Имаме рахит :((

  • 3 956
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
ot baba mi znam che pri rahit bebeta e hubavo da se kapjat v orehova shuma
stiskame palci da se opravite

Хихихих  Laughing
Айде да събираме листа в парка!

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
... Офф - Никол, ако обичаш не забрявяй да следиш темата в клюкарника за съфорумката   Wink- казвам го тук, защото не се вясваш там  Sunglasses

За кое става дума  Embarassed
 
Тема "Как си представяте съфорумката" - страници 17 и 19 Wink

И искай изследвания задължително! Нищо не прави, преди да видиш резулататите!

Какви изследвания, в статията пише :ДИАГНОЗАТА се потвърждава с клинично - лабораторните и рентгенологични отклонения. - Рентген ли да искам ??? Не е ли прекалено?

# 17
  • Мнения: 2 757
Лятото тъкмо свърши. Само не казвай, че не си извеждала детето си всеки ден на разходка. Или поне през ден. Нормално това е достатъчно за набавяне на витамин Д (освен ако детето ти не е негърче  Wink)
И другото странно нещо е... не си ли чула, че витамин Д се дава задължително превантивно от 2-та седмица след раждането и това важи особено за кърмените бебета. За вигантола знаех че дозата е 3 капки. Не мисля, че е проблем, че си му давала 2. Освен детето ти да не може да го асимилира. Не се шашкай - ще се оправи, само се вземи в ръце. А това, че си го кърмила е само плюс. Успех

# 18
  • Мнения: 4 362
1. Диагноза Рахит НЕ МОЖЕ да се постави без изследвания!
2. В сокчетата няма Витамин С, ако ще и по 5 литра да изпива детето, няма да си набави, защото може да се приеме само с масло, черен дроб, мляко и яйца, образува се и при излагане на слънчева светлина.
3. Не увеличавай дозата без потвърждаване с необходимите изследвания! Щом лекарката ви има съмнения, незабавно трява да ги назначи! Още в понеделник!

Прочети и това.

Успех!   bouquet

Ей златна си Никол!Аз ти благодаря за инфото   bouquet хубаво е човек да знае.... ,че и моята лекара ги приказва едни/нямаме рахит/...
Извинявам се,че разводних темата

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
     Заместничката ужасена че сме само на кърма заяви, че изостава в развитието си ....

А ти що не й каза, че тя изостава с информацията?!?!!
Патка застреляна, да те плаши така! newsm61 Не вдигай дозата, че предозирането на Вит. Д също е опасно. Според мен е искала да почнеш да захранваш, потърси второ мнение. ooooh!

Не мисля,че от 3 капки Вигантол може да се стигне де предозиране.На нас в началото на 3 месец(а беше края на юни)ми казаха да давам по 6 капки,включително и калции заради опасност от рахит.
Ако греша моля да ме извините.

# 20
  • Мнения: 46 516
Кръвни изследвания  Peace

# 21
  • Мнения: 748
може и да имате, а може и да нямате. рахита се доказва с кръвни изследвания.
какво точно значи "рахит и то не съвсем начален" от първия ти постинг?
за сокчетата вече са ти казали каква глупост е - не съдържат вит. Д и нямат нищо общо с профилактиката, а още по-малко с лечението на рахит.
за захранването то си е твоя работа, но имай предвид, че на тази възраст не само не можеш да даваш храни, които съдържат вит. Д, но и храни, които са източник на калций. така че и това е тъпо. дори като въведеш някаква твърда храна, това ще стане за сметка на количеството кърма, а на този етап бебето само от кърмата си набавя калций. т.е. ще му намалиш и калция за по-интересно..

абе аз ли съм останала с погрешни впечатления или ти разчиташ на лекарка, която тепърва има да си взима държавния изпит  newsm78
    Лекарката не ни беше виждала от 3 месеца (в отпуска е да учи за държавен изпит  Mr. Green )

# 22
  • Мнения: 3 092
Абе четох четох за  да свържа витамин Д и соковете и как да кажа нищо не намерих  newsm78 не се учудвам де  Mr. Green
Ето обаче къде се съдържа той  Съдържание на витамин D в хранителни продукти:
черeн дроб (треска) скумрия гъби сирене яйца краве масло зехтин
черен дроб  свинско месо  краве мляко .Също така може да се синтезира в кожата под влияние на слънчевите ултравиолетови лъчи.Признаци  за  липса на  Витамин D  са  лош  сън,  раздразнителност,  вялост,  болки  в  кръста,  нарушение  в обмяната  на  костната  тъкан. Усвоява се най-добре в комбинация с мастносъдържащи продукти - мляко,  масло,  сметана, а също и при  наличие  на белтъци, калций, фосфор, Витамините А, С и група В.
В растителните продукти не се съдържа.
Ето и това http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=682197843
Пиша го заради соковете.Не смятам че твоето изключително кърмено бебе има рахит защото е само на кърма.По-скоро въпросът е в недоглеждане на лекаря. newsm61 newsm61  

