Приспивате ли бебетата ?

  • 7 551
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
Мами, приспивате ли бебета или си ги оставяте да си заспят в леглото самички ?
Аз хем искам да си я приспивам, защото ми е кеф да я гушкам докато заспи, хем си мисля, че вече май започва да свиква (а уж е малка Shocked ) и след време ще ми стане трудно да го правя....

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Не, заспива самичка... ако съм при нея не иска да спи  #Shocked  като беше болна исках да спя с нея, за да и следя температурат... е... тя не заспа докато не излязох от  стаята...

# 2
  • Мнения: 2 258
Здравей:)Аз оставям Деничка да си заспива сама още от самото начало...В началото помрънкваше,но сега си знае ,че след баня трябва да заспива:)

# 3
# 4
  • Мнения: 3 042
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing

# 5
  • Мнения: 2 978
Цитат на: T o n i
Мами, приспивате ли бебета или си ги оставяте да си заспят в леглото самички ?
Аз хем искам да си я приспивам, защото ми е кеф да я гушкам докато заспи, хем си мисля, че вече май започва да свиква (а уж е малка Shocked ) и след време ще ми стане трудно да го правя....


Някъде бях прочела, че до 3м децата още неразбирали от гушкането ни....и нямало опасност да се разлигавят....така че имаш още време "мачкай" си бебенцето и си го гушкай колкото ти се иска. Wink
А колкото до приспиването...Симона си заспива самичка.

# 6
  • Мнения: 46 516
Цитат на: nad_tab
Не, заспива самичка... ако съм при нея не иска да спи  #Shocked  като беше болна исках да спя с нея, за да и следя температурат... е... тя не заспа докато не излязох от  стаята...


И при нас е същата работа Grinning

# 7
  • Мнения: 1 464
Преди излизах от стаята и и пусках някоя музикална играчка и тя си заспиваше ама на последък е нещо нервна и без мен не заспива  Sad трябва да я галя по главичката, даже песнички и пея.

# 8
  • Мнения: 17 407
Според мен това, че едно бебе не иска да заспива само не равносилно на лигавене.

# 9
  • Мнения: 430
Маги изкара първия си месец почти само в спящо състояние. Дори за хранене съм я будила. Май си "доспа" деветия месец, защото се роди 25 дни преди термина. Втория и третия заспиваше докато ядеше. Слад това я оставях в креватчето и и пусках радио или телевизор. Нещо да и шуми. Имаше протести известно време, но за около месец се научи да се "приспива" самичка и даже се дразни ако се мотая около нея. Да чукна на дърво, проблеми със заспиването до сега не сме имали. нито с нощния сън. Научи я от малка да заспива сама, за да си осигуриш поне малко време за почивка през нощта. Дори ако цената е малко рев и няколко безсънни нощи.
Бъдете здрави!

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
При нас е различно- вечер заспива сама, през деня е много относително-понякога заспива докато си играе, а друг път си иска компания Grinning

# 11
  • Мнения: 3 394
Нашата сладуранка си заспива самичка-доката майка ми беше тук то бе люшкане, друскане, пеене ужас по 2 часа. Тя като си замина мъжа ми почна да храни бебето вечер преди лягане и къде ти мъж да прави такива бабини екстри Twisted Evil И той започна да си я слага в леглото след хранене-тя там нещо си говори, гука и си се приспива сама Stuck Out Tongue

# 12
  • Мнения: 5 539
Не, не я приспиваме. Тя заспива самичка. Обръща се по корем, навирва дупето и отпрашва към страната на сънищата Laughing

# 13
Нашия свикна вечер да си заспива сам. Дори и биба вече не иска. Но през деня трябва да го гушкам за да заспи - не може самичък.

# 14
  • Мнения: 2 232
Аз ли съм единствената, която си приспива бебето #Shocked
Приспивам го понеже усещам, че детето има нужда да усеща някаква закрила или незнам как да го нарека.Като го гушна, той ме хваща за косата и заспива....просто няколко минути му трябват за да се отнесе спокоен, че мама е наблизо.

п.с. Не мисля, че го разлигавям по този начин.

