Преценявате ли хората по външния им вид?

  • 5 262
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Мислите ли,че марковите дрешки, скъпия парфюм  са важни и имат ли значение за вас?

Парфюмът и марката на дрехата не са външния вид.  Stop

Иначе, да, преценявам ги, според това дали са чисти и спретнати. Физическата красота е без значение. Ако се запознавам с някой и е мръсен, миризлив, с черни зъби, смърдяща уста и опърпани дрехи, няма да ми допадне, пък бил той и с външност на Аполон  Grinning

От друга страна, виждайки или запознавайки се с някой, който е облечен със скъпи, хубави дрехи, ухае божествено и има самочувствие... не моге да не го забележа и да не ми допадне, но това е друго нещо.

# 61
  • Мнения: 6 472
Марковите парцали и парфюми никога не са ми били критерии при оценката на хора. Оценявам хората по външен вид, но не по тези критерии. По принцип начина и стила на обличане е доста показателен за характера на човека насреща. Дрехите не е необходимо да са маркови за да изглеждаш перфектно и да правиш добро впечатление.

# 62
  • Мнения: 4 806
както и да отговаряме, винаги човек прави преценка по външния вид.
това съвсем не означава, че парфюмът и парцалките са важното.
всъщност и те са в асамбъла на впечатлението, но никога няма да ми проговорят само те.
много са нещата - съчетание на стилове, цветове, спретнатост, и продължава с жестове, мимика...

# 63
  • Мнения: 1 520
смятам че не преценявам по тях. естествено има го първото впечатление.
но на втората дума след като си отвори човек устата го преценявам искам или не да общувам с него. в последващи срещи дрехите и арфюмите изобщо не ми правят впечатление.

# 64
  • Мнения: 1 172
Да, за мен външния вид не е без значение, особено при първото виждане с конкретния човек. Но не го оценявам според марката на дрехите и парфюма.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 025
На първа среща - да, но за мен не парфюма и марката на дрехите са важни, а стила на обличане и наличието на индивидуалност, и самото излъчване.Доста пъти проявявам и някакво шесто чувство за характера на човека гледайки външността му.

# 66
  • Мнения: 5 877
Всъщност влияя се от някакви неща във външния вид, но определено не от марката на дрехите и парфюмите. Мисля, че всеки човек несъзнателно харесва онези, които малко или много приличат на него (поне от същия пол, де). Ако си висок, черноок и несклонен към много гримосване, инстинктивно смяташ за себеподобни хора, които приличат на вътрешната ти представа за себе си.
Форумът е идеалното място за разпръсване на такива предубеждения... затова преди време пуснах и тема "как си представяте съфорумката Х".

# 67
  • Мнения: 88
И според мене марковите дрехи и парфюма не изграждат външния вид. С не толкова скъпи дрехи , човек може да изглежда добре. Но на първа среща винаги ми прави впечатление външния вид , и до някаква степен преценяваш дали ти допада и дали ще може да се общува с този човек.Външния вид допълва излъчването на човека.На всеки ще му е приятно до него да седи и да си общува с човек ухаещ на чистота ( не казвам парфюм) , да бъде спретнат и добре изглеждаш (независимо от стила и марката на дрехите) .И според мен човек които не изглежда добре - мръсен , неизгладен ........ си правя изводи , че е мързелив .

# 68
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Ако се водя от самото заглавие на темата бих казала че е неизбежно в първия момент един човек да ти създаде едно или друго впечатление,което в последствие при провеждане на разговор да промениш или затвърдиш.

Ако пък трябва да отговоря на самото съдържание на постинга бих казала не.За мен марковите дрехи и пафюми особено не са от значение.Дори прекалено скъпо облечените хора ме комплексират по някакъв начин.

Хората формират симпатиите си въз основа на цялостния вид който включва визия,излъчване и начин на общуване.

P.S.
Между другото най-интелигентният човек когото познавам е доста немърлив към външния си вид.

# 69
  • Мнения: 334
Прави сте въпросът  е объркващ и марковите дрехи и скъпите парфюми не определят външният вид естествено.
Затова съм задала двата  въпроса отделно.Но след като не сте ме разбрали,значи не съм била ясна/за кой ли път?!/е извинете ме.
Та искам да питам :
Преценявате  ли хората по външния им вид?
Явно трябва да поясня причината, поради която го зададох.
Предстои ми  важна среща с човек от шоу бизнеса ,притеснявам се как ще се представя,защото нямам маркови дрехи и скъпи парфюми напълно обикновен човек съм.
Та в тоя ред на мисли ми изникна въпроса дали имат значение за вас марковите парцалки.

# 70
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Ако шоу сферата е поп-фолк да.
Ако е нещо друго достатъчен е едни стилен костюм подсказващ класата ти.
Успех!  bouquet

# 71
  • Мнения: 239
Мислите ли,че марковите дрешки, скъпия парфюм  са важни и имат ли значение за вас?




Добре, айде сега като знаете толкова и сте тъй напред с материала в главата да ви обясня 2-3 нещица. Представете си един и същи човек, но облечен различно.

а) Версаче, остри обувки от крокодилска кожа, дебел ланец, златен часовник, шпиц яка, голям колан, каубойска шапка, Нокиа, Мерцедес.
б) Енерджи

Кой ще има по-добър старт в живота, а? Чия карма ще бъде променена?

Жоре както винаги си добре подготвен............
Еми тоя с ланците,нокията и подобни,ако акъла му като на кокошка,само може да си строши главата  с мерцедеса някъде, в най-лошия случай.
Щото видиш ли трябва да се перчи колко е велик.
Искам само да ти кажа:
Не всичко е пари приятелЮ




Опитваш се да бъдеш логична, но пропускът ти е на празна врата. Кой човек без мозък ще успее да се уреди така, че да е облечен толкова елитно?! Ти виждала ли си идиот с 'Версаче' и обувки от крокодайлова кожа? Едва ли. Това не ти е Дискавъри чанъл.

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако този човек си позволи да те отреже , поради причините, които си написала....значи не струва.......и той и офертата му

# 73
  • Мнения: 3 423
Да, преценявам хората по външния вид.
Нормално е.
Но не на всяка цена се завирам да гледам
етикетите от вътрешната страна на дрехите.
Стилът си личи обаче отдалече.
Важното е да е подбран за подходящия
случай, на подходящото място и по подходящото време.

а) Версаче, остри обувки от крокодилска кожа, дебел ланец, златен часовник, шпиц яка, голям колан, каубойска шапка, Нокиа, Мерцедес.

... е, ако обаче този индивид има неизрязан
нокът на малкия пръст или като си събуе
шпицарките, зейне дупка на чорапа, мани,
ще повърна тутакси върху цялото му имане.

# 74
  • Мнения: 334
Ако шоу сферата е поп-фолк да.
Ако е нещо друго достатъчен е едни стилен костюм подсказващ класата ти.
Успех!  bouquet

Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт