Сърби ли ви корема?

  • 8 319
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте момичета искам да ви питам нещо. Бременна съм в 4 месец и от няколко седмици започна много да ме сърби кожата на корема както и гърдите?Непрекъснато се чеша.Също така по корема ми се появиха множество малки червени пъпчици а и едни като малки кръвоносни съдчета. Това стрии ли са ?Мажа се с бебешкото олио на Джонсън, но няма много голям ефект. Дайте съвет. Предварително мерси!

# 1
  • Мнения: 304
не са стрии - те са бели (като белези са). Тези червеничките се получават от продължително почесване. Споко ще ти мине Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
и мен ме сърбеше,кожата се разтяга,нормално е

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Нормално е да те сърби. Предишния път се чешех несъзнателно като крастава. Мажи се с мазни кремове и лосиони и всичко ще е ОК

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И при мен се появиха сърбежи от 2 седмици, явно коремът се разтягя и затова. Аз се мажа с разни кремове против стрии. Дано не ми се появат, че аз имам от пубертета такива.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 164
Вземи си някакъв крем или мляко, който да хидратира кожата. Олиото не хидратира! Аз, лично, редувах крема на Дева против стрии и масажното олио на Икаров.

# 6
  • Мнения: 4 621
Сърбеше ме корема в края на бремеността. Мажи се с кремове против стрии и  за успокояване и хидратиране на кожата  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 026
 Мен гърдите ме сърбяха много. Сигурно е от разпъването на кожата   newsm78

# 8
Споко това е от олиото и аз като го ползвах се обринах така,немога да си представя да се намаже бебе с това олио трябва да го спрат от производство #2gunfire

# 9
  • Мнения: 1 183
Това мила е от разтягането на кожата,не се притеснявай и продължавай да се мажеш с крем против стрии. Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 891
Сърби от разтягането на кожата..няма нищо,мажи се с олио

# 11
  • Мнения: 742
Здравейте момичета искам да ви питам нещо. Бременна съм в 4 месец и от няколко седмици започна много да ме сърби кожата на корема както и гърдите?Непрекъснато се чеша.Също така по корема ми се появиха множество малки червени пъпчици а и едни като малки кръвоносни съдчета. Това стрии ли са ?Мажа се с бебешкото олио на Джонсън, но няма много голям ефект. Дайте съвет. Предварително мерси!
и аз така се обринах от това олио че го изхвърлих с голям хеф!!!
Споко това е от олиото и аз като го ползвах се обринах така,немога да си представя да се намаже бебе с това олио трябва да го спрат от производство #2gunfire
Напълно подкрепям!!!
А ако не искаш да си опропастиш кожата вземи си крем против стрии. Аз лично ползвах на Чико и нямам никакви поражения. За повече инфо можеш да разгледаш тази тема или някоя друга тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131050.0
Успех и леко бременеене!  bouquet

# 12
  • Мнения: 104
Разтяга ти се кожичката не се тревойи, пък за стрий съм чувала, че ако кожата ти е податлива ще ти излязат ако ли пък е разтеглива нема страно просто кремчетата са за успокоение и за всеки случаи!!! Успех

# 13
  • Мнения: 1 104
Това е нормално за бременността и се дължи на разпъването на кожата. Аз ползвам крема на Чико за корема и гърдите. Понякога ползвам това олио на Johnson, на което пише че овлажнява кожата до 10 пъти повече от обичайното. Ама знам ли?!

# 14
  • софия
  • Мнения: 1 745
Зверски ме сърбеше,мажех се сутрин и вечер с крем против стрий накрая как ми беше омръзнало Tired

# 15
  • Мнения: 3 092
Нали се разтяга кожата - нормално е да сърби.А ако те притесняват малките червени пъпки ние тук не можем да помогнем.Отиди на лекар. Peace

# 16
  • Мнения: 857
Точно тези,червените са първата фаза на стриите,поне при мен беше така. И мен много ме сърбеще,но с каквото и да се мазах не ми помогна и ми се появиха...то си е до кожа. Така,че съветвам те докато не са се появили изцяло мажи се,ако трябва и по 5 пъти на ден.

# 17
  • Мнения: 4 806
сърбя се, та се не траеше. И не само корема. Като започнаха да ми се подуват краката и те така. Ами минава,,, след раждането. Причината е тривиална - от разпъване на кожата е.

# 18
  • Мнения: 131
И мен ме сърби и то от доста време .Мажа се с един крем на регал против стрии не че помага кой знае колко .

# 19
  • Мнения: 1 064
Както са написали всички по-горе, сърбежа ти е предизвикан от разтягането на кожата. Аз лично от 3-я месец започнах да се мажа с крем против стрии на Дева, а от 7-я минах на по-скъпия Мустела против стрии. Не съм доволна от олиото на Икаров, защото не попива добре и си стоиш мазна като пехливанин... Peace

# 20
  • Мнения: 1 117
Точно тези,червените са първата фаза на стриите,поне при мен беше така. И мен много ме сърбеще,но с каквото и да се мазах не ми помогна и ми се появиха...то си е до кожа. Така,че съветвам те докато не са се появили изцяло мажи се,ако трябва и по 5 пъти на ден.

 PeaceСъщото беше и при мен с първата бременност. Сега ми се е поразтегнала кожата и не се появяват нови стрии за сега , но се мажа поне два пъти на ден.

# 21
  • Мнения: 619
Сърбеше ме много корема и четох някъде,че се дължало на незнам-си-каква функция на черния дроб или нещо подобно,дължащо се на бременността.

# 22
  • Мнения: 1 934
Сърбеше ме корема в края на бремеността. Мажи се с кремове против стрии и  за успокояване и хидратиране на кожата  Grinning
Peace

# 23
  • Мнения: 256
Аз първоначално се мажех с овлажняващ лосион за тяло /на Нивеа или  Дав/, после с бебешкото олио на Нивеа, а сега и на Джонсън. Опазих си дупето, краката и гърдите, но корема не можах  Sad Там кожата ми около пъпа  се нацепи много, но то си е индивидуално.

# 24
  • Мнения: 2 274
   Синът ми като бебе се обрина от това олио! Една позната и тя направи в 6 месец алергия от него и мина на Мустела! Според мен си е чиста алергия! Отиди на лекар  Peace!
  Иначе и мен ме сърби кожата вече, но е от разпъването! Нямам пъпчици и се мажа с крема против стрии на Дева! Вземи си някакъв друг крем против стрии и го изхвърли тоя Джонсън!
  П.С. В началото на бременността коремът ми се беше обринал така от Елсев - ситни червени пъпчици! Като спрях да се мажа с него - пъпките се скриха и спря да ме сърби така зверски

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 15:19 от benighted

# 25
  • Мнения: 1 284
ох и аз бях така само се сърбях

# 26
  • Мнения: 942
Разтяга ти се кожичката не се тревойи, пък за стрий съм чувала, че ако кожата ти е податлива ще ти излязат ако ли пък е разтеглива нема страно просто кремчетата са за успокоение и за всеки случаи!!! Успех
Peace
аз май съм от поддатливите CryОт първия месец на бремеността се мазах с какви ли не кремове(що ли пари похабих) и ефект нулев Cry

# 27
  • Мнения: 8 917
Това е от разтягането на кожата.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мисля, че щом те сърби ти се появяват стрии.......

# 29
  • Мнения: 6 461
И при двете ми бременности кошмарно ме сърбеше корема Sad
А тези малки пъпчици мисля ,че са от бебешкото олио Джонсън,зашото направих глупоста да купя такова на голямото ми детенце като се роди и след като го намазах направо се поболях като видях тези ситни пъпчици. Cry

# 30
  • Мнения: 990
Много ме сърбеше и се мажех по два-три пъти на ден кремове.

Общи условия

Активация на акаунт