Подарък за 8-годишна собствена дъщеря?

  • 4 403
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
  Много трудно е това - нещо различно, с което да си играе в къщи. Моята е на 8 и подаръците, които получи и хареса бяха дамска чанта, дрехи, сребърен комплект - гривна,колие и обеци, нова раница. За в къщи като се замисля - нещо различно - има една игра, но не знам дали в България се продава някъде - едно килимче, което се включва към телевизора и има три игри, едната е различни музики, при които трябва да натиска с крак подадените и на екрана стрелки и се получава нещо като танц, другата е Тетрис, пак се играе с крака и изобщо и на мен дори ми е интересно, защото е своеобразна аеробика. Ако я намериш някъде, съм сигурна, че ще и забавно, поне от време на време Simple Smile

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...това с конете е готино - винаги можеш да й купуваш тематични подаръци и да знаеш, че няма да сбъркаш...

супер много си права Simple Smile

Шани, това с микроскопа е идея  bouquet Mного мерси Hug

няма за какво  Hug. Моята по наследство явно проявява интерес, след като майка ми 30-сет и кусур г. бачкаше на микроскоп.
Детските са светлинни и не ми е ясно дали нещо въобще се вижда. Ама като е рекла...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
шани, вижда се и с детските. с брат ми като бяхме малки имахме такъв микроскоп - от магазин "млад техник, помните ли го? частите на микроскопа бяха в огромна кутия и си го сглобяваш сам по инструкции и можеш да му сменяш лещите... дълго време се занимавахме с него, а като ни омръзна, татко докупи още лещи и с едно руло зелен картон (от онзи, с който си подвързвахме учебниците) и чарковете на микроскопа ни направи истински ТЕЛЕСКОП!!! кратерите на луната се виждаха съвсем ясно вечер...

# 18
  • Мнения: 1 100
Аз препоръчвам Twister. Това е една страхотна игра. Харесват я деца, и по-големи деца. Брат ми я играе с приятелите си, а аз с моите  Joy Разликата ни е 9 години Crazy


# 19
  • Мнения: 1 100
Ето какво копирах от един сайт.


Незаслужено непопулярна в България, играта Twister е едно от предпочитаните забавления на партитата по цял свят. И не случайно.. Simple Smile

Най-просто казано, играта представлява подредени в редици цветни кръгове на пода - червени, след това сини, жълти и зелени. Понякога следва повторение по същия ред - като се получават общо 8 редички цветни кръгове.

Другото, което е необходимо е нещо което се върти - като рулетка, пумпал или нещо подобно. Най-често се начертава кръг на плоска повърхност, а в средата му се поставя стрелката (или каквото се използва за въртящ се показалец). Кръгът се разделя на четири части, като всяка от тях получава име - "десен крак", "ляв крак", "дясна ръка" и "лява ръка". Всяка четвърт на кръга се разделя на по още 4 равни части (общо стават 16), като всяка от тези четвъртинки се надписва - червено, синьо, жълто и зелено. Така получаваме комбинация от цветове за всеки крак и ръка.
Двама или повече играча застават между кръговете, а друг играч върти показалеца. Когато спре да се върти, показалецът показва цвят и крайник, който трябва да застане на него. Първият играч поставя съответния крак или ръка на кръгче със съответния цвят. Процедурата се повтаря за втория играч и т.н. (Забележка : В оригиналните правила е посочено, че инструкциите се изпълняват от всички играчи едновременно. Тази особеност е въпрос на договорка на играчите).









Играта е много лесна, не знам какво толкова му обясняват. Дано не прозвучи това като реклама, но ми е любимата просто  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 100
Забравих да кажа... Нашата я купих от Сърбия. Дори не знаех какво купувам. Просто я взех, видя ми се цветно...
Иначе, една моя приятелка каза, че в метро я има същата за 40 и нещо лева.

# 21
  • Мнения: 2 700
Мерси Miracle girl, не съм  чувала за Twister, но идеята действително е добра. Ще я потърся.  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 100
Мерси Miracle girl, не съм  чувала за Twister, но идеята действително е добра. Ще я потърся.  bouquet

Да, хубава е играта. Да те посъветвам, не бързай още да купуваш подаръците. Може да и щукне нещо. Все пак има цели два месеца.  Crazy

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
шани, вижда се и с детските. с брат ми като бяхме малки имахме такъв микроскоп - от магазин "млад техник, помните ли го

Може би се вижда..., аз нали все на истински си сматрях и така и не ми стана кой знае колко любопитно после, та чак и за в нас да искам.
Питаш дали помним м-н "Млад техник"?! Е, как бре братче... то там потъваха всички спестявания на брат ми и баща ми, а на всяка почивка във всеки град 1-во се търсеше и посещаваше тоз м-н.  #Cussing out И каквито кинти 'арисат за нас с мама за шопинг.  Laughing

Miracle_girl - твоето предложение, Туистър ми се струва супер готино  Peace Ще проверя в Метро, дали я има...

# 24
  • Мнения: 2 700
.... не бързай още да купуваш подаръците. Може да и щукне нещо. Все пак има цели два месеца.  Crazy

Аз не съм се разбързала. За самия й РД все ще измисля нещо. Но обикновено по това време на годината се замисляме какво да поръчваме на дядо Коледа и затова исках да имам насока какво да подхвърля като идея, защото знам, че ако не го направя поръчките биха били по-скоро неизпълними.

# 25
  • Мнения: 1 100
Имам още една идея. Но не знам дали ще ме разбереш. Във Варна има един магазин, в който има невероятно шарени и красиви неща за момиченца. Предполагам и в София има нещо такова, нещо като арт магазинче.
Там има едни миииини етажерки, да ги нарека. Много са симпатични. Цветни, с огледалце и малки чекмедженца за бижута.
Значи големи са максимум 30 на 30 см. Ако малакта е кокона, много ще и харесат  Party  Може също някое красиво детско албумче, дъска за писане с поставка и тн. като тези в училище, само че малка.
Нещо ако спортува, можеш да и вземеш нещо свързано със спорта.
Например ръкавици. Те стават за тенис, за колело, и за всичко де.. пак в метро ги има. Голяма реклама му направих на това метро  Laughing
Има едни кукли от серията Bratz. Те са на принципа на Барби, само че са по-готини и екстревагантни. Колкото барби са големи. Големи сладурани. Аз имам 8 такива. Не че си играя с тях, просто ги харесвам като интериор. Но да си призная, обожавам да ги преобличам  Embarassed


Има ги в бензиностанциите в БГ, в чужбина са много популярни, в по-луксозните магазини за играчки. В онази книжарница на Славейков в София, Orange, дано не бъркам името. Има даже тетрадки и химикалчета с тях. Цена не мога да ти кажа точна. Виждала съм ги за 20, за 40 и 60. Там някъде...






Бебетата от серия "Bratz":






http://www.bratz.com/

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добре, че щерка ми намира серията Братц за особено грозна  Thinking

# 27
  • Мнения: 6 461
   Какво всъщност би искала тя?Намери начин да я подпиташ така че подаръците да останат изненада за нея Simple Smile
    
    

# 28
  • Мнения: 1 100
добре, че щерка ми намира серията Братц за особено грозна  Thinking

Хаха ми вкусове разни. Тези по принцип са за по-големи деца. Даже куклите си падат некфи гъзарки  Mr. Green  Аз ги намирам за сладки. Но може би на малките деца им са странни.

# 29
  • Мнения: 8 917
Бих я попитала какво иска за РД то си Peace

Общи условия

Активация на акаунт