# 23
  • Торонто
  • Мнения: 837

абе аз ли съм останала с погрешни впечатления или ти разчиташ на лекарка, която тепърва има да си взима държавния изпит  newsm78


Абсолютно точни са ти впечатленията  Mr. Green
Не че сега завършва медицина и не си е взела изпитите, а сега ще взема държавния изпит за специалност (те нали цял живот учат:)
 Младичка е и за захранването наистина не я одобрявам, но за болести е супер, а това ми е по-важно. Пред кабинета й винаги е фраш, децата я обожават и майките също, мрази да трови излишно с лекарства.
 Между другото това, което прочетох за рахита в статията, която изпрати Никол ме навежда на мисълта, че докторката си е абсолютно права в диагнозата.
 
Кажете какви са кръвните изследвания, че утре така и така ще даваме кръв за друго - поне един път да ни боцкат.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 16:27 от Sofi

# 24
  • Мнения: 942
Незнам как преглеждат тези доктори и правят"умозаключения" newsm78.Трябва да се направят изследвания за които ти не споменаваш да ви е назначила докторката Thinking Необходими са изследвания на кръвта - Ca, фосфор и АФ имаше и още нещо,ама забравих newsm78

# 25
  • Мнения: 3 336
Незнам как преглеждат тези доктори и правят"умозаключения" newsm78.Трябва да се направят изследвания за които ти не споменаваш да ви е назначила докторката Thinking Необходими са изследвания на кръвта - Ca, фосфор и АФ имаше и още нещо,ама забравих newsm78

Момичета, в частна лаборатория дали ги првят тези изследвания, защото така като прочетох симптомите мой Ники ги има почти всичките Cry Освен това на последни япреглед педито каза, че имало индикации за прекаран лек рахит, заради изскочилите долни ребра, но въпреки това ни спря вигантола Thinking

Сега на ортопед ли да го водя или директно на изследвания на кръвта? За уточнение ще кажа, че точно преди 2 месеца правихме изследвания на кръвта и то от вената и всичко беше нормално според няколко доктора.

Моля ви, дайте ми съвет, защото откакто прочетох темата ще се побъркам от притеснение Confused

Извинявам се ,че разводнявам темата Embarassed

Сеуга като гледам изследванията виждам, че тези съкращения, които се написала ги няма в изследванията newsm78

# 26
  • Мнения: 262
защо не ви е посъветвала да почнете да пиете ам     то съдържа всичко необходимо за бебчо      аз нямах кърма и бяхме на ам    захраних я от 4 месец  и да чукна на дърво сме добре     направете изследвания     не се тормози всичко ще се оправи

# 27
  • Мнения: 3 116
Извинявам се, но за мен тук има нещо гнило  newsm78

Ако бебето е с рахит (в напреднала фаза както разбирам), педиатъра няма да вдигне капките Вигантол от 2 на 3  Thinking Прави се ударна доза, поне така съм чела  Thinking

Според мен трябва да направите изследвания и да видите за какво става дума   Thinking

# 28
  • Мнения: 1 586
Непременно потърси и второ мнение за диагнозата (без въобще да я споменаваш преди прегледа най-добре). Рахит се диагностицира с кръвни изследвания и снимка на китката. Рахитът при изключително кърмени бебета, излагани редовно на слънце е изключително рядко срещан. У нас педиатрите много избързват с тая диагноза. Потърси теми за рахита из форума - доста често е обсъждан. Захранването няма никакво отношение към набавянето на вит. Д на тая възраст.
Поздравления за дългото изключително кърмене! Simple Smile

# 29
  • Торонто
  • Мнения: 837
  Кърмили сме се - да, и лятото сме били по цял ден навън макар че с чадърче разбира се и не ни е пекло много слънцето ама все пак - даже и на плаж бяхме 2 пъти с количката. Но вигантола го забравях по някога.
  Симптоми обаче си имаме - изпотяване на главичката, неспокойствие, повишена възбудимост, стряска се много, опадане косата на тила (аз мислех, че е от лежането), даже бих казала намален тонус на мускулите - на 5 мес. се е обърнала само един път сама  Confused - вашите деца как са в това отношение?
  А дали само с вит. Д в по-голяма доза ще се излекуваме?

Общи условия

Активация на акаунт