# 15
  • Мнения: 516
Ние заспивахме сами,но от известно време,
мъжът ми го приспива,той е факир в тази област Laughing
Притеснявам се,4е ще свикне  така и ние ще си
патим от цялата работа..нямам нищо напротив да си гушкам беб4ето,даже през ноща го вземам в леглото си да се кърмим и после заспиваме заедно,но поне ве4ер след банята ми се иска да се приспива сам Wink

# 16
  • Мнения: 2 609
Цитат на: dejo
Аз ли съм единствената, която си приспива бебето #Shocked

Не и ние сме така,приспиваме се гушнати Embarassed .Явно сме изтървали момента-като поседи малко сама в креватчето и ревва.Имахме ужасни колики(и още ги имаме)така свикнахме и сега.... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 255
Оставям Лора да заспива сама.
Навивам и играчката над леглото да и пее и си заспива сама.
Днес легнах в нейната стая да прегледам някое списание.
Ами тя се разсейва и не можа да заспи, докато не излезнах.
В началото така я свикнах и не съжалявам.
Но тя е и кротка де  Blush

# 18
  • Мнения: 46 516
Цитат на: dejo
Аз ли съм единствената, която си приспива бебето #Shocked
Приспивам го понеже усещам, че детето има нужда да усеща някаква закрила или незнам как да го нарека.Като го гушна, той ме хваща за косата и заспива....просто няколко минути му трябват за да се отнесе спокоен, че мама е наблизо.

п.с. Не мисля, че го разлигавям по този начин.


Щом има нужда от близост, няма лошо, но накои бебета наистина не могат да заспят с приспиване. Аз някой път от мерак съм пробвала да я гушна на спалнята да спим заедно и се почва един рев, живо чудо, докато не усети, че е сама не заспива. Иначе в стаята може да има човек, но да не я закача Grinning

# 19
  • Мнения: 277
Не си единствена и аз го приспивам, понякога на ръце, понякога го люлям в креватчето. Сам неще да заспи ако ще и два часа да го  оставиш да мрънка и реве. Единствено след баня заспива на гърдата ако може да се каже че това е сам да заспи. Нощно време също неможе да се приспива. Сега сме в период на зъботикнене и страх да не изчезве мама и детенце си се глези още повече.
Искаше ми се да го науча да заспива сам но разбрах едно че детето само те учи как да го гледаш.
Ако можеш опитай от сега да я наубиш да заспива само, но ако много плаче не я мъчи има време за възпитание

# 20
  • Мнения: 4 965
Аз ги оставям в креватчетата и излизам от стаята - обикновено след 5-10 мин. са заспали, а, ако не са, си лежат тихичко в креватчетата. Ако остана в стаята - просто не заспиват (гледат ме и се смеят). Когато бяха по-малки, се опитах да ги приспя няколко пъти, но ефектът беше две смеещи се с глас и оглеждащи се наоколо бебета. Единственият, който успява да ги приспи, е баща им, защото той ги гушва, гали ги по челцата и спира да им объща внимание - заспиват буквално за секунди.
Единствено след сутрешното хранене ги премествам на нашата спалня и се гушкаме, докато заспим и трите.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink

# 22
  • Мнения: 404
Да.Приспивала съм голямата  и все още приспивам малката.Не мисля,че приспиването е някакъв лош навик,и на всичкото отгоре много лесно детето се научава да заспива само като поотрасне малко-например към 2.5-3 год. възраст.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Ние сме на 6 и половина месеца, до към 4ия месец се приспивахме, а после когато всичко и беше интересно беше абсурд да  я приспя.... тя се заиграва с някоя играчка и по някое време заспи. Най странно ми е че си играе на тъмно  #Shocked  ако оставя включена лампа, не заспива...

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
I go prispivam po nqkoi put, koeto trae ne pove4e ot 2 minuti i si zaspiva sam, a ponqkoga reve dokato ne izlqza ot staqta. No polojitelno ponqkoga si ima nujda ot gu6-gu6 predi lqgane, koi nqma  Confused

# 25
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Аз преспивам бебка през деня. Свикна да я разхождам из стаята пред да заспи.  Но вечер заспива сама. Хапва и заспива веднага. Тя си е поспалива, вече спи от 11, 12 до 7 сутринта без да се буди. Дано не е временно, защото добре ни се отразява на нас с тати  Mr. Green .

# 26
  • Мнения: 229
Аз го слагам в леглото с някоя играчка или с млякото и така си заспива сам още от началото.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не се приспиваме и никога не съм си приспивала никое мое дете.  Sunglasses
Слагам го/я в кревата и излизам от стаята. Ако съм при тях се запива по-трудно.  Wink

# 28
  • Мнения: 1 417
Аз го приспивам - 8м., люшкам го на ръце и го нося из стаята. Това не ми харесва много ако трябва да съм честна, защото като поотрасне още малко ще знае че само така заспива, ама засега не мога да намеря решение. Много плаче като му се доспи, а ако го оставя в креватчето с биберона и веднага си надига главата изправя се и край със спането.

# 29
  • Мнения: 394
Мони сам показва кога му се спи - започва да се гушка, отпуска си главичката на рамото ми, започва тихичко да си мрънка (интонацията е като нани-нани). 5 минутки след това е вече отмъркал ...

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
За нощното хранене. Бяхме се отказали за около 20 дни и после като го налегна един глад вечер, не се търпи много плаче. Един път го държах до сутринта и като му дадах да яде чак се давеше в яроста си да го изгълта

# 31
  • Мнения: 2 000
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.

# 32
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Моя винаги е заспивл сами сега продължава, но се буди много нощем и иска шишето с вода.

# 33
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...

# 34
  • Мнения: 46 516
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...


Ами като спреш да кърмиш?????

# 35
  • Мнения: 3 334
Ние имаме различни периоди.Понякога заспива сама,понякога с малко потупване по дупето.Иначе малката е много добричка.Вечери заспива винаги сама.Често и през деня я оставям да заспи сама,но когато не й е добре съм до нея.Определено не мисля,че по този начин детето се глези особено сега,когато й никнат зъбки!!!

# 36
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


И аз така мисля. На мен лично ми доставя удовлствие да я приспивам.

# 37
  • Мнения: 64
Ние също се приспиваме на ръце. Grinning
Пробвах да я оставям да заспива сама в кошарата, но тя започва да ръмжи, после да плаче и ако и това не мине започва да ме лъжи ,че е гладна и пак я взимам на ръце. Wink

# 38
  • Мнения: 46 516
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Да и аз така мисля, очаквам включване всеки момент Grinning Нямам нищо против да я приспивам, ако има нужда от гушкане и близост. Но ако бебе в малките месеци /както казваш 1 до 5 м./, се е научило да заспива само, след това има две възможности- да продължи така или да започне да иска приспиване, но ако от малко е свикнало да го дундуркат, вероятността изведнъж да реши да си заспива само е почти никаква! Така си мисля аз, де Grinning

# 39
  • Мнения: 3 663
А моята Таня уж е малка, а ако не я гушкам не иска въобще да заспи. Не знам как усеща. Оставях е един два пъти да пореве повечко в леглото да видим какво ще стане, но реве до откат и като я взема и веднага млъква и заспива.
Но аз май нямам нищо против да си я приспивам Simple Smile Поне засега Simple Smile Като стане 10кила ще му мисля Simple Smile

# 40
  • Мнения: 687
Да се пишем и ние към приспиващите се  Simple Smile
От както се е родил, все на ръчички.  Като беше на около 5 мес. пробвах методите на д-р Спок (и тук доста мами ги хвалеха). Оставих го да плаче и наистина заспа след 20 мин. На втората вечер след 5 мин. На третата не плака. И аз реших, че се е научил да заспива сам... ама той не го беше решил явно  Wink  Продължи така не повече от месец и една вечер просто ревна. Гушнах го, защото помислих че нещо го боли или не е добре (нали цял месец не беше плакал). Обаче на другата вечер пак ревна... и зарязах методите на Спок. Приспиваме си се и това е. До скоро на ръце, но вече доста натежа - към 13 кг. и само го гушкам, милва, пея, както се наложи. Носим се само като излизат зъби или нещо друго го мъчи - носила съм го по 3 часа вечер.
Явно си е до детето - ама моето си иска мама, не иска самичко  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 712
И аз прочетох всичко и да ви кажа, аз май съм опитала поне половината методи. Дори имаше период, когато Боян се успокояваше само на гърда.
Отначало докъм 3-я месец го приспивах с гушкане и песнички, а понякога и с ръка под бузата. После започнах да го оставям да заспива сам, макар че ми беше много виновно. Той си играе с някаква играчка или напоследък с възглавница.
Иначе е хубаво да има някакъв ритуал преди заспиване - четене на книжки, песнички или каквото си измислите.

# 42
  • София
  • Мнения: 173
Децата са много различни. Смятам, че зависи много от характера на децата, а не от нашите желания.
Голямата ми дъщеря до 9м. беше идеалното бебе - кротичка, папка, спинка си, нямах грижи. След този период без да е имало някакви стресови ситуации започнахме да се приспиваме. Първо на обяд, а след известно време и вечер. До 2-3г. беше кошмар. Приспивахме се с часове. Като по-голяма също не заспиваше, ако някой от нас не си легне с нея.
Като забременях втория път бях категорична, че ще бъда много строга в това отношение каквото и да ми струва.
На практика се получи още по-зле. След 2-3м. започна едно реване, едно приспиване, бях останала без сили. Ако ги оставиме сами реването е до следващото хранене.
Около 1г. настъпи коренна промяна. Решиха, че ще спят сами. В началото с нощна лампа, след това и без нея. Понякога заспиват почти веднага, понякога след двучасов купон, замеряне в възглавнички и луд смях.
Чак не мога да повярвам. Каката си отива и си ляга в стаята, малките лягат и тогава идва нашето време с тати.
Но в никакъв случай не мога да кажа, че това е изцяло наша заслуга. Със същият успех можехме да си приспиваме още две-три години. Зависи от децата.

# 43
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Катя (Сливен)
Моят като свикна да заспива на цица и до сега я караме така. А до кога не знам. Абсурд е да заспи самичък.


И ние сме така, вижда ми се нормално...


Ами като спреш да кърмиш?????


Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.

# 44
  • Мнения: 46 516
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?

# 45
  • Мнения: 3 663
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...

# 46
  • Мнения: 7 106
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?


Никол, не си мисли, че бебето има нужда до първи клас от приспиване на цица.Когато се отбие то ще си намери друг начин да заспива.Помисли само за бебетата, които зазпиват с биба, същото е, като махнеш бибата какво става?Моята дъщеря също заспива на гърдата и денем, и вечер.Мисля, че това е по-добрият вариянт ( за мен) от този, да я разнасям на ръце.Майка ми също ме е приспивала на гърда, пък сега само да помириша възглавницата, съм заспала Grinning .

# 47
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Цитат на: Andrea$
Ще спра когато тя спре да има нужда от това, т.е тя ще спре, не аз Simple Smile И така всички ще сме доволни.


Нямах предвид да спираш кърменето! Но как ще приспиваш 4 годишно дете например?


Shali вече ти е дала точен отговор, но да го потвърдя и аз Simple Smile Общо взето кърменето вечер и нощем е последното, от което детето се отказва при естествено отбиване. В момента, в който спре да има нужда от гърда, за да заспи, детето обикновено почва да си заспива само. Знам за много такива случаи от практиката, пък ще видим при нас как ще стане Simple Smile

# 48
  • Мнения: 46 516
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti

# 49
  • Мнения: 1 808
Първия месец моята скъпа племенница баба й я дундуркаше на ръце докато заспи. След това като си замина и остави дъщеря си (снаха ми) да си я приспива не питайте, снаха ми голям зор видя. Всяка вечер приспиване или на ръце или люляне. Така почти до първи клас племенницата ми неможеше да заспива сама, ни вечер и през деня. Направо ужасно. Поздравявам мамите които оставят децата си самички да заспиват. Дано живот и здраве и моето заспива самичко.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 190
Баткото съм го приспивала на ръце дълго време, че имаше много колики горкия. После започнах да го галя по бузката и така заспиваше.
Малката / на 5 месеца/ засега заспива в леглото си с бибата в уста като я галя по ръчичката. Така поне си щадя ръцете и кръста!

# 51
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ох, болна тема за мен. Малкият не заспива сам. Нося го на ръце.
Имаше силни колики първите месеци и така свикна на ръце да заспива.  С кака му не съм имала никакви проблеми заспиваше си сама от първия си ден вкъщи и така е досега 5 години.

# 52
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Kissa
Прочетох всички мнения...и какво? Излиза, че сами заспиват бебетата, които са на възраст до към 5-ия месец...И ние бяхме така, но сега се приспиваме, т.е. лягаме гушнати, аз й пея песнички и така заспива, сама да я оставя - абсурд, веднага става. Така че, мили мами на по-малки бебета, не се радвайте, че бебетата ви заспиват сами - това е временно, после ще видите какво ви чака  Laughing Е, сигурно, ще има и изключения, но като започнат да разбират повече....пригответе си песни и приказки!  Wink


Цъ! Няма такова правило. Гергана е на 3 години и месец- никога не съм я приспивала, до ден днешен си заспива сама.

