиано си стои в старата къща, но на никой не му се занимава с местене и акордиране. съпругът ми поразбирва от тези неща и избра оптималния вариант - хем децата да се учат на добра клаиатура (е, не е тежка като учебната), хем на него да му върши добра работа за репетиции и записи...

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...буквално преди дни купихме синтезатор...

покажи ми го, ако го има някъде в НЕТ-а, плз!

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
а сега де  newsm78
yamaha е, но не знам кой е моделът; струва малко над 1300 лв в техномаркет. отивам на страницата на магазина да го търся. виктория и баща й ходиха да го купуват, ние с габица дремахме у дома smile3524

# 26
  • София
  • Мнения: 2 249
Off (Извинявай, Шани  bouquet):
Яни, зачисти  си малко кутията Simple Smile.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
шани, моделът е Yamaha DGX505 Portable Grand - виж го в сайта на ямаха

сори, ама не мога да сложи истинската картинка или дори линк към нея тук - излиза едно смешно човече Rolling Eyes

цената на сайта мъничко се различава от онази, която платихме, но те си пишат, че може да има несъответствия.

оффф: иве, минах с метлата  Wink

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
такова ли е?

Супер е..., много ми харесва. Мерси янита   bouquet

Иве_Д   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 298
Да отговоря и аз - плащам 10 лв за 1 астрономически час. Уроците са у нас. Учителката е детски музикален педагог. Имаме продукции няколко пъти в годината.

# 30
  • Мнения: 1 220
Шани, ние купихме Casio CTK-591, за около 400 лв и сме много доволни.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ето новата ни придобивка:


В момента от мъжО, щерката и синчето не остава ред за мен, но до 10-ина дни дано да ми дойде... Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
е , шани, честито. кога ще ни посвириш?

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е , шани, честито. кога ще ни посвириш?

хахахаха, чакай да се понауча де...
Аз спадам към немузикалната половинка на родата Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 4 025
Честито!Хайде и ти да научиш нещо покрай щерката! Wink

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси, мерси...   bouquet
Вчера се доредих за малко и бам - веднага на "За Елиза" се забих. Да де, ама само първите 5-6 тона налучках и до там...  ooooh!
Егати сложнотията  Crazy А вече се виждах като концертираща, поне пред баща ми, който така и не можа да ме убеди да ходя на музикални уроци. Сега вече, като родител виждам за какво се е "напъвал" човека и ми се ще да му доставя това удоволствие един ден.

Та майки музикантки - бих ли се справила с това "парче" или да се ориентирам към нещо далеч по-лесно?   Rolling Eyes

П.П: щерката свири "Мери има агънце" и все екселент получава от машинката  Peace. Еми гордея се пък  Hug. Искам и баща ми тъй да се възгордее с мен един ден.
П.П.2: Не съм учила музика и един ден. Само лаик съм. Не познавам нито една нота, но имам верен слух и упорство. Дано да успея  Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 4 025
Беше мноооого отдавна, ама си мисля че бях 4-ти клас когато го учих на Елизето+ 1 година подготвителна.Ако има кой да ти покаже и ти си схватлива ученичка- ама пак не знам newsm78
Пробвай поне първата част и тогава ще може да прецениш.
Но си много мотивирана, така че може и да се справиш.
Според мен баща ти ще се радва и ако внучка му  свири.Това че ти я мотивираш е достатъчно усилие!

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уау  Shocked - 4-ти клас ли тази сложност?!
Значи би трябвало и аз да се справя  bowuu. Може би ще свиря с по 1-2 пръста от ръка (съм много оптимистична  Mr. Green), ама важен е крайния резултат, поне за мен.

мерси EliG   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт