За фолиевата киселина

  • 6 320
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 196
Аз все още пия Неофолик и съм доволна.Съжалявам,че не я взимах преди да забременея.Поне 3 месеца преди това е добре да я взимаш!

# 16
  • Мнения: 512
Милички, и ние с нашия татко мислим вече за второ дете. Баткото вкъщи стана на 3 и половина и решихме, че му трябва компания  Grinning
При миналата си бременност не съм пила фолиева киселина, но пък имам проблем с килцата откакто се помня - сигурно ако я почна, ще кача. Обаче целта оправдава средствата в случая, така че като ви слушам и  - право в аптеката да си купя! Нашият тати е фармацевт, ще го поразпитам и него за още инфо.
А по въпроса за гаденето - сигурно ли е, че е от ФК или може да е  просто от бременността? При предишната ми бременност не ми се гадеше (което не е гаранция за следващия път), та се чудя ако сега пия ФК от бременността ли ще е или от лекарството?

# 17
  • Мнения: 9 095
Да, започвай да пиеш. Мисля, че няма значение марката, трябва да е от 4 микрограма или 0.4 милиграма на ден. Аз пиех Folacid и не съм имала никакви оплаквания. Така и не разбрах каква е разликата между тези, на които пише "За бъдещи майки" и тези, на които не пише (За Folacid-а става въпрос). Количеството на фолиевата киселина е едно и също - 0.4 mg.
Това количество е в случай, че не си обременена от спина бифида. В противен случай количеството трябва да е по-голямо.
мога ли да попитам как разбирате, че сте обременени със спина бифида, извинявам се ако въпроса е тъп, но наистина не съм запозната, и има ли разлика в това каква марка да бъде ФК? Embarassed

# 18
  • Мнения: 701
Май ще започна с фолиеватаааа newsm78

# 19
  • Мнения: 1 436
При мен фолиевата е част от мултивитамина, който пия. Нито ми се гади, нито ми се яде повече, слава богу Peace

# 20
  • Smallville
  • Мнения: 994
Пием неофолик вече 7-ми месец,оттогава пробваме за бебче.Пием я и двамата,по препоръка на гинеколожката,при която ходя.Леко килцата нагоре,но аз не се и ограничавам Wink,гадене намам,пия сутрин на гладно,защото после забравям  ooooh!. Сега като ви чета и си дадох сметка,че и моята кожа е в доста добро състояние,макар напоследък да не полагам особени грижи за нея,може би се дължи на редовния прием на ФК.Който се чуди, хич да не се чуди,от нея има само ползи  bouquet

# 21
  • Мнения: 9 095
значи и аз започвам в такъв случай, че не се знае в кой момент ще се случи, само от Неофолик ли не ви се гади, или няма значение, защото четох че имало гадене, напълняване, което не ме притеснява ама да знам, защото пък се чудя и коя марка да избера newsm78, и след като може да се приема и като витамин, не е задължително да съм бременна- супер Grinning, много благодаря за съветите Peace

# 22
  • Мнения: 780
момичета май имаше една такава подобна тема ако не се лъжа там дост ама широка се обяснява за дозата дневен прием и за различните марки ФК
май най-доволни  бяха момичетата от FOLACID или нещо такова ако не бъркам  bouquet

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Пием неофолик вече 7-ми месец,оттогава пробваме за бебче.Пием я и двамата,по препоръка на гинеколожката,при която ходя.Леко килцата нагоре,но аз не се и ограничавам Wink,гадене намам,пия сутрин на гладно,защото после забравям  ooooh!. Сега като ви чета и си дадох сметка,че и моята кожа е в доста добро състояние,макар напоследък да не полагам особени грижи за нея,може би се дължи на редовния прием на ФК.Който се чуди, хич да не се чуди,от нея има само ползи  bouquet
За това не бях се сетила аз пия от 9 мес. и наистина кожата ми с страхотна последно време  Laughing

# 24
  • Мнения: 560
Аз пък тук искам да споделя, щото направо ми е чудно newsm78. Спрях фолиевата киселина преди 2 седмици и отслабнах с 2 килограма оттогава досега Thinking newsm78. Е, хайде сега някой да ми каже, че не се дебелеело от фолиевата /когато я пия качвам около кило на месец/ Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 9 095
еи, момичета ами то сега означава ли че като почна да пия ще почна да се търкалям newsm78, щото миналата година качих 4 килограма и се чувствах ужасно #Crazy

# 26
  • Мнения: 2 825
Аз пък тук искам да споделя, щото направо ми е чудно newsm78. Спрях фолиевата киселина преди 2 седмици и отслабнах с 2 килограма оттогава досега Thinking newsm78. Е, хайде сега някой да ми каже, че не се дебелеело от фолиевата /когато я пия качвам около кило на месец/ Mr. Green.

И при мене същото се получи  Confused
Аз от този месец започвам да я пия само след овулация.  Peace

# 27
  • Мнения: 136
Аз пия от два месеца  Healty Folacid и не забелязвам някакви промени в мен. Убедена съм, че е полезна и продължавам да я пия  Praynig
Успех!  bouquet

# 28
  • Мнения: 382
И аз я пия от около месец.Качила съм поне 1 кг.,но си дадох сметка,че е от ФК чак когато прочетох тук smile3555

# 29
  • Мнения: 9 095
Аз пия от два месеца  Healty Folacid и не забелязвам някакви промени в мен. Убедена съм, че е полезна и продължавам да я пия  Praynig
Успех!  bouquet
много се извинявам на всички, знам че няма нищо общо по темата, но погледнах http://bezdom.info и останах изумена Cry, просто искам да призова всички да го погледнат и проявят съпричастност и да благодаря на Petiofski, че даде възможност да го погледна Hug и пак да се извиня че се отклоних Peace

Общи условия

Активация на акаунт