# 53
  • Мнения: 1 586
Цитат на: nikol78
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti


Няма да спорим Simple Smile На чайчетата пише да не стоят дълго в устата поради наличието на захар в тях и съответно опасността от кариеси. Аз лично смятам, че заспиването на цица е най-естествения начин за едно бебе, изобщо съм фен на естественото гледане на бебето по всички параграфи, включително и на естественото отбиване. Разбира се всеки има право на мнение и аз уважавам и другите виждания по въпроса Simple Smile

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Големия минаваше през различни периоди на заспиване, но много малко съм го носила (около поникването на първото му зъбче) - носили сме се, държала съм му ръката докато заспи, чела съм приказки (просто да ми слуша гласа), пяла съм песни...
Малкия до 10,5 месеца го носех (уж съм майка с опит, но не се получаваше по друг начин Confused ). Сега от около 3 седмици го слагам в кревата и му казвам със спокоен глас да ляга и да заспива. Той се помотава, помрънква малко, понякога може и да изплаче (но не повече от минута) и накрая (след 5-10, максимум 20 минути) заспива. През цялото това време аз съм в стаята и лампата е загасена.След като заспи го завивам и излизам тихо от стаята.
Явно много си зависи от детето-дали е спокойно или по-буйно.

# 55
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: jakinik
Ох, болна тема за мен. Малкият не заспива сам. Нося го на ръце.
Имаше силни колики първите месеци и така свикна на ръце да заспива.  С кака му не съм имала никакви проблеми заспиваше си сама от първия си ден вкъщи и така е досега 5 години.


Не се притенявай, Али започна да заспива сама на около 4 и половина месеца. Бебчето ти е малко и сигурно има колики или просто има нужда от гушкане... като започне да се заиграва, сигурно ще започне и да заспива сам.

# 56
  • Мнения: 3 042
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Павлина
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".


Хи-хи, и ние с нея се приспиваме  Simple Smile За разнообразие пея и още 2-3 зимни песнички  Wink

# 58
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Цитат на: Andrea$
Цитат на: nikol78
Ок, не искам да споря, просто смятам, че заспиването с храна в устата е вредно. Не само храна-чайчета и разни други също, то си го пише и на упътването де, не съм си го измислила аз. А за бибата съм слушала всякакви забавни истории от рода на еди кой си я взе, дадохме я на друго бебе и т.н. и детето кога по-лесно, кога по-трудно, но го приема, ама за цицата не става, та за това питам.
Поздрави #Milti


Няма да спорим Simple Smile На чайчетата пише да не стоят дълго в устата поради наличието на захар в тях и съответно опасността от кариеси. Аз лично смятам, че заспиването на цица е най-естествения начин за едно бебе, изобщо съм фен на естественото гледане на бебето по всички параграфи, включително и на естественото отбиване. Разбира се всеки има право на мнение и аз уважавам и другите виждания по въпроса Simple Smile


Моята бебка също заспива на цицата, но аз се притеснявам, че не съм я оеигнала и не рядко я будя в стремежа си да я оригна. Може би бъркам, по-лесно е да я оставя да си спи  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 080
Добромир от край време си заспива на голямото легло. Лягаме двамата и той по някое време заспива, след което го мятам в неговото креватче и въпросът приключва. А, ако се събуди през нощта го взимаме при нас, защото така веднага се кротва, а иначе може да не заспи часове.

# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Цитат на: Павлина
Цитат на: T o n i
Абе чудя се дали мога да се пробвам да я науча да заспива на някоя точно определена песен ?Не сега веднага, но като порасне още месец два примерно...


точно това съм направила, приспивам го само на "Зайченцето бяло".

И ние на нея се приспивахме месеци наред, но вече избягвам да му я пея защото като я чуе и издивява. Явно много му е омръзнала.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Цитат на: Erica
Цитат на: Kissa
Е, сигурно, ще има и изключения:


Цъ! Няма такова правило. Гергана е на 3 години и месец- никога не съм я приспивала, до ден днешен си заспива сама.


Написала съм го! Wink

# 62
  • Мнения: 2 040
Зависи от настроението й. Понякога още докато яде заспива, изправям я, орига се, но въпреки това не се събужда и само я оставям в креватчето, друг път я люлея с него, а когато е спала доста през деня - по цял час се успиваме, но не й на ръце. На ръце я успивам, само ако върша нещо и тя си е поплаквала самичка близо 5-6 мин, а аз не съм могла да я взема, поради ред причини, най- вече когато готвя нещо, което му остава малко време, а нашата госпожица не се интересува, дали ще загори, пък не ми се изключва печката по 3 пъти на едно готвене. Тогава като вляза в спалнята и ми става много съвестно и мъчно и я взимам на ръце, и тя горката къде от плач, къде от умора заспива. Но определено музикалните играчки и песните ми я разсънват, ококорва ги, сякаш току що става от сън.

