Някой ползвал ли е ксилометазолин по време на бременност?

  • 14 917
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Здравейте, не ми работи търсачката за това ви питам. Надявам се да ми дадете отговор.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 6 029
да, аз миналата бременност. всички бяхме живи и здрави:)

# 2
  • Мнения: 65
Ако става въпрос за капките за нос и аз съм ги ползвала през бременността/ изписа ми ги лекар/

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
да, ползвала съм ги

# 4
  • софия
  • Мнения: 181
И аз съм ги ползвала/доста време!!!/.

# 5
  • Мнения: 1 165
Да и аз съм ползвала(,но някакъв по-малък процента бяха).Ако пък толкова се притесняваш купи си хомеопатични Peace

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
някъде бях чела , че ползването им било свързано с риск за глухота на плода или нещо такова....неприятно при всички случаи..........ползвай физиологичен разтвор.....ох какво изречение написах....нещо не съм в час

# 7
  • Мнения: 339
Да,няма проблем!

# 8
  • Мнения: 7 474
Ходих при доктор УНГ и специално го питах какви може да се ползват. Изписа ми едни хомеопатични и ПИносол, които са с етерични масла Peace

# 9
  • Мнения: 2 401
ползвам и още как...

# 10
  • Мнения: 6 029
някъде бях чела , че ползването им било свързано с риск за глухота на плода или нещо такова....неприятно при всички случаи..........ползвай физиологичен разтвор.....ох какво изречение написах....нещо не съм в час

къде пък го прочете тва... абсурдно е.

# 11
  • Мнения: 174
някъде бях чела , че ползването им било свързано с риск за глухота на плода или нещо такова....неприятно при всички случаи..........ползвай физиологичен разтвор.....ох какво изречение написах....нещо не съм в час

къде пък го прочете тва... абсурдно е.
Напълно съм съгласна  Peace

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
някъде бях чела , че ползването им било свързано с риск за глухота на плода или нещо такова....неприятно при всички случаи..........ползвай физиологичен разтвор.....ох какво изречение написах....нещо не съм в час

къде пък го прочете тва... абсурдно е.

може, незнам....мисля че съм го чела в този форум, но тук и глупости се пишат

# 13
  • Мнения: 2 271
Ако се съмняваш за Ксилометазолина ползвай Виброцил.По време на бременността си слагах-дори беше през първия триместър.В листовката пише,че са подходящи!

# 14
  • Мнения: 920
Най-важното за ксилометазолина не само при бременност е да не го ползваш повече от седмица. Може да си вземеш от детския.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 034
Най-важното за ксилометазолина не само при бременност е да не го ползваш повече от седмица. Може да си вземеш от детския.
Точно това е опасното - капки с активна съставка ксилометазолин водят до пристрастяване.

# 16
  • Мнения: 1 986
  Ползвала съм,да smile3521-ако те притеснява,както са казали момичетата по-горе,вземи си хомеопатични PeaceНе съм забелязала при мен да води до пристрастяване,обикновено за 3-4 дни ми минава хремата Wink

# 17
  • Мнения: X
Мен само такива ме спасяват при хрема и като тръгнах за морето, изрично питах в Шейново- казаха, че може да се слагат почти всякакви капки. Специално питах за Ксилометазолина, защото съм чувала за привикването към него, но ми казаха, че няма проблем.

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Има опасност от атрофиране на носната лигавица при продължително използване на тези капки, но става въпрос за месеци непрестанно ползване.

# 19
  • Мнения: 2 818
Преписвам от листовката на Олинт0.05%(ксилометазолин хидрохлорид)
Употреба при бременни жени и кърмачки
Ксилометазолин не трябва да се употребява по време на бременност, тъй като няма показателни проучвания за ефектите на лекарството върху плода. Лекарството не трябва да се използва през периода на кърмене, тъй като не е известно дали лекарственото вещество не се излъчва в кърмата.

# 20
  • Мнения: 1 986
  На доста лекарствени препарати пише,че не трябва да се ползват от бременни и кърмачки-аз напр. имам много ниско кръвно и доктора ми предписа едни хапчета,на чиято листовка също пише,че не се използват от бременни-но все пак лекар ми ги е предписал,а и щом не се прекалява с количеството и използването за дълъг период от време,съм на мнение,че не вредят Peace

# 21
  • Мнения: 316
И аз ползвах.
Нищо му няма на бебче. Докито ми каза, че не било опасно въпреки това което пише в листовката.
Ако толкова се притесняваш вземи си Низита. Това е едно като кремче за нос в тубичка и е абсолютно безвредно за бременни.

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Най-важното за ксилометазолина не само при бременност е да не го ползваш повече от седмица. Може да си вземеш от детския.
Точно това е опасното - капки с активна съставка ксилометазолин водят до пристрастяване.
До пристрастяване Shocked????

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..................
До пристрастяване Shocked????


  Пристрастяване не е точната дума... просто след продължителна употреба, носната лигавица привиква с въпросните капки и ако не ги ползваш, носът се запушва непрекъснато. Получава се споменатата вече хипертрофия на лиавицата.
  А иначе, аз също съм ги ползвала докато бях бременна. Изрично питах АГ - доктор и той ми каза, че може.

# 24
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
  Пристрастяване не е точната дума... просто след продължителна употреба, носната лигавица привиква с въпросните капки и ако не ги ползваш, носът се запушва непрекъснато. Получава се споменатата вече хипертрофия на лиавицата.
  А иначе, аз също съм ги ползвала докато бях бременна. Изрично питах АГ - доктор и той ми каза, че може.
Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 086
Почти през цялата бременност ги ползвах.Купувах си всякакви хомеопатични,но нищо друго не ми помагаше,а носът ми беше нон-стоп запушен.Нищо му няма на бебчо! Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Да ,ползвах го-лекаря каза,че няма проблем ако е 1%.

Общи условия

Активация на акаунт