Първата учителка

  • 3 059
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 277
Помните ли я все още? С какви чувства е свързан споменът за нея?

# 1
  • Мнения: 5 577
Помня, помня. Всички учителки помня.

Много ги уважавам, винаги са били мили и добри.

# 2
  • Мнения: 6 993
С първата от ДГ - нея не я помня като човек, помня, че ме удряше през пръстите  с линия Sick
Първата от училище - помня я като образ, помня обидите и, помня как ми е удряла  шамар пред целия клас. Отрицателни емоции...
Първата частна учителка вкъщи - много добре я помня, още се виждаме - тя е невероятен човек и благодарение на нея заобичах езиците  bouquet

# 3
  • Мнения: 765
 И аз помня моята . Приятен спомен . За съжаление вече я няма.

# 4
И аз си спомням моята първа учителка.Само отрицателни емоции.Мачкаше ме по всякакъв начин и повод.Просто не бях от любимките и по линия на служебното положение на родителите им.Добре че дъщеря ми имаше късмет и попадна на златна жена и първите четири класа и се видяха нещо вълшебно.

# 5
  • Мнения: 27 524
Помня, много мила жена. Май е майката на Пандора  Hug

# 6
  • Мнения: 1 616
Помня - другарката Иванова и другарката Маринова!  Heart Eyes Първият ми ден в детската градина - ревах и бучах няколко часа. Накрая другарката Иванова - с измъчено и отчаяно изражение ми каза: "Сига бе, Ани, моля те спри! Наду ми се главата!  Cry " Все още я срещам из града и все още си е такава, каквато я помня - слабичка, с разкошна дълга коса и много, много усмихната! Жалко, че се пенсионира - много бих искала да е учителка и на моето дете!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 722
И аз съм с добри спомени, само че първата ми учителка беше мъж. Simple Smile Въпреки това    bouquet

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 917
Помня ги.
В първи клас беше другарката Станка Владева, много скоро след това си счупи крака и започна една смяна на учители...
А в предучилищна ми беше -Манковска, с много добри чувства си я спомням.
За съжаление не знам дали са живи.
Някоя мама от Добрич, ако ги познава- може да каже  Grinning.

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, помня я; дори и тя ме помни;
срещнах я случайно преди 2 седмици
чувствата са ми смесени - дори бих казала, че я помня повече с лошо, отколкото с добро.
Има си и причини, естествено.
говоря за учителката си в 1ви клас.
А иначе и тези от детската градина си спомням много добре. Едната почина - лека й пръст, страхотен човек беше.
А другата - отврат, "благодарение" на нея намразих закуските, кифлите, прясното мляко и т.н.

# 10
  • Мнения: 3 098
Помня вси4ките си у4ителки_от детската градина и у4илиЩето. Hug и те ме помнят.Разкошни хора и невероятни педагози. PeaceМиналата година среЩнах моя бивша класна(тя се пенсионира когато бяхме в 6 клас) и ми подари току_Що излезналата си книга.Много мило ми стана. Heart Eyes
Единствения ми негативен спомен е от у4ителката ми от първи клас,тя оби4аше да бие с пръ4ка.

# 11
  • Мнения: 3 447
Помня, помня - другарката Игнатова Simple Smile Помня я с хубаво, макар че тя отчаяно беше споделила с майка ми "Не мога да му вляза в душичката на това дете" Simple Smile
Първия учебен ден обаче помня с лошо, защото децата се юрнаха да влизат в училището, събориха ме и буквално ме прегазиха върху металната изтривалка... и бялата ми блузка, и синята плисирана пола бяха в кални стъпки... Sad

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Драганова- имаше огромен златен пръстен с камък и удряще с него по-тъпите деца по главите  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 447
Драганова- имаше огромен златен пръстен с камък и удряще с него по-тъпите деца по главите  Mr. Green

Хохохо, и аз съм имала такава... Абе те да не им ги раздават тия огромни пръстени в университета  Joy

# 14
  • Мнения: 3 423
Да, другарката Петкова, много блага жена!
Впрочем помня и всички останали учителки.
И учители. Имахме един много смахнат географик,
ходеше с два часовника и все мислеше, че някой
го преследва. Веднъж дори ритна вратата на
класната стая, а устата му процеди "ей, сега на
някой фраснахме ухото". По Тошово време, може
човекът и да е бил прав. И ни замерваше с тебешири.
Ей, сякаш вчера беше това време, ей.

