Провери по ЕГН регион, пол и колко броя са се родили на същата дата!

  • 72 337
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 338
Хе-хе-хе излезе ми всичко smile3521

# 31
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Сега видях, че за моето ЕГН показва " жена, родена на 4 юни 1975 г. в регион Русе като преди нея в този ден и регион са се родили 3 момичета" а съм ражнана в Габрово. Като ученичка все си мислех, че има нещо нередно в моето ЕГН, защото на всички родени в Габрово последните 4 цифри са 22хх, а моие 53хх. Все разправях на майка ми, че нещо ме лъжат, че не ме е раждала в Габрово и разни такива. Даже, че не съм нейна дъщеря, въпреки очеизвадната прилика  снея. Каго дойде време да си вадя паспорт трябваше да ида в ЕСГРАОН и реших да  питам защо ми е такова странно ЕГН-то. Любезна леличка ми отговори, че в тоя ден са се родили много деца в Габрово и се са стигнали номерата, за това са ми дали от "резервните"  Wink
Сиси, потрудил се е съпруга ти, но явно такива случайности един алгоритъм не може да хване. Та затова има и недоволни от него...

# 32
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 416
И при мен излезе ЕГН-то:) Оказа се, че в посочения регион, преди мен са се родили 4 момичета:)

# 33
  • София
  • Мнения: 4 867
а каква е целта на занятието  newsm78

# 34
  • Мнения: 11 819
diddi, проблемът не е в алгоритъма, а в самия ЕСГРАОН! Знам, че има много несъответствия при ЕГН-тата, до скоро мой приятел адвокат живееше с женско ЕГН.. чувала съм и за еднакви ЕГН-та, не знам как са ги раздавали едно време тези ЕГН-та.. дано поне сега в 21-ви век не правят такива грешки.
yanita, както писах в началото - от любопитство най-малкото.

# 35
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
а каква е целта на занятието  newsm78
Провери по ЕГН регион, пол и колко броя са се родили на същата дата!
Разбира се- стига да ти е интересно.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
На мен ми каза 4е ЕГН на дъщеря ми е невалидно  Joy. Да не би да има бъг с ЕГНа след 1999г.

# 37
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
За мен и децата позна, но на мъжа ми не позна региона.
Според мен, тъй като ЕГН-тата са въведени след 1977г , то хората, родени преди това са получили ЕГН-та по местоживеене Thinking На мъжът ми излезе града, където е заживял малко след раждането си. На майка ми също излезе града, където е живяла постоянно към 1977г. Не знам Confused

# 38
  • Мнения: 920
Сега видях, че за моето ЕГН показва " жена, родена на 4 юни 1975 г. в регион Русе като преди нея в този ден и регион са се родили 3 момичета" а съм ражнана в Габрово. Като ученичка все си мислех, че има нещо нередно в моето ЕГН, защото на всички родени в Габрово последните 4 цифри са 22хх, а моие 53хх. Все разправях на майка ми, че нещо ме лъжат, че не ме е раждала в Габрово и разни такива. Даже, че не съм нейна дъщеря, въпреки очеизвадната прилика  снея. Каго дойде време да си вадя паспорт трябваше да ида в ЕСГРАОН и реших да  питам защо ми е такова странно ЕГН-то. Любезна леличка ми отговори, че в тоя ден са се родили много деца в Габрово и се са стигнали номерата, за това са ми дали от "резервните"  Wink
Сиси, потрудил се е съпруга ти, но явно такива случайности един алгоритъм не може да хване. Та затова има и недоволни от него...


Права е програмата. Мъжът ми е роден в Русе и е с 53. Пък това с резервните - явно в тоя ден в Русе не са се напъвали много.

# 39
  • Мнения: 1 416
На мен напълно точно ми излязоха данните...  Peace

# 40
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
А
Права е програмата. Мъжът ми е роден в Русе и е с 53. Пък това с резервните - явно в тоя ден в Русе не са се напъвали много.
Абе аз не исках да критикувам програмата, че не работи ами ЕСГРАОНА, че раздава лъжливи номера  Wink

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Има и още един "дребен" факт, който приложената тук програмка няма как да отчита...
Тези, които са с "връзки" в съответната районна служба ГРАО (Гражданска Регистрация и Административно Обслужване, а не ЕСГРАОН - Единна Система за Гражданска Регистрация и Административно Обслужване, както беше преди)... И си избират ЕГН-тата... Най-вече на деца и внуци... Та няма как да се хване КОЕ ПОРЕД МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ СТЕ РОДЕНИ В ЕДИН ДЕН... Или общо колко са се родили... Така че, тази информация също не е вярна...
Според алгоритъма, публикуван на сайта на ГРАО е вярно, обаче на практика, както в почти всички области у нас... Има различия...
newsm10

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Досега ровех за една друга дребна програмка, която казва много интересни неща... Пак покрай ЕГН-тата...
Можете да я свалите от ТУК... Ако от този линк не стане, пробвайте с ТОЗИ, ТОЗИ, ТОЗИ или ТОЗИ... Все от един от петте ще можете да изтеглите файла... Не изисква инсталиране... Само стратирайте файла, който ще изтеглите...

# 43
  • Мнения: 11 819
Благодарение на вас тук, тъй като като вие използвахте първи програмата, както писах по-рано съвсем прясна е.. мъжът ми написа уточнения:
Ако сте убедени, че сте роден(а) в даден регион, а проверката тук показва друг, това не задължително е грешка. В системата ЕСГРАОН, когато се родят твърде много деца в даден регион и ден, се използват номера "на заем" от друг регион. Броят на отпуснатите раждания за ден е определен по статистически принцип за всеки регион. Например за регион Пазарджик са предвидени 35 номера, което значи че ако се родят повече от 17 момчета или момичета в един ден, за последните полето регион в ЕГН няма да е отбелязано като Пазарджик. На кой регион, колко раждания на ден са отредени можете да видите в началото на кода на програмата (търсете $EGN_REGIONS).

Друг/Неизвестен регион се ползва по различни причини без определен принцип доколкото ми е известно.

# 44
  • Мнения: 151
 Laughing :roll:mi dobre

Общи условия

Активация на акаунт