Пак за сметките за тока-виждате ли вие,това,което и аз?

  • 11 561
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Провери си показанията на електромера. Може инкасаторката да не е видяла добре и вместо 3 за първа цифра, да е писала 8.
Но ако наистина е 8, помислете дали някой не се е включвал към вашето табло.  newsm78 Или броячът да не е наред - т.е. поискайте да ви проверят електромера.

+ да си извади старата бележка от миналия месец и да види кое е последното "ново" на нощната тарифа. Ясно е, че е грешка!

# 106
  • Мнения: 867
    Аз пуснах жалба до-EVN-Пловдив чрез интернет страницата им-www.evn.bg.
    Мислех си, че ще е глас в пустиня, но  след два дни получих отговор на е-мейла, много детайлно ми обяснават, че периода на отчитане е 55 дни-от 08.08 до 03.10 и че не е налице грешка във фактурата. За мен това обяснява сметката ми от 54лв. Така че, който счита че е неправилна сметката, подайте си жалба.
    От EVN-Пловдив в официално съобщение в пресата обявиха, че ще ревизират само тези сметки, за които има подадена жалба!

# 107
  • Мнения: 3 248
Вече не може да ме очуди. Tired

# 108
  • Мнения: 1 167
Здравейте  аз сам от Варна .При мене се получи така,че първо се проверих сметката, избеснях здраво щото беше естествено по висока:( звъннах до Енергото и от там ми казаха, че са минали към 07.10, та чакам да си видя бележката.Сигурна сам, че както са написали и други момичета завишението не идва от там,че са ни засекли от 30.08-07.10 ами поради факта,че май не са ни сметнали 75кв/ч ефтините, за септември  и най вероятно ще ми кажат нещо от сорта,че ще ни компенсират..дрън дрън, някога някой да си е взел парите от държавата, която непрекъснато ни мами!!! Искам да знам дали знаете сайт в нета,където мога online да си правя справката.Изненадана сам от факта,че май няма такъв сайт.

# 109
  • Мнения: 4 546
и какво сега, като са засякли за 55 дни всичко е ОК ли? те могат да решат и веднъж годишно да засичат  #Cussing out

# 110
  • Мнения: 2 180
Всеки месец до сега трябва да имате прихванати 75 кв/ч по по-ниската тарифа. Не можете да искате 2х75 кв/ч ако това е така,независимо че сметките ви са за 50-55 дни.Т.е. ако имаме сметка за август, засечена от края на юли до средата на август С ПРИСПАДНАТИ 75, а тази сметка която излиза в момента ви е от средата на август до началото на октомври и има отново приспаднати 75, то всичко е наред.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 025
По въпроса за енергото
КЪДЕ се подава жалба или там каквото трябва, за да дойдат да ми проверят електромера, защото този месец сметката ми е в пъти по-голяма от това , което плащаме през последните 4(четири) години.Нито сме ползвали нещо по-различно , нито нищо.Как да докажем и какво???
Знам , че има някакво увеличение на тарифата, ама чак пък толкова Banghead

Помагайте, моля ви!!!

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
http://www.plovdiv.evn.bg/bg/kontakt/beschwerde.asp?beschwerde=1
Ето тук , но късно видях, че си от София

# 113
  • София
  • Мнения: 3 249
EliG, виж тук. Доколкото разбирам, сега жалби се подават на ул. "Цар Симеон" 330. Преди 2 години и половина, когато аз правих това упражнение, заявки се подаваха според района - аз съответно го направих в район Север. Можеш да се разровиш по сайта им и да звъннеш и един телефон, за да не се разкарваш 2 пъти до погрешен адрес!

Успех!  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 4 025
Много ви благодаря , момичета!  bouquet
Прочетох,  проверих си бележките и се оказа че са ни сменили електромера, но не са ни казали за това.Ще проверим и в таблото какво става.
Дано да имаме успех, че ако плащаме и за в бъдеще толкова  #Crazy

# 115
  • Мнения: 215
Моля ви кажете ми за Варна, къде мога да си проверя сметката за тока през интернет? А за водата има ли сайт? Много благодаря.

Да, на страницата на Транскарт, ако имаш такава  Simple Smile

# 116
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Много ви благодаря , момичета!  bouquet
Прочетох,  проверих си бележките и се оказа че са ни сменили електромера, но не са ни казали за това.Ще проверим и в таблото какво става.
Дано да имаме успех, че ако плащаме и за в бъдеще толкова  #Crazy
Можеш да ги съдиш!!!!Не само нямат право да го сменят без твое знание, но и трябва да е в твое присъствие!!!!
Моя близка миналата година натовариха с над 2000 лв. Пак със сменен електромер. Тя заплаши, че ще ги съди и някак решиха да се споразумеят. По това време се оказа, че елекроразпределение не са си плащали тока от няколко години Confused Баси.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 13:45 от yosarian

# 117
  • София
  • Мнения: 4 025
Много ви благодаря , момичета!  bouquet
Прочетох,  проверих си бележките и се оказа че са ни сменили електромера, но не са ни казали за това.Ще проверим и в таблото какво става.
Дано да имаме успех, че ако плащаме и за в бъдеще толкова  #Crazy
Можеш да ги съдиш!!!!Не само нямат право да го сменят без твое знание, но и трябва да е в твое присъствие!!!!
Моя близка миналата година натовариха с над 2000 лв. Пак със сменен елекромер. Тя заплаши, че ще ги съди и някак решиха да се споразумеят. По това време тогава се оказа, елекроразпределение не са си плащали тока от няколко години Confused Баси.

Да , и аз прочетох , че е трябвало да присъствам, ама #Cussing out
Сигурно и аз ще процедирам по подобен начин, да видим какво ще стане.

# 118
  • Мнения: 603
EliG и на нас ни бяха спретнали този номер,но преди няколко години и тогава мъж ми отиде в енергото и шефа го питал с какво се занимава и какви машини работели  #Crazy.А мъжа ми му казал,че става дума за ток на апартамент,в който се греем на дърва и готвим на газ и тогава шефа се разровил та разбрал от къде е таз космическа сума-сменен електромер.Та не го плащахме,защото и той им е казал,че ще ги съди,задето не са го извикали като сменяли електромера.
Дано да се оправиш скоро и пиши после какво е станало.

# 119
  • Мнения: 7 640
Да , и аз прочетох , че е трябвало да присъствам, ама #Cussing out
Сигурно и аз ще процедирам по подобен начин, да видим какво ще стане.


не е задължително- при нас само едни представляваше всички живущи от входа.

Общи условия

Активация на акаунт