# 63
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Нат_ Таб дано си права. Имаш едно 4ерпене от мен.

# 64
  • Мнения: 1 586
Цитат на: mtz

Моята бебка също заспива на цицата, но аз се притеснявам, че не съм я оеигнала и не рядко я будя в стремежа си да я оригна. Може би бъркам, по-лесно е да я оставя да си спи  Rolling Eyes


Аз не съм я вдигала за оригване, ако е заспала на гърдата. Но пък не е имала проблеми с повръщане... Много рядко ми се е будила поради неоригване. Но пък някои бебета не могат да спят спокойно, ако не са оригнати. Тествай и ще разбереш Simple Smile Определено е по-лесно да не оригваш заспало бебе Simple Smile

# 65
  • Мнения: 444
И Катето си заспива самичка! Оставям я в леглото, тя си гушва някоя играчка или мачка една кърпичка и за 10-15 минути е готова! Толкова е свикнала да си заспива сама, че когато се замотая в стаята така ме поглежда, особено ако е с гръб, че ми става неудобно и се изстрелвам!  Embarassed

# 66
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!

# 67
  • Мнения: 1 187
Цитат на: irenka
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!


Вики до 5 месец заспиваше самичка без проблем (като от време на време съм я и приспивала, но рядко), но от там нататък започна рев, рев, рев, рев (отдавах го на зъбите) и започнах да я приспивам на ръце по няколко пъти на вечер... Така изкара някъде до 11 м. Беше истински кошмар, но мина.. Сега е на година и 3 м и вече заспива самичка и спи по цяла нощ спокойна, но вече всички зъбки и избиха (16 броя за героя) Не че искам да те плаша, но като чуя 5 м. и ми настръхва косата... Дано при вас този период е по-кратък.

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
времето за мен излетя като един миг......съжалявам, че вече го няма моето малко бебе, което си гушках колкото си искам преди да заспи Cry
не знаех, че само след 2год и няколко месеца вече нищо няма да е същото Cry  Cry  Cry останаха само касетите със най-бебешки записи, които никога няма да се повторят.

не съжалявам нито за един миг гушкане на моето малко момиченце, което ,да, си заспива вече самичко Cry  Cry

# 69
  • Мнения: 196
Цитат на: irenka
Цитат на: Павлина
приспивам го, иначе ме чака рев до дупка Laughing


И аз така.Лошо ми е вече,а сега май и зъби й растът ,та положението е извън контрол.Освен вечер и на всяко спане през деня-направо незнам какво да правя вече!
Ами ние си решихе проблема с люлка Grinning . Сега като дойде време за сън го слагам в люлката, на която съм вързала въже 4м., че да стига навсякъде и люлям Grinning . Така за не повече от 5 мин е заспал. А до сега имаше гушкане, пеене  и претенции да съм станала права и да танцувам. Иначе много обичам да го гушкам и не пропускам удобен случай.

# 70
  • Мнения: 5 250
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30

# 71
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Radina
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30



мдаа, точно сега му е времето.
никой миг, час, ден няма да се върне обратно.

# 72
  • Мнения: 307
Аз моя Марти го приспивам, но тои заспива с кърменето обикновено. Като се е нахранил се обръща към мен и запо4ва да ритка с едното кра4е да го повдигна на рамо...и така заспива с обърната навътре към мен глави4ка.  И сам е заспивал....но когато ве4е е полуприспан  така да се каже.  Но маи оби4а да го гу6кат....не иска сам да заспива:) аз не съм го опитвала така де....поне засега.  Не мисля 4е 6те е проблем за понататък.  Поне си спи сам в леглото и то в другата стая.

# 73
  • Мнения: 590
Цитат на: Liorena
Цитат на: Radina
Преди си заспиваше сам,но последния месец се приспиваме  Sleeping Къде на ръце,къде на нашата спалня  Simple Smile обичам да си го гушкам и да ми мирише на бебе,така и аз се успокоявам.Първите няколко минути ме гледа право в очите и ми се усмихва,после затваря очички и спи сладко,сладко.Обичам да го гледам как спи  Heart Eyes Незнам дали е правилно това,но сега му е времето да си го гушкам  newsm30



мдаа, точно сега му е времето.
никой миг, час, ден няма да се върне обратно.


 И аз мисля така. Бебоците растат толкова бързо Grinning

# 74
  • Мнения: 228
Аз не я приспивам,тя си заспива самичка.

Общи условия

Активация на акаунт