# 15
  • Мнения: 992
Помня  и ги свързвам с негативни емоции.

В детската градина- баба ми работеше като леля в същата градина и учителката ми не ми даваше да й викам баба, а леля. Аз продължавах да й викам баба, та тя затова не ме харесваше. Няма  никога да забравя как ме караше да ям насила спанак с кис.мляко до ден днешен не ям кис.мляко и съм сигурна, че тя е причината, защото при всеки опит тези спомени се връщат.

В първи клас- учителката ни скубеше косите, когато говорехме в час.

# 16
  • Мнения: 5 877
Другарката Бакърджиева в предучилищната... после в първи клас Попова и Гандева... втората имаше дъщеря Лимонка или Любимка  Joy не съм сигурна, но беше смешно.
Хубав спомен имам от тези жени, бяхме експериментална паралелка - от шест години, по някаква нова програма... много мозайки от оцветен ориз, много апликации с късани листчета, писане на стихчета, уютна класна стая...
майка ми не е толкова възторжена, защото познайте кой е трябвало да оцветява ориза... но на мен много ми харесваше.
И те ме помнят, макар че другарката Попова като ме срещне, все ми изтъква кой от класа бил по-успял от мен  Joy Joy демек коя се е оженила за по-голяма клечка, така че розовите ми спомени може да са били неточни.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 104
Да, помня я, разбира се- госпожа Младенова, от 1 до 3 клас (на детска не съм ходила). Страхотен човек, страхотен професионалист, все още се изпълвам с благодарност и уважение при спомена за нея   bouquet

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Помня бре.
Всичко първо помня, като че вчера е било.
1-ва г-жа в ДГ - другарката Петрова (бях й любимка).
1-ва г-жа (начален курс) - другарката Вълчева (за 1 чифт обуща, донесени й от Германия ме носеше на ръце).

Ай за другите първи нещица да не споделям  Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Помня, но общо взето без никакви чувства. Исках да ги обичам, но нямаше за какво. Мога само да съм им благодарна, че са участвали във възпитанието и обучението ми в  рамките на служебните им задължения.
В четвърти клас за около месец дойде по заместване една учителка по география. Нея не мога да забравя и да не й се вазхищавам. Въпреки, че звънецът отдавна беше бил, с ококорени очи слушахме разказите й от първа ръка за Африка /може и да не е била там, но това няма значение/. Това беше  Учител, които освен да налива знания, можеше да пробужда желания, амбиции, да придава цвят на всичко и да заразява с ентусиазъм . Друга такава не срещнах.

# 20
  • Мнения: 3 423
А някоя софиянка да помни Мими Пеперудката?
Това беше една изрусена учителка с невероятно
тънка талия, подчертавана винаги с широки колани.
Такава талия не съм виждала! Пеперудка.

# 21
  • Мнения: 15 619
Помня я и си я обичам много. Hug

# 22
  • Мнения: 7 474
Помня я , но нямам някакъв съществен спомен  newsm78
Оказа се , обаче ,че другарката сега живее в съседния вход и я виждам често  Laughing

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Помня Grinning

Другарката Елза Петрова, преподаваше ни в първи клас (Либия, Триполи).
Страхотна учителка, много добър педагог. Успяваше да ни научи по приятен и забавен начин на неща, караше ни да се чувстваме добри и умни. Огромна разлика намерих, когато в средата на първи клас дойдох в друго училище тук при другарката Нещерева - имперсонално отношение, незаинтересованост. От постоянните 'отличен' в работните тетрадки паднах изведнъж до 'среден' и много рядко 'добър'...със същото учене хем. Никакво насърчаване на учениците или старание да се запалят по учебния процес...абе - кофти работа.

А Елза Петрова я помня с много хубаво чувство. Висока, хубава жена с къдрава коса. Явно е била хубавица - майка ми се смее, че само това е било времето, когато всички бащи са настоявали да ходят по родителски срещи като никога.

# 24
  • Мнения: 4 068
Помня ги и двете. Другарката Гълбачева в детската градина и другарката Кьонева от първи до четвърти клас. И двете бяха страхотни учителки. И двете вече са възрастни и едната ми у комшийка. До ден днешен ми се радва като се прибера в Кърджали и все разпитва нашите как съм.

# 25
  • Мнения: 5 001
Първата ми учителка, в детската градина, имаше един пръстен, с който налагаше, за щяло и нещяло всички. Неможех да я понасям. Сега ми е съседка, ужас.
Между другото, много деца са намразили да ядат нещо точно в детската градина, и аз има много неща, които не ям именно оттогава.
В първи клас, още по-голям ужас, постоянно ми се караше, защото пишех много грозно, много я мразех.
никога не съм имала учител, който да ме грабне и да ме накара да уча с удоволствие.  За съжаление

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да - сладурки! Василева и Андреева - втората с нас стана учителка и по това време забременя! Дойде от Софето и ние само зяпахме с отворена уста - за нас беше като фея - с огромна руса коса, красавица!
Ех, готино време!

# 27
  • Мнения: 1 462
София, 11 ОУ.  Иванчева.  Бог да я благослови.

# 28
  • Мнения: 2 180
Как няма да помня другарката Цветкова. Много добра беше с мен, а и нали бях солистка в хора й. Wink
Поканих я на тържеството на класа ни преди бала. Беше ми мъчно,че съучениците ми казаха "посрещай си гостенката", а тя беше преподавала на повечето от тях. Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,помня я и много си и я обичам и уважавам.Маргарита Дойчинова.,се казва .Дори мислех тези дни да и се обадя!

# 30
  • Мнения: 1 581
Не помня от ДГ  Thinking  Ама не ям грис, кисел и подобни  Laughing

От училище - другарката Димитрова, много добра беше, и другарката Пеева, която ни беше до 3 клас - беше много строга, даже удряше понякога, но много я обичахме и накрая много ни липсваше  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 948
Помня ги и двете - от детската градина - другарката Ганева, а от училище - другарката Манева.И двете бяха много добри , страхотни педагози. Heart Eyes

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В ДГ- другарката Добрикова, много добра наистина. От 1 до 3 клас- другарката Кутрева, строга, но справедлива. И двете не съм ги срещала от няколко години.

# 33
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Помня ги всичките,нямам лоши впечатления от тях пък и те много си ме обичат!

# 34
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 помня учителката си от 1 клас - другарката Кръстева /ОУ" Ал.Константинов"/- страхотен човек. много се раздаваше на нас децата, за всичко можеше да ни запали.От дълги години вече е пенсионерка, но не ни е забравила / може би защото си бяхме децата от махалата, а не като сега.../
 по-късно - другарката Пеева ...

# 35
  • Мнения: 6 155
Помня. Само, че не беше учителка, а учител  Wink

# 36
  • Мнения: 25
Помня другарката Георгиева от детската градина, и тя още ме помни, и другарката Герасимова от първи клас лека и пръст....и тя ме помнеше и ме оби4аха нищо, 4е бях хулиганка.Поне винаги се представях блестящо на вси4ки тържества.И двете жени направо са страхотни

# 37
  • Мнения: 7 111
Първата беше другарката Чафка /Славка/ Димитрова. Секретар на първична партийна организация. Децата бяха делени на деца на партийни членове и други.  newsm78
След това само невероятни учители, за които децата са просто деца. Е, с дребен пропуск - другарят учител по избразително изкуство и трудово възпитание. Децата са способни и надарени само ако има келепир от родителите.
Всъщност всичките ми убители са били много готини с изключение на 3 броя другарки и другар.

Общи условия

Активация